Постанова № 576497, 13.03.2007, Господарський суд Чернігівської області

Дата ухвалення
13.03.2007
Номер справи
12/81
Номер документу
576497
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

Господарський суд Чернігівської області

________________

14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 7-38-36, факс 7-44-62

Іменем України

ПОСТАНОВА

 "13" березня 2007 р. 10 год. 00 хв. Справа № 12/81

Господарський суд Чернігівської області у складі:

судді Лавриненко Л.М.

при секретарі Приходько Т.С.

за участю:

представника позивача: Мельник С.Л. - довіреність № 34 від 19.01.2007 року.

представника відповідача:  ОСОБА_1 -приватний підприємець.

представника прокуратури: Демидок Д.А. -прокурор відділу прокуратури Чернігівської області, посвідчення № 123 від 24.03.2005 року.

розглянувши у відкритому судовому засіданні позов:

Заступника прокурора Чернігівської області 14000, м. Чернігів, вул. Князя Чорного, 9

В інтересах держави, в особі - Міністерства палива та енергетики України

01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 30

Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго"

Поштова адреса: 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 62 б,

Юридична адреса: 01032, м. Київ, вул. Комінтерна, 25

Відповідач: Суб"єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1,

АДРЕСА_1

Предмет спору: про стягнення 1020 грн. штрафу.

В С ТА Н ОВ И В :

Господарським судом Чернігівської області порушено провадження у справі № 12/81 за позовом заступника прокурора Чернігівської області в інтересах держави, в особі Міністерства палива та енергетики України Державного підприємства Національна енергетична компанія "Укренерго" до Суб"єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення 1020 грн. штрафу за ухилення від виконання припису Державної інспекції з енергонагляду, відповідно до Положення про порядок накладання на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику.

Подаючи позов, прокурор зазначав, що державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії відповідно до ст. 9 Закону України „Про електроенергетику” та п. 1. Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії”, затвердженого Постановою КМУ від 07.08.1996 року № 929, здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, яка підпорядкована безпосередньо Міністерству палива та енергетики в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, та діє у складі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго”.

Як зазначив прокурор, метою державного енергетичного нагляду за режимами споживання енергії є сприяння забезпечення сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії.

Оскільки енергетика є провідною, стратегічно важливою галуззю народного господарства України, і правопорушення в електроенергетиці є порушеннями загальнодержавних інтересів, суд дійшов висновку, що спірні правовідносини є публічними і ДП “НЕК “Укренерго” у спірних правовідносинах виступає не як господарюючий суб'єкт, а як особа, до складу якої входить Держенергонагляд, що здійснює контролюючі функції.

Представник прокуратури та позивач в судовому засіданні підтримали адміністративний позов.

Представник відповідача виклав усні пояснення, в яких проти позовних вимог частково заперечує. Невиконання пунктів припису у встановлений термін пояснює неможливістю у зазначений позивачем термін усунути недоліки , та повідомляє, що частину пунктів припису ним було виконано вчасно. Також відповідач зазначив, що на даний час всі пункти припису виконані в повному обсязі, а тому просить суд зменшити суму штрафу.

Розглянувши подані матеріали, вислухавши пояснення повноважних представників прокуратури, позивача та відповідача, дослідивши докази, які мають значення для справи суд

ВСТАНОВИВ:

Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимом споживання електричної і теплової енергії в Чернігівській області року була проведена перевірка енергогосподарства відповідача, в результаті якої виявлено порушення нормативно-правових актів, а саме: Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів та Правил улаштування електроустановок, про що було складено акт обстеження від 14.09.2006 року НОМЕР_1, а також видано припис за НОМЕР_2 від 14.09.2006 року, відповідно до якого відповідач повинен був у строк до 20.09.2006 року надати Інспекції Держенергонагляду в Чернігівській області план заходів щодо виконання Припису, а в строк до 30.09.2006 року повідомити про виконання Припису в цілому.

З Актом НОМЕР_1 від 14.09.2006 року та приписом НОМЕР_2 від 14.09.2006 року був ознайомлений відповідач - приватний підприємець ОСОБА_1, який їх і отримав, що підтверджується підписами ОСОБА_1 та скріплені його печаткою, які стоять на акті та приписі.

14.11.2006 року була проведена повторна перевірка, в результаті якої було встановлено часткове невиконання вимог припису НОМЕР_2 від 14.09.2006 року, а саме: пунктів припису ІНФОРМАЦІЯ_1, чим було порушено Закон України „Про електроенергетику” (ст. 27 Закону), що підтверджується актом перевірки НОМЕР_3 від 14.11.2006 року.

Відповідно до ст. 26, 27 Закону України “Про електроенергетику”, абз. 3 п. 2 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1312 від 21.07.1999р., суб'єкти господарювання несуть відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Чернігівській області відповідно до ст. 27 Закону України „Про електроенергетику” та п.п. 2, 7, 8 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, за ухилення від виконання припису НОМЕР_2 від 14.09.2006р., постановою НОМЕР_4 від 30.11.06р. наклала на відповідача штраф у сумі 1020 грн. Зазначена постанова була вручена відповідачеві 30.11.2006р., що підтверджується підписом відповідача -приватного підприємця ОСОБА_1 про одержання постанови.

Згідно до п. 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, відповідач повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення Постанови про його накладення.

Як вбачається із матеріалів справи штраф в сумі 1020 грн. відповідач добровільно не сплатив, а Постанову НОМЕР_4 від 30.11.2006р. в установленому порядку не оскаржив.

Відповідно до ч. 6 ст. 27 Закону України “Про електроенергетику” суми штрафів зараховуються до державного бюджету.

Приймаючи до уваги, що відповідач припису НОМЕР_2 від 14.09.2006 року Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Чернігівській області своєчасно не виконав в порушення ст.ст. 26, 27 Закону України “Про електроенергетику”, суму штрафу в добровільному порядку не сплатив, а тому суд прийшов до висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими і підлягають задоволенню в повному обсязі.

Клопотання відповідача про зменшення суми штрафу задоволенню не підлягає, оскільки чинним законодавством не надано суду права зменшення штрафу, стягнення якого здійснюється до державного бюджету України.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені Позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 9, 26, 27 Закону України “ Про електроенергетику” ст. ст. 94, 128,158, 160, 162,163,186 Кодексу адміністративного судочинства України, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, АДРЕСА_1 (код НОМЕР_5, відомості про банківські реквізити відсутні ) в доход державного бюджету України на розрахунковий рахунок № 31115106600569 банк УДК в Чернігівській області, отримувач -ВДК в Щорському районі, МФО 853592, ЄДРПОУ 21408863, код платежу 23030300 1 020 грн. штрафу.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

СУДДЯ Л.М.Лавриненко

Повний текст постанови, відповідно до ст.ст. 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України складено 13.03. 07р.

СУДДЯ Л.М.Лавриненко