ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про закриття провадження у справі
10 травня 2016 року м. Київ №826/5213/16 Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Кобилянського К.М., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Державного підприємства «Український науково-виробничий інженерний центр по охороні праці у сільському господарстві «Укрсільгоспохоронпраці»довідділу державної виконавчої служби Деснянського районного управління юстиції у місті Києві про визнання незаконною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії, В С Т А Н О В И В:
Державне підприємство «Український науково-виробничий інженерний центр по охороні праці у сільському господарстві «Укрсільгоспохоронпраці» звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва із адміністративним позовом до відділу державної виконавчої служби Деснянського районного управління юстиції у місті Києві, в якому просить суд зобов'язати відповідача прийняти рішення щодо зняття арешту з усього невизначеного нерухомого майна позивача, накладеного у виконавчому провадженні №27464548, та направити Реєстратору - державному підприємству «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України заяву про вилучення з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна обтяження всього нерухомого майна позивача за вказаним виконавчим провадженням.
Ухвалами Окружного адміністративного суду міста Києва від 25.04.2016 відкрито провадження в адміністративній справі №826/5213/16, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що провадження в адміністративній справі №826/5213/16 підлягає закриттю, з огляду на наступне.
Предметом оскарження у справі є бездіяльність державного виконавця відділу державної виконавчої служби Деснянського районного управління юстиції у місті Києві щодо не зняття арешту з майна позивача в межах виконавчого провадження №27464548.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Вжитий у цій процесуальній нормі термін «суб'єкт владних повноважень» визначає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхню посадову чи службову особу, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (пункт 7 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України).
Частиною першою статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державних виконавців) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Тобто, якщо законом встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби, то це виключає юрисдикцію адміністративних судів у такій категорії справ.
Частиною 4 статті 82 Закону України «Про виконавче провадження» (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
З листа відділу державної виконавчої служби Деснянського районного управління юстиції у місті Києві 23.03.2015 №8/14 видно, що виконавче провадження №27464548 було відкрите на підставі виконавчого листа Деснянського районного суду міста Києва від 26.07.2010 №2-2097 про стягнення з Українського науково-виробничого інженерного центру по охороні праці у сільському господарстві «Укрсільгоспохоронпраці» на користь ОСОБА_1 заробітної плати за період з 17 березня 2009 року по 7 грудня 2009 року в сумі 15170 грн. 43 коп., компенсацію за невикористану відпустку в сумі 998 грн. 48 коп. та середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні за період з 8 грудня 2009 року по 20 червня 2010 року в сумі 10 343 грн. 79 коп., а всього коштів в сумі 26 512 грн. 61 коп.
Отже, у виконавчому провадженні №27464548 державне підприємство «Український науково-виробничий інженерний центр по охороні праці у сільському господарстві «Укрсільгоспохоронпраці» є боржником, тобто є стороною виконавчого провадження.
Розділом VІІ Цивільного процесуального кодексу України визначено порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби при виконанні судових рішень, ухвалених за правилами цивільного судочинства.
Так, відповідно до статті 383 Цивільного процесуального кодексу України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Таким чином, скарги щодо виконання рішень, ухвал місцевих загальних судів, які винесені відповідно до вимог цивільного процесуального законодавства мають розглядатися в порядку статті 383 Цивільного процесуального кодексу України.
Згідно частини 2 статті 384 Цивільного процесуального кодексу України скарга подається до суду, який видав виконавчий документ.
Згідно із частиною першою статті 386 Цивільного процесуального кодексу України скарга розглядається у десятиденний строк у судовому засіданні за участю заявника і державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби, рішення, дія чи бездіяльність якої оскаржуються.
Згідно із пунктом 9 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 21.05.2012 №5 «Про внесення змін до постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13.12.2010 №3 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби» визначаючи предметну та територіальну підсудність справ з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби, судам необхідно враховувати, що за приписами пункту 5 частини першої статті 18, частини шостої статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої статті 18 цього Кодексу, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист, незалежно від статусу позивача у виконавчому провадженні. Справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконавчих документів, виданих цими судами в інших справах, крім передбачених пунктами 1 - 4 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, підлягають розгляду місцевими загальними судами як адміністративними судами, які видали виконавчий лист, у разі звернення сторін виконавчого провадження.
Отже, оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця під час виконання судового рішення сторонами виконавчого провадження здійснюється за правилами того судочинства, якими суд керувався при прийнятті цього судового рішення.
Предметом оскарження у даній справі є бездіяльність державного виконавця відділу державної виконавчої служби Деснянського районного управління юстиції у місті Києві в межах виконавчого провадження №27464548, відкритого на підставі виконавчого листа Деснянського районного суду міста Києва від 26.07.2010 №2-2097.
З огляду на викладене, суд зазначає, що позивачу слід звернутися до суду, який видав виконавчий документ, оскільки заявлені позовні вимоги мають розглядатися в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись статтями 107, 157, 160, 165, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Провадження у справі за позовом Державного підприємства «Український науково-виробничий інженерний центр по охороні праці у сільському господарстві «Укрсільгоспохоронпраці» до відділу державної виконавчої служби Деснянського районного управління юстиції у місті Києві про визнання незаконною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії - закрити.
2. Роз'яснити позивачу, що повторне звернення з тією самою заявою не допускається.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя К.М. Кобилянський