9.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
11 травня 2016 рокуСєвєродонецькСправа № 812/443/16
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Сєвєродонецького міського центру зайнятості Луганської області до Управління Державної казначейської служби у м. Сєвєродонецьку, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Луганське енергетичне обєднання, про визнання бездіяльності протиправною та зобовязання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
10 травня 2016 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов вказаний адміністративний позов.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви зясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам статті 106 цього Кодексу.
Згідно частини 3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Виходячи з вищенаведеного, позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України, а саме: до позову не додано документу про сплату судового збору, між тим, позивачем надано клопотання про надання часу для сплати судового збору яке обґрунтоване тим, що Сєвєродонецьким міським центром зайнятості направлено заявку на отримання коштів для сплати судового збору, однак для отримання коштів потрібний певний час.
Розглянувши надане клопотання позивача, суд дійшов до наступного.
Згідно зі статтею 4 Закону України Про судовий збір від 08 липня 2011 року № 3674 зі змінами за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано субєктом владних повноважень, юридичною особою сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати; немайнового характеру, який подано субєктом владних повноважень, 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України Про Державний бюджет України на 2016 рік установлено на 2016 рік мінімальну заробітну плату в місячному розмірі з 1 січня 1378 гривень.
В прохальній частині позовної заяви позивачем заявлено вимогу немайнового характеру.
Отже, сума судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру становить 1378,00 грн.
Таким чином, позивачу у відповідності до вимог статті 4 Закону № 3674 за подання до адміністративного суду адміністративного позову, який має немайновий характер, слід надати суду документ про сплату судового збору в сумі 1378,00 грн. в доход Державного бюджету України за банківськими реквізитами: отримувач коштів УК у м. Сєвєродонецьк/Луганський окр.адмін.суд/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37944909, банк отримувача (МФО) 804013, рахунок отримувача 31217206784080, код класифікації доходів бюджету 22030101.
У звязку з тим, що позивачем не сплачено судовий збір а надане клопотання обґрунтоване тим, що позивачу необхідний строк, на усунення недоліків для сплати судового збору, суд вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню.
Окрім того, статтею 48 КАС України встановлена адміністративна процесуальна правосубєктність.
Так, частиною 3 статті 48 КАС України визначено, що здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їхнім посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Відповідно до частини 1 статті 50 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень (частина 2 статті 50 КАС України).
Позивачу слід надати суду докази на підтвердження його право звернення до суду в якості позивача, тобто адміністративної процесуальної правосубєктності (реєстраційні документи, статут, положення тощо).
В частині 3 статті 106 КАС України зазначено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Позивачем до позовної заяви не долучено копії позовної заяви з додатками для відповідача, та третьої особи.
Згідно з частиною першою статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання Сєвєродонецького міського центру зайнятості Луганської області про надання строку для сплати судового збору - задовольнити.
Адміністративний позов Сєвєродонецького міського центру зайнятості Луганської області до Управління Державної казначейської служби у м. Сєвєродонецьку, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю Луганське енергетичне обєднання, про визнання бездіяльності протиправною та зобовязання вчинити певні дії -залишити без руху.
Запропонувати позивачу впродовж 5-ти днів з моменту отримання даної ухвали, усунути недоліки адміністративного позову, шляхом надання до суду оригіналу документу про сплату судового збору, докази на підтвердження права звернення до суду в якості позивача, а також надати копію адміністративного позову з додатками для відповідача та третьої особи.
У разі не усунення недоліків у зазначений строк адміністративний позов буде вважатися неподаним та буде повернутий позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяОСОБА_2