печерський районний суд міста києва
Справа № 757/9897/16-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 березня 2016 року Суддя Печерського районного суду міста Києва Бабенко С.Ш.,
розглянувши матеріали, які надійшли з Кременчуцького ОДПІ Головного управління ДФС у Полтавській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку смт. Ріпки, Чернігівської області, яка обіймає посаду головного бухгалтера ПрАТ «F & C REALTY», проживає за адресою: АДРЕСА_1,
за ч. 1 ст.163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
26.02.2016р. інспектором Кременчуцького ОДПІ Головного управління ДФС у Полтавській обласьті складений протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.163-2 КУпАП, відносно головного бухгалтера ПрАТ «F & C REALTY» ОСОБА_1
У протоколі зазначено, що ОСОБА_1, будучи головним бухгалтером ПрАТ «F & C REALTY», допустила ведення податкового обліку з порушенням вимог податкового законодавства, а саме в частині несвоєчасного подання платіжного доручення до установи банку на сплату узгодженої суми податкового зобов'язання з плати за землю за листопад 2015р., термін сплати не пізніше 30.12.2015р., сплачено 29.01.2016р., чим порушено п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України.
Перевіряючи можливість прийняття до провадження вказаного протоколу, вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає поверненню до особи, яка його склала, з наступних підстав.
На підставі ст. 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення), в тому числі і місце проживання; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Більш того, згідно із вимогами ч. 2 ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один із яких під розписку вручається особі, яка притягується до адміністративної відповідальності.
За таких обставин, суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 278 КУпАП серед інших питань має вирішити питання про правильність складання протоколу та інших матеріалів справи.
У порушення вимог закону в протоколі про адміністративне правопорушення та доданих до нього документах відсутні пояснення та підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, або дані про відмову цієї особи від їх надання та підписання протоколу, їй не роз'яснені права і обов'язки, передбачені статтею 268 КУпАП, дані про вручення під розписку копії протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, що передбачено вимогами ч. 2 ст.254 КУпАП.
Одночасно в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, для вручення протоколу та надання пояснень з приводу допущень порушень до особи, яка склала протокол, не з,явилась.
Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і до нього висуваються певні вимоги. Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
Відсутність в протоколі про адміправопорушення зазначених даних без належного оформлення уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення особою протоколу унеможливлює повний та всебічний розгляд справи відносно особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та позбавляє суд можливості з'ясувати всі обставини справи.
Керуючись ст.ст.7, 256, 276, 278 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
Протокол про адміністративне правопорушення №6 від 26.02.2016р. про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-2 КУпАП та додані до нього інші матеріали справи повернути до Кременчуцького ОДПІ Головного управління ДФС у Полтавській област. для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя С.Ш.Бабенко