ЯМПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 590/1096/15-а
Провадження № 2-а/590/23/15
ОКРЕМА УХВАЛА
10 травня 2016 року Ямпільський районний суд
Сумської області
в складі: головуючого - судді Сатарової О.В.
при секретарі Романенко О.П.
за участю позивача ОСОБА_1
представника позивача - ОСОБА_2
відповідача Ситенко В.М.
представника відповідача - Павленко Р.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Ямпіль Сумської області адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Дружбівської міської ради Ямпільського району Сумської області, Дружбівського міського голови Ситенко Віталія Миколайовича про визнання запису до трудової книжки недійсним, зобов'язання прийняти розпорядження про новий день звільнення, внесення змін до трудової книжки, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, стягнення середнього заробітку за весь час затримки розрахунку при звільненні, стягнення середнього заробітку згідно ст. 33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», зобов'язання надати іншу рівноцінну роботу (посаду),-
ВСТАНОВИВ:
11.12.2015 року позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з вищезазначеним адміністративним позовом.
В ході судового розгляду справи судом встановлено, що згідно копії трудової книжки ОСОБА_1 посаду керуючого справами (секретар) виконавчого комітету міської ради обіймала з 01.01.2011 року (Рішення другої сесії міської ради шостого скликання від 20.12.2010 року), звільнена 17.11.2015 року у зв'язку із закінченням строку повноважень на підставі ч.1 ст. 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (Рішення 1-шої сесії сьомого скликання від 17.11.2015 року, Розпорядження міського голови від 17.11.2015 року № 29 «К») /а.с. 6/.
Згідно довідки, виданої виконкомом Дружбівської міської ради від 18.12.2015 року за № 1303 ОСОБА_1 була депутатом Дружбівської міської ради шостого скликання з 2010 року по 2015 рік /а.с. 78/.
Відповідно до ч.3 ст. 51 цього Закону виконавчий комітет ради утворюється у складі відповідно сільського, селищного, міського голови, районної у місті ради - голови відповідної ради, заступника (заступників) сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету, а також керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, інших осіб.
Частиною четвертою статті 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що сільський, селищний, міський голова не може бути депутатом будь-якої ради, суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, в тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики зі спорту) або підприємницькою діяльністю.
Згідно ч. 7 ст. 51 цього Закону на осіб, які входять до складу виконавчого комітету ради і працюють у ньому на постійній основі, поширюються вимоги щодо обмеження сумісності їх діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені цим Законом для сільського, селищного, міського голови.
Відповідно до рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення положень статей 3 та 5 Закону України «Про статус депутатів місцевих Рад народних депутатів» (справа щодо статусу депутатів рад) від 13 травня 1998 року №6-рп/98 депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради, який перебуває на посаді керівника місцевого органу виконавчої влади чи на іншій посаді, на яку поширюється дія Конституції та законів України щодо обмеження сумісництва, не може поєднувати свою службову діяльність на цій посаді з посадою сільського, селищного, міського голови, секретаря сільської, селищної, міської ради, голови та заступника голови районної у місті, районної, обласної ради, а також з іншою роботою на постійній основі в радах, їх виконавчих органах та апараті.
Враховуючи викладене, керуючий справами (секретар) виконавчого комітету як особа, яка входить до складу виконавчого комітету ради, не може бути депутатом будь-якої ради.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та в спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З огляду на викладене, судом встановлено порушення позивачем ОСОБА_1 при обійманні посади керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету встановлених законом обмежень щодо сумісництва з іншими видами діяльності, у зв'язку з чим, суд вважає необхідним довести про встановлені під час судового розгляду даної справи обставини начальнику Ямпільського відділу Шосткинської місцевої прокуратури для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли встановленим судом порушенням.
Відповідно до частини першої статті 166 КАС України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб'єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону. Про вжиті заходи суд повідомляється не пізніше одного місяця після надходження окремої ухвали.
Керуючись статтею 166 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Довести до відома начальника Ямпільського відділу Шосткинської місцевої прокуратури про встановлені під час розгляду справи обставини для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли встановленим судом порушенню.
Зобов'язати начальника Ямпільського відділу Шосткинської місцевої прокуратури повідомити Ямпільський районний суд Сумської області про вжиті заходи не пізніше одного місяця після надходження окремої ухвали.
Копію окремої ухвали надіслати начальнику Ямпільського відділу Шосткинської місцевої прокуратури для відома та виконання.
Окрема ухвала може бути оскаржена особами, інтересів яких вона стосується до Харківського апеляційного адміністративного суду у порядку, встановленому статтями 185-187 КАС України.
Суддя Ямпільського районного суду
Сумської області О.В. Сатарова