КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(в порядку скороченого провадження)
04 листопада 2011 року Справа № 1170/2а-2983/11
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Петренко О.С. розглянувши о 09.30 год. у порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом: прокурора Червонозаводівського району м. Харкова, який діє в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Північному регіоні»
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Україна Промресурс»
про стягнення суми штрафу, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Червонозаводівського району м. Харкова, який діє в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Північному регіоні»звернувся в адміністративний суд з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Україна Промресурс»про стягнення штрафу в сумі 17000 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач в добровільному порядку штраф не сплатив.
Згідно із п.2 ч.5 ст.183-2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається за місцем знаходження відповідача.
Суд, розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України - без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, кореспонденція направлена за адресою зазначеною в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (28114, Кіровоградська область, Онуфріївський район, с. Омельник, вул. Перемоги,1 ) повернулася до суду з відміткою «за закінченням терміну зберігання»/а.с. 74/.
Крім того, суд вважає, що незнаходження підприємства чи організації за адресою, вказаною в Єдиному реєстрі підприємств та організацій України, без внесення відповідних змін до Реєстру є відмовою від отримання повістки, а тому відповідно до ст. 37 КАС України відповідач вважається таким, що його повідомлено про дату, час та місце судового засідання, а тому здійснено всі заходи для реалізації відповідачем права судового захисту своїх прав та інтересів.
Згідно зі ст.36-1 Закону України "Про прокуратуру" підставою для представництва у суді інтересів держави є наявність порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вичиняються у відносинах між ними або з державою. При цьому представництво інтересів держави здійснюється шляхом звернення прокурора до суду з заявою (позовом) в інтересах органу уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах.
Відповідно до ст.5 Закону України «Про електроенергетику»однією із засад державної політики в енергетиці є створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів. Згідно зі ст. 9 зазначеного закону та п.1 Положення «Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії», затвердженого постановою КМУ від 07.08.1996р. №929 державний нагляд в електроенергетиці здійснює ОСОБА_1 інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, яка підпорядкована безпосередньо Мінпаливенерго в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, та діє у складі державного підприємства, що здійснює централізоване диспетчерське (оперативно-технологічне) управління об'єднаною енергетичною системою України, та його територіальних структурних підрозділів.
Згідно з Указом Президента України «Про зміни в структурі центральних органів виконавчої влади»від 15.12.1999р. №1573/99 Міністерство палива та енергетики України входить до складу органів виконавчої влади України.
Відповідно до наказу Міністерства палива та енергетики України №422 від 3 листопада 2006 р. ОСОБА_1 інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд) безпосередньо підпорядкована Мінпаливенерго щодо виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.96 № 929, здійснює допоміжні заходи із забезпечення надійного і сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України та діє у складі державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" (НЕК "Укренерго"). Особа в інтересах якої заявлено позов щодо стягнення штрафних санкцій є субєктом владних повноважень в розумінні ст. 3 КАС України, оскільки здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.
Правовідносини сторін є публічними. Стосуються стягнення санкцій за порушення встановленого державою порядку у енергетичних відносинах (адміністративно-господарські санкції).
ДП «НЕК «Укренерго»у спірних правовідносинах виступає не як господарюючий суб'єкт, а як особа, до складу якої входить Держенергонагляд, що здійснює контролюючі функції. Суду до позову були надані документи (Статут, Положення) підтверджуючи наявність у складі позивача підрозділу Держенергонагляду.
Таким чином, позивач є суб'єктом, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства і є суб'єктом владних повноважень.
Судом встановлено, що згідно листа Міністерства палива та енергетики України №05/32-1283 щодо здійснення перевірки підприємства відповідача ОСОБА_1 інспекцією з енергетичного нагляду з режимами споживання електричної та теплової енергії у Полтавській області було видано направлення на проведення заходу №07/21-02-0044 від 12.01.2011 року про проведення заходу на ТОВ «Україна Промресурс»щодо державного нагляду у сфері споживання електричної енергії для власних потреб з метою виробництва, надання послуг, з терміном проведення заходу 20.01.2011 року.
12.01.2011 року Інспекцією було видано Наказ № 07/21-02-0044 про проведення інспектування енергетичних обєктів ТОВ «Україна Промресурс».
12.01.2011 року видано повідомлення про проведення заходу № 07/21-02-0044,яке було направлено рекомендованим листом та отримано відповідачем /а.с. 8-9/.
Після прибуття інспектора на підприємство відповідача складено акт про порушення порядку допуску №07/21-02-0044 від 20.01.2011 року, а також видано припис №07/21-02-0044 від 20.01.2011 року про забезпечення безперешкодного доступу до електричних і тепловикориствуючих установок та теплових мереж ТОВ «Україна Промресурс»до 27.01.2011 року. Припис було отримано керівником підприємства /а.с. 13-15/
27.01.2011 року Інспекцію було допущено до перевірки, про що складено акт №07/21-02-0052 та припис №07/21-02-0052 від 27.01.2011 року, яким встановлено повністю припинити споживання електричної енергії обєктів, які підключені до мереж ТОВ «Україна Промресурс».
01.02.2011 року Кременчуцьким відділенням Інспекції Держенергонагляду в Полтавській області отримано лист № 19 від 01.02.2011 року, про те, що ТОВ «Україна Промресурс»повністю припинило споживання електричної енергії до погашення заборгованості.
02.02.2011 року старшим державним інспектором складено акт про порушення порядку допуску № 07/21-02-0068, відповідно до якого встановлено, що інспектора не допущено до виконання перевірки, що стало порушенням ч.5 ст. 8 Закону України «Про електроенергетику»та п.10.2 (14) Правил користування електричною енергією.
03.02.2011 року видано Припис №07/21-02-0068 про забезпечення безперешкодного допуску до електричних і тепловикористовуючих установок та теплових мереж відповідача терміном до 09.02.2011 року. Припис направлено супровідним листом, а 09.02.2011 року старшим державним інспектором складено акт про порушення порядку допуску №07/21-01-0075 про те, що інспектора було не допущено до виконання перевірки на підприємстві відповідача.
09.02.2011 року було складено акт перевірки №07/21-01-0075 про невиконання вимог припису.
Старшим державним інспектором України з держенергонагляду у Полтавській області за порушення законодавства про електроенергетику та за ухилення від виконання приписів на відповідача, згідно ст. 27 Закону України «Про електроенергетику»накладено штраф, про що винесено постанову №07/20-01-17 від 23.03.2011 року про накладення на субєктів господарювання штрафів за порушення законодавства про електроенергетику про усунення раніше виявлених порушень на суму 17000 грн.
Відповідно до ст. ст. 9, 26, 27 Закону України «Про електроенергетику»державний нагляд в електроенергетиці здійснюють ОСОБА_1 інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та ОСОБА_1 інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України. ОСОБА_1 інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення. Правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність. Правопорушеннями в електроенергетиці є крадіжка електричної і теплової енергії, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку пошкодження приладів обліку; розкомплектування та пошкодження об'єктів електроенергетики, розкрадання майна цих об'єктів; створення перешкод у здійсненні державного енергетичного нагляду та у виконанні робіт, пов'язаних з обслуговуванням об'єктів електроенергетики, порушення правил охорони електричних мереж; порушення правил користування енергією. Оскарження дій щодо накладення штрафів провадиться у судовому порядку. Суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України. Громадяни та службові особи несуть адміністративну відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у вигляді штрафу у розмірі до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в порядку, встановленому законом.
Відповідно до п. 10 Положення про порядок накладення на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику субєкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у визначений термін він стягується в судовому порядку.
Судом встановлено, що на відповідача було накладено штраф за порушення законодавства про електроенергетику згідно постанови, яка відповідачем не оскаржувалася, отже є чинною, але штраф згідно даної постанови ним сплачено не було.
До теперішнього часу штраф до бюджету відповідачем не перераховано.
Враховуючи викладене вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту погашення заборгованості у розмірі 17000,00 грн., суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.
Відповідно ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 159 163, 167, 183-2 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути Товариства з обмеженою відповідальністю «Україна Промресурс»(р/р №2600801645378 ВФАТ «Укрсиббанк»в м. Полтава, МФО 331649, код ЄДРПОУ 299929) в дохід державного бюджету України штраф в розмірі 17 000 (сімнадцять тисяч) грн. на р/р № 31119106700008, ГУДК України в Полтавській області, МФО- 831019, код ЄДРПОУ 34698778, код платежу - 21081100.
Судові витрати віднести на рахунок Державного бюджету України.
Постанова суду за результатами скороченого провадження може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання її копії апеляційної скарги.
Постанова суду, прийнята у порядку скороченого провадження виконується негайно.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду підпис ОСОБА_2
Згідно з оригіналом