справа 278/923/16-а
У Х В А Л А
27 квітня 2016 року м. Житомир
Суддя Житомирського районного суду Житомирської області Грубіян Є.О., розглянув заяву Управління праці та соціального захисту населення Житомирської районної державної адміністрації про відстрочення сплати судового збору у справі за позовом Управління праці та соціального захисту населення Житомирської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої державної допомоги, --
В С Т А Н О В И В :
Спрямованим до суду заявою представник позивача просить стягнути з відповідача надміру виплачену державну допомогу у розмірі 2 890,45 гривень..
Водночас, у поданому разом з позовом клопотанні представник позивача просить суд відстрочити сплату судового збору з огляду на те, що позивач фінансується лише за рахунок держави і не має можливості оплатити такі судові витрати.
Оглянув дане клопотання, приходжу до висновку про залишення його без задоволення з огляду на наступне.
Відповідно до статті 8 Закону № 3674-VI та статті 82 ЦПК єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сімї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сімї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 10 ЦПК повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
У статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади. У звязку із цим обставини, повязані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення від такої сплати.
Тотожну думку висловив і ВССУ у п. 29 Постанови Пленуму № 10 від 17 жовтня 2014 року "Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах".
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 82 ЦПК України, ст. 8 ЗУ "Про судовий збір", ПП ВССУ № 10 від 17.10.2014 року,
П О С Т А Н О В И В :
У задоволенні заяви представника Управління праці та соціального захисту населення Житомирської районної державної адміністрації про відстрочення сплати судового збору відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Є.О. Грубіян