Постанова № 57514549, 26.04.2016, Господарський суд Харківської області

Дата ухвалення
26.04.2016
Номер справи
922/3425/13
Номер документу
57514549
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

_______________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про визнання боржника банкрутом

"26" квітня 2016 р.Справа № 922/3425/13

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Суслової В.В.

при секретарі судового засідання Помпою К.І.

розглянувши заявуУПФУ в Валківському р-ні., м. Валки про визнання банкрутом ДП Дослідний завод ННЦ "ХФТІ" НАН України, м. Валки , код ЄДРПОУ 05540178 за участю :

Представника НАНУ - ОСОБА_1, довіреність від 19.02.15 року;

Представника відділу з питань банкрутства у Х/обл. - ОСОБА_2, довіреність №55 від 03.02.2016 року;

Керуючого санацією - ОСОБА_3

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Харківської області від 21 жовтня 2013 року порушено провадження у справі про банкрутство ДП Дослідний завод ННЦ "ХФТІ" НАН України, м. Валки; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру розпорядження майном та призначено розпорядника майна - арбітражного керуючого ОСОБА_3; зобов'язано учасників процесу надати суду необхідні для розгляду справи по суті докази; призначено попереднє засідання суду.

Ухвалою суду від 17 грудня 2013 року затверджено реєстр вимог конкурсних кредиторів ДП Дослідний завод ННЦ "ХФТІ" НАН України на загальну суму кредиторських вимог 2 115 225,38 грн.; визнані вимоги конкурсних кредиторів, що не були заявлені у місячний строк з моменту публікації оголошення, які рахуються за даними бухгалтерського обліку боржника погашеними; зобовязано розпорядника майна, керівника підприємства боржника, кредитора боржника, відповідно до ст. 16 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом провести збори кредиторів, де вирішити питання передбачені вказаною статтею Закону, у тому числі утворити комітет кредиторів і прийняти обґрунтоване рішення про відкриття процедури санації боржника, про відкриття ліквідаційної процедури чи підписання ОСОБА_2 угоди з посиланням на фактичні обставини, що привели до прийняття такого рішення. Прийняте кредиторами або комітетом кредиторів обґрунтоване рішення, разом з протоколом загальних зборів кредиторів і протоколом засідання комітету кредиторів в триденний строк після прийняття рішення надати суду, для подальшого прийняття судом відповідного рішення. Призначено підсумкове засідання суду.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 17 червня 2014 року припинено процедуру розпорядження майном боржника та повноваження розпорядника майна; введено у відношенні боржника - ДП "Дослідний завод Національного наукового центру "Харківський фізико - технічний інститут", м. Валки, процедуру санації. Встановлено строк виконання процедури санації до 17 грудня 2014 року. Призначено керуючим санацією боржника арбітражного керуючого ОСОБА_3 якого зобов'язано, виконати вимоги ст. 28 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Ухвалою господарського суду від 24 березня 2015 року затверджено план санації боржника - ДП "Дослідний завод Національного наукового центру "Харківський фізико - технічний інститут"; зобовязано керуючого санацією сумлінно виконувати вимоги суду, викладені в ухвалі суду від 17 червня 2014 року та план санації боржника, щоквартально звітувати про хід виконання плану санації перед комітетом кредиторів, звіти разом з рішенням комітету, балансами боржника і іншою фінансовою звітністю невідкладно надавати суду.

Ухвалою суду від 29 липня 2015 року задоволено клопотання керуючого санацією про продовження процедури санації та продовжено строк санації до 17 грудня 2015 року.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 03 лютого 2016 року відмовлено в задоволенні клопотання за вх. № 51272 про продовження строку процедури санації, оскільки законодавчо встановлений строк проведення процедури санації вичерпано. Відкладено розгляд справи на "19" квітня 2016 р. о(об) 11:30 год. та зобов'язано керуючого санацією: скликати комітет кредиторів щодо подальшої долі ДП "Дослідний завод Національного наукового центру "Харківський фізико - технічний інститут"; провести інвентаризацію належного боржнику майна; акти інвентаризації надати до суду; зобов'язано комітет кредиторів розглянути діяльність керуючого санацією.

14 квітня 2016 року від розпорядника майна до суду із супровідним листом за вх. № 12587 був наданий звіт з інвентаризації майнових активів ДП "ДЗ ННЦ "ХФТІ" НАН України.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 19.04.2016 року було відкладено розгляд справи на "26" квітня 2016 р. о(об) 15:00 год. та зобов'язано учасників процесу, в тому числі Національну академію наук України та орган з питань банкрутства, надати до суду письмові пояснення щодо своїх правових позицій стосовно подальшої долі підприємства - банкрута, з урахуванням закінчення законодавчо встановленого строку процедури санації.

26 квітня 2016 року у судовому засіданні керуючий санацією надав пояснення щодо здійснених заходів в процедурі санації та звітував про інвентаризацію майнових активів боржника. В судовому засіданні розпорядник майна також пояснив, що ним у встановленому порядку проведено аналіз фінансово господарської діяльності боржника, результати якого доведені кредиторам на засіданні комітету кредиторів. Підтвердив свою згоду на участь у справі в якості ліквідатора.

Присутній представник НАН України надала із супровідним листом за вх. №14200 лист НАН України від 26.04.2016 року № 9с/809-8, в якому зазначено, що позиція НАН України може бути визначена лише після вивчення звіту керуючого санацією та ухвали суду про відмову у продовженні строку процедури санації. На даний час, з наданих керуючим санацією поточних звітів результативна діяльність не вбачається.

Представник відділу з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції у Харківській області надала пояснення за вх. № 14199, відповідно до якого просить розглянути питання щодо продовження процедури санації по відношенню до боржника.

Таким чином, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, заслухавши присутніх учасників процесу, суд встановив наступне.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 17 червня 2014 року припинено процедуру розпорядження майном боржника та повноваження розпорядника майна; введено у відношенні боржника - ДП "Дослідний завод Національного наукового центру "Харківський фізико - технічний інститут", м. Валки, процедуру санації. Встановлено строк виконання процедури санації до 17 грудня 2014 року. Призначено керуючим санацією боржника арбітражного керуючого ОСОБА_3 якого зобов'язано, виконати вимоги ст. 28 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Ухвалою господарського суду від 24 березня 2015 року затверджено план санації боржника - ДП "Дослідний завод Національного наукового центру "Харківський фізико - технічний інститут"; зобовязано керуючого санацією сумлінно виконувати вимоги суду, викладені в ухвалі суду від 17 червня 2014 року та план санації боржника, щоквартально звітувати про хід виконання плану санації перед комітетом кредиторів, звіти разом з рішенням комітету, балансами боржника і іншою фінансовою звітністю невідкладно надавати суду.

Ухвалою суду від 29 липня 2015 року задоволено клопотання керуючого санацією про продовження процедури санації та продовжено строк санації до 17 грудня 2015 року.

Відповідності до ст. 28 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд за клопотанням комітету кредиторів виносить ухвалу про проведення процедури санації строком на шість місяців.

За вмотивованим клопотанням керівника санації чи комітету кредиторів цей строк може бути продовжено господарським судом, але не більше ніж на дванадцять місяців.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 03 лютого 2016 року відмовлено в задоволенні клопотання за вх. № 51272 про продовження строку процедури санації, оскільки законодавчо встановлений строк проведення процедури санації вичерпано. Зобов'язано керуючого санацією: скликати комітет кредиторів щодо подальшої долі ДП "Дослідний завод Національного наукового центру "Харківський фізико - технічний інститут"; провести інвентаризацію належного боржнику майна; акти інвентаризації надати до суду.

Частиною 8 статті 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначена компетенція комітету кредиторів, а саме прийняття рішення про обрання голови комітету; скликання зборів кредиторів; звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом; звернення до господарського суду з вимогою про визнання правочинів (договорів) боржника недійсними на будь-якій стадії процедури банкрутства; звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), припинення повноважень арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення іншого арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора); підготовку та укладення мирової угоди; схвалення плану санації боржника, змін та доповнень до нього у випадках, передбачених цим Законом; визначення складу майна в разі продажу частини майна у процедурі санації боржника або ліквідації банкрута; внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скорочення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника тощо.

Частиною 7 статті 29 Закону зазначено, що комітет кредиторів може прийняти одне з таких рішень: схвалити план санації та подати його до господарського суду; відхилити план санації і звернутися до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відхилити план санації, звернутися до господарського суду з клопотанням про усунення арбітражного керуючого від виконання ним обов'язків керуючого санацією та про призначення нового керуючого санацією в порядку, встановленому цим Законом. Зазначене рішення має містити дату скликання чергового засідання комітету кредиторів для розгляду нового плану санації.

Як вбачається з поданих до суду матеріалів, 14 квітня 2016 року були проведені збори комітету кредиторів боржника на яких був розглянутий звіт керуючого санацією та витрати понесені в процедурі санації, а також розглянуте питання щодо подальшої долі ДП "ДЗ ННЦ "ХФТІ" НАН України.

Звіт керуючого санацією та витрати понесені в процедурі санації було затверджено одноголосно, про що свідчить протокол загальних зборів від 14.04.2016 року.

Стосовно подальшої долі ДП "Дослідний завод Національного наукового центру "Харківський фізико - технічний інститут" комітет кредиторів прийняв рішення направити до господарського суду клопотання про продовження процедури санації до 01.07.2016 року.

Однак на вищевказане слід зазначити, що у суду відсутні повноваження для продовження процедури санації, що містить строк для здійснення заходів з відновлення платоспроможності боржника, який перевищує строк, визначений у Законі, навіть якщо продовження процедури санації схвалено комітетом кредиторів.

Для вирішення питання щодо подальшого застосування судових процедур банкрутства (санація, ліквідація, укладення мирової угоди) однією з основних умов є встановлення достатності або недостатності активів для погашення вимог кредиторів, які включені до реєстру вимог кредиторів.

Зі звіту інвентаризації майнових активів вбачається, що фінансовий стан підприємства незадовільний. Кредиторська заборгованість станом на 01.01.2016 року становить 2903512,23 грн. Загальна сума дебіторських вимог станом на 01.01.2016 року становить 605140,55 грн. Залишки грошових коштів на рахунках складають 11211,79 грн.

З наявних матеріалів справи також вбачається відсутність потенційних інвесторів, що робить неможливим відновлення платоспроможності боржника власними силами за рахунок доходів від здійснення власної господарської діяльності та активів. Підприємство за своїми фінансовими показниками має ознаки неплатоспроможності, які впливають на його фінансовий стан та свідчать про неможливість проводити розрахунки з кредиторами у відповідності до вимог законодавства.

Відповідно до абзацу 2 частини 8 ст. 29 Закону, якщо протягом шести місяців з дня винесення ухвали про санацію до господарського суду не буде поданий план санації боржника, господарський суд має право прийняти рішення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури відповідно до цього Закону.

За таких обставин, приймаючи до уваги те, що максимальний строк процедури санації сплинув, план санації не виконаний, кредиторська заборгованість не погашена, фінансовий стан підприємства - боржника з моменту порушення справи про банкрутство не відновлено, мирову угоду на стадії санації не укладено, суд приходить до висновку, що боржник неспроможний відновити свою платоспроможність та задовольнити всі визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Приймаючи до уваги, що у встановлені планом санації строки погашення вимог кредиторів не відбулося, план санації не виконаний, мирову угоду на стадії санації не укладено, кредиторська заборгованість перевищує активи боржника, що свідчить про неможливість відновлення платоспроможності боржника, а також враховуючи, що максимальний строк, встановлений Законом та ухвалами суду для ведення процедури санації сплинув, суд вважає за необхідне відмовити комітету кредиторів в задоволенні клопотання про продовження строку процедури санації та приймає рішення про перехід до загальної процедури банкрутства, припиняє процедуру санації ДП "ДЗ ННЦ "ХФТІ" НАН України, визнає його банкрутом та відкриває процедуру ліквідації.

Згідно ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ліквідатор - фізична особа, яка відповідно до рішення господарського суду організовує здійснення ліквідаційної процедури боржника, визнаного банкрутом, та забезпечує задоволення визнаних судом вимог кредиторів у встановленому цим Законом порядку.

Згідно з абз. 6 ч.1 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" під час призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) господарський суд не пов'язаний з кандидатурами арбітражних керуючих, запропонованими комітетом кредиторів, та має право призначити арбітражного керуючого самостійно.

Відповідно до ч.2 ст.114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором не можуть бути призначені арбітражні керуючі: які є заінтересованими у цій справі; які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня усунення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років; яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов'язків, покладених цим Законом; які мають конфлікт інтересів (особи, у яких виникає суперечність між власними чи їх близьких осіб майновими, немайновими інтересами та повноваженнями арбітражного керуючого).

До призначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.

З матеріалів справи вбачається, що 24 листопада 2015 року до суду за вх. №47237 надійшла заява арбітражного керуючого ОСОБА_4 (свідоцтво № 978 від 23.05.2016 року) на участь у справі в якості ліквідатора.

21 грудня 2015 року до суду надійшла заява на участь у справі в якості ліквідатора за вх. № 47238 від арбітражного керуючого ОСОБА_5 (свідоцтво № 655 від 22.03.2013 року).

19 квітня 2016 року надійшла заява за вх. № 13083 арбітражного керуючого ОСОБА_3 (дублікат свідоцтва № 200 від 25.01.2016 року) про згоду на участь у справі в якості ліквідатора.

Відповідно до вимог Закону про банкрутство за наявності конкуренції кандидатур на призначення ліквідатора боржника право вибору кандидатури ліквідатора боржника залишається за господарським судом, виходячи з пропозицій учасників справи (кредиторів, державного органу з питань банкрутства). При цьому, жодна з наданих кандидатур арбітражних керуючих не являється для суду пріоритетною.

При виборі кандидатури ліквідатора судом враховується освіта, досвід та показники роботи у попередніх справах, кількість справ, у яких бере участь арбітражний керуючий, наявність у нього організаційних та технічних можливостей виконувати обов'язки розпорядника майна у конкретній справі, страхування відповідальності арбітражного керуючого та інші обставини, які свідчать про здатність арбітражного керуючого належним чином виконувати передбачені Законом обов'язки (п. 64 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 15 від 18.12.2009 року "Про судову практику в справах про банкрутство").

Згідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Матеріали справи свідчать про те, що всі арбітражні керуючі, які виявили бажання взяти участь у справі №922/3425/13 про банкрутство ДП "Дослідний завод "ННЦ "ХФТІ" НАН України у якості ліквідатора, за час провадження діяльності арбітражного керуючого порушень термінів подання інформації, передбаченої Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", до державного органу з питань банкрутства, а також порушень строків, визначених ухвалами господарських судів, та порушень законодавства провадження діяльності арбітражного керуючого не допускали, судимості за вчинення корисливих злочинів та заборони займатись діяльністю арбітражного керуючого не мають, не є заінтересованами особами стосовно боржника та кредиторів.

Так, арбітражний керуючий ОСОБА_4 (свідоцтво №978 від 22.05.2013 року) мешкає у місті Харкові. Арбітражний керуючий в заяві зазначає, що ним була проведена робота по розпорядженню майном та ліквідації 26 підприємств, але не по всім справам зазначено про результати розгляду. На даний час арбітражним керуючим не ведеться діяльність як арбітражного керуючого відносно будь-якого підприємства. Арбітражним керуючим до суду не надано доказів наявності офісного приміщення та автомобілю, що може ускладнити виконання обовязків ліквідатора. Також відсутня інформація щодо договору добровільного страхування професійної відповідальності арбітражного керуючого.

Арбітражний керуючий ОСОБА_5 (свідоцтво № 655 від 22.03.2013 року) у своїй заяві вказує на те, що виконував обов'язки ліквідатора, розпорядника майна, керуючого санацією у 12 державних підприємствах та обов'язки ліквідатора у 12 справа про банкрутство фізичних осіб підприємців. До суду був наданий договір добровільного страхування відповідальності професійної діяльності № 001/053/01562, однак на даний час строк дії його скінчився, докази на його продовження до суду не надано. Окрім того, арбітражний керуючий постійно мешкає у місті Києві, що може ускладнити виконання обовязків ліквідатора та збільшити витрати на проведення ліквідаційної процедури.

Арбітражний керуючий ОСОБА_3 (дублікат свідоцтва №200 від 08.02.2013 року) здійснює діяльність арбітражного керуючого з 2006 року. Має п'ятий рівень кваліфікації. З метою здійснення своєї діяльності, на правах оренди, використовує нежитлове приміщення, що розташоване за адресою: м. Суми, вул. Петропавлівська, 74, оф. 49а. Має автомобіль, який дозволяє пересуватися у межах міста, та у разі необхідності за його межами, що свідчить про можливість оперативного вирішення питань, які постають під час виконань процедур банкрутства. Має договір добровільного страхування відповідальності професійної діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) перед третіми особами № 3111482 від 10.02.2016 року. Окрім того, добросовісно виконував обов'язки розпорядника майна та керуючого санацією у даній справі.

Враховуючи викладене, зважаючи на досвід, кваліфікаційний рівень, наявність можливості виконання покладених на арбітражного керуючого функцій, суд вважає кандидатуру арбітражного керуючого ОСОБА_3 найбільш прийнятною та вважає за можливе призначити його ліквідатором боржника у справі № 5023/3425/13.

В задоволенні заяв арбітражних керуючих ОСОБА_4 та ОСОБА_5 - суд відмовляє.

Керуючись ст.ст. 37-48, 114 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, господарський суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. В задоволенні заяв арбітражних керуючих ОСОБА_4 та ОСОБА_5 - відмовити.

2. Припинити процедуру санації Державного підприємства "Дослідний завод Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" Національної академії наук України (код 05540178, місцезнаходження: 63002, Харківська область, Валківський район, м. Валки, вул. 1 Травня, буд. 49)

3. Припинити повноваження керуючого санацією боржника - ОСОБА_3

4. Визнати Державне підприємство "Дослідний завод Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" Національної академії наук України (код 05540178, як субєкт підприємницької діяльності зареєстрований Валківською районою державною адміністрацією Харківської області 11.11.1991р., за місцезнаходженням: 63002, Харківська область, Валківський район, м. Валки, вул. 1 Травня, буд. 49) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.

5. Призначити ліквідатором Державного підприємства "Дослідний завод Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" Національної академії наук України арбітражного керуючого ОСОБА_3 (дублікат свідоцтва №200 від 08.02.2013 року, адреса: 40000, м. Суми, вул. Петропавлівська, 74, оф. 49А). арбітражного керуючого ОСОБА_6 (свідоцтво №1282 від 25.07.13, адреса: вул. Ак. Проскури, 1, м. Харків, 61070).

6. З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:

господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;

строк виконання всіх грошових зобовязань банкрута вважається таким, що настав;

у банкрута не виникає жодних додаткових зобовязань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обовязкових платежів)), крім витрат, безпосередньо повязаних із здійсненням ліквідаційної процедури;

припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;

відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;

продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом;

скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;

вимоги за зобовязаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть предявлятися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі;

виконання зобовязань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених Законом про банкрутство.

7. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.

8. Зобовязати ліквідатора відповідно до ст. 41 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом прийняти до свого відання майно боржника та забезпечити його збереження, виконувати функції з управління та розпорядження майном банкрута, проводити інвентаризацію та оцінку майна банкрута, здійснювати аналіз фінансового становища банкрута, повідомляти працівників банкрута про звільнення та здійснити його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута або отриманого для цієї мети кредиту, вживати заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб, передати в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обовязковому зберіганню, здійснити продаж майна банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом, повідомити про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надавати державному органу з питань банкрутства відповідну інформацію для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, предявляти до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості, закрити всі рахунки банкрута в установах банку і відкрити або переоформити один основний рахунок для проведення розрахунків з кредиторами. Залишки коштів на цих рахунках перераховуються на основний рахунок боржника.

Зобовязати ліквідатора не рідше ніж один раз на місяць надавати комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.

9. Зобовязати керівника боржника Державного підприємства "Дослідний завод Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" Національної академії наук України протягом пятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обовязків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.

10. Зобовязати ліквідатора в строк до 26.04.2017 року виконати ліквідаційну процедуру та надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу, ліквідаційний баланс, а також всі докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, у тому числі:

- акти інвентаризації майна, перелік ліквідаційної маси, звіти про оцінку майна, договори купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна,

- реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів,

- звіт про виплачені кредиторам кошти, документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів;

- довідки установ банку про закриття рахунків банкрута,

- копії повідомлень направлених до органу державної податкової служби, Пенсійного фонду та центру зайнятості про закінчення ліквідаційної процедури,

- довідку архіву про прийняття документів, які підлягають обовязковому зберіганню,

- оригінали установчих документів і свідоцтва про державну реєстрацію,

- докази, що свідчать про стягнення дебіторської заборгованості, або докази що свідчать про неможливість її стягнення,

- довідку банку про рух грошових коштів по поточному рахунку за весь час здійснення ліквідаційної процедури,

- баланси підприємства за весь час роботи ліквідатора,

- протоколи засідань комітету кредиторів і протоколи загальних зборів кредиторів,

- затверджений комітетом кредиторів звіт про оплату послуг та відшкодування витрат ліквідатора,

- інші документи, що свідчать про виконану ліквідатором роботу з ліквідації банкрута.

11. Постанову суду надіслати комітету кредиторів, банкруту, ліквідатору, державному реєстратору, відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області, Валківській ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області, відділу з питань банкрутства, Національній академії наук України.

Суддя ОСОБА_7