Дата документу 22.04.2016
Справа № 501/536/16-а
2-а/501/37/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 квітня 2016 року Іллічівський міський суд Одеської області у складі:
головуючого - судді - Смирнова В.В.,
при секретарі - Пращук А.М.,
за участю сторін:
позивача - ОСОБА_1,
представника позивача - ОСОБА_2,
представника відповідача - Кірносова І.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чорноморську Одеської області адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 на постанову військового комісару Іллічівського міського комісаріату Довганя С.В. про скасування постанови про накладнення адміністративного стягнення,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Іллічівський міський суд Одеської області з даним адміністративним позовом, в обґрунтування якого вказав, що від 26.02.2016 року він був притягнений до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 210-1 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 170 грн.
З даною постановою позивач не згоден, оскільки зазначеного правопорушення він не скоював, у зв'язку з чим позивач просив суд визнати протиправною та скасувати постанову № 1 від 26 лютого 2016 року про адміністративне правопорушення.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1, суду пояснив, що підтримує позовні вимоги, винним у скоєнні правопорушення себе не вважає так як звертався до ІМВК за наданням роз'яснення, якими чинними актами передбачається вручення повісток до комісаріату, але відповіді на своє запитанні не отримав.
Аналогічне пояснення надала суду у судовому засіданні представник позивача.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав, просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог, на тій підставі що ОСОБА_1 не вручив повістки, тому підстава для скасування постанови про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності відсутня.
Дослідивши матеріали справи та вислухавши пояснення сторін, судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.
20.01.2016 року на адресу ПАТ «АДМ» направлено лист Іллічівським міським військовим комісаріатом № 1/78 щодо оповіщення восьми працівників зазначеного підприємства. До листа надані повістки про виклик військовозобов'язаних до ІМВК. У повістках був зазначений строк явки - 25.01.2016 року.
27.01.2016 року на адресу ІМВК надійшов лист за підписом технічного директора (уповноваженої особи за довіреністю) ОСОБА_1 згідно якого підприємство в особі технічного директора повернуло повістки без їх фактичного вручення (а.с. 90).
За вказані дії 15.02.2016 року стосовно ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 210-1КУпАП.
На підставі вищевказаного протоколу 26.02.2016 року у відношенні ОСОБА_1
була винесена постанова № 1 про накладання штрафу у розмірі 170,00 гривень за порушення Закону України «Про оборону України» та «Про військовий обов'язок та військову службу» (а.с. 9-12).
В силу ст. 65. Конституції України про захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Згідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Указом Президента України від 14.01.2015р. № 15/2015 оголошено часткову мобілізацію.
Відповідно, підприємства/установи/організації зобов'язані надавати органам державної влади, іншим державним органам та органам місцевого самоврядування інформацію, необхідну для проведення мобілізаційних заходів (абз. 14 ч.1 ст. 21 Закону «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку» ).
Строки надання такої інформації в Законі України «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку» відсутні.
Відповідальність за невиконання своїх обов'язків щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації несуть керівники та інші посадові особи підприємств, установ та організацій незалежно від підпорядкування і форм власності, винні в порушенні законодавства з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, законодавства про військовий обов'язок і військову службу (ст. 26 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», ст. 42 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»).
Керівники суб'єктів господарювання зобов'язані вести персональний облік військовозобов`язаних і призовників за місцем їх роботи (ч. 4 ст. 34 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 р. № 2232-XII).
Взяття на роботу військовозобов`язаних і призовників, які не перебувають на військовому обліку за місцем проживання, заборонено. У випадку виявлення таких дій керівник або посадові особи суб'єкта господарювання, які прийняли такого працівника на роботу, притягаються до адміністративної відповідальності у вигляді накладення штрафу.
Роботодавець зобов`язаний у семиденний строк повідомляти військові комісаріати про всіх військовозобов`язаних і призовників, прийнятих ним на роботу або звільнених (абз. 3 п. 3.4 Інструкції з організації ведення військового обліку військовозобов'язаних і призовників в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях і навчальних закладах, затвердженої наказом Міноборони від 15.12.2010 р. № 660, надалі - Інструкція № 660).
На роботодавців покладено також обов'язок складання і не пізніше 1 грудня поточного року подачі до військових комісаріатів списків громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць (абз. 11 п. 3.4. Інструкції № 660).
Так, незабезпечення керівниками або іншими відповідальними за військово-облікову роботу посадовими особами підприємств, установ, організацій на вимогу військових комісаріатів сповіщення військовозобов'язаних і призовників про їх виклик у військові комісаріати або перешкода зазначених посадових осіб своєчасній явці громадян на збірні пункти чи призовні дільниці тягне за собою накладення штрафу (ст. 211-4 КУпАП).
Суд вважає, що в діях ОСОБА_1 формально є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 210-1 КУпАП, однак, враховуючи викладені позивачем обставини вчинення правопорушення, те, що фактично повістки до ІМВК не повернуто, та те, що воно є малозначним, та вважає за необхідне провадження по адміністративній справі закрити.
В силу ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити
порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
За таких обставин, даний адміністративний позов слід задовольнити частково, оскаржувану позивачем постанову слід скасувати, провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 закрити та звільнити позивача від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю правопорушення, обмежившись усним зауваженням.
Керуючись ст.65 Конституції України, ст.ст. 2, 4 - 15, 41, 70, 71, 128, 159 - 163, 167, 171-2 КАС України, Указом Президента України від 14.01.2015 р. № 15/2015, ст.. 22, 286 КУпАП, абз. 14 ч.1 ст. 21 Закону «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку» від 21.10.1993 р. № 3543-ХІІ, суд,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання постанови № 1 про накладання адміністративного стягнення на ОСОБА_1 від 26.02.2016р. військовим комісаром Чорноморського міського комісаріату Одеської області Довганя С.В. задовольнити частково
Постанову по справі про адміністративне правопорушення від 26 лютого 2016 року № 1 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 210-1 КУпАП - скасувати.
Провадження по адміністративній справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності закрити.
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю правопорушення, обмежившись усним зауваженням
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчий кімнаті та проголошенні у судовому засіданні 20 квітня 2016 року.
Повний текст постанови складено 24 квітня 2016 року.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя Іллічівського міського суду
Одеської області В.В.Смирнов.