Постанова № 57509922, 07.04.2016, Кривоозерський районний суд Миколаївської області

Дата ухвалення
07.04.2016
Номер справи
479/195/16-п
Номер документу
57509922
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 479/195/16-п

№ 3/479/51/16

П О С Т А Н О В А

І м е н е м У к р а ї н и

07 квітня 2016 року Кривоозерський районний суд Миколаївської області

в складі: головуючого-судді Кондрачук А.П.

при секретарі Добровольській І.М.

за участю прокурора Лукяненко В.В.

правопорушника ОСОБА_1

розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Первомайської місцевої прокуратури Миколаївської області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 Миколаївської, зареєстрованого та проживає: с. Криве ОСОБА_2 вул.. Петровського, 43 Кривоозерського району Миколаївської області, не одруженого, працюючого на посаді кочегара в Кривоозерській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, депутата Кривоозерської сільської ради Кривоозерського району, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,

за ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення»

в с т а н о в и в:

Згідно даних протоколу № 5 від 15 березня 2016 року про вчинення корупційного правопорушення ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» встановлено, що рішенням І сесії 7 скликання Кривоозерської сільської ради №1 від 02 листопада 2015 року визнано повноваження 14 депутатів обраних по 14 округах Кривоозерської сільської ради, одним із яких являється ОСОБА_1 (округ №5).

Являючись депутатом сільської ради субєктом адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення згідно п. б п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» в порушення вимог ч. 1 ст. 28 Закону ОСОБА_1 не вжив заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та не повідомив Кривоозерського сільського голову, сільську раду про наявність реального конфлікту інтересів, який виник при подачі ним на розгляд сесії Кривоозерської сільської ради його заяви від 24 листопада 2015 року про надання йому дозволу на виготовлення технічної документації розроблення проектів землеустрою щодо відведення у його власність із земель комунальної власності земельної ділянки площею 0,25 га для- обслуговування житлового будинку та господарських споруд та земельної ділянки площею 0,40 га для ведення особистого селянського господарства, розташованого по вул. Петровського, 43 в с. Криве Озеро друге Кривоозерського району.

4 грудня 2015 року перебуваючи на зсіданні ІІ позачергової сесії 7 скликання Кривоозерської сільської ради, депутат цієї ради ОСОБА_1 прийняв участь в голосуванні та проголосував за прийняття рішення № 18 згідно якого йому надано дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок із земель комунальної власності у власність ОСОБА_1 загальною площею 0,65 га (0,25 га для обслуговування житлового будинку та господарських споруд та 0,40 га для ведення особистого селянського господарства за адресою по вул. Петровського, 43 в с. Криве Озеро Кривоозерського району.

Тому на нього складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в скоєні адміністративного правопорушення не визнав вказуючи, що в 1988 році придбав житловий будинок за адресою с. Криве Озеро вул.. Петровського, 43 Кривоозерського району, постійно користувався земельною ділянкою біля вказаного будинку, щорічно сплачував податок. Підтвердив, що дійсно на сесії сільської ради розглядалась його заява про надання дозволу на виготовлення технічної документації та визначення меж земельної ділянки за яке він проголосував як депутат, тому не вбачає в своїх діях реального конфлікту інтересів.

Прокурор в судовому засіданні вважає, що протокол складено відповідно до вимог чинного законодавства України, просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, та як вказана особа є суб'єктом вказаного адміністративного правопорушення та умисно скоїла це правопорушення.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1, думку прокурора, допитавши свідка ОСОБА_3, дослідив матеріали вказаної справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 є ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Відповідно до даних копії договору купівлі продажу 3 жовтня 1988 року, посвідченого державним нотаріусом І-ї Первомайської, в.о. Кривоозерської нотаріальної державної нотаріальної контори, зареєстрованого в реєстрі за № 1155 підтверджується, що ОСОБА_1 придбав у власність житловий будинок з надвірними спорудами в с. Криве Озеро по вул.. Петровського, 43 Кривоозерського району.

Згідно даних копії виписки із рішення № 94 від 23 квітня 1990 року Кривоозерської районної ради на підставі рішення Кривоозерської селищної ради ОСОБА_1 надано дозвіл на будівництво житлового будинку по вул.. Петровського, 43 в смт Криве Озеро на земельній ділянці розміром 0,48 га, виділеного зборами уповноважених членів КСП «Дружба», але номеру протоколу зборів та дати розгляду цього питання в рішенні немає.

Згідно даних архівного сектору Кривоозерської районної державної адміністрації від 31 березня 2016 року, за рішенням Кривоозерської селищної ради народних депутатів Кривоозерського району № 42 від 28 лютого 1990 року, ОСОБА_1 дозволено будівництво житлового будинку на зареєстрованій за домогосподарством земельній ділянці розміром 0,48 га в с. Криве Озеро по вул.. Петровського, 43 Кривоозерського району.

Довідкою Кривоозерської сільської ради від 28 березня 2016 року № 78 встановлено, що згідно погосподарського обліку ОСОБА_1 проживає в придбаному ним будинку та користується земельної ділянкою з 1990 року.

Ці обставини в суді підтвердила свідок ОСОБА_3, яка є секретарем Кривоозерської сільської ради та тимчасово виконує обовязки сільського голови та показала, що ОСОБА_1 являється депутатом Кривоозерської сільської ради. 24 листопада 2015 року звернувся з заявою про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою на відведення йому земельної ділянки із земель комунальної власності у його власність розміром 0,48 га із них 0,25 га для обслуговування житлового будинку та господарських споруд, та 0,23 га для ведення особистого селянського господарства, але рішенням сесії сільської ради земельна ділянка йому до цього не наділялась.

Згідно даних довідки архівного сектору Кривоозерської районної державної адміністрації від 31 березня 2016 року на запит суду підтверджується, що рішення Кривоозерської селищної ради про наділення ОСОБА_1 земельної ділянки не приймалось.

Відповідно до рішення І сесії сьомого скликання Кривоозерської сільської ради від 02 листопада 2015 року № 1 наявного в матеріалах справи, ОСОБА_1 обрано депутатом сільської ради (округ № 5), згідно даних списку депутатів Кривоозерської сільської ради 7 скликання доданих до рішення.

Дійсно, 24 листопада 2015 року ОСОБА_1 на імя сільського голови Кривоозерської сільської ради подав заяву про надання дозволу на виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, із земель комунальної власності для будівництва і обслуговування житлового будинку та господарських будівель площею 0,25 га для за адресою: с. Криве Озеро вул.. Петровського, 43 Кривоозерського району та для ведення особистого селянського господарства 0,40 га за вказаною адресою.

Як випливає з матеріалів справи: даних протоколу від 04 грудня 2015 року на ІІ позачерговій сесії 7 скликання Кривоозерської сільської ради, доданого до матеріалів справи, під час прийняття рішення № 18 «Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність ОСОБА_1, який був присутній на позачерговій сесії, він особисто приймав участь у вирішені цього питання шляхом голосування, через що у останнього виникла суперечність між особистими інтересами та його службовими повноваженнями, та в результаті розгляду заяви ОСОБА_1 за рішенням сесії йому надано дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, із земель комунальної власності у його власність,

загальною площею 0,65 га (0,25 га для обслуговування житлового будинку та господарських будівель за адресою: с. Криве Озеро вул.. Петровського, 43 Кривоозерського району та 0,40 га для ведення особистого селянського господарства за вказаною адресою.

Статтею 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» встановлено обовязки депутата місцевої ради у раді та її органах. Серед них є обов'язок додержуватись Конституції України та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.

Згідно положень ст.2 Закону України «Про запобігання корупції», відносини, що виникають у сфері запобігання корупції, регулюються Конституцією України, міжнародними договорами, згоду на обовязковість яких надано Верховною Радою України, цим та іншими законами, а також прийнятими на їх виконання іншими нормативно-правовими актами.

ОСОБА_1 відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) є субєктом, на якого поширюється дія цього закону.

Відповідно до ч.1 ст.28 Закону, особи, зазначені у пунктах 1, 2, 3 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані:

-вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;

-повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;

-не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Закон України «Про правила етичної поведінки» визначає керівні норми поведінки осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, під час виконання ними службових повноважень та порядок притягнення їх до відповідальності за порушення таких норм.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про правила етичної поведінки» субєктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування і серед категорій таких осіб є депутати місцевих рад.

Стаття 15 вказаного Закону регламентує, що особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, незважаючи на особисті інтереси, вживають вичерпних заходів щодо недопущення конфлікту інтересів, а також не допускають вчинення дій чи бездіяльності, що можуть спричинити виникнення конфлікту інтересів або створити враження його наявності. Особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не можуть прямо чи опосередковано спонукати у будь-який спосіб підлеглих до прийняття рішень, вчиняти дії або бездіяльність на користь своїх особистих інтересів та/або інтересів третіх осіб.

Згідно п.34 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин є виключною компетенцією пленарних засідань сільської, селищної, міської ради.

Статтею 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що депутат ради зобов'язаний бути присутнім на сесіях ради та має право ухвального голосу.

Відповідно до ст.42 цього Закону, голова сільської ради скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради.

Враховуючи те, що питання надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, для ведення особистого селянського господарства та затвердження такої документації законним способом вирішується на сесії сільської ради, а відповідно до вимог чинного законодавства вказаний колегіальний орган складається з депутатського корпусу та має свого керівника - голову відповідної ради, то саме належне повідомлення голови сільської ради про виникнення реального конфлікту інтересів виключає відповідальність за порушення законодавства про конфлікт інтересів.

У порушення вимог ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», будучи зобов'язаним вживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення реального конфлікту інтересів та не пізніше наступного робочого дня повідомити про це пленарне засідання Кривоозерського сільської ради або голову Кривоозерської сільської ради Кривоозерського району про наявність реального конфлікту інтересів, ОСОБА_1 не повідомив Кривоозерського сільського голову та сільську раду про наявність реального конфлікту інтересів, а саме про суперечність між його майновими інтересами та своїми повноваженнями як депутата Кривоозерської сільської ради.

Таким чином, ОСОБА_1, являючись депутатом Кривоозерської сільської ради, будучи особою уповноваженою на виконання функцій органу місцевого самоврядування, суб'єктом, який здійснює заходи із запобігання і протидії корупції, під час розгляду питання про надання йому дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок із комунальної власності у власність ОСОБА_1 для обслуговування житлового будинку та для ведення особистого селянського господарства у період часу з 24 листопада по 04 грудня 2015 року, у порушення вимог ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», не вжив заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення реального конфлікту інтересів та не повідомив Кривоозерського сільського голову та Кривоозерську сільську раду про наявність реального конфлікту інтересів, тому за таких обставин суд приходить до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення»: неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Накладаючи адміністративне стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, яке відноситься до адміністративних корупційних правопорушень обставини, що помякшують відповідальність правопорушника: скоєння адміністративного правопорушення вперше, його позитивну характеристику за місцем проживання, тому суд вважає, що по відношенню до ОСОБА_1 можливо застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі.

Керуючись ст. ст. 276 280 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», суд-

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні корупційного правопорушення, передбаченого ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та притягнути до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-7 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» застосувавши адміністративне стягнення в виді штрафу в доход держави в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 1700 грн., які стягнути на розрахунковий рахунок № 31111149700001 отримувач Миколаївське ГУК/ Миколаївської обл./ 21081300, код ЄДРПОУ 37992030, банк ГУДКСУ у Миколаївській області МФО 826013

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 275 грн. 60 коп. на р/р 31217206700213, отримувач УК у Кривоозерському районі смт. Криве ОСОБА_2, код ЄДРПОУ 22030001, банк ГУДКСУ у Миколаївській області, МФО 826013, код кваліфікації доходів бюджету 22030001, код ЄДРПОУ суду 37305256.

Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена через Кривоозерський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

СУДДЯ:( підпис )

Копія вірна:

Суддя Кривоозерського

районного суду ОСОБА_4

Постанова набрала законної сили «_____» _______2016 року

Оригінал постанови зберігається в матеріалах адмін/справи № 479/195/16-п.

Керівник апарату суду ОСОБА_5