
печерський районний суд міста києва
Справа № 757/12063/16-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 березня 2016 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Карабань В.М., при секретарі Майоренко Я.М., за участю сторони кримінального провадження прокурора ГПУ Васенкова П.В., розглянувши в судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання прокурора про призначення податкової перевірки під час здійснення досудового розслідування в кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 3201422000000147, за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст212, ч.1 ст.263, ч.1 ст.205 КК України -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні слідчого судді Печерського районного суду м. Києва Карабань В.М. надійшло клопотання прокурора ГПУ Васенкова П.В., про призначення податкової перевірки, в обґрунтування якого зазначив наступне.
Генеральною прокуратурою України здійснюється процесуальне керівництво на досудовому розслідуванні у кримінальному провадженні №32014220000000147, внесеному до ЄРДР 22.07.2014 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 205, ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 263 КК України.
У ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_2 за попередньою змовою з ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ФОП - ОСОБА_10, та невстановленою групою осіб, упродовж 2014-2015 років при здійсненні фінансово-господарської діяльності пов'язаною з роздрібною торгівлею одягом та аксесуарами відомих європейських брендів через мережу магазинів «Symbol», які розташовані у м. Києві та Київській області, м. Харкові, м. Одеса та у м. Дніпропетровську.
Для організації діяльності мережі магазинів "Symbol" ОСОБА_2 зареєструвала ряд юридичних осіб на підставних осіб та використовує їх реквізити з метою формування податкового кредиту.
Також встановлено, що ОСОБА_2 з метою мінімізації податкового навантаження, змусила зареєструвати своїх підлеглих, як фізичних осіб-підприємців, а саме: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_11, які переоформили договори оренди на приміщення де розташовані магазини "Symbol", а також переоформили трудові відносини з персоналом.
Усі магазини мережі «Symbol», зареєстровані на ФОП, хоча в дійсності вони належать ОСОБА_2, яка контролює усю діяльність мережі магазинів «Symbol».
При проведені досудового розслідування встановлено, що з метою ухилення від кримінальної відповідальності ОСОБА_2 продовжує здійснювати підприємницьку діяльність та ухилятися від сплати податків шляхом реєстрації своїх працівників торгівельної мережі магазинів «Symbol» фізичними особами підприємствами.
ФОП - ОСОБА_10, ФОП - ОСОБА_12, ФОП - ОСОБА_13, ФОП - ОСОБА_14, до Печерського районного суду м. Києва, було надано документи за якими нібито ними було придбано майно, яке було вилучено під час обушків за вищезазначеними адресами, а саме: платіжні доручення відповідно до яких ФОП були перераховані кошти ТОВ «Самсел», договори поставки товарів з ТОВ «Самсел», та накладні на поставку товару ТОВ «Самсел», зазначеним фізичним особам підприємцям.
ФОП - ОСОБА_15, ФОП - ОСОБА_16 ФОП - ОСОБА_17 та ФОП - ОСОБА_18, ніяких документів на майно, яке було вилучено під час обушків надано не було як до органів досудового розслідування так і до суду.
Вищезазначені фізичні особи підприємці також в своїх заявах наданих до Печерського районного суду м. Києва вказують, що одяг, аксесуари, які були вилучені під час проведення обушків придбаний на території України у ТОВ «Самсел», но не як не ввезені на територію України поза митним контролем.
При проведені досудового розслідування встановлено, що ТОВ «Самсел» код 39930463 зареєстровано 04.08.2015 в Білоцерковській ОДПІ ГУ ДФС у Київській області, за юридичною адресою: 9100 Київська область, м. Біла Церква, вул. Леся Курбаса, 3, керівником та головним бухгалтером якого є ОСОБА_19. Установчі та реєстраційні документи ТОВ «Самсел» (код ЄДРПОУ 39930463) знаходяться у Виконавчому комітеті Ірпінської міської ради Київської області, за адресою: Київська область, м. Ірпінь, вул. Шевченка, 2-а.
Допитаний в якості свідка ОСОБА_19, пояснив що він не реєстрував ТОВ «Самсел», не має відношення до здійснення підприємницької діяльності, а також договорів на поставку товару, накладні на поставки товару з ФОП - ОСОБА_10, ФОП - ОСОБА_12, ФОП - ОСОБА_13, ФОП - ОСОБА_18, ФОП - ОСОБА_17, ФОП - ОСОБА_14, та іншими фізичними особами підприємцями не підписував, хто саме від його імені здійснював ці підписи йому не відомо.
У зв'язку з тим, що документи які були надані до Печерського районного суду про походження товару який був вилучений в ході проведення обшуку у ФОП - ОСОБА_10, ФОП - ОСОБА_12, ФОП - ОСОБА_13, ФОП - ОСОБА_18, ФОП - ОСОБА_17, ФОП - ОСОБА_14 не відповідають дійсності, та необхідно у кримінальному провадженні призначити документальну позапланову невиїзну перевірку фінансово-господарської діяльності ФОП - ОСОБА_16 (код НОМЕР_1), який знаходиться на обліку в ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області та зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, з метою перевірки достовірності та повноти нарахування та сплати усіх передбачених Податковим кодексом України податків та зборів, а також дотримання іншого законодавства, фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, за період часу з 08.04.2014 по 16.03.2016, проведення якої доручити спеціалістам ГУ ДФС у Харківській області.
Слідчий суддя, заслухавши пояснення прокурора, дійшов такого висновку.
Відповідно до п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Підпунктом 75.1.2. ст. 75 Податкового кодексу України визначено, що документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Відповідно до вимог п.п. 78.1.11 ст. 78 Податкового кодексу України, документальна позапланова перевірка здійснюється у випадку отримання судового рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанови органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.
Згідно з ч. 3 розділу ІІ Закону України від 28.12.2014 № 71-V-III передбачено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.
Відповідно ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
З урахуванням наведеного, керуючись ст. 93, 132, 309 КПК України, ст. 75, 78, 82 Податкового кодексу України, ч. 3 розділу ІІ Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-V-III, слідчий суддя,
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора першого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України старшого радника юстиції П.В. Васенкова про призначення податкової перевірки - задовольнити.
Призначити у кримінальному проваджені №32014220000000147 документальну позапланову невиїзну перевірку фінансово-господарської діяльності ФОП - ОСОБА_16 (код НОМЕР_1), з питань дотримання податкового законодавства за період з 08.04.2014 по 16.03.2016, проведення якої доручити спеціалістам ГУ ДФС у Харківській області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Печерського
районного суду міста Києва В.М.Карабань