Ухвала суду № 57498404, 21.04.2016, Придніпровський районний суд м. Черкас

Дата ухвалення
21.04.2016
Номер справи
711/3894/16-к
Номер документу
57498404
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Придніпровський районний суд м.Черкаси

Справа № 711/3894/16-к

Провадження №1-кс/711/1253/16

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 квітня 2016 року м. Черкаси

Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Скляренко В.М., за участю:

секретаря судових засідань - Слабко Ю.М.

слідчого - Остапенко І.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси клопотання слідчого СП СУ ГУ Національної поліції в Черкаській області Остапенко І.С., погоджене військовим прокурором Уразовським В.І. внесене в кримінальному провадженні № 42016250020000003 від 18.01.2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України про надання дозволу на проведення позапланової документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СП СУ ГУ Національної поліції в Черкаській області Остапенко І.С. звернувся до суду з клопотанням, погодженим військовим прокурором Уразовським В.І. внесеним в кримінальному провадженні № 42016250020000003 від 18.01.2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України про надання дозволу на проведення позапланової документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП «Черкаське будівельно - монтажне управління» (07848615).

В обґрунтування клопотання вказує, що вході розслідування вказаного кримінального провадження встановлено, що в період з 01.10.2014 року по 31.12.2014 року, службові особи державного підприємства Міністерства оборони України «Черкаське будівельно - монтажне управління», розташованого за адресою: м. Черкаси, вул. Одеська, 1, за попередньою змовою зі службовими особами ПП «ОСОБА_1», розташованого за адресою: АДРЕСА_1 вчинили привласнення державних коштів, шляхом завищення обсягів виконаних робіт по будівництву багатоповерхового житлового будинку в м. Черкаси по вул. Котовського, 97/3, згідно договорів № 1808-14 від 18.08.2014 року та № 2010-14 від 20.10.2014 року на суму 424,9 тис. грн.

При проведенні досудового розслідування виникла необхідність у з'ясуванні окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП «Черкаське будівельно - монтажне управління», яке знаходиться за юридичною адресою: м. Черкаси вул. Одеська, 1 та фактичною адресою: м. Черкаси, вул. Кірова, 102/1, а саме правильності визначення вартості будівельно - монтажних робіт по будівництву багатоповерхового житлового будинку в м. Черкаси по вул. Котовського, 97/3, перерахування коштів за них та наявності фактів несвоєчасних виплат та простроченої заборгованості з оплати праці, для встановлення яких необхідні спеціальні знання в галузі бухгалтерського обліку.

Приймаючи до уваги те, що для встановлення фактів протиправних дій службових осіб підприємства та істини по даному кримінальному провадженню необхідні спеціальні знання у фінансовій галузі, орган досудового розслідування звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП «Черкаське будівельно - монтажне управління».

В судовому засіданні слідчий Остапенко І.С. клопотання підтримала та просила його задовольнити. Також пояснила, що проведення ревізії необхідно провести з метою повного та неупередженого розслідування всіх обставин кримінального провадження, встановлення розміру шкоди, завданої злочином та правильності визначення вартості будівельно - монтажних робіт по будівництву багатоповерхового житлового будинку в м. Черкаси по вул. Котовського, 97/3 і перерахування коштів за них.

Згідно норми ч. 1 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

В судове засідання інші особи не викликалися, оскільки органом досудового розслідування доведена вказана необхідність для забезпечення реалізації проведення позапланової документальної ревізії.

Заслухавши доводи слідчого, дослідивши матеріали клопотання за кримінальним провадженням, слідчий суддя, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому КПК України судового контролю за дотриманням прав, свобод і інтересів у кримінальному провадженні, приходить до висновку про задоволення даного клопотання та надання дозволу на проведення позапланової документальної ревізії.

СУ ГУ Національної поліції в Черкаській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42016250020000003 від 18.01.2016 року за фактом привласнення службовими особами ДП МОУ «Черкаське будівельно-монтажне управління» за попередньою змовою зі службовими особами ПП «ОСОБА_1» державних коштів, шляхом завищення обсягів виконаних робіт на суму 424,9 тис. грн., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Відповідно до ч. 2 ст.40 КПК України до повноважень слідчого належить, у тому числі призначення ревізій і перевірок в порядку визначеному законом.

Головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням бюджетного законодавства, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні (ст. 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні»).

Відповідно до положень ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин:

- підконтрольною установою подано у встановленому порядку скаргу про порушення законодавства посадовими особами органу державного фінансового контролю під час проведення планової чи позапланової виїзної ревізії, в якій міститься вимога про повне або часткове скасування результатів відповідної ревізії;

- у разі виникнення потреби у перевірці відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з підконтрольною установою, якщо підконтрольна установа не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державного фінансового контролю протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту;

- коли проводиться реорганізація (ліквідація) підконтрольної установи;

- у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів, Національної поліції, Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю;

- у разі, коли вищестоящий орган державного фінансового контролю в порядку контролю за достовірністю висновків нижчестоящого органу державного фінансового контролю здійснив перевірку актів ревізії, складених нижчестоящим органом державного фінансового контролю, та виявив їх невідповідність вимогам законів. Позапланова виїзна ревізія в цьому випадку може ініціюватися вищестоящим органом державного фінансового контролю лише у тому разі, коли стосовно посадових або службових осіб нижчестоящого органу державного фінансового контролю, які проводили планову або позапланову виїзну ревізію зазначеної підконтрольної установи, розпочато службове розслідування або у випадку повідомлення їм про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.

Орган або особа, що ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.

Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.

Посадові особи органу державного фінансового контролю вправі приступити до проведення ревізії за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання посадовим особам підконтрольних установ, інших суб'єктів господарської діяльності під розписку: копії рішення суду про дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії, в якому зазначаються підстави проведення такої ревізії, дата її початку та дата закінчення, а у разі проведення ревізії щодо суб'єктів господарської діяльності, не віднесених цим Законом до підконтрольних установ, - також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування, дата та підстави повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Ненадання цих документів посадовим особам підконтрольних установ та інших суб'єктів господарської діяльності або їх надання з порушенням вимог, встановлених частиною чотирнадцятою цієї статті, є підставою для недопущення посадових осіб органу державного фінансового контролю до проведення ревізії.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 року №408 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок держаними інспекціями та іншими контролюючими органами», дозвіл на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців державними інспекціями та іншими контролюючими органами надається Кабінетом Міністрів України або за рішенням суду.

Крім того, відповідно до ч. 6 ст. 9 КПК України, у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені ч. 1 ст. 7 цього Кодексу.

На підставі викладеного, та керуючись Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», п. 2.4. Порядку взаємодії між органами державної контрольно-ревізійної служби та органами прокуратури, внутрішніх справ і Служби безпеки України, затвердженого спільним наказом Головного контрольно-ревізійного управління України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України від 19.10.2006 року №346/1025/685/53, ст.ст. 3, 7, 9, 40, 132, 223, 309, 372 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СП СУ ГУ Національної поліції в Черкаській області Остапенко І.С., погоджене військовим прокурором Уразовським В.І. внесене в кримінальному провадженні № 42016250020000003 від 18.01.2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України про надання дозволу на проведення позапланової документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності - задовольнити.

Надати дозвіл на проведення позапланової документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП «Черкаське будівельно - монтажне управління» (07848615) за 2014-2015 роки (юридична адреса: м. Черкаси вул. Одеська, 1, фактична адреса: м. Черкаси, вул. Кірова, 102/1).

Проведення позапланової документальної ревізії доручити працівникам Державної фінансової інспекції в Черкаській області.

Надати можливість працівникам Державної фінансової інспекції в Черкаській області доступ до документів, у яких виникне необхідність при перевірці, та можливість робити з них копії для підтвердження висновків з предмету перевірки.

Визначити термін проведення позапланової виїзної ревізії з 10.05.2016 року по 25.05.2016 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя В.М. Скляренко