Справа № 699/87/16-а
Номер провадження 2-а/699/3/16
ПОСТАНОВА
Іменем України
29.04.2016 м.Корсунь-Шевченківський
Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого - судді Свитки С.Л.,
за участю секретаря Таран О.В.,
представника відповідача Царенко Ю.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Корсуні-Шевченківському адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі про визнання дій неправомірними та зобов»язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_2 пред'явила у суд даний позов і просить визнати протиправними дії УПФУ в Корсунь-Шевченківському районі щодо відмови у відновленні з 1 червня 2015 року призначеної пенсії як інваліду ІІІ групи, відповідно до Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» та зобов»язати УПФУ в Корсунь-Шевченківському районі відновити виплату з 1 червня 2015 року пенсію як інваліду ІІІ групи відповідно до Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» та з 1 вересня 2015 року провести перерахунок відновленої пенсії у зв»язку із збільшенням прожиткового мінімуму.
Позивач мотивує свій позов тим, що є інвалідом ІІІ групи, перебуває на обліку в УПФУ в Корсунь-Шевченківському районі та отримує пенсію, а також продовжує працювати на посаді головного спеціаліста відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій УПФУ в Корсунь-Шевченківському районі. З 01 квітня 2015 року останній припинено виплату пенсії на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року №213-VІІІ. Вважає, що з 01.06.2015 року відсутні підстави для невиплати пенсії, оскільки до 01.06.2015 року не було прийнято закону у відповідності до п.5 прикінцевих положень вище зазначеного Закону.
Позивач ОСОБА_2 в судове засідання не з»явилася, направивши заяву про розгляд справи у її відсутність, позов підтримала.
Представник відповідача Царенко Ю.Ю. у судовому засіданні заперечила проти задоволення позову та подала заперечення в якому просить відмовити у задоволенні позову повністю, мотивоване тим, що ОСОБА_2 призначена пенсія по інвалідності з 15.02.2013 року, але остання по даний час працює на посаді головного спеціаліста відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій УПФУ в Корсунь-Шевченківському районіі являється державним службовцем. Законом України №213-VІІІ тимчасово припинено виплату пенсії, дія якого поширюється на позивача. На даний час дія щодо тимчасового припинення виплати пенсії не скасована.
Суд, вислухавши пояснення представника відповідача, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності вважає, що у задоволенні позову необхідно відмовити повністю з наступних підстав.
У суді встановлено, що позивач ОСОБА_2 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1, що вбачається з копії паспорта серії НОМЕР_1 виданого Корсунь-Шевченківським РВ УМВС України в Черкаській області 02.12.1997 року (а.с.5).
Згідно посвідчення серії НОМЕР_2, виданого 29.03.2013 року УПФУ в Корсунь-Шевченківському районі, ОСОБА_2 призначено пенсію по інвалідності, ІІІ група загальне захворювання, пенсію призначено довічно (а.с.11).
В протоколі УПФУ в Корсунь-Шевченківському районі №30100 від 15.02.2013 року зазначено, що ОСОБА_2 призначена пенсія як інваліду ІІІ групи загального захворювання і остання продовжує працювати (а.с.7).
Позивач 23.07.2002 року призначена на посаду головного спеціаліста відділу пенсійного забезпечення по виплаті УПФУ в Корсунь-Шевченківському районі, 22.07.2006 року ОСОБА_2 присвоєно тринадцятий ранг державного службовця, 01.07.2016 року переведено на посаду головного спеціаліста відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій, що підтверджується записами у трудовій книжці серії НОМЕР_3 (а.с.6).
З 01.04.2015 року позивачу припинено виплату пенсії і на вимогу останньої відновити виплату пенсії УПФУ в Корсунь-Шевченківському районі відмовлено, що підтверджується листом від 05.02.2016 року №602/03 (а.с.9-10).
Частиною 1 ст.9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, визначає Закон України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування».
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року №213-VІІІ внесено зміни до ст.47 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» та визначено, що тимчасово, у період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року у період роботи особи (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту") на посадах, які дають право на призначення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених законами України "Про статус народного депутата України", "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", пенсії, призначені відповідно до цього Закону, не виплачуються. Після звільнення з роботи виплата пенсії відповідно до цього Закону поновлюється.
П.2 прикінцевих положень зазначеного вище Закону передбачено, що порядок виплати пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) працюючим пенсіонерам, встановлений цим Законом, поширюється на пенсіонерів (отримувачів щомісячного довічного грошового утримання) незалежно від часу призначення пенсії.
В п.5 прикінцевих положень цього ж Закону зазначено, що у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", "Про статус народного депутата України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про судову експертизу", "Про Національний банк України", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про дипломатичну службу", Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.
Помилковим є посилання позивача на те, що оскільки до 1 червня 2015 року не було прийнято закону у відповідності до п.5 прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року №213-VІІІ, тому відсутні підстави для припинення нарахування та виплати пенсії, але суд звертає увагу на те, що вказаний пункт не містить приписів щодо автоматичного відновлення виплати пенсії.
Вказану правову позицію висловив Вищий адміністративний суд України у справах щодо подібних правовідносин у справах № 334/4281/15-а (постанова від 25.02.2016 року), №557/3755/15-а (ухвала від 05.04.2016 року).
Таким чином, судом встановлено, що позивачу ОСОБА_2 призначено пенсію як інваліду третьої групи, остання продовжує працювати головним спеціалістом відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій УПФУ в Корсунь-Шевченківському районі та являється державним службовцем, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року №213-VІІІ визначено, що тимчасово, у період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року у період роботи особи на посадах, які дають право на призначення пенсії на умовах, передбачених законом України "Про державну службу", пенсії, призначені відповідно до цього Закону, не виплачуються і п.5 прикінцевих положень цього ж Закону не містить приписів щодо відновлення виплати пенсії.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що у задоволенні позову необхідно відмовити.
Відмовляючи у задоволенні позову, судові витрати зі сплати судового збору, суд залишає за позивачем.
Керуючись ст.ст. 159-163, 186 КАС України,
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні позову ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі про визнання дій неправомірними та зобов»язання вчинити дії відмовити.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя Свитка С. Л.