ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Пасічний Т.З.
Суддя-доповідач:Малахова Н.М.
УХВАЛА
"29" квітня 2016 р. Справа № 686/1858/15-а
Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Малахова Н.М.,
розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Коростишівського районного суду Житомирської області від "06" квітня 2016 р. у справі за позовом ОСОБА_2 до Хмельницького міського центру зайнятості про визнання протиправним та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії ,-
ВСТАНОВИВ:
Постановою Коростишівського районного суду Житомирської області від 06.04.2016 р. відмовлено у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 до Хмельницького міського центру зайнятості.
Не погодившись з прийнятим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, яка містить також клопотання, в якому він просить суд звільнити його від сплати судового збору у відповідності до пункту 6-1 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір" та згідно частини першої статті 88 КАС України.
Розглянувши вказане клопотання, суд приходить до висновку, що воно не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Питання, пов'язані із розміром ставок судового збору, порядком сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору регулюються Законом України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI .
Законом України від 22.05.2015 року № 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", внесено зміни до названого Закону, які набрали чинності 01 вересня 2015 року.
Перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору визначено у статті 5 Закону України "Про судовий збір".
Суд вважає за необхідне зауважити, що Закон України "Про судовий збір" не містить норм на які посилається позивач, зокрема пункту 6-1 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір".
Тобто, стаття 5 Закону України "Про судовий збір" зазнала змін і станом на час подання апеляційної скарги ( квітень 2016 року арк. сп.116) та адміністративного позову (січень 2015 арк.сп.2) не містить положення відповідно до якого позивачі звільняються від сплати судового збору за подання позовів щодо спорів, пов'язаних із дискримінацією .
Положеннями статті 8 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судовому збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
З даної норми вбачається, що єдиною підставою для звільнення від сплати судового збору є майновий стан заявника.
Так, звертаючись до Житомирського апеляційного адміністративного суду з клопотанням про звільнення від сплати судового збору, скаржник також посилається на те, що не має коштів на сплату судового збору, оскільки знаходиться у не задовільному матеріальному становищі.
Проте, на доказ викладених в клопотанні доводів, ОСОБА_2 не надано документів що підтверджують його неспроможність сплатити судовий збір на час звернення до Житомирського апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою на постанову Коростишівського районного суду Житомирської області від 06.04.2016 р.
Відтак, апеляційна скарга, подана заявником, не може бути прийнята до провадження суду, як така, що не відповідає ч.6 ст.187 КАС України, а тому її слід залишити без руху.
Згідно пп. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір з апеляційної скарги на рішення суду справляється в розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Законом України "Про судовий збір" визначено, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня 2015 року складав 1378 грн. 00 коп.
Таким чином, розмір судового збору, який має бути сплачено за подання скарги, на постанову суду першої інстанції становить (1378 х0,4 ) х 110% = 606, 32
Судовий збір у розмірі 606 грн. 32 коп. необхідно сплатити за наступними реквізитами:
Отримувач коштів: УДКСУ у м.Житомирі
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38035726
Банк отримувача: ГУДКСУ у Житомирській області
Код банку отримувача (МФО): 811039
Рахунок отримувача: 31216206781002
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Призначення платежу: *;101;____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом __ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Житомирський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
При заповненні платіжного документа у графі "Код платника" платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв'язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
Відповідно до частини 3 статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу. Згідно із зазначеними нормами, апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до вказаної дати оригінали документів, які підтверджують сплату судового збору були подані до канцелярії суду або відправлені поштою.
Отже, вказані недоліки можуть бути усунуті ОСОБА_2 шляхом подання до Житомирського апеляційного адміністративного суду оригіналу платіжного документу про сплату судового збору у розмірі 606 грн. 32 коп., або обґрунтованого клопотання про звільнення від сплати судового збору з належними та допустимими доказами відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України та Закону України "Про судовий збір" щодо майнового стану на час подачі апеляційної скарги .
Керуючись ст. ст. 108, 187, ч.3 ст.189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання ОСОБА_2 про звільнення від сплати судового збору.
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без руху.
Надати ОСОБА_2 строк до "16" травня 2016 р. для усунення зазначених недоліків.
Роз'яснити ОСОБА_2 , що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк, апеляційна скарга буде повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Н.М. Малахова
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_2 АДРЕСА_1
- ,