ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
22 квітня 2016 р. справа № П/811/2314/15
Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Юхименко О.В. перевіривши відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України апеляційної скарги Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Кіровоградській області на постанову Кіровоградського окружного адміністративного суду від 16.12.2015 у справі № П/811/2314/15,-
за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1,
до Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції
Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області
про визнання протиправними та скасування
податкових повідомлень-рішень, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до вимог статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України <…> до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Ставки судового збору, відповідно до частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" (зі змінами, що набули чинності з 01.09.2015 року) встановлюються у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
В редакції, чинній на час подання адміністративного позову, ставки судового збору за подання позову майнового характеру встановлювались у таких розмірах: 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Розмір мінімальної заробітної плати в Україні станом на 01.01.2015 року відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" становив 1.218,00 грн.
Отже, сума судового збору, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, мала складати 4.872,00 грн.
Розмір судового збору за подання апеляційної скарги становить 5.359,20 грн.
Апеляційна скарга Відповідача містить клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до частини 1 статті 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Наведена норма кореспондується зі статтею 8 Закону України "Про судовий збір" згідно якої, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Доводи про відсутність відповідного фінансування, із посиланням на кошторис 2016 року, судом не враховуються, оскільки в силу приписів Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22 травня 2015 року N 484-VIII Кабінет Міністрів України зобов'язано забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Належних та допустимих доказів відсутності фінансування заявник апеляційної скарги не подав.
Посилання податкового органу на постанову Верховного Суду України від 30.06.2015р. у справі № 21-589а15, є безпідставним, оскільки правовий висновок, викладений у даній постанові, стосується усунення розбіжностей у застосуванні пункту 23 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір», в редакції чинній до 01.09.2015р., в частині визначення законодавцем пільг за подання позовів. Тобто, обставини, встановлені Верховним Судом України, є відмінними від обставин у даній справі.
Крім того, з огляду на приписи частини 4 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Подана Кіровоградською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Кіровоградській області заява про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції не містить жодного належного доказу в підтвердження наявності поважних причин пропуску строку апеляційного оскарження вищезазначеної постанови Кіровоградського окружного адміністративного суду.
З вищевказаного вбачається, що апеляційна скарга Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Кіровоградській області не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 КАС України, а саме до неї не додано документ про сплату судового збору у встановленому законом порядку та розмірі, та не вказані інші підстави для поновлення строку.
В силу частини 3 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Керуючись ст. ст. 88, 108, 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Відмовити Кіровоградській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Кіровоградській області у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Апеляційну скаргу Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Кіровоградській області на постанову Кіровоградського окружного адміністративного суду від 16.12.2015 у справі № П/811/2314/15 залишити без руху.
Надати строк відповідачу для усунення недоліків апеляційної скарги, а саме, протягом двадцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху подати до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду документ про сплату судового збору у встановленому законом порядку та розмірі, а саме, 5.359,20 грн та звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку, в якій вказати інші підстави для його поновлення.
Отримувач коштів: УДКСУ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровськ Дніпропетровської області
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37989274
Банк отримувача ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ
Код банку отримувача (МФО) 805012
Рахунок отримувача 31217206781004
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Роз'яснити, що відповідно до положень ч. 2 ст. 108 КАС України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Надіслати копію ухвали про залишення апеляційної скарги без руху Кіровоградській обєднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Кіровоградській області.
Ухвала набирає законної сили у відповідності зі ст. 254 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку ст. 212 КАС України.
Суддя О.В. Юхименко