ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
25 квітня 2016 року № 826/9379/15
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі головуючого судді Качура І.А., суддів Келеберди В.І., Данилишина В.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Міністерства юстиції України
третя особа 1. Реєстраційна служба Головного управління юстиції у м. Києві
2. Товариство з обмеженою відповідальністю "Чорнобильавтосервіс"
про скасування рішення про державну реєстрацію
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся ОСОБА_1 (надалі - позивач/ОСОБА_1.) з адміністративним позовом до Державної реєстраційної служби України (надалі - відповідач/ДРС України), третя особи: Реєстраційна служба Головного управління юстиції у м. Києві (надалі - третя особа-1/РС ГУЮ у м. Києві), Товариство з обмеженою відповідальністю «Чорнобильавтосервіс» (надалі - третя особа-2/ТОВ «Чорнобильавтосервіс»), в якому просить суд:
1. Скасувати рішення державного реєстратора Державної реєстраційної служби України Клюковського Максима Володимировича, індексний номер 9511889 від 25.12.2013 р. про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу) на об'єкт нерухомого майна: нежитлове приміщення, адреса: АДРЕСА_1, власник - ТОВ «Чорнобильавтосервіс» (код ЄДРПОУ 33746647), реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 25535208000, номер запису про право власності 4062159 (надалі - Рішення 9511889).
Після усунення недоліків позовної заяви, ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 11.06.2015 р. відкрито провадження у справі та призначено до судового розгляду.
В судове засідання з'явився представник позивача який позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить суд їх задовольнити з підстав викладених в адміністративному позові, зокрема зазначає, про те, що правовстановлюючий документ (рішення Подільського районного суду м. Києва від 22.10.2013 р.), на підставі якого державним реєстратором ДРС України Клюковським М.В. було зареєстровано за ТОВ «Чорнобильавтосервіс» право власності на об'єкт нерухомого майна, а саме, нежитлове приміщення, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1, скасовано. Таким чином, відповідно до пояснень представника позивача, скасування рішення Подільського районного суду м. Києва від 22.10.2013 р. є підставою для скасування оскаржуваного Рішення №9511889.
В судове засідання відповідач не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду справи був належним чином повідомлений, заяв щодо перенесення розгляду справи або слухання справи за його відсутності до суду не подавав, про причини неявки суду не повідомляв.
В судове засідання з'явився представник третьої особи-1, який вирішення адміністративної справи поклав на розсуд суду.
В судове засідання з'явився представник третьої особи-2, який проти позову заперечує в повному обсязі, просить суд в його задоволенні відмовити, зокрема зазначає, що Рішення №9511889 про державну реєстрацію права власності на об'єкт нерухомого майна, а саме, нежитлове приміщення, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1, за ТОВ «Чорнобильавтосервіс» є правомірним та таким, що прийняте державним реєстратором з дотриманням норм чинного законодавства.
Зважаючи на відсутність в судовому засіданні відповідача, а також приймаючи до уваги відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, на підставі ст.3 та ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суд дійшов висновку про можливість перейти до розгляду справи в порядку письмового провадження за наявними в матеріалах справи доказами.
Водночас, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №17 від 21.01.2015 р. «Питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції» ліквідовано Державну реєстраційну службу України, поклавши на Міністерство юстиції України завдання і функції з реалізації державної політики у сфері організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), з питань державної реєстрації актів цивільного стану, речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, договорів комерційної концесії (субконцесії), з питань реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, інших громадських формувань, статутів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, якщо їх реєстрація передбачена законами, статуту територіальної громади м. Києва, державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності.
Пунктом 2 зазначеної постанови встановлено, що Міністерство юстиції є правонаступником Державної реєстраційної служби та Державної виконавчої служби, що ліквідуються, в частині реалізації державної політики у сферах, зазначених у п.1 цієї постанови.
Таки чином, враховуючи вищевикладене, з метою належного та об'єктивного розгляду даної адміністративної справи, суд вважає за необхідне, у відповідності до положень ст.55 КАС України, допустити процесуальне правонаступництво та замінити ДРС України на її правонаступника - Міністерство юстиції України.
Розглянувши наявні в матеріалах справи докази, заслухавши в судовому засіданні пояснення представників позивача та третіх осіб, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, в межах заявлених позовних вимог, суд дійшов висновку про наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, 25.12.2013 р. розглянувши заяву уповноваженої особи ТОВ «Чорнобильавтосервіс» Чорного Р.В. про державну реєстрацію прав та їх обтяжень та додані до неї документи, відповідачем було прийнято Рішення №9511889, відповідно до якого державним реєстратором ДРС України Клюковським М.В. було здійснено державну реєстрацію права власності, форма власності: приватна, на нежитлове приміщення, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1, загальною площею 306,4 кв.м., за ТОВ «Чорнобильавтосервіс».
Не погоджуючись із прийнятим відповідачем Рішенням №9511889, вважаючи його протиправним та таким, що порушує законні права та інтереси позивача, останній звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Вирішуючи спір по суті, суд виходив з наступного.
Нормативно-правовим актом, який визначає правові, економічні, організаційні засади проведення державної реєстрації речових та інших прав, які підлягають реєстрації за цим Законом, та їх обтяжень і спрямований на забезпечення визнання та захисту державою цих прав, створення умов для функціонування ринку нерухомого майна є Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (надалі - Закон №1952).
Згідно ч.1 ст.1 Закону №1952 (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) цей Закон регулює відносини, пов'язані з державною реєстрацією прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Державна реєстрація прав є обов'язковою. Інформація про права на нерухоме майно та їх обтяження підлягає внесенню до Державного реєстру прав (ч.1 ст.3 Закону №1952).
Відповідно до п.1 ч.1 ст.4 Закону №1952, обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування, зокрема право власності на нерухоме майно.
Зокрема, в ч.1 ст.6 Закону №1952 визначено, що систему органів державної реєстрації прав становлять: Міністерство юстиції України; центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації прав; органи державної реєстрації прав, утворені Міністерством юстиції України в установленому законодавством порядку.
Указом Президента України №401/2011 від 06.04.2011 р. «Про затвердження Положення про Державну реєстраційну службу України» затверджено Положення про Державну реєстраційну службу України (надалі - Положення №401).
Так, в п.1 Положення №401 визначено, що Державна реєстраційна служба України (Укрдержреєстр) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра юстиції України та входить до системи органів виконавчої влади. Укрдержреєстр є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань реалізації державної політики у сферах державної реєстрації актів цивільного стану, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, інших громадських формувань, статутів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, якщо їх реєстрація передбачена законами, статуту територіальної громади м. Києва, друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності
Відповідно до п.3 Положення №401 основними завданнями Укрдержреєстру є реалізація державної політики у сферах державної реєстрації актів цивільного стану, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, інших громадських формувань, статутів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, якщо їх реєстрація передбачена законами, статуту територіальної громади м. Києва, друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності. При цьому, відповідно до пп.8 та пп.10 п.4 Положення №401 Укрдержреєстр відповідно до покладених на нього завдань організовує роботу, пов'язану із забезпеченням діяльності у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно; здійснює державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно відповідно до закону.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.8 Закону №1952 орган державної реєстрації прав проводить державну реєстрацію прав та їх обтяжень або відмовляє у їх реєстрації.
Таким чином, враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку, що відповідач наділений правом проводити державну реєстрацію права власності на об'єкти нерухомого майна.
Як вбачається з матеріалів справи, 22.10.2013 р. Подільським районним судом м. Києва було винесено рішення по справі №758/10130/13-ц, зокрема, яким було визнано за ТОВ «Чорнобильавтосервіс» право власності на об'єкт нерухомого майна - нежитлове приміщення, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1, загальною площею 306,4 кв.м., що складається з літери «А»: 1- основана - 112,7 кв.м., 2 - основна - 146,2 кв.м., 3 - підсобна - 47,5 кв.м.
В той же час, з метою проведення державної реєстрації права власності на нерухоме майно - нежитлове приміщення, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1, 20.12.2013 р. уповноваженою особою ТОВ «Чорнобильавтосервіс» Чорним Р.В. було подано до РС ГУЮ у м. Києві заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (реєстраційний №4640876), до якої було додано наступні документи, зокрема: рішення Подільського районного суду м. Києва №758/10130/13-ц від 22.10.2013 р.; свідоцтво про право власності б/н від 31.10.2005 р., видане Подільською районною у м. Києві державною адміністрацією; статут; нотаріально посвідчену копію наказу ТОВ «Чорнобильавтосервіс» «Про призначення Генерального директора» №1 від 19.10.2005 р.; технічний паспорт б/н від 21.02.2011 р.; копію паспорту серія та номер МО 009051 від 16.10.1995 р., виданого Каховським РВУ МВС України в Херсонській області; копію картки фізичної особи-платника податків б/н від 21.08.2002 р.; довіреність б/н від 20.11.2013 р.
Відповідно до п.1 наказу Міністерства юстиції України №607/5 від 02.04.2013 р. «Про заходи щодо взаємодії органів реєстрації прав та їх посадових осіб» (надалі - Наказ №607/5) (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) у разі подання до структурних підрозділів територіальних органів Мін'юсту, що забезпечують реалізацію повноважень Укрдержреєстру, заяв щодо державної реєстрації права власності або інших речових прав на нерухоме майно, що виникають на підставі рішення суду, що набрало законної сили, де однією із сторін є юридична особа, та/або інший суб'єкт господарювання, та/або фізична особа - підприємець, рішення щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно приймаються державними реєстраторами прав на нерухоме майно Укрдержреєстру відповідно до додатка до цього наказу.
Так, згідно п.1 Порядку взаємодії органів державної реєстрації прав та їх посадових осіб, що є додатком до Наказу №607/5 цей Порядок визначає процедуру взаємодії системи органів державної реєстрації прав та державних реєстраторів прав на нерухоме майно органів державної реєстрації прав під час проведення державної реєстрації права власності або інших речових прав на нерухоме майно, що виникають, зокрема, на підставі рішення суду, що набрало законної сили, де однією із сторін є юридична особа, та/або інший суб'єкт господарювання, та/або фізична особа - підприємець.
Пунктом 2 Порядку взаємодії органів державної реєстрації прав та їх посадових осіб визначено, що державна реєстрація, скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та скасування записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у випадках, передбачених у п.1 наказу, проводиться державними реєстраторами прав на нерухоме майно Укрдержреєстру відповідно до Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 червня 2011 року №703 (надалі - Порядок №703).
В п.3 Порядку взаємодії органів державної реєстрації прав та їх посадових осіб, зафіксовано, що протягом одного робочого дня з дати прийняття заяви орган державної реєстрації прав забезпечує виготовлення електронних копій документів, поданих для державної реєстрації прав, шляхом їх сканування та розміщення у базі даних про реєстрацію заяв і запитів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Електронні документи, подані для проведення державної реєстрації прав, оформляються згідно з вимогами законодавства у сфері електронних документів та електронного документообігу, а також електронного цифрового підпису. Відповідність електронних копій оригіналів документів, необхідних для державної реєстрації прав та їх обтяжень, оригіналам таких документів у паперовій формі забезпечує особа, яка їх виготовила
Водночас, відповідно до п.4 Порядку взаємодії органів державної реєстрації прав та їх посадових осіб, орган державної реєстрації прав у день прийняття відповідної заяви або рішення суду про державну реєстрацію речових прав та їх обтяжень, скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно або скасування записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у випадках, передбачених п.1 наказу, та виконання дій, передбачених п.3 цього Порядку, за допомогою програмного забезпечення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно передає таку заяву на розгляд до Укрдержреєстру.
В той же час, в п.5 Порядку взаємодії органів державної реєстрації прав та їх посадових осіб зафіксовано, що державний реєстратор прав на нерухоме майно Укрдержреєстру з дотриманням процедури, визначеної Порядком №703, розглядає заяву, подані до неї копії відсканованих документів та приймає відповідне рішення, про що за допомогою програмного забезпечення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно повідомляє орган державної реєстрації прав, який прийняв відповідну заяву, та направляє документи, необхідні для формування реєстраційної або облікової справи щодо об'єкта нерухомого майна.
Як встановлено судом під час розгляду адміністративної справи, прийнявши подану ТОВ «Чорнобильавтосервіс» заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень та додані до неї документи, з метою належного їх розгляду та прийняття відповідного рішення, державним реєстратором РС ГУЮ у м. Києві Скріпніковою О.Г., відповідно до положень Наказу №607/5, було скеровано вищевказані документи до Укрдержреєстру.
Розглянувши подані ТОВ «Чорнобильавтосервіс» документи, 25.12.2013 р. державним реєстратором прав на нерухоме майно ДРС України Клюковським М.В. було прийнято оскаржуване Рішення №9511889 про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, відповідно до якого відповідачем було здійснено державну реєстрацію права власності на нежитлове приміщення, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 за ТОВ «Чорнобильавтосервіс», про що було внесено відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.
Розглянувши наявні в матеріалах справи докази, заслухавши в судовому засіданні пояснення представників сторін, суд погоджується з доводами позивача щодо наявності підстав для скасування оскаржуваного Рішення №9511889, з огляду на наступне.
Правовим актом, що визначає процедуру проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, перелік документів, необхідних для її проведення, права та обов'язки суб'єктів у сфері державної реєстрації прав, а також процедуру взяття на облік безхазяйного нерухомого майна є Порядок №703.
Відповідно до ч.1 та ч.3 ст.16 Закону №1952 заява про державну реєстрацію прав та їх обтяжень подається до органу державної реєстрації прав у паперовій або електронній формі у випадках, передбачених цим Законом. Разом із заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень у паперовій формі подаються оригінали документів, необхідних для державної реєстрації прав та їх обтяжень, їх копії, засвідчені в установленому порядку.
Згідно ч.7 ст.16 Закону №1952 державна реєстрація прав проводиться на підставі заяви власника, іншого правонабувача, сторони правочину, за яким виникло право, уповноваженої ними особи або державного кадастрового реєстратора у випадках, передбачених цим Законом.
В п.25 Порядку №703 (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) зафіксовано, що у разі проведення державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно заінтересованою особою є власник (власники), інший правонабувач (правонабувачі), сторона (сторони) правочину, відповідно до якого виникло право власності та інше речове право. У випадку, передбаченому Законом №1952, державна реєстрація прав проводиться на підставі заяви кадастрового реєстратора, який є уповноваженою особою правонабувача земельної ділянки.
Відповідно до п.26 Порядку №703 для проведення державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно необхідними документами є документи, що підтверджують виникнення, перехід або припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно та інші документи, визначені цим Порядком.
Згідно пп.10 п.27 Порядку №703 документами, що підтверджують виникнення, перехід та припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно, є рішення суду, що набрало законної сили, щодо права власності та інших речових прав на нерухоме майно.
В той же час, в п.28 Порядку №703 зафіксовано, що для проведення державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно заявник, крім документів, що зазначені у п.27 цього Порядку, подає копії документів, що зазначені в п.9 цього Порядку (крім документа, що посвідчує посадову особу органу державної влади або органу місцевого самоврядування).
У разі подання документів заінтересованою особою особисто така особа, крім документів, що зазначені в абзаці першому цього пункту, подає копію реєстраційного номера облікової картки платника податку згідно з Державним реєстром фізичних осіб - платників податків, крім випадків, коли фізична особа через свої релігійні або інші переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку, офіційно повідомила про це відповідні органи державної влади та має відмітку в паспорті громадянина України.
В той же час, п.1 ч.2 ст.9 Закону №1952 визначено, що при здійсненні державної реєстрації державний реєстратор встановлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, зокрема: відповідність обов'язкового дотримання письмової форми правочину та його нотаріального посвідчення (у випадках, встановлених законом); відповідність повноважень особи, яка подає документи на державну реєстрацію прав та їх обтяжень; відповідність відомостей про нерухоме майно, наявних у Державному реєстрі прав та поданих документах; наявність обтяжень прав на нерухоме майно, зареєстрованих відповідно до вимог цього Закону; наявність факту виконання умов правочину, з якими закон та/або договір (угода) пов'язує можливість проведення державної реєстрації виникнення, переходу, припинення прав на нерухоме майно або обтяження таких прав. Аналогічні за змістом вимоги містяться в п.12 Порядку №703.
Так, ч.1 ст.15 Закону №1952 визначено, що державна реєстрація прав та їх обтяжень проводиться в такому порядку: прийняття і перевірка документів, що подаються для державної реєстрації прав та їх обтяжень, реєстрація заяви; встановлення факту відсутності підстав для відмови в державній реєстрації прав та їх обтяжень, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та/або їх обтяжень; прийняття рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, відмову в ній або зупинення державної реєстрації; внесення записів до Державного реєстру прав; видача свідоцтва про право власності на нерухоме майно у випадках, встановлених ст.18 цього Закону; надання витягів з Державного реєстру прав про зареєстровані права та/або їх обтяження.
Таким чином, з вищевикладеного вбачається, що державна реєстрація права власності та інших речових прав на нерухоме майно здійснюється на підставі документу, що підтверджує виникнення, перехід та припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно. Зокрема, нормами чинного законодавства визначено, що таким документом, з поміж іншого, є рішення суду, що набрало законної сили, щодо права власності та інших речових прав на нерухоме майно.
Як встановлено судом під час розгляду адміністративної справи, що не заперечується сторонами, державну реєстрацію права власності на нежитлове приміщення, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 за ТОВ «Чорнобильавтосервіс», було здійснено відповідачем на підставі рішення Подільського районного суду м. Києва №758/10130/13-ц від 22.10.2013 р., зокрема яким було визнано за третьою особою-2 право на вищевказане нерухоме майно.
В той же час, як вбачається з матеріалів справи, Рішенням Апеляційного суду м. Києва №22-ц/796/1671/2015 від 01.04.2015 р., залишеним без змін ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 11.11.2015 р., рішення Подільського районного суду м. Києва від 22.10.2013 р. в частині визнання за ТОВ «Чорнобильавтосервіс» права власності на об'єкт нерухомого майна - нежитлове приміщення, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 скасовано.
Так, відповідно до положень ст.26 Закону №1952, записи до Державного реєстру прав вносяться на підставі прийнятого рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень. У разі скасування на підставі рішення суду рішення про державну реєстрацію прав до Державного реєстру прав вноситься запис про скасування державної реєстрації прав.
Відповідно до п.2.1, п.2.6 Порядку прийняття і розгляду заяв про внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та скасування записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого Наказ Міністерства юстиції України від 12.12.2011 р. № 3502/5 (далі - Порядок № 3502/5), для внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації прав та скасування записів Державного реєстру прав заявник подає органу державної реєстрації прав, державним реєстратором якого було проведено державну реєстрацію прав, або нотаріусу, яким проведено державну реєстрацію прав, заяву та документи, визначені цим Порядком.
У разі ліквідації державної нотаріальної контори, зупинення або припинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса заява подається до органу державної реєстрації прав за місцем розташування нерухомого майна.
Заява подається щодо кожного об'єкта нерухомого майна окремо.
Для внесення записів про скасування державної реєстрації прав, скасування записів Державного реєстру прав заявник подає рішення суду про скасування рішення державного реєстратора, що набрало законної сили, та копії документів, визначених у п.2.3 цього розділу.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, а також приймаючи до уваги, що не спростовано відповідачем, правовстановлюючий документ, а саме рішення Подільського районного суду м. Києва №758/10130/13-ц від 22.10.2013 р., на підставі якого здійснено державну реєстрацію права власності - нежитлового приміщення, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 за ТОВ «Чорнобильавтосервіс», скасовано, суд приходить до висновку, що оскаржуване Рішення №9511889 яким зареєстровано право власності за ТОВ «Чорнобильавтосервіс» підлягає скасуванню.
В той же час, ч.2 ст.162 КАС України передбачено, що суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Таким чином, суд дійшов висновку, що належним способом захисту прав позивача є скасування Рішення №9511889 про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, а також зобов'язання Міністерства юстиції України внести до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно запис про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, а саме нежитлове приміщення, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 за ТОВ «Чорнобильавтосервіс».
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.72 цього Кодексу.
Крім того, в ч.2 ст.72 КАС України зазначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Статтею 159 КАС України встановлено, що судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, яке ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
З огляду на вищевказане суд, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог позивача. Відповідно до положень ст.94 КАС України, судовий збір відшкодовується позивачу.
Керуючись положеннями ст.ст. 2, 17, 71, 86, 158-163, 167, 254 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України про скасування рішення про державну реєстрацію - задовольнити.
2. Скасувати рішення державного реєстратора Державної реєстраційної служби України Клюковського Максима Володимировича, індексний номер 9511889 від 25.12.2013 р. про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу) на об'єкт нерухомого майна: нежитлове приміщення, адреса: АДРЕСА_1, власник - Товариство з обмеженою відповідальністю «Чорнобильавтосервіс» (код ЄДРПОУ 33746647), реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 25535208000, номер запису про право власності 4062159.
3. Зобов'язати Міністерство юстиції України внести до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно запис про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, а саме нежитлове приміщення, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 за Товариством з обмеженою відповідальністю «Чорнобильавтосервіс».
4. Присудити ОСОБА_1 понесені судові витрати у розмірі 73 (сімдесят три) грн. 08 коп. із видатків Держаного бюджету України.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.185-187 КАС України.
Головуючий суддя І.А. Качур
Судді В.І. Келеберда
В.М. Данилишин