ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 квітня 2016 року м.ПолтаваСправа № 816/395/16
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Удовіченка С.О.,
за участю:
секретаря судового засідання - Лайко О.В.,
позивача - ОСОБА_1,
представника третьої особи - Піщанської С.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Полтавського міськрайонного управління юстиції в особі державного реєстратора відділу державної реєстрації юридичних осіб та ФОП Полтавського МУЮ Петренко Н.В., третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Командитне товариство "Горшкова та інші - фірма "Свагі" про визнання рішення нечинним, -
В С Т А Н О В И В:
25 березня 2016 року ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Полтавського міськрайонного управління юстиції в особі державного реєстратора відділу державної реєстрації юридичних осіб та ФОП Полтавського МУЮ Петренко Н.В., третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Командитне товариство "Горшкова та інші - фірма "Свагі" про визнання нечинним рішення про відмову у проведенні державної реєстрації від 12 березня 2016 року №342/02.02-03-06.
В обгрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем протиправно прийнято рішення про відмову у проведенні державної реєстрації, оскільки позивачем подано усі необхідні для державної реєстрації документи.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити.
Відповідач проти позову заперечував вказуючи на правомірність прийнятого рішення. Стверджував, що підставою для відмови у проведенні державної реєстрації було те, що згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань особою, яка має право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори, є ОСОБА_5, в той час як державному реєстратору документи подав ОСОБА_1 без відповідного документа, який підтверджує його повноваження.
Третя особа проти задоволення позову заперечувала та просила залишити без змін рішення про відмову у проведенні державної реєстрації.
Суд, заслухавши пояснення позивача та третьої особи, вивчивши та дослідивши матеріали справи, надані сторонами докази, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою про державну реєстрацію змін відомостей про Командитне товариство "Горшкова та інші - фірма "Свагі", що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (а.с.46-49).
До заяви, зокрема додано договір купівлі-продажу частки статутного капіталу, свідоцтво про смерть, одноособову заяву (меморандум) командитне товариство "ОСОБА_1 і компанія", рішення повного учасника командитного товариства "Горшкова та інші - фірма "Свагі", свідоцтво про право на спадщину за заповітом, довіреність (а.с. 52-59, 67-69).
26 лютого 2016 року державним реєстратором складено повідомлення про зупинення розгляду документів, поданих для державної реєстрації (а.с. 73) з наступних підстав:
- стаття 27 пункт 1 частини 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" (далі - Закон) - подано документи та відомості, визначені Законом, не в повному обсязі: не подано рішення повного учасника, згідно з даними ЄДР яким є ОСОБА_4,
- стаття 15 пункт 1 підпункт 1 - документи мають бути викладені державною мовою - дана вимога стосується "Доверенности", виданої "город Москва двадцать пятого мая две тысячи пятнадцатого года",
- стаття 15 пункт 1 підпункт 3 (документи містять орфографічні та арифметичні помилки),
- стаття 15 пункт 1 підпункт 6 (рішення про внесення змін прийнято особою, яка не має на це законодавчих підстав). Відповідно до статті 1219 Цивільного кодексу України право на участь у товаристві не успадковується,
- стаття 15 пункт 1 підпункт 8: а) повними учасниками командитного товариства можуть бути лише особи, які зареєстровані як суб'єкт підприємництва. ОСОБА_1 на дату подачі документів згідно з даними ЄДР не зареєстрований як фізична особа-підприємець, б) пункт 5.2 одноособової заяви (Меморандуму) останній абзац не містить переліку питань, для вирішення яких необхідна кваліфікована більшість голосів повних учасників, в) пункт 5.1 одноособової заяви (Меморандуму) не визначено вищий орган управління, що суперечить пункту 2 статті 57 Господарського кодексу України, згідно з яким установчі документи мають містити відомості про склад і компетенцію органів управління суб'єкта господарювання), г) в установчому документі відсутня інформація про склад і порядок формування учасниками внеску в складений капітал,
- стаття 15 пункт 1 підпункт 14 (документ, викладений іноземною мовою, а саме "Доверенность", повинен бути перекладений на державну мову із засвідченням вірності перекладу з однієї мови на іншу або підпису перекладача в установленому законодавством порядку,
- стаття 27 пункт 1 частини 3 (у заяві про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в ЄДР, заявник включає відомості про кінцевого бенефіціарного власника (контролера), в той час як такі відомості до Єдиного державного реєстру не подавалися та відповідно відсутні. Стосовно даних учасника: відсутні обов'язкові для заповнення дані про серію та номер паспорта громадянина України,
- статті 27 пункт 1 невідповідність відомостей, зазначених в установчих документах, поданих для державної реєстрації, відомостям, що містяться в ЄДР стосовно розміру складеного капіталу: в пункті 3.3 Меморандуму вказано, що розмір складеного капіталу становить 44879 грн., тоді як в ЄДР значиться 44879,30 грн.
На усунення вказаних недоліків надано строк до 11 березня 2016 року.
12 березня 2016 року відповідачем прийнято рішення про відмову у проведенні державної реєстрації №342/02.02-03-06 (а.с. 77), з якого слідує, що позивачу відмовлено у проведенні державної реєстрації змін до відомостей про Командитне товариство "Горшкова та інші - фірма "Свагі", з наступних підстав:
- підпункт 1 пункту 28 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" (далі - Закон): згідно із даними ЄДР особою, яка має право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори, є ОСОБА_5, в той час як державному реєстратору документи подав громадянин ОСОБА_1 без відповідного документа, який підтверджує його повноваження,
- підпункт 4 пункту 1 статті 28 Закону:
а) стаття 27 пункт 1 частина 1 Закону - подано документи та відомості, визначені Законом, не в повному обсязі: не подано рішення повного учасника, згідно з даними ЄДР яким є ОСОБА_4,
б) стаття 15 пункт 1 підпункт 3 Закону (документи містять орфографічні та арифметичні помилки),
в) стаття 15 пункт 1 підпункт 6 Закону (рішення про внесення змін прийнято особою, яка не має на це законодавчих підстав,
г) стаття 15 пункт 1 підпункт 8 Закону: пункт 5.2 Одноособової заяви (Меморандуму) останній абзац не містить переліку питань, для вирішення яких необхідна кваліфікована більшість голосів повних учасників, в установчому документі відсутня інформація про склад і порядок формування учасниками внеску в складений капітал,
- стаття 27 пункт 1 частини 3 Закону (у заяві про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в ЄДР, стосовно даних учасника відсутні обов'язкові для заповнення дані про серію та номер паспорта громадянина України,
- статті 27 пункт 1 невідповідність відомостей, зазначених в установчих документах, поданих для державної реєстрації, відомостям, що містяться в ЄДР стосовно розміру складеного капіталу: в пункті 3.3 Меморандуму вказано, що розмір складеного капіталу становить 44879 грн., тоді як в ЄДР значиться 44879,30 грн.
12 березня 2016 року відповідачем складено повідомлення про відмову у проведенні державної реєстрації та додаток до останнього, які отримані разом із рішенням 14 березня 2016 року (а.с. 76, 76 зворотній бік, 77).
Позивач не погоджуючись із рішенням про відмову у проведенні державної реєстрації звернувся до суду.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Завданням адміністративного судочинства, згідно частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, є захист прав та інтересів фізичних осіб у сфері публічно - правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Надаючи оцінку правовідносинам, що склалися суд дійшов до наступних висновків.
Регулює відносини, що виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, їхньої символіки (у випадках, передбачених законом), громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осі, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" від 15 травня 2003 року №755-IV (далі по тексту - Закон України №755-IV).
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 1 Закону України №755-IV державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців (далі - державна реєстрація) - офіційне визнання шляхом засвідчення державою факту створення або припинення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, засвідчення факту наявності відповідного статусу громадського об'єднання, професійної спілки, її організації або об'єднання, політичної партії, організації роботодавців, об'єднань організацій роботодавців та їхньої символіки, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, зміни відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, про юридичну особу та фізичну особу - підприємця, а також проведення інших реєстраційних дій, передбачених цим Законом.
Згідно пункту 5 частини першої статті 1 Закону України №755-IV державний реєстратор юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - державний реєстратор) - особа, яка перебуває у трудових відносинах з суб'єктом державної реєстрації, нотаріус
Державна реєстрація базується на таких основних принципах:1) обов'язковості державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі; 2) публічності державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі та документів, що стали підставою для її проведення; 3) врегулювання відносин, пов'язаних з державною реєстрацією, та особливостей державної реєстрації виключно цим Законом; 4) державної реєстрації за заявницьким принципом; 5) прийняття документів для державної реєстрації та здійснення державної реєстрації за принципом екстериторіальності в межах України; 6) єдності методології державної реєстрації; 7) об'єктивності, достовірності та повноти відомостей у Єдиному державному реєстрі;8) внесення відомостей до Єдиного державного реєстру виключно на підставі та відповідно до цього Закону; 9) відкритості та доступності відомостей Єдиного державного реєстру.
Частиною другою статті 6 Закону України №755-IV встановлено, що державний реєстратор: 1) приймає документи; 2) перевіряє документи на наявність підстав для зупинення розгляду документів; 3) перевіряє документи на наявність підстав для відмови у державній реєстрації; 4) проводить реєстраційну дію (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови у державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру; 5) веде Єдиний державний реєстр; 6) веде реєстраційні справи; 7) здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Таким чином вищевказаною нормою встановлено перелік дій, які вчиняє державний реєстратор починаючи із прийняття документів.
Згідно частини першої статті 14 Закону України №755-IV документи для державної реєстрації можуть подаватися у паперовій або електронній формі.
Частиною четвертою статті 17 Закону України №755-IV встановлено, що для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до установчих документів юридичної особи, подаються такі документи: 1) заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі; 2) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни, що вносяться до Єдиного державного реєстру, крім внесення змін до інформації про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичної особи, у тому числі кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) її засновника, якщо засновник - юридична особа, про місцезнаходження та про здійснення зв'язку з юридичною особою; 3) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) протоколу засідання керівного органу громадського формування, на якому відповідно до установчого документа було скликано засідання вищого органу управління, - у разі державної реєстрації змін до відомостей про громадське формування; 4) документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення відповідно до статуту громадського формування про внесення змін до Єдиного державного реєстру, - у разі державної реєстрації змін до відомостей про громадське формування; 5) відомості про керівні органи громадського формування (ім'я, дата народження керівника, членів інших керівних органів, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), посада, контактний номер телефону та інші засоби зв'язку) - у разі внесення змін до складу керівних органів; 6) документ, що підтверджує реєстрацію іноземної особи в країні її місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського, судового реєстру тощо), - у разі змін, пов'язаних із входженням до складу засновників юридичної особи іноземної юридичної особи; 7) документ про сплату адміністративного збору - у випадках, передбачених статтею 36 цього Закону; 8) установчий документ юридичної особи в новій редакції - у разі внесення змін, що містяться в установчому документі; 9) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) передавального акта - у разі внесення змін, пов'язаних із внесенням даних про юридичну особу, правонаступником якої є зареєстрована юридична особа; 10) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про вихід із складу засновників (учасників) та/або заява фізичної особи про вихід із складу засновників (учасників), та/або договору, іншого документа про перехід чи передачу частки засновника (учасника) у статутному (складеному) капіталі (пайовому фонді) юридичної особи, та/або рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про примусове виключення із складу засновників (учасників) юридичної особи або ксерокопія свідоцтва про смерть фізичної особи, судове рішення про визнання фізичної особи безвісно відсутньою - у разі внесення змін, пов'язаних із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи.
Так судом встановлено, що 26 лютого 2016 року ОСОБА_1 подано заяву із додатковими документами щодо проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу - Командитне товариство "Горшкова та інші - фірма "Свагі".
Відповідно до частини першої статті 15 Закону України №755-IV документи, що подаються для державної реєстрації, повинні відповідати таким вимогам 1) документи мають бути викладені державною мовою та додатково, за бажанням заявника, - іншою мовою (крім заяви про державну реєстрацію); 2) текст документів має бути написаний розбірливо (машинодруком або від руки друкованими літерами); 3) документи не повинні містити підчищення або дописки, закреслені слова та інші виправлення, не обумовлені в них, орфографічні та арифметичні помилки, заповнюватися олівцем, а також містити пошкодження, які не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст; 4) документи в електронній формі мають бути оформлені згідно з вимогами, визначеними законодавством; 5) заява про державну реєстрацію підписується заявником. У разі подання заяви про державну реєстрацію поштовим відправленням справжність підпису заявника повинна бути нотаріально засвідчена; 6) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи повинно бути оформлено з дотриманням вимог, встановлених законом, та відповідати законодавству; 7) рішення про припинення юридичної особи має містити відомості про персональний склад комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії), її голову або ліквідатора, реєстраційні номери облікових карток платників податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта), про порядок та строк заявлення кредиторами своїх вимог; 8) установчий документ юридичної особи, положення, регламент, список суддів постійно діючого третейського суду, статут (положення) громадського формування, що не має статусу юридичної особи, повинен містити відомості, передбачені законодавством, та відповідати законодавству; 9) установчий документ юридичної особи викладається у письмовій формі, прошивається, пронумеровується та підписується засновниками (учасниками) або уповноваженими ними особами; 10) установчі документи банків, інших юридичних осіб, які згідно із законом підлягають погодженню (реєстрації) відповідно Національним банком України, іншими державними органами, подаються з відміткою про їх погодження відповідним органом; 11) внесення змін до установчого документа юридичної особи, положення, регламенту, списку суддів постійно діючого третейського суду, статуту (положення) громадського формування, що не має статусу юридичної особи, оформляється шляхом викладення його в новій редакції; 12) передавальний акт (у разі злиття, приєднання, перетворення) та розподільчий баланс (у разі поділу або виділу) юридичної особи повинні відповідати вимогам, встановленим законом; 13) документи, видані відповідно до законодавства іноземної держави, повинні бути легалізовані (консульська легалізація чи проставлення апостиля) в установленому законодавством порядку, якщо інше не встановлено міжнародними договорами; 14) документ, викладений іноземною мовою, повинен бути перекладений на державну мову із засвідченням вірності перекладу з однієї мови на іншу або підпису перекладача в установленому законодавством порядку; 15) зображення та опис символіки повинні бути оформлені з дотриманням вимог, встановлених законом, та відповідати законодавству.
Згідно частини першої статті 27 Закону України №755-IV підставами для зупинення розгляду документів, поданих для державної реєстрації, є: 1) подання документів або відомостей, визначених цим Законом, не в повному обсязі; 2) невідповідність документів вимогам, установленим статтею 15 цього Закону; 3) невідповідність відомостей, зазначених у заяві про державну реєстрацію, відомостям, зазначеним у документах, поданих для державної реєстрації, або відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі; 4) невідповідність відомостей, зазначених у документах, поданих для державної реєстрації, відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі; 5) невідповідність реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта) відомостям, наданим відповідно до статті 13 цього Закону; 6) несплата адміністративного збору або сплата не в повному обсязі; 7) подання документів з порушенням встановленого законодавством строку для їх подання.
Розгляд документів зупиняється на строк, що становить 15 календарних днів з дати їх подання. Повідомлення про зупинення розгляду документів із зазначенням строку та виключного переліку підстав для його зупинення та рішення суб'єкта державної реєстрації про зупинення розгляду документів розміщуються на порталі електронних сервісів у день зупинення та надсилаються заявнику на адресу його електронної пошти (частина третя та четверта статті 27 Закону України №755-IV).
Так, 26 лютого 2016 року державним реєстратором відділу державної реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців Полтавського міськрайонного управління юстиції складено повідомлення №270/02.02-03-06 про зупинення розгляду документів та надано строк до 11 березня 2016 року.
Вищевказане рішення державного реєстратора позивачем не оскаржувалося.
12 березня 2016 року державним реєстратором прийнято рішення про відмову у проведенні державної реєстрації, зокрема з тих підстав, що згідно із даними ЄДР особою, яка має право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори, є ОСОБА_5, в той час як державному реєстратору документи подав ОСОБА_1 без відповідного документу, який підтверджує його повноваження.
Суд погоджується із таким твердженням державного реєстратора виходячи із наступного.
Відповідно до підпункту 1 частини першої статті 28 Закону України №755-IV підставою для відмови у державній реєстрації, є зокрема подання документів особою, яка не має на це повноважень.
Так, судом встановлено, що як слідує із установчої угоди про створення командитного товариства "Горшкова та інші - фірма "Свагі" (а.с. 22-28) повним учасником товариства є ОСОБА_4.
ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_4 померла, що підтверджується відповідним свідоцтвом (а.с. 53).
Як слідує із свідоцтва про спадщину за заповітом, ОСОБА_4 заповіла частку статутного капіталу Командитного товариства "Горшкова та інші-фірма "Свагі" в розмірі 32379,30 грн., що становить 72,15% від статутного капіталу товариства ОСОБА_6 (а.с. 68).
29 вересня 2015 року між ОСОБА_7, який діє від імені ОСОБА_6 та ОСОБА_1 укладено договір купівлі-продажу 72,15% частки статутного капіталу Командитного товариства "Горшкова та інші - фірма "Свагі" (а.с. 51).
При цьому, як слідує із Спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запис щодо включення ОСОБА_6 до переліку учасників Командитного товариства "Горшкова та інші - фірма "Свагі" відсутній (а.с. 29-32).
Крім того, як слідує із виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців особою, яка має право вчиняти юридичні дії від імені Командитного товариства "Горшкова та інші-фірма "Свагі" без довіреності, у тому числі підписувати договори, та наявність обмежень щодо представництва від імені юридичної особи є ОСОБА_5 (а.с. 39 зворотній бік).
Щодо посилань позивача на рішення Київського районного суду м. Полтави по справі №552/5301/14-ц, у якому зазначено, що ОСОБА_5 обрана директором товариства не у спосіб визначений Установчою угодою, варто зазначити, що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відсутній запис про скасування запису про обрання ОСОБА_5 керівником товариства.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що державний реєстратор у визначеній статтею 6 Закону України №755-IV послідовності прийняв подані позивачем документи, перевірив документи на наявність підстав для зупинення розгляду документів та у зв'язку із поданням документів особою, яка не має на це повноважень правомірно виніс 12 березня 2016 року рішення №342/02.02-03-06 про відмову у проведенні державної реєстрації.
Відповідно до частини першої статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з частинами першою, другою статті 71 цього Кодексу кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу (частина 1); в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову /частина 2/.
Відповідач як суб'єкт владних повноважень повністю довів правомірність прийнятого рішення.
Таким чином, позивач скористався правом на звернення до адміністративного суду і його право не може бути обмежене; заявлені ОСОБА_1 вимоги розглянуті судом по суті. Проте, враховуючи відсутність протиправності у прийнятому рішенні, підстави для задоволення позову відсутні.
Зважаючи на зазначене, позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 10, 11, 71, 94, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні адміністративного позову відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови складено 29 квітня 2016 року.
Суддя С.О. Удовіченко