Провадження №2-а/760/681/16
Справа №760/1110/16-а
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
/про залишення адміністративного позову без розгляду/
29 квітня 2016 року Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Шереметьєва Л. А., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва про визнання рішень неправомірними та відшкодування матеріальних збитків і моральної шкоди,
В С Т А Н О В И В:
20 січня 2016 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом і просить визнати неправомірними і скасувати рішення відповідача від 19 січня 2013 року, притягнути посадових осіб Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва до відповідальності та відшкодування матеріальних збитків і моральної шкоди, завданих їх діями.
Адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду у зв'язку з пропуском строку звернення до адміністративного суду, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Згідно з частиною 1 статті 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до частини 2 статті 99 кодексу для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.
З матеріалів справи вбачається, що позивач звернувся до суду з позовом після закінчення строків, установлених законом, та просить суд поновити пропущений строк, посилаючись на те, що про факт порушення своїх прав йому стало відомо нещодавно.
Однак, чинним Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено можливості поновлення строку звернення до адміністративного суду, про що, зокрема, зазначено в ч. 4 ст. 102 КАС України.
Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку поважними, про що постановляється ухвала.
Зазначені позивачем причини пропуску строку звернення до суду з позовом не є поважними, оскільки позивач мав можливість і повинен був дізнатися про порушення своїх прав та законних інтересів.
Виходячи з вищевикладеного, позов підлягає залишенню без розгляду у зв'язку з пропуском строку звернення до адміністративного суду.
Керуючись ст.ст. 99, 100, 102, 107 КАС України, суддя
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва про визнання рішень неправомірними та відшкодування матеріальних збитків і моральної шкоди залишити без розгляду у зв'язку з пропуском строку звернення до адміністративного суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня її проголошення або отримання до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Суддя