Справа № 760/7686/16-а
Провадження № 2-а/760/709/16
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
27 квітня 2016 року м. Київ
Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Шевченко Л. В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління патрульної поліції м. Києва про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,
в с т а н о в и в:
25.04.2016 ОСОБА_2 звернулася до суду із скаргою до Головного управління патрульної поліції м. Києва про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.
Адміністративний позов не відповідає вимогам, встановленим статтями 104, 105, 106 КАС.
Відповідно до частини першої статті 104 КАС адміністративний позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.
Таки чином, позивачу належить подати адміністративний позов у формі позовної заяви, а не скарги.
Крім цього, відповідно до пункту 2 частини першої статті 18 КАС місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудніусі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Частина четверта статті 105 КАС містить перелік вимог, який може містити адміністративний позов.
Пункт 4 частини першої статті 106 КАС передбачає, що у позовній заяві зазначаються «зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги…».
Так, з матеріалів справи випливає, що однією з вимог позивача є визнання незаконним акта огляду та тимчасового затримання транспортного засобу від 19.04.2016, однак відповідно до вимог процесуального законодавства місцевому загальному суду як адміністративному суду не підсудні такі позовні вимоги.
Усупереч частині другій статті 106 КАС позивач не надав доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, а в разі неможливості - не зазначив докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Крім цього, однією з вимог до позовної заяви є оплата судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати (частина третя статті 106 КАС).
Згідно з підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору складає 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 551, 20 грн.
Таким чином, позивачу належить сплатити судовий збір у розмірі 551,20 грн. Реквізитами для сплати судового збору є: розрахунковий рахунок №31212206700010, отримувач коштів УДКСУ у Солом'янському районі м. Києва, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38050812, банк отримувача: ГУ ДК у м. Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу:*;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті). Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Солом'янський районний суд міста Києва.
Згідно з частиною першою статті 108 КАС «суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою».
Враховуючи вищезазначене, позовну заяву належить залишити без руху, встановивши спосіб усунення недоліків шляхом подання нової позовної заяви із врахуванням вимог частини четвертої статті 105 КАС та належного доказу сплати судового збору.
Керуючись статтями 104, 105, 106, 108 КАС, суддя
у х в а л и в:
Позовну ОСОБА_1 до Головного управління патрульної поліції м. Києва про скасування постанови про адміністративне правопорушення - залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків - три дні з дня отримання копії ухвали.
Роз'яснити, що у разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано, а у разі подання апеляційної скарги - після розгляду справи апеляційним судом.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Солом'янський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: Л. В. Шевченко