Постанова № 57457293, 07.04.2016, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.04.2016
Номер справи
808/4078/15
Номер документу
57457293
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

07 квітня 2016 рокусправа № 808/4078/15

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Бишевської Н.А.

суддів: Добродняк І.Ю Семененка Я.В.

за участю секретаря судового засідання: Кязимової Д.В.,

представників сторін:

позивача : - Садова А.В., дов. від 01.03.16

відповідача: - не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні

апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Гірничодобувна компанія "Мінерал"

на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 28 жовтня 2015 р. у справі № 808/4078/15

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Гірничодобувна компанія "Мінерал"

до Дніпровського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

про визнання протиправними та скасування постанов і розпоряджень, -

ВСТАНОВИВ:

24.07.2015 Товариство з обмеженою відповідальністю "Гірничодобувна компанія "Мінерал" звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просило :

- визнати протиправними та скасувати постанови Дніпровського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - ДТУ НКЦПФР, Нацкомісія) від 07.07.2015 № 401-ДН-1-Е, № 400-ДН-1-Е, № 402-ДН-1-Е, № 403-ДН-1-Е;

- визнати протиправними та скасувати розпорядження ДТУ НКЦПФР від 07.07.2015 № 257-ДН-1-Е, № 255-ДН-1-Е, № 254-ДН-1-Е, № 256-ДН-1-Е.

Позовні вимоги обґрунтовані протиправністю винесення спірних рішень суб'єкта владних повноважень, оскільки після припинення державної реєстрації Закритого акціонерного товариства «Гірничодобувна компанія «Мінерал» та утворення ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал», позивач втратив статус емітента цінних паперів, в розумінні ст.2 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», а отже не зобов'язаний розкривати інформацію на фондовому ринку.

Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 28 жовтня 2015 р. у справі № 808/4078/15 у задоволенні вищевказаного адміністративного позову відмовлено.

Постанову суду мотивовано встановленням факту правомірності винесення спірних постанов та розпоряджень відповідача щодо притягнення до відповідальності товариства за вчинення правопорушень на ринку цінних паперів та зобов'язання усунути порушення законодавства про цінні папери, з огляду на необґрунтованість посилань позивача на відсутність у останнього обов'язку щодо розкриття регулярної річної інформації за 2014 рік, у передбаченому законодавством порядку.

Не погодившись з постановою суду, ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал» подано апеляційну скаргу, згідно якої особа, яка подає апеляційну скаргу просить скасувати постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 28 жовтня 2015 р. у справі №808/4078/15, як таку що винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права, та прийняти нову постанову про задоволення позову. Скаржник зазначає, що емітентом акцій є тільки акціонерне товариство, а ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал» не є емітентом цінних паперів у розумінні ст.2 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» і, як наслідок, обов'язок розкривати інформацію на фондовому ринку для Товариства відсутній.

ДТУ НКЦПФР проти задоволення апеляційної скарги заперечує, вважає оскаржену постанову суду першої інстанції цілком обґрунтованою та правомірною, наполягаючи на законності спірних рішень з огляду на те, що ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал» є правонаступником акціонерного товариства і саме на вказане Товариство, як на правонаступника ЗАТ «Гірничодобувна компанія «Мінерал», поширюються норми щодо обов'язку подавати регулярну річну інформацію на фондовому ринку.

Сторони по справі про час і місце апеляційного розгляду справи повідомлені належним чином, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення.

До судового засідання не з'явились представники відповідача. Крім клопотання про заміну сторони, в порядку ст.55 КАС України, інших клопотань, повідомлень і про причини неявки до суду, не надходило, причини відсутності представників відповідача суду не повідомлені.

Представником позивача в судовому засіданні надані пояснення на підтвердження доводів апеляційної скарги, зазначено про наявність підстав для задоволення апеляційної скарги.

Матеріалами справи підтверджується наступне:

01.04.1996 Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку проведена реєстрація випуску цінних паперів Закритого акціонерного товариства «Гірничодобувна компанія «Мінерал» (далі - ЗАТ «Гірничодобувна компанія «Мінерал»), про що видано свідоцтво № 41/1/96, що позивачем не заперечується.

30.09.2010 припинена державна реєстрація ЗАТ «Гірничодобувна компанія «Мінерал» у зв'язку з його перетворенням у Товариство з обмеженою відповідальністю «Гірничодобувна компанія «Мінерал» (а. с.97-102).

На підставі актів від 16.06.2015 № 686-ДН-1-Е, № 687-ДН-1-Е, № 688-ДН-1-Е, № 689-ДН-1-Е ДТУ НКЦПФР прийнято наступні постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 07.07.2015:

- № 400-ДН-1-Е, якою за неподання річної інформації за 2014 рік до НКЦПФР в порушення ст.ст.39, 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п.4 гл.4 р.ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого Рішенням НКЦПФР від 03.12.2013 № 2826, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.12.2013 за №2180/24712 (далі - Положення № 2826) на Товариство накладено штраф в розмірі 1700 грн. на підставі п.7 ч.1 ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» (а. с.45);

- № 401-ДН-1-Е, якою за нерозміщення інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних НКЦПФР річної інформації за 2014 рік в порушення ч.4 ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п.4 гл.4 р.ІІ Положення № 2826 на Товариство накладено штраф в розмірі 1 700 грн. на підставі п.6 ч.1 ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» (а. с.45, 46);

- № 402-ДН-1-Е, якою за неопублікування інформації в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або НКЦПФР річну інформацію за 2014 рік в порушення вимог ч.4 ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п.4 гл.4 р.ІІ Положення № 2826 на Товариство накладено штраф у розмірі 1700 грн. на підставі п.5 ч.1 ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» (а. с.47, 48);

- № 403-ДН-1-Е, якою за не розкриття шляхом розміщення на власному веб-сайті/сторінці в мережі Інтернет річної інформації за 2014 рік в порушення ч.4 ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п.4 гл.4 р.ІІ Положення № 2826 Товариству винесено попередження на підставі п.5 ст.8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» (а. с.49).

Також відповідачем 07.07.2015 прийнято розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери, а саме:

- № 255-ДН-1-Е, яким позивача зобов'язано у термін до 08.01.2016 усунути порушення законодавства про цінні папери, а саме розкрити регулярну річну інформацію за 2014 рік відповідно до вимог Положення № 2826 шляхом подання до Комісії регулярної річної інформації ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал» за 2014 рік (а. с.62);

- №257-ДН-1-Е, яким позивача зобов'язано у термін до 08.01.2016 усунути порушення законодавства про цінні папери, а саме розкрити регулярну річну інформацію за 2014 рік відповідно до вимог Положення № 2826 шляхом розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів регуляторної річної інформації ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал» за 2014 рік (а. с.64);

- № 254-ДН-1-Е, яким позивача зобов'язано у термін до 08.01.2016 усунути порушення законодавства про цінні папери, а саме розкрити регулярну річну інформацію за 2014 рік відповідно до вимог Положення № 2826 шляхом опублікування регулярної річної інформації ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал» за 2014 рік в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або НКЦПФР (а. с.61);

- № 256-ДН-1-Е, яким позивача зобов'язано у термін до 08.01.2016 усунути порушення законодавства про цінні папери, а саме розкрити регулярну річну інформацію за 2014 рік відповідно до вимог Положення № 2826 шляхом розміщення на власному веб-сайті/сторінці в мережі Інтернет регулярної річної інформації ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал» за 2014 рік (а. с.63).

ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал», вважаючи незаконними зазначені постанови та розпорядження, звернулось до адміністративного суду з даним позовом.

Перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, юридичної оцінки обставин справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал» підлягає задоволенню з таких підстав:

Завданням адміністративного суду є перевірка правомірності (легальності) рішень суб'єкта владних повноважень з огляду на чіткі критерії, які зазначені у ч.3 ст.2 КАС України з урахуванням закріпленого ст.9 КАС України принципу законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В силу вимог ч.1 ст.5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.96 № 448/96-ВР (в реакції на момент виникнення спірних відносин, далі - Закон № 448) державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Згідно ч.ч.1, 3, 4 ст.6 Закону № 448 Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним Верховній Раді України.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку може утворювати територіальні органи у випадках, передбачених у положенні про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.

У частині 1 статті 8 Закону № 448 передбачено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право:

п.10 - надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства;

п.14 - накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

У ч.ч.1, 5 ст.12 Закону № 448 уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка виявила факт вчинення юридичною особою правопорушення на ринку цінних паперів, складає акт, який разом з письмовими поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та пов'язаними з таким правопорушенням документами протягом п'яти робочих днів подає уповноваженій особі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка має право застосовувати санкцію за правопорушення на ринку цінних паперів.

Уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про застосування санкції протягом 30 робочих днів після отримання документів, що підтверджують факт правопорушення. Рішення про застосування санкції оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, до якої застосовано санкцію.

Згідно ч.1 ст.11 Закону № 448 Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за:

5) неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації -

у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, -

у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

6) нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів -

у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, -

у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

7) неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку -

у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, -

у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.8 Закону № 448 Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: у разі порушення законодавства про цінні папери, нормативних актів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку виносити попередження, зупиняти на термін до одного року розміщення (продаж) та обіг цінних паперів того чи іншого емітента, дію ліцензій, виданих Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, анулювати дію таких ліцензій.

За приписами ч.1 ст.195 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.

Скаржником в даній справі не заперечується наявність у відповідача повноважень щодо направлення обов'язкових для виконання розпоряджень про усунення порушень законодавства про цінні папери та прийняття постанов про накладення штрафних санкцій. В той же час скаржник спростовує розповсюдження на ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал» порядку та строків розкриття інформації на фондовому ринку цінних паперів, визначених у ст.ст.39, 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п.4 гл.4 р.ІІ Положення № 2826 з огляду на те, що ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал» не являється емітентом цінних паперів з моменту припинення ЗАТ «Гірничодобувна компанія «Мінерал».

Так, стаття 39 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23.02.2006 № 3480-IV (в реакції на момент виникнення спірних відносин, далі - Закон №3480) передбачає, що розкриття інформації на фондовому ринку здійснюється емітентами цінних паперів шляхом:

розміщення її в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів;

опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку;

подання її до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати інформацію відповідно до вимог, в обсязі та строки, встановлені цим Законом та нормативно-правовими актами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Додаткові вимоги до розкриття інформації емітентами цінних паперів, які пройшли процедуру лістингу на фондовій біржі, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Інформація про власників значних пакетів (10 відсотків і більше) акцій подається Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку та емітентові цінних паперів особою, яка веде облік права власності на акції емітента у депозитарній системі України, у строки, порядку та за формою, що встановлені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Інформація про власників значних пакетів (10 відсотків і більше) акцій є відкритою і оприлюднюється в установленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку порядку шляхом розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.

Відповідно до ч.ч.1-4, 6 ст.40 Закону № 3480 регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік. Перший звітний період емітента може бути меншим, ніж 12 місяців, та обчислюється:

для акціонерних товариств - з дня державної реєстрації товариства до 31 грудня звітного року включно;

для емітентів цінних паперів (крім акцій) - з дня реєстрації випуску цінних паперів до 1 грудня звітного року включно.

Річна інформація про емітента повинна містити такі відомості: найменування та місцезнаходження емітента, розмір його статутного капіталу; орган управління емітента, його посадові особи та засновники; господарська та фінансова діяльність емітента; цінні папери емітента (вид, форма випуску, тип, кількість), спосіб розміщення та лістинг цінних паперів; річна фінансова звітність; аудиторський висновок; перелік власників значних пакетів (10 відсотків і більше) акцій із зазначенням кількості, типу та/або класу належних їм акцій.

Емітент має право додатково розкривати іншу інформацію.

Річна інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом:

розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів;

опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку;

розміщення на власному веб-сайті.

Строки, порядок і форми розкриття регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) і додаткових відомостей, що містяться у такій інформації, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Публічні акціонерні товариства додатково розкривають інформацію про свою діяльність на основі міжнародних стандартів бухгалтерського обліку в порядку, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановлює додаткові вимоги до розкриття регулярної інформації про емітента та вживає заходів щодо її розкриття.

У п.4 гл.4 р.ІІ «Порядок та строки розкриття інформації емітентами цінних паперів» Положення № 2826 визначено, що розкриття регулярної річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування в офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії.

Розкриття регулярної річної інформації здійснюється у такі терміни:

розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у термін не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

опублікування у офіційному друкованому виданні - у термін не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

розміщення на сторінці в мережі Інтернет - у термін не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Емітенти цінних паперів до моменту подання регулярної річної інформації до Комісії розміщують її на сторінці в мережі Інтернет.

Наведені правові норми ст.ст.39, 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п.4 гл.4 р.ІІ Положення № 282 свідчать, що обов'язок розкривати інформацію відповідно до вимог, в обсязі та строки, встановлені Законом № 3480 та нормативно-правовими актами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку є у емітента цінних паперів.

За визначенням, наведеним у ч.2 ст.2 Закону № 3480 учасники фондового ринку - емітенти або особи, що видали неемісійні цінні папери, інвестори в цінні папери, інституційні інвестори, професійні учасники фондового ринку, об'єднання професійних учасників фондового ринку, у тому числі саморегулівні організації професійних учасників фондового ринку.

Емітент - юридична особа, у тому числі Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, Автономна Республіка Крим або міська рада, а також держава в особі уповноважених нею органів державної влади чи міжнародна фінансова організація, які від свого імені розміщують емісійні цінні папери та беруть на себе зобов'язання за ними перед їх власниками.

За приписами частини 1 статті 104 ЦК України (в редакції на момент припинення ЗАТ «Гірничодобувна компанія «Мінерал») юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.

Згідно ст.108 ЦК України перетворенням юридичної особи є зміна її організаційно-правової форми.

У разі перетворення до нової юридичної особи переходять усе майно, усі права та обов'язки попередньої юридичної особи.

Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення (ч.2 ст.104 ЦК України).

З наведеного вище вбачається, що шляхом перетворення (зміни організаційно-правової форми) у Товариство з обмеженою відповідальністю «Гірничодобувна компанія «Мінерал» юридична особа - Закрите акціонерне товариство «Гірничодобувна компанія «Мінерал», яке було емітентом цінних паперів, припинилось.

Суд першої інстанції, приймаючи рішення по справі, послався , зокрема, на Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішення Національної комісії з цінних паперів № 2826 від 03.12.2013 р., в частині того, що визначив позивача і відповідно його обов'язок щодо розкриття інформації , як емітента цінних паперів, виходячи з п.3 гл. 4 р.11 Положення № 2826.

В той же час, відповідно до оскаржуваних позивачем постанов про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, відповідачем визначено емітента цінних паперів саме - ЗАТ « Гірничодобувна компанія «Мінерал». Станом на час винесення оскаржуваних постанов, реєстрацію випуску цінних паперів ЗАТ « Гірничодобувна компанія «Мінерал» не скасовано в установленому порядку, правонаступником ЗАТ , є ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал». Таким чином відповідач визначає обов'язок ТОВ « Гірничодобувна компанія « Мінерал» щодо розкриття інформації на фондовому ринку , через правонаступництво останнього, і не виконання цього обов'язку на думку відповідача є порушенням ч.4 ст. 40 Закону України « Про цінні папери та фондовий ринок» та п. 4 гл.4 р.11 Положення № 2826.

Ст. 39 Закону України « Про цінні папери та фондовий ринок » чітко зазначає , що розкриття інформації на фондовому ринку здійснюється емітентами цінних паперів .

Емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати інформацію відповідно до вимог, в обсязі та строки, встановлені цим Законом та нормативно-правовими актами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Отже, висновки відповідача про порушення ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал» приписів ст.ст.39, 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п.4 гл.4 р.ІІ Положення № 2826 та вимоги щодо їх усунення є неправомірними, з огляду на те, що ТОВ ««Гірничодобувна компанія «Мінерал» не є емітентом цінних паперів у розумінні ст.2 Закону України « Про цінні папери та фондовий ринок» і відповідно на неї не покладено обов'язок розкривати інформацію на фондовому ринку.

Таким чином, колегія суддів вважає помилковим висновок суду першої інстанції щодо відмови у задоволенні позовних вимог щодо визнання протиправним та скасування спірних постанов від 07.07.2015 № 401-ДН-1-Е, № 400-ДН-1-Е, № 402-ДН-1-Е, № 403-ДН-1-Е та розпоряджень від 07.07.2015 № 257-ДН-1-Е, № 255-ДН-1-Е, № 254-ДН-1-Е, № 256-ДН-1-Е.

Згідно положень ст.202 КАС України підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення, зокрема, є неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.

З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції під час розгляду справи не в повному обсязі дослідив обставини, які мають значення для справи, ухвалив судове рішення з порушенням норм матеріального права , внаслідок чого оскаржена постанова суду першої інстанції підлягає скасуванню, а апеляційна скарга та позов ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал» - задоволенню.

Крім того, відповідачем надано клопотання про заміну Дніпровського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку правонаступником - Східним територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, з доданням рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 14.07.2015 № 1021 «Щодо припинення Дніпровського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку», в зв'язку з чим, в силу приписів ст.55 КАС України, колегія суддів допускає заміну відповідача вказаним правонаступником.

Керуючись ст.ст.196, 198, 202, 205, 207 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Гірничодобувна компанія "Мінерал" на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 28 жовтня 2015 р. у справі № 808/4078/15 задовольнити.

Постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 28 жовтня 2015 р. у справі № 808/4078/15 скасувати та прийняти нову постанову про задоволення адміністративного позову.

Визнати протиправним та скасувати постанови Дніпровського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 07.07.2015 № 401-ДН-1-Е, № 400-ДН-1-Е, № 402-ДН-1-Е, № 403-ДН-1-Е.

Визнати протиправними та скасувати розпорядження Дніпровського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 07.07.2015 № 257-ДН-1-Е, № 255-ДН-1-Е, № 254-ДН-1-Е, № 256-ДН-1-Е.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 КАС України та може бути оскаржена відповідно до ст.212 КАС України.

Головуючий: Н.А. Бишевська

Суддя: І.Ю. Добродняк

Суддя: Я.В. Семененко