ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
25 квітня 2016 рокусправа № 804/15604/15
Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Прокопчук Т.С., перевіривши на відповідність нормам КАС України матеріали апеляційної скарги Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області
на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 24 грудня 2015 року
по адміністративній справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Придніпровський центр технічного аудиту» до Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень, -
ВСТАНОВИВ:
17 липня 2013 року позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «Придніпровський центр технічного аудиту» (далі по тексту - ТОВ «Придніпровський центр технічного аудиту») звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відповідача Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області (даної по тексту - Дніпродзержинська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень.
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 24 грудня 2015 року адміністративний позов ТОВ «Придніпровський центр технічного аудиту» до Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень задоволений частково.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції, відповідач Дніпродзержинська ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області оскаржила її в апеляційному порядку.
Відповідно до ч. 2 ст. 189 КАС України, отримавши апеляційну скаргу, суддя-доповідач протягом трьох днів перевіряє її відповідність вимогам ст. 187 КАС України.
Перевіривши апеляційну скаргу на відповідність вимогам ст. 187 КАС України, було встановлено, що зазначену апеляційну скаргу було подано з порушенням вимог закону, що полягає в наступному.
Відповідно до матеріалів адміністративної справи, апеляційну скаргу було подано з порушенням вимог ч. 5 ст. 187 КАС України, зокрема: апелянтом Дніпродзержинською ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області в апеляційній скарзі не зазначена дата її подання, а також з порушенням вимог ч. 6 ст. 187 КАС України, а саме: апелянтом Дніпродзержинською ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору або документ в підтвердження звільнення апелянта Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області від сплати судового збору за подання до суду апеляційної інстанції апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції по адміністративній справі за адміністративним позовом майнового характеру (клопотання апелянта Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області про звільнення апелянта Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області від сплати судового збору за подання до суду апеляційної інстанції апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції по адміністративній справі за адміністративним позовом майнового характеру, в порядку ст. 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи скрутний матеріальний стан та відсутність коштів на рахунках апелянта Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області, суддею не задоволено; посилання апелянта Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області на правову позицію, висловлену в постанові Верховного Суду України від 30.06.2015 року № 21-598а15 відповідно до змісту якої, якщо на момент подання адміністративного позову до суду першої інстанції органи Державної фіскальної служби, відповідно до приписів ст.5 Закону України «Про судовий збір», були звільнені від сплати судового збору, то ставка судового збору, яка необхідна для обчислення збору за подання його апеляційної скарги потрібна становити 0 грн., суддею визнані безпідставними).
Ухвалою судді Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 16 січня 2016 року апеляційна скарга Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 24 грудня 2015 року залишена без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 187 КАС України та апелянту Дніпродзержинській ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області надано строк до 10 квітня 2016 року на їх виправлення, а саме: апелянту Дніпродзержинській ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області пропонувалось в строк до 10 квітня 2016 року повідомити суду апеляційної інстанції дату подання апеляційної скарги, а також надати суду апеляційної інстанції оригінал квитанції про сплату судового збору за подання до суду апеляційної інстанції апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції по адміністративній справі за адміністративним позовом майнового характеру на суму 2523 грн. 40 коп. на підтвердження сплати судового збору.
Із матеріалів адміністративної справи вбачається, що копія ухвали судді Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 16 січня 2016 року про залишення апеляційної скарги без руху отримана уповноваженою особою апелянта Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області - 22 березня 2016 року, про що свідчить поштове повідомлення в матеріалах адміністративної справи, однак ухвала судді Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 16 січня 20156року в строк до 10 квітня 2016 року апелянтом Дніпродзержинською ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області не виконана, зазначені недоліки в строк до 10 квітня 2016 року апелянтом Дніпродзержинською ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області не усунені, клопотання про продовження строку, встановленого судом для усунення недоліків апеляційної скарги, відповідно до ч. 4 ст. 189 КАС України, від апелянта Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області на адресу суду апеляційної інстанції станом на 25 квітня 2016 року не надійшло.
Враховуючи наявність вказаних недоліків, не повідомлення суду апеляційної інстанції дати подання апеляційної скарги, відсутність документа про сплату судового збору за подання до суду апеляційної інстанції апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції по адміністративній справі за адміністративним позовом майнового характеру на суму 2523 грн. 40 коп. на підтвердження сплати судового збору станом на 25 квітня 2016 року, а також відсутність клопотання про продовження строку, встановленого судом апеляційної інстанції для усунення недоліків апеляційної скарги, відповідно до ч. 4 ст. 189 КАС України, дана адміністративна справа не може бути розглянута Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом.
Відповідно до ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 КАС України, застосовуються правила ст. 108 КАС України.
Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишили без руху.
За таких обставин апеляційна скарга Дніпродзержинської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 24 грудня 2015 року у даній адміністративній справі вважається неподаною та підлягає поверненню апелянту Дніпродзержинській ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області.
Керуючись ст. 108 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 24 грудня 2015 року по адміністративній справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Придніпровський центр технічного аудиту» до Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень - вважати неподаною та повернути апелянту Дніпродзержинській об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області.
Повернення апеляційної скарги не позбавляє права повторного звернення до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду набирає законної сили через п`ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання чинності.
Суддя Т.С. Прокопчук