УХВАЛА
Справа № 819/2045/13-a
24 червня 2014 рокум.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:
головуючого судді Білоус І.О.,
розглянувши у письмовому провадженні в місті Тернополі клопотання Відділу державної виконавчої служби Збаразького районного управління юстиції управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Тернопільській області про розстрочення виконання виконавчого листа № 819/2045/13-а Тернопільського окружного адміністративного суду по справі №819/2045/13-а за позовом Державної фінансової інспекції в Тернопільській області до Збаразької центральної районної комунальної лікарні про стягнення заборгованості та зобовязання виконати вимоги,
ВСТАНОВИВ:
Відділ державної виконавчої служби Збаразького районного управління юстиції управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Тернопільській області подав подання в якому просив відстрочити виконання виконавчого листа по справі №819/2045/13-а за позовом Державної фінансової інспекції в Тернопільській області до Збаразької центральної районної комунальної лікарні про стягнення заборгованості та зобовязання виконати вимоги.
25.06.2014 р. від Відділ державної виконавчої служби Збаразького районного управління юстиції управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Тернопільській області надійшло клопотання, в якому заявник просить суд замість відстрочення виконання вищевказаного виконавчого листа розстрочити суму боргу згідно поданого графіку, з підстав відсутності можливості боржником виконати рішення суду до жовтня 2014 року, по справі №819/2045/13-а за позовом Державної фінансової інспекції в Тернопільській області до Збаразької центральної районної комунальної лікарні про стягнення заборгованості та зобовязання виконати вимоги.
Згідно поданого графіка про виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень, державний виконавець просить розстрочити:
1.По пункту 4:
·ОСОБА_1: червень 2014 року 250 грн., липень 2014 року 31,74 грн.
·ОСОБА_2: червень 2014 року 250 грн., липень 2014 року 116,03 грн.
2.По пункту 8:
·ОСОБА_3: червень 2014 року 101,48 грн.
3.По пункту 9:
·ОСОБА_1: липень 2014 року 180,52 грн.
·ОСОБА_2: липень 2014 року 118,44 грн.
4.По пункту 10:
·ОСОБА_4: червень 2014 року 215 грн., липень 2014 року 215 грн., серпень 2014 року 215 грн., вересень 2014 року 211,02 грн.
Даний графік було погоджено виконуючим обовязки головного лікаря Збаразької ЦРКЛ ОСОБА_5
Крім того Відділ державної виконавчої служби Збаразького районного управління юстиції управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Тернопільській області подав заяву в якій просить розглядати вищезазначене клопотання без їхньої участі.
Представник Державної фінансової інспекції в Тернопільській області у судове засідання не прибув, подав заяву в якій просить розглядати подане клопотання про розстрочення у його відсутності в порядку письмового провадження.
Представник Збаразької центральної районної комунальної лікарні у судове засідання не прибув.
Оскільки відповідно до частини другої статті 263 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду, не перешкоджає судовому розгляду питання про розстрочення виконання судового рішення, тому клопотання про розстрочення виконання судового рішення розглянуто судом у порядку письмового провадження за відсутності сторін.
Взявши до уваги подане клопотання про розстрочення та подані документи, суд приходить до висновку, що клопотання про розстрочення виконання судового рішення підлягає до задоволення з таких підстав.
Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2014 року у справі № 819/2045/13-а за позовом Державної фінансової інспекції в Тернопільській області до Збаразької центральної районної комунальної лікарні про стягнення заборгованості, адміністративний позов задоволено.
Даною постановою зобовязано Збаразьку центральну районну комунальну лікарню виконати вимоги Державної фінансової інспекції в Тернопільській області від 11.04.2013р. №19-04-13-14/2646, зокрема:
Пункт 4 - відшкодувати кошти на виплачену заробітну плату, яку особами отримано безпідставно, в тому числі шляхом пред"явлення цивільних позовів до винних осіб на суму 5445,13 грн.;
-провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо зайво виплачених внесків до державних цільових фондів на суму 2111,56 грн.;
Пункт 5 : відшкодувати кошти на виплачену заробітну плату, яку особами отримано безпідставно, в тому числі шляхом пред"явлення цивільних позовів до винних осіб на суму 1356,13 грн., які перерахувати в дохід Збаразького районного бюджету за кодом "Інші надходження".
- провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо зайво сплачених внесків до державних цільових фондів на суму 492,28 грн., які перерахувати в дохід Збаразького районного бюджету за кодом "Інші надходження";
Пункт 7: відшкодувати кошти на виплачену заробітну плату, яку особами отримано безпідствано, в тому числі шляхом пред"явлення цивільних позовів до винних осіб на суму 860,06 грн.;
- провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо зайво сплачених внесків до державних цільових фондів на суму 88,95 грн., які перерахувати в дохід Збаразького районного бюджету за кодом " Інші надходження", в кошти в сумі 32,29 грн., віднести на відновлення касових видатків поточного року за КЕКВ 2120;
Пункт 8: відшкодувати кошти на заробітну плату, яку особами отримано безпідставно, в тому числі шляхом пред"явлення цивільних позовів до винних осіб на суму 23337,53 грн., яку перерахувати в дохід Збаразького районного бюджету за кодом "Інші надходження"
- провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо зайво сплачених внесків до державних цільових фондів на суму 8471,53 грн., які перерахувати в дохід Збаразького районного бюджету за кодом "Інші надходження", в кошти в сумі 32,29 грн., віднести на відновлення касових видатків поточного року за КЕКВ 2120;
Пункт 9: відшкодувати кошти на виплату відпускних, які особами отримано безпідставно, в тому числі шляхом пред"явлення цивільних позовів до винних осіб на суму 1778,01 грн., які перерахувати в дохід Збаразького районного бюджету за кодом "Інші надходження"
- провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо зайво сплачених внесків до державних цільових фондів на суму 645, 41 грн., які перерахувати в дохід Збаразького районного бюджету за кодом "Інші надходження",
Пункт 10: відшкодувати кошти на заробітну плату, які особами отримано безпідставно, в тому числі шляхом пред"явлення цивільних позовів до винних осіб на суму 1446,02 грн., які перерахувати в дохід Збаразького районного бюджету за кодом "Інші надходження",
- провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо зайво сплачених внесків до державних цільових фондів на суму 524,90 грн., які перерахувати в дохід Збаразького районного бюджету за кодом "Інші надходження",
Пункт 12: стягнути в установленому законом (судовому) порядку з Черняхівської сільської ради 1378,27 грн.,
Пункт 15: донарахувати та виплатити молодшим медичним сестрам доплату за використання в роботі дезинфікувальних засобів на суму 31567,90 грн.
30 грудня 2013 року у даній справі видано Тернопільським окружним адміністративним судом виконавчий лист №819/2045/13-а.
На підставі виконавчого листа було відкрито виконавче провадження Заступником начальника відділу державної виконавчої служби Збаразького районного управління юстиції ОСОБА_6, що підтверджується постановою про відкриття виконавчого провадження від 28.01.2014 року.
Судом встановлено, що відповідно до поданих документів до матеріалів справи вищезазначені пункти вимоги Державної фінансової інспекції в Тернопільській області від 11.04.2013р. №19-04-13-14/2646, були виконані практично в повному обсязі. До виконання залишились лише вимоги, що додані до клопотання про розстрочення виконавчого листа.
Відповідно до положень статей 55, 124 Конституції України кожному гарантується судовий захист його прав, свобод та законних інтересів.
У відповідності до ч. 1,2 ст. 263 КАС України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. У разі прийняття рішення про відстрочення чи розстрочення виконання постанови в адміністративній справі суд змінює строк подання суб'єктом владних повноважень звіту про виконання такої постанови.
Згідно статті 36 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за власною ініціативою чи за заявою сторін, а також самі сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання, а також про встановлення або зміну способу і порядку виконання.
Зважаючи на посилання боржника на добровільне виконання працівниками лікарні до кінця року рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 18.10.2013 р. по справі № 819/2045/13-а за позовом Державної фінансової інспекції в Тернопільській області до Збаразької центральної районної комунальної лікарні про стягнення заборгованості та зобовязання виконати вимоги, шляхом вирахування сум із заробітної плати, та з огляду на наявність узгодженого між сторонами виконавчого провадження графіку виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень, суд вважає за можливе розстрочити виконання рішення суду згідно поданого графіка.
Таким чином, суд приходить до переконання, що подання Відділу державної виконавчої служби Збаразького районного управління юстиції управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Тернопільській області про розстрочення виконання виконавчого листа № 819/2045/13-а згідно поданого графіка підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 160, 263 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Розстрочити виконання виконавчого листа № 819/2045/13-а Тернопільського окружного адміністративного суду по справі № 819/2045/13-а за позовом Державної фінансової інспекції в Тернопільській області до Збаразької центральної районної комунальної лікарні про стягнення заборгованості та зобовязання виконати вимоги, згідно поданого графіка, а саме:
1.По пункту 4:
·Щодо стягнення з ОСОБА_1: червень 2014 року 250 грн., липень 2014 року 31,74 грн.
·Щодо стягнення з ОСОБА_2: червень 2014 року 250 грн., липень 2014 року 116,03 грн.
2.По пункту 8:
·Щодо стягнення з ОСОБА_3: червень 2014 року 101,48 грн.
3.По пункту 9:
·Щодо стягнення з ОСОБА_1: липень 2014 року 180,52 грн.
·Щодо стягнення з ОСОБА_2: липень 2014 року 118,44 грн.
4.По пункту 10:
·Щодо стягнення з ОСОБА_4: червень 2014 року 215 грн., липень 2014 року 215 грн., серпень 2014 року 215 грн., вересень 2014 року 211,02 грн.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною 3 статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяБілоус І.О.
копія вірна
СуддяБілоус І.О.