Постанова № 57427953, 28.01.2016, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.01.2016
Номер справи
806/5178/15
Номер документу
57427953
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 січня 2016 року м.Житомир справа № 806/5178/15

категорія 10.1

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Шимоновича Р.М.,

секретар судового засідання Бойко Т.О,

за участю: представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача Шклярчук Л.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Овруцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області про визнання нечинними та скасування вимоги про сплату боргу, рішень про застосування штрафних санкцій, податкового повідомлення-рішення,

встановив:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 (далі - ФОП ОСОБА_3) звернувся до суду з позовом, у якому просив:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Овруцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області (далі - Овруцька ОДПІ) від 03.11.2015 № 0003441700 про збільшення грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб в сумі 421991,41 грн, у тому числі: за основним платежем - 337593,13 грн, за штрафними (фінансовими) санкціями - 84398,28 грн;

- визнати протиправною та скасувати вимогу Овруцької ОДП №Ф-0003151700 від 20.10.2015 про сплату недоїмки по єдиному внеску в сумі 52133,98 грн;

- визнати протиправними та скасувати рішення Овруцької ОДПІ про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску № 0003421700 від 03.11.2015 в сумі 2606,70 грн;

- визнати протиправним та скасувати рішення Овруцької ОДПІ про застосування штрафних санкцій за неналежне ведення бухгалтерської документації, на підставі якої нараховується єдиний внесок № 0003431700 від 03.11.2015 в сумі 136,00 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що підставою для прийняття спірних рішень став висновок контролюючого органу про завищення позивачем витрат, що мало наслідком заниження чистого оподаткованого доходу на загальну суму 1991480,76 грн та заниження податку на доходи фізичних осіб в сумі 337593,13 грн. Проте, висновки відповідача, викладені у акті перевірки є безпідставними. Зокрема, усі господарські операції із контрагентами позивача у перевіреному періоді підтверджені належним чином оформленими первинними документами, а тому у відповідача не було правових підстав для прийняття оспорюваних рішень.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив позов задовольнити.

Представник відповідача заперечила проти позову та просила відмовити у задоволення позовних вимог з підстав, викладених у письмових запереченнях (том 2 а.с. 116-121).

Вислухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з огляду на наступне.

Встановлено, що у період з 25.09.2015 по 08.10.2015 посадовими особами Овруцької ОДПІ проведено планову виїзну документальну перевірку ФОП ОСОБА_3 з питань дотримання законодавства щодо укладення трудових договорів, оформлення трудових відносин з працівниками, своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів за період з 01.01.2014 по 31.12.2014, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2014 по 31.12.2014, виконання вимог валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2014 по 31.12.2014, за результатами якої складено акт № 6440/17-00/НОМЕР_4 від 20.10.2015 (том 1 а.с. 25-63).

Актом перевірки зафіксовано порушення ФОП ОСОБА_3:

- пп. 14.1.27 п. 14.1 ст.14,п. 44.1 ст. 44, абз. 1 пп. 138.1.1 п. 138.1 ст. 138, п. 138.4 ст. 138, пп. "а" п. 176.1 ст. 176, п. 177.4, п. 177.10 ст. 177 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-IV зі змінами і доповненнями, пп. 5, пп. 6, пп. 8, пп. 9 п. 6 Порядку ведення книги обліку доходів і витрат, які ведуть фізичні особи-підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 № 481, що призвело до заниження чистого оподатковуваного доходу на загальну суму 1991480,76 грн та заниження податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету, в сумі 337593,13 грн;

- п. 1 ч. 2 ст. 6, п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 № 2464-VІ (зі змінами та доповненнями), ч. 2 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 № 2464-VІ (зі змінами та доповненнями), внаслідок заниження нарахування єдиного внеску в сумі 52133,98 грн.

За наслідками виявлених порушень, контролюючим органом прийнято:

податкове повідомлення-рішення від 03.11.2015 № 0003441700 про збільшення грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб в сумі 421991,41 грн, у тому числі: за основним платежем - 337593,13 грн, за штрафними (фінансовими) санкціями - 84398,28 грн (том 1 а.с. 21);

вимогу №Ф-0003151700 від 20.10.2015 про сплату недоїмки по єдиному внеску в сумі 52133,98 грн (том 1 а.с. 16);

рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску № 0003421700 від 03.11.2015 в сумі 2606,70 грн (том 1 а.с. 17);

рішення про застосування штрафних санкцій за неналежне ведення бухгалтерської документації, на підставі якої нараховується єдиний внесок № 0003431700 від 03.11.2015 в сумі 136,00 грн (а.с. 19).

Не погодившись із рішеннями контролюючого органу, позивач звернувся до суду із даним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходив з наступних мотивів.

Зі змісту акту перевірки слідує, що підставою для донарахування позивачеві податку на доходи фізичних осіб став висновок контролюючого органу про заниження платником чистого оподатковуваного доходу на загальну суму 1991480,76 грн. Зокрема, відповідач стверджує, що ФОП ОСОБА_3 у 2014 році віднесено до складу валових витрат вартість придбаних матеріалів у ТОВ "АВ метал груп", ТОВ БФ "Астра", ТОВ "Торговий дім "Сервісбудсуміш", ТОВ "Промтек-2000", ТОВ "СКС-плюс", які не використовувались в господарській діяльності платником для отримання доходу, не реалізовувались. Також, зазначає, що ФОП ОСОБА_3 завищено валові витрати, у зв'язку з включенням до витрат операцій, які проведені лише по податковому обліку без мети настання реальних наслідків, які не носять нереальний товарний характер по придбанню товарів у ТОВ "Пандора 2013", ПП ВКФ "Південь Древпостач" (ПП "Стрікс"), ПП "Ідеал маркетинг", ПП "Херсонагроресурс". На переконання відповідача, ФОП ОСОБА_4 у перевіреному періоді не міг здійснювати фінансово-господарські операції в обсягах, зазначених у поданих податкових деклараціях, так як у останнього відсутні необхідні умови для досягнення результатів економічної діяльності у зв'язку з відсутністю необхідних трудових ресурсів, основних фондів, складських приміщень, транспортних засобів. Крім того, обґрунтовуючи виявлені порушення, контролюючий орган посилався на результати зустрічних звірок:

ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області № 4490/7/15-53-22-05/04 від 10.03.2015, відповідно до якого в ході відпрацювання ОУ ДПІ у Приморському районі м. Одеси ГУ ДФС в Одеській області отримано висновок від 13.02.2015 № 142/07 про ризикового платника податків ПП "ВКП "Південьдеревопостач". Встановлено, що ПП "ВКП "Південьдеревопостач" не має основних засобів, трудових ресурсів та виробничих потужностей. Відсутність управлінського та технічного персоналу, складських приміщень та транспортних засобів свідчать про відсутність адміністративно-господарських можливостей на виконання будь-яких послуг та постачання товару, що являється доказом про відсутність реальності господарських операцій згідно податково-судової доктрини "Реальності господарських операцій";

ДПІ у м. Херсоні ГУ ДФС у Херсонській області № 62/7/21-03-22-04-07 від 16.01.2015, відповідно до якої не підтверджується інформація щодо проведення фінансово-господарських взаємовідносин ПП "Пандора 2013" з контрагентами-покупцями за перевіряємий період.

У ході судового розгляду справи наведені доводи контролюючого органу спростовані наступним.

З приводу господарських взаємовідносин позивача з ТОВ "Пандора 2013", ПП ВКФ "Південь Древпостач" (ПП "Стрікс"), ПП "Ідеал маркетинг", ПП "Херсонагроресурс".

Так, пунктом 177.1 статті 177 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) визначено, що доходи фізичних осіб - підприємців, отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності, оподатковуються за ставками, визначеними в пункті 167.1 статті 167 цього Кодексу.

Об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця (пункт 177.2 статті 177 Податкового кодексу України).

В силу норм підпункту 14.1.27 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України під "витратами" розуміється сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних для провадження господарської діяльності платника податку, в результаті яких відбувається зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів або збільшення зобов'язань, внаслідок чого відбувається зменшення власного капіталу (крім змін капіталу за рахунок його вилучення або розподілу власником).

Підпункт 14.1.36 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначає "господарську діяльність" як діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.

У відповідності до пункту 138.1 статті 138 Податкового кодексу України, витрати, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, складаються із: витрат операційної діяльності, які визначаються згідно з пунктами 138.4, 138.6 - 138.9, підпунктами 138.10.2 - 138.10.4 пункту 138.10, пунктом 138.11 цієї статті: інших витрат, визначених згідно з пунктом 138.5, підпунктами 138.10.5, 138.10.6 пункту 138.10, пунктами 138.11, 138.12 цієї статті, пунктом 140.1 статті 140 і статтею 141 цього Кодексу; крім витрат, визначених у пунктах 138.3 цієї статті та у статті 139 цього Кодексу.

Витрати операційної діяльності включають: собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг та інші витрати беруться для визначення об'єкта оподаткування з урахуванням пунктів 138.2, 138.11 цієї статті, пунктів 140.2 - 140.5 статті 140, статей 142 і 143 та інших статей цього Кодексу, які прямо визначають особливості формування витрат платника податку; витрати банківських установ (підпункт 138.1.1 пункту 138.1 статті 138 Податкового кодексу України).

Згідно пункту 138.8 статті 138 Податкового кодексу України, собівартість виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг складається з витрат, прямо пов'язаних з виробництвом таких товарів, виконанням робіт, наданням послуг, а саме: прямих матеріальних витрат; прямих витрат на оплату праці; амортизації виробничих основних засобів та нематеріальних активів, безпосередньо пов'язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг; загальновиробничі витрати, які відносяться на собівартість виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку; вартості придбаних послуг, прямо пов'язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг; інших прямих витрат, у тому числі витрат з придбання електричної енергії (включаючи реактивну).

Пунктом 177.4 статті 177 Податкового кодексу України визначено, що до переліку витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів, належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з розділом III цього Кодексу.

При цьому, згідно абзацу 1 пункту 138.2 статті 138 Податкового кодексу України, витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 3 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", який визначає правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні, бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.

Цей Закон поширюється на всіх юридичних осіб, створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, а також на представництва іноземних суб'єктів господарської діяльності (далі - підприємства), які зобов'язані вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно з законодавством (частина перша статті 2 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні").

Згідно положень частини третьої статті 2 цього ж Закону, суб'єкти підприємницької діяльності, яким відповідно до законодавства надано дозвіл на ведення спрощеного обліку доходів і витрат, ведуть бухгалтерський облік і подають фінансову звітність у порядку, встановленому законодавством про спрощену систему обліку і звітності.

В розумінні Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.

Згідно зі частинами першою, другою статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Норми аналогічного змісту містить Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну України від 24.05.1995 №88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.06.1995 за №168/704 (далі - Положення №168/704).

Пунктом 2.4 Положення №168/704 (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) встановлено, що первинні документи повинні мати такі обов'язкові реквізити: найменування підприємства, установи, від імені яких складений документ, назва документа (форми), дата і місце складання, зміст та обсяг господарської операції, одиниця виміру господарської операції (у натуральному та/або вартісному виразі), посади і прізвища осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення, особистий чи електронний підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Відповідно до п. 2.16 Положення №168/704, забороняється приймати до виконання первинні документи на операції, що суперечать нормативно-правовим актам, встановленому порядку приймання, зберігання і витрачання грошових коштів, товарно-матеріальних цінностей та іншого майна, порушують договірну і фінансову дисципліну, завдають шкоди державі, власникам, іншим юридичним і фізичним особам.

Згідно підпункту 139.1.9 п. 139.1 статті 139 Податкового кодексу України, не включаються до складу витрат витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку.

У ході судового розгляду справи встановлено, що у перевіреному періоді позивач придбав у ПП "Хесонагрересурс" бруси та дошки, що підтверджується:

податковими накладними № 44 від 02.11.2014 на суму 14560,68 грн, № 52 від 10.11.2014 на суму 57566,80 грн, №51 від 10.11.2014 на суму 52431,72 грн, № 50 від 08.11.2014 на суму 32069,70 грн, № 49 від 06.11.2014 на суму 23092,80 грн, №48 від 05.11.2014 на суму 37363,20 грн, №47 від 05.11.2014 на суму 55044,00 грн, № 46 від 03.11.2014 на суму 30205,32 грн, № 45 від 03.11.2014 на суму 56268,00 грн, № 57 від 20.11.2014 на суму 51651,60 грн, № 56 від 20.11.2014 на суму 48348,00 грн, № 53 від 10.11.2014 на суму 16542,00 грн, (том 1 а.с. 83, 86, 89, 92, 95, 98, 101, 104, 107, 109, 112, 115);

видатковими накладними № РН-0044 від 02.11.2014 на суму 14560,68 грн, № РН-0052 від 10.11.2014 на суму 57556,80 грн, № РН-0051 від 10.11.2014 на суму 52431,72 грн, № РН-0050 від 08.11.2014 на суму 32069,70 грн, № РН-0049 від 06.11.2014 на суму 23092,80 грн, № РН-0048 від 37363,20 грн, №РН-0047 від 05.11.2014 на суму 55044,00 грн, №РН-0046 від 03.11.2014 на суму 30205,32 грн, № РН-0057 від 20.11.2014 на суму 51651,60 грн, №РН-0056 від 20.11.2014 на суму 48348,00 грн, № РН-0053 від 10.11.2014 на суму 16542,00 грн, (том 1 а.с. 84, 87, 90, 93, 96, 99, 102, 105, 110, 113, 116);

рахунками-фактурами № СФ-0044 від 02.11.2014 на суму 14560,68 грн, № СФ-0052 від 10.11.2014 на суму 57556,80 грн, № СФ-0051 від 10.11.2014 на 52431,72 грн, № СФ-0050 від 08.11.2014 на суму 32069,70 грн, №СФ-0049 від 06.11.2014 на суму 23092,80 грн, № СФ-0048 від 05.11.2014 на суму 37363,20 грн, №СФ-0047 від 05.11.2014 на суму 55044,00 грн, №СФ-0046 від 30205,32 грн, №СФ-0045 від 03.11.2014 на суму 56268,00 грн, №СФ-0057 від 20.11.2014 на суму 51651,60 грн, №СФ-0056 від 20.11.2014 на суму 48348,00 грн, № СФ-0053 від 10.11.2014 на суму 16542,00 грн, (том 1 а.с. 85, 88, 91, 94, 97, 100, 103, 106, 108, 117).

Також, у перевіреному періоді ФОП ОСОБА_3 придбав у ПП "Пандора-2013" дошки, бруси та щити соснові, що підтверджується:

податковими накладними № 52 від 12.05.2014 на суму 9984,00 грн, № 47 від 08.05.2014 на суму 9676,80 грн, № 46 від 04.05.2014 на суму 9942,80 грн, № 26 від 03.02.2014 на суму 9315,60 грн, № 109 від 19.02.2014 на суму 7513,06 грн, № 104 від 18.02.2014 на суму 9603,07 грн, № 78 від 14.02.2014 на суму 9890,35 грн, № 69 від 13.02.2014 на суму 9426,84 грн, № 105 від 18.02.2014 на суму 3744,00 грн, № 68 від 13.02.2014 на суму 9232,80 грн, № 101 від 12.09.2014 на суму 8964,00 грн, № 84 від 10.09.2014 на суму 9473,76 грн, № 83 від 10.09.2014 на суму 8366,40 грн, № 64 від 08.09.2014 на суму 9369,60 грн, № 63 від 08.09.2014 на суму 6772,81 грн, № 17 від 02.09.2014 на суму 9922,56 грн, № 16 від 02.09.2014 на суму 4324,80 грн (том 1 а.с. 225, 228, 231, 234, 237, 240, 243, 246, том 2 а.с. 2, 53, 56, 59, 62, 65, 68, 71);

рахунками-фактурами № 829 від 12.05.2014 на суму 9984,00 грн, № 828 від 08.05.2014 на суму 9676,80 грн, № 827 від 04.05.2014 на суму 9942,80 грн, № 183 від 03.02.2014, № 191 від 19.02.2014 на суму 7513,06 грн, № 189 від 18.02.2014 на суму 9603,07 грн, № 187 від 14.02.2014 на суму 9890,35 грн, № 186 від 13.02.2014 на суму 9426,84 грн, № 190 від 18.02.2014 на суму 3744,00 грн, № 184 від 13.02.2014 на суму 9232,80 грн, № 1415 від 12.09.2014 на суму 8964,00 грн, № 1414 від 10.09.2014 на суму 9473,76 грн, № 1413 від 10.09.2014 на суму 8366,40 грн, № 1412 від 08.09.2014 на суму 9369,60 грн, № 1411 від 08.09.2014 на суму 6772,81 грн, № 1410 від 02.09.2014 на суму 9922,56 грн, № 1409 від 02.09.2014 на суму 4324,80 грн, (том 1 а.с. 226, 229, 232, 235, 238, 241, 244, 247, том 2 а.с. 3, 55, 58, 64, 66, 70);

видатковими накладними № 557 від 12.05.2014 на суму 9984,00 грн, № 556 від 9676,80 грн, № 555 від 04.05.2014, № 131 від 03.02.2014 на суму 9315,60 грн, № 137 від 19.02.2014 на суму 7513,06 грн, № 135 від 18.02.2014 на суму 9063,07 грн, №134 від 14.02.2014 на суму 9890,35 грн, № 133 від 13.02.2014 на суму 9426,84 грн, № 136 від 18.02.2014 на суму 3744,00 грн, № 132 від 13.02.2014 на суму 9232,80 грн, № 967 від 12.09.2014 на суму 8964,00 грн, № 966 від 10.09.2014 на суму 9473,76 грн, № 965 від 10.09.2014 на суму 8366,40 грн, № 964 від 08.09.2014 на суму 9369,60 грн, № 963 від 08.09.2014 на суму 6772,81 грн, № 962 від 02.09.2014 на суму 9922,56 грн, № 961 від 02.09.2014 на суму 4324,80 грн (том 1 а.с.227, 230, 233, 236, 239, 242, 245, 248, том 2 а.с. 1, 4, 54, 57, 60, 63, 67, 69, 73).

У перевіреному періоді позивач придбав у ПП "Стрікс" (ПП ВКФ "Південь Древпостач") бруси та дошки, що підтверджується:

податковими накладними № 93 від 10.09.2014 на суму 9182,16 грн, № 92 від 10.09.2014 на суму 10202,40 грн, № 88 від 10.09.2014 на суму 5712,00 грн, № 24 від 04.05.2014 на суму 9977,15 грн, №23 від 02.05.2014 на суму 9707,78 грн, № 21 від 02.07.2014 на суму 9798,00 грн, № 22 від 02.07.2014 на суму 9812,90 грн, № 33 від 02.07.2014 на суму 9873,60 грн, № 34 від 02.07.2014 на суму 9942,00 грн, № 88 від 11.07.2014 на суму 4447,20 грн, № 87 від 11.07.2014 на суму 9364,20 грн, № 86 від 10.07.2014 на суму 9810,00 грн, № 82 від 10.07.2014 на суму 9672,00 грн, № 81 від 10.07.2014 на суму 9672,00 грн, № 80 від 10.07.2014 на суму 9968,79 грн, № 59 від 08.07.2014 на суму 9762,72 грн, № 35 від 05.07.2014 на суму 8928,00 грн, № 201 від 24.07.2014 на суму 9850,80 грн, № 163 від 20.07.2014 на суму 9894,00 грн, № 156 від 20.07.2014 на суму 2626,56 грн, № 155 від 20.07.2014 на суму 9579,36 грн, № 154 від 20.07.2014 на суму 9796,80 грн, № 153 від 20.07.2014 на суму 9792,00 грн, № 152 від 20.07.2014 на суму 4416,00 грн, № 140 від 16.07.2014 на суму 9982,56 грн, № 139 від 16.07.2014 на суму 9824,26 грн, № 138 від 16.07.2014 на суму 9777,12 грн, № 137 від 16.07.2014 на суму 9735,60 грн, № 124 від 16.07.2014 на суму 2400,96 грн, № 136 від 16.07.2014 на суму 3060,00 грн, № 116 від 15.07.2014 на суму 9922,80 грн, № 115 від 14.07.2014 на суму 1257,60 грн, № 114 від 14.07.2014 на суму 2772,00 грн, № 105 від 14.07.2014 на суму 9969,60 грн, № 104 від 14.07.2014 на суму 7737,60 грн, № 103 від 14.07.2014 на суму 9833,52 грн, № 102 від 14.07.2014 на суму 9990,24 грн, № 101 від 14.07.2014 на суму 9968,79 грн, № 59 від 08.08.2014 на суму 9785,70 грн, № 150 від 20.08.2014 на суму 1632,00 грн, № 149 від 20.08.2014 на суму 8519,04 грн, № 148 від 20.08.2014 на суму 8323,20 грн, № 147 від 20.08.2014 на суму 9032,88 грн, № 146 від 20.08.2014 на суму 6576,00 грн, № 145 від 20.08.2014 на суму 5146,08 грн, № 125 від 18.08.2014 на суму 9939,84 грн, № 90 від 13.08.2014 на суму 9935,04 грн, № 75 від 10.08.2014 на суму 9174,48 грн, № 66 від 10.08.2014 на суму 4672,80 грн, № 65 від 10.08.2014 на суму 9584,64 грн, № 64 від 10.08.2014 на суму 14316,00 грн, № 63 від 10.08.2014 на суму 9762,72 грн, № 62 від 08.08.2014 на суму 9976,80 грн, № 61 від 08.08.2014 на суму 11550,72 грн, № 60 від 08.08.2014 на суму 9935,10 грн, № 46 від 07.08.2014 на суму 9948,96 грн, № 28 від 05.08.2014 на суму 1399,44 грн, № 27 від 05.08.2014 на суму 9699,84 грн, № 14 від 04.08.2014 на суму 9822,24 грн, № 11 від 02.08.2014 на суму 3261,36 грн, № 10 від 02.08.2014 на суму 9884,16 грн, № 9 від 02.08.2014 на суму 9799,73 грн, № 250 від 28.09.2014 на суму 9744,00 грн, № 249 від 28.09.2014 на суму 9240,00 грн, № 192 від 24.09.2014 на суму 24264,00 грн, № 191 від 24.09.2014 на суму 9542,40 грн, № 190 від 24.09.2014 на суму 9864,00 грн, № 189 від 24.09.2014 на суму 9676,80 грн, № 185 від 22.09.2014 на суму 9999,89 грн, № 176 від 22.09.2014 на суму 10202,40 грн, № 175 від 22.09.2014 на суму 9849,72 грн, № 174 від 22.09.2014 на суму 5520,55 грн, № 154 від 18.09.2014 на суму 11508,00 грн, № 153 від 18.09.2014 на суму 10192,80 грн, № 152 від 18.09.2014 на суму 10192,80 грн, № 151 від 18.09.2014 на суму 9864,00 грн, № 150 від 18.09.2014 на суму 9864,00 грн, № 149 від 18.09.2014 на суму 8548,80 грн, № 148 від 18.09.2014 на суму 10152,00 грн, № 147 від 18.09.2014 на суму 5324,16 грн, № 146 від 18.09.2014 на суму 9875,86 грн, № 127 від 16.09.2014 на суму 9939,84 грн, № 126 від 16.09.2014 на суму 9375,84 грн, № 125 від 15.09.2014 на суму 9441,60 грн, № 120 від 15.09.2014 на суму 1128,12 грн, № 119 від 14.09.2014 на суму 9449,28 грн, № 118 від 14.09.2014 на суму 9384,96 грн, № 117 від 14.09.2014 на суму 9676,80 грн, № 116 від 14.09.2014 на суму 7238,40 грн, № 115 від 12.09.2014 на суму 8400,00 грн, № 114 від 12.09.2014 на суму 8750,40 грн, № 113 від 12.09.2014 на суму 10936,32 грн, № 110 від 12.09.2014 на суму 9412,20 грн, № 109 від 12.09.2014 на суму 9621,36 грн, № 108 від 12.09.2014 на суму 9501,84 грн, № 95 від 10.09.2014 на суму 10202,40 грн, № 86 від 10.09.2014 на суму 2352,00 грн, № 85 від 10.09.2014 на суму 9824,64 грн, № 84 від 10.09.2014 на суму 9860,40 грн, № 83 від 10.09.2014 на суму 9712,08 грн, № 82 від 10.09.2014 на суму 9745,92 грн, № 81 від 10.09.2014 на суму 9841,44 грн, № 61 від 08.09.2014 на суму 9945,84 грн, № 60 від 08.09.2014 на суму 9976,80 грн, № 59 від 08.09.2014 на суму 9815,04 грн, № 58 від 08.09.2014 на суму 9883,92 грн, № 40 від 04.09.2014 на суму 9822,24 грн, № 21 від 02.09.2014 на суму 3135,36 грн, № 20 від 02.09.2014 на суму 8842,08 грн, № 19 від 02.09.2014 на суму 2550,60 грн, № 18 від 02.09.2014 на суму 9830,40 грн, № 17 від 02.09.2014 на суму 9367,68 грн, № 16 від 02.09.2014 на суму 9881,04 грн, № 15 від 02.09.2014 на суму 9906,24 грн, № 21 від 04.06.2014 на суму 9569,40 грн, № 170 від 20.06.2014 на суму 9583,92 грн, № 169 від 20.06.2014 на суму 9858,00 грн, № 22 від 04.06.2014 на суму 9866,40 грн, № 20 від 02.06.2014 на суму 8988,00 грн, № 19 від 02.06.2014 на суму 9720,00 грн, № 18 від 02.06.2014 на суму 9886,20 грн, № 94 від 10.09.2014 на суму 9454,22 грн, № 65 від 10.03.2014 на суму 9894,00 грн, № 55 від 02.03.2014 на суму 8136,00 грн, № 155 від 17.03.2014 на суму 9407,76 грн, № 166 від 17.03.2014 на суму 9320,42 грн, № 117 від 17.03.2014 на суму 9611,64 грн, № 118 від 17.03.2014 на суму 5359,20 грн, № 119 від 17.03.2014 на суму 4077,65 грн, № 161 від 20.03.2014 на суму 5440,75 грн (том 1 а.с. 118, 121, 124, 127, 130, 133, 136, 139, 142, 145, 148, 151, 154, 157, 160, 163, 166, 169, 172, 175, 178, 181, 184, 187, 190, 193, 196, 199, 201, 204, 207, 210, 213, 216, 219, 222, том 2 а.с. 74, 77, 82, 85, 88, 91, 94, 97, 100, 103, 106, 109, 112, 115, 118, 121, 124, 127, 130, 133, 136, 139, 142, 145, 148, 151, 152, 155, 158, 161, 164, 167, 170, 173, 176, 179, 182, 185, 188, 191, 194, 197, 200, 203, 206, 209, 212, 215, 218, 221, 224, 227, 230, 233, 236, 239, 242, 245, 248, том 3 а.с. 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 21, 24, 27, 30, 33, 36, 39, 42, 45, 48, 51, 54, 58, 61, 64, 68, 69, 72, 77, 81, 84, 87, 90, 93, 96, 99, 102, 105);

видатковими накладними № 880 від 10.09.2014 на суму 9182,16 грн, № 879 від 10.09.2014 на суму 10202,40 грн, № 878 від 10.09.2014 на суму 5712,00 грн, № 493 від 04.05.2014 на суму 9977,15 грн, № 367 від 02.05.2014 на суму 9707,78 грн, № 580 від 02.07.2014 на суму 9798,00 грн, № 581 від 02.07.2014 на суму 9812,90 грн, № 582 від 02.07.2014 на суму 9873,60 грн, № 583 від 02.07.2014 на суму 9942,00 грн, № 591 від 11.07.2014 на суму 4447,20 грн, № 590 від 11.07.2014 на суму 9364,20 грн, № 589 від 10.07.2014 на суму 9810,00 грн, № 588 від 10.07.2014 на суму 9672,00 грн, № 587 від 10.07.2014 на суму 9672,00 грн, № 586 від 10.07.2014 на суму 9968,79 грн, № 585 від 08.07.2014 на суму 9762,72 грн, № 584 від 05.07.2014 на суму 8928,00 грн, № 612 від 24.07.2014 на суму 9850,80 грн, № 611 від 20.07.2014 на суму 9894,00 грн, № 610 від 20.07.2014 на суму 2626,56 грн, № 609 від 20.07.2014 на суму 9579,36 грн, № 608 від 20.07.2014 на суму 9796,80 грн, № 607 від 20.07.2014 на суму 9792,00 грн, № 606 від 20.07.2014 на суму 4416,00 грн, № 605 від 16.07.2014 на суму 9982,56 грн, № 604 від 16.07.2014 на суму 9824,26 грн, № 603 від 16.07.2014 на суму 9777,12 грн, № 602 від 16.07.2014 на суму 9735,60 грн, № 600 від 16.07.2014 на суму 2400,96 грн, № 601 від 16.07.2014 на суму 3060,00 грн, № 599 від 15.07.2014 на суму 9922,80 грн, № 212 від 14.07.2014 на суму 1257,60 грн, № 597 від 14.07.2014 на суму 2772,00 грн, № 596 від 14.07.2014 на суму 9969,60 грн, № 595 від 14.07.2014 на суму 7737,60 грн, № 594 від 14.07.2014 на суму 9833,52 грн, № 593 від 14.07.2014 на суму 9990,24 грн, № 592 від 14.07.2014 на суму 9968,79 грн, № 656 від 08.08.2014 на суму 9785,70 грн, № 672 від 20.08.2014 на суму 1632,00 грн, № 671 від 20.08.2014 на суму 8519,04 грн, № 670 від 20.08.2014 на суму 8323,20 грн, № 669 від 20.08.2014 на суму 9032,88 грн, № 668 від 20.08.2014 на суму 6576,00 грн, № 667 від 20.08.2014 на суму 5146,08 грн, № 666 від 18.08.2014 на суму 9939,84 грн, № 665 від 13.08.2014 на суму 9935,04 грн, № 664 від 10.08.2014 на суму 9174,48 грн, № 663 від 10.08.2014 на суму 4672,80 грн, № 662 від 10.08.2014 на суму 9584,64 грн, № 661 від 10.08.2014 на суму 14316,00 грн, № 660 від 10.08.2014 на суму 9762,72 грн, № 659 від 08.08.2014 на суму 9976,80 грн, № 658 від 08.08.2014 на суму 11550,72 грн, № 657 від 08.08.2014 на суму 9935,10 грн, № 655 від 07.08.2014 на суму 9948,96 грн, № 654 від 05.08.2014 на суму 1399,44 грн, № 653 від 05.08.2014 на суму 9699,84 грн, № 652 від 04.08.2014 на суму 9822,24 грн, № 651 від 02.08.2014 на суму 3261,36 грн, № 650 від 02.08.2014 на суму 9884,16 грн, № 649 від 02.08.2014 на суму 9799,73 грн, № 918 від 28.09.2014 на суму 9744,00 грн, № 917 від 28.09.2014 на суму 9240,00 грн, № 916 від 24.09.2014 на суму 24264,00 грн, № 915 від 24.09.2014 на суму 9542,40 грн, № 914 від 24.09.2014 на суму 9864,00 грн, № 913 від 24.09.2014 на суму 9676,80 грн, № 912 від 22.09.2014 на суму 9999,89 грн, № 911 від 22.09.2014 на суму 10202,40 грн, № 910 від 22.09.2014 на суму 9849,72 грн, № 909 від 22.09.2014 на суму 5520,55 грн, № 908 від 18.09.2014 на суму 11508,00 грн, № 907 від 18.09.2014 на суму 10192,80 грн, № 906 від 18.09.2014 на суму 10192,80 грн, № 905 від 18.09.2014 на суму 9864,00 грн, № 904 від 18.09.2014 на суму 9864,00 грн, № 903 від 18.09.2014 на суму 8548,80 грн, № 902 від 18.09.2014 на суму 10152,00 грн, № 901 від 18.09.2014 на суму 5324,16 грн, № 900 від 18.09.2014 на суму 9875,86 грн, № 899 від 16.09.2014 на суму 9939,84 грн, № 898 від 16.09.2014 на суму 9375,84 грн, № 897 від 15.09.2014 на суму 9441,60 грн, № 895 від 15.09.2014 на суму 1128,12 грн, № 893 від 14.09.2014 на суму 9449,28 грн, № 892 від 14.09.2014 на суму 9384,96 грн, № 890 від 14.09.2014 на суму 9676,80 грн, № 889 від 14.09.2014 на суму 7238,40 грн, № 888 від 12.09.2014 на суму 8400,00 грн, № 887 від 12.09.2014 на суму 8750,40 грн, № 886 від 12.09.2014 на суму 10936,32 грн, № 885 від 12.09.2014 на суму 9412,20 грн, № 884 від 12.09.2014 на суму 9621,36 грн, № 883 від 12.09.2014 на суму 9501,84 грн, № 882 від 10.09.2012 на суму 10202,40 грн, № 876 від 10.09.2014 на суму 2352,00 грн, № 875 від 10.09.2014 на суму 9824,64 грн, № 874 від 10.09.2014 на суму 9860,40 грн, № 873 від 10.09.2014 на суму 9712,08 грн, № 872 від 10.09.2014 на суму 9745,92 грн, № 871 від 10.09.2014 на суму 9841,44 грн, № 870 від 08.09.2014 на суму 9945,84 грн, № 869 від 08.09.2014 на суму 9976,80 грн, № 868 від 08.09.2014 на суму 9815,04 грн, № 867 від 08.09.2014 на суму 9883,92 грн, № 866 від 04.09.2014 на суму 9822,24 грн, № 865 від 02.09.2014 на суму 3135,36 грн, № 864 від 02.09.2014 на суму 8842,08 грн, № 863 від 02.09.2014 на суму 2550,60 грн, № 862 від 02.09.2014 на суму 9830,40 грн, № 861 від 02.09.2014 на суму 9367,68 грн, № 860 від 02.09.2014 на суму 9881,04 грн, № 859 від 02.09.2014 на суму 9906,24 грн, № 419 від 04.06.2014 на суму 9569,40 грн, № 425 від 20.06.2014 на суму 9583,92 грн, № 421 від 20.06.2014 на суму 9858,00 грн, № 420 від 04.06.2014 на суму 9866,40 грн, № 418 від 02.06.2014 на суму 8988,00 грн, № 417 від 02.06.2014 на суму 9720,00 грн, № 416 від 02.06.2014 на суму 9886,20 грн, № 881 від 10.09.2014 на суму 9454,22 грн, № 155 від 10.03.2014 на суму 9894,00 грн, № 154 від 02.03.2014 на суму 8136,00 грн, № 156 від 17.03.2014 на суму 9407,78 грн, № 157 від 17.03.2014 на суму 9320,42 грн, № 158 від 17.03.2014 на суму 9611,64 грн, № 159 від 17.03.2014 на суму 5359,20 грн, № 160 від 17.03.2014 на суму 4077,65 грн, № 161 від 20.03.2014 на суму 5440,75 грн (том 1 а.с. 119, 122, 125, 128, 132, 135, 138, 141, 144, 147, 150, 153, 156, 159, 162, 165, 168, 171, 174, 177, 180, 183, 186, 189, 195, 198, 200а, 203, 206, 209, 215, 218, 224, том 2 а.с. 76, 79, 81, 84, 87, 90, 96, 99, 102, 105, 108, 111, 114, 117, 120, 123, 126, 129, 132, 135, 138, 141, 144, 147, 150, 153, 156, 159, 162, 165, 168, 171, 174, 177, 180, 183, 186, 189, 192, 195, 198, 201, 204, 207, 210, 213, 216, 219, 222, 225, 228, 231, 234, 237, 240, 243, 246, 249, том 3 а.с. 2, 5, 8, 11, 14, 17, 20, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 53, 56, 57, 60, 63, 66, 70, 75, 85, 88, 91, 94, 97, 103, 106);

рахунками-фактурами №1301 від 10.09.2014 на суму 9182,16 грн, №1300 від 10.09.2014 на суму 10202,40 грн, № 1299 від 10.09.2014, № 368 від 04.05.2014 на суму 9977,15 грн, № 492 від 02.05.2014 на суму 9707,78 грн, № 834 від 02.07.2014 на суму 9798,00 грн, № 835 від 02.07.2014 на суму 9812,90 грн, № 836 від 02.07.2014 на суму 9873,60 грн, № 837 від 02.07.2014 на суму 9942,00 грн, № 845 від 11.07.2014 на суму 4447,20 грн, № 844 від 11.07.2014 на суму 9364,20 грн, № 843 від 10.07.2014 на суму 9810,00 грн, № 842 від 10.07.2014 на суму 9672,00 грн, № 841 від 10.07.2014 на суму 9672,00 грн, № 840 від 10.07.2014 на суму 9968,79 грн, № 839 від 08.07.2014 на суму 9762,72 грн, № 838 від 05.07.2014 на суму 8928,00 грн, № 866 від 24.07.2014 на суму 9850,80 грн, № 865 від 20.07.2014 на суму 9894,00 грн, № 864 від 20.07.2014 на суму 2626,56 грн, № 863 від 20.04.2014 на суму 9579,36 грн, № 862 від 20.07.2014 на суму 9796,80 грн, № 861 від 20.07.2014 на суму 9792,00 грн, № 860 від 20.07.2014 на суму 4416,00 грн, № 859 від 16.07.2014 на суму 9982,56 грн, № 858 від 16.07.2014 на суму 9824,26 грн, № 857 від 16.07.2014 на суму 9777,12 грн, № 856 від 16.07.2014 на суму 9735,60 грн, № 854 від 16.07.2014 на суму 2400,96 грн, № 855 від 16.07.2014 на суму 3060,00 грн, № 853 від 15.07.2014 на суму 9922,80 грн, № 852 від 14.07.2014 на суму 1257,60 грн, № 851 від 14.07.2014 на суму 2772,00 грн, № 850 від 14.07.2014 на суму 9969,60 грн, № 849 від 14.07.2014 на суму 7737,60 грн, № 223 від 14.07.2014 на суму 9833,52 грн, № 847 від 14.07.2014 на суму 9990,24 грн, № 846 від 14.07.2014 на суму 9968,79 грн, № 944 від 08.08.2014 на суму 9785,70 грн, № 960 від 20.08.2014 на суму 1632, 00 грн, № 959 від 20.08.2014 на суму 8519,04 грн, № 958 від 20.08.2014 на суму 8323,20 грн, № 957 від 20.08.2014 на суму 9032,88 грн, № 956 від 20.08.2014 на суму 6576,00 грн, № 955 від 20.08.2014 на суму 5146,08 грн, № 954 від 18.08.2014 на суму 9939,84 грн, № 953 від 13.08.2014 на суму 9935,04 грн, № 952 від 10.08.2014 на суму 9174,48 грн, № 951 від 10.08.2014 на суму 4672,80 грн, № 950 від 10.08.2014 на суму 9584,64 грн, № 949 від 10.08.2014 на суму 14316,00 грн, № 948 від 10.08.2014 на суму 9762,72 грн, № 947 від 08.08.2014 на суму 9976,80 грн, № 946 від 08.08.2014 на суму 11550,72 грн, № 945 від 08.08.2014 на суму 9935,10 грн, № 943 від 07.08.2014 на суму 9948,96 грн, № 942 від 05.08.2014 на суму 1399,44 грн, № 941 від 05.08.2014 на суму 9699,84 грн, № 940 від 04.08.2014 на суму 9822,24 грн, № 939 від 02.08.2014 на суму 3261,36 грн, № 938 від 02.08.2014 на суму 9884,16 грн, № 937 від 02.08.2014 на суму 9799,73 грн, № 1337 від 28.09.2014 на суму 9744,00 грн, № 1336 від 28.09.2014 на суму 9240,00 грн, № 1335 від 24.09.2014 на суму 24262,00 грн, № 1334 від 24.09.2014 на суму 9542,40 грн, № 1333 від 24.09.2014 на суму 9864,00 грн, № 1332 від 24.09.2014 на суму 9676,80 грн, № 1331 від 22.09.2014 на суму 9999,89 грн, № 1330 від 22.09.2014 на суму 10202,40 грн, № 1329 від 22.09.2014 на суму 9849,72 грн, № 1328 від 22.09.2014 на суму 5520,55 грн, № 1327 від 18.09.2014 на суму 11508,00 грн, № 1326 від 18.09.2014 на суму 10192,80 грн, № 1325 від 18.09.2014 на суму 10192,80 грн, № 1324 від 18.09.2014 на суму 9864,00 грн, № 1323 від 18.09.2014 на суму 9864,00 грн, № 1322 від 18.09.2014 на суму 8548,80 грн, № 1321 від 18.09.2014 на суму 10152,00 грн, № 1320 від 18.09.2014 на суму 5324,16 грн, № 1319 від 18.09.2014 на суму 9875,86 грн, № 1318 від 16.09.2014 на суму 9939,84 грн, № 1317 від 16.09.2014 на суму 9375,84 грн, № 1316 від 15.09.2014 на суму 9441,60 грн, № 1314 від 15.09.2014 на суму 1128,12 грн, № 1313 від 14.09.2014 на суму 9449,28 грн, № 1312 від 14.09.2014 на суму 9384,96 грн, № 1311 від 14.09.2014 на суму 9676,80 грн, № 1310 від 14.09.2014 на суму 7238,40 грн, № 1309 від 12.09.2014 на суму 8400,00 грн, № 1308 від 12.09.2014 на суму 8750,40 грн, № 1307 від 12.09.2014 на суму 10936,32 грн, № 1306 від 12.09.2014 на суму 9412,20 грн, № 1305 від 12.09.2014 на суму 9621,36 грн, № 1304 від 12.09.2014 на суму 9501,84 грн, № 1303 від 10.09.2014 на суму 10202,40 грн, № 1297 від 10.09.2014 на суму 2352,00 грн, № 1296 від 10.09.2014 на суму 9824,64 грн, № 1295 від 10.09.2014 на суму 9860,40 грн, № 1294 від 10.09.2014 на суму 9712,08 грн, № 1293 від 10.09.2014 на суму 9745,92 грн, № 1291 від 08.09.2014 на суму 9945,84 грн, № 1290 від 08.09.2014 на суму 9976,80 грн, № 1289 від 08.09.2014 на суму 9815,04 грн, № 1288 від 08.09.2014 на суму 9883,92 грн, № 1287 від 04.09.2014 на суму 9822,24 грн, № 1286 від 02.09.2014 на суму 3135,36 грн, № 1285 від 02.09.2014 на суму 8842,08 грн, № 1284 від 02.09.2014 на суму 2550,60 грн, №1283 від 02.09.2014 на суму 9830,40 грн, № 1282 від 02.09.2014 на суму 9367,68 грн,№ 1281 від 02.09.2014 на суму 9881,04 грн, № 1280 від 02.09.2014 на суму 9906,24 грн, № 544 від 04.06.2014 на суму 9569,40 грн, № 548 від 20.06.2014 на суму 9583,92 грн, № 546 від 20.06.2014 на суму 9858,00 грн, № 545 від 04.06.2014 на суму 9866,40 грн, № 543 від 02.06.2014 на суму 8988,00 грн, № 542 від 02.06.2014 на суму 9720,00 грн, № 541 від 02.06.2014 на суму 9886,20 грн, № 1302 від 10.09.2014 на суму 9454,22 грн, № 227 від 10.03.2014 на суму 9894,00 грн, № 89 від 02.03.2014 на суму 8136,00 грн, № 228 від 17.03.2014 на суму 9407,78 грн, № 229 від 17.03.2014 на суму 9320,42 грн, № 230 від 17.03.2014 на суму 9611,64 грн, № 231 на суму 5359,20 грн, № 232 від 17.03.2014 на суму 4077,65 грн, № 233 від 20.03.2014 на суму 5440,75 грн (том 1 а.с. 120, 123, 126, 129, 131, 134, 140, 143, 146, 149, 155, 158, 161, 164, 167, 170, 173, 176, 179, 185, 188, 194, 197, 200, 202, 205, 208, 211, 214, 217, 223, том 2 а.с. 75, 78, 83, 86, 89, 92, 95, 98, 101, 104, 107, 110, 113, 116, 122, 125, 128, 131, 134, 137, 140, 143, 146, 149, 157, 160, 163, 166, 169, 172, 175, 178, 181, 184, 190, 193, 196, 199, 202, 205, 208, 211, 214, 217, 220, 223, 226, 229, 232, 235, 238, 241, 244, 250, том 3 а.с. 3, 6, 9, 12, 15, 18, 23, 26, 29, 32, 35, 38, 41, 44, 47, 50, 52, 59, 62, 65, 67, 71, 74, 76, 83, 86, 89, 92, 95, 98, 101, 104, 107).

Факт оплати вартості товарів контрагентам підтверджується копією банківської виписки (том 2 а.с. 27-45).

Аналізуючи вище наведені норми законодавства та надаючи оцінку первинним документам, які підтверджують придбання товарно-матеріальних цінностей ФОП ОСОБА_3 у ПП "Пандора-2013", ПП "Стрікс" та ПП "Херсонагроресурс", суд дійшов висновку, що видаткові, податкові накладні в силу Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (в редакції, чинній на час існування спірних правовідносин) та Положення №168/704 (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), є первинними документами, та мають всі необхідні встановлені законом обов'язкові реквізити.

Вказані накладні містять найменування продавця та покупця, обсяг поставленого товару, підписи уповноважених представників сторін та відбитки печаток контрагентів та дають змогу визначити, який саме товар постачався, за якою ціною, між якими контрагентами.

Докази того, що дані документи не мають юридичної сили або визнані в установленому порядку недійсними відповідачем суду не надано.

При цьому, доводи контролюючого органу з приводу відсутності у позивача необхідних умов для досягнення результатів економічної діяльності у зв'язку з відсутністю необхідних трудових ресурсів, основних фондів, складських приміщень, транспортних засобів, не знайшли свого підтвердження та спростовані наступним.

У ході судового розгляду справи з'ясовано, що ФОП ОСОБА_3 орендує приміщення у ТОВ "Київгідромонтаж", яке знаходиться у м. Вишгороді по вулиці Шлюзова, 4 та у ТОВ "ТФ"Будматеріали ЛТД", яке знаходиться у м. Вишгороді по вулиці Комсомольській, 5.

Указані обставини підтверджуються договорами, додатковими угодами, актами надання послуг, фотоматеріалами (том 1 а.с. 72-82, том 2 а.с. 46-52, том 3 а.с. 167-176, 181).

Згідно відповіді із регіонального сервісного центру УМВС України в Житомирській області № 613 від 04.12.2015, за ОСОБА_3 зареєстровані транспортні засоби - автомобіль MITSUBIHI GALANT 2.4 INSTYLE, 2008 р.в., н/з НОМЕР_5; автомобіль VOLKSWAGEN LT 35, 1990 р.в., н/з НОМЕР_6 (том 3 а.с. 180).

Також, допитаний свідок ОСОБА_6 пояснив, що у перевіреному періоді здійснював доставку на адресу ФОП ОСОБА_3 дошок та брусів від ПП "Пандора-2013" та ПП "Стрікс".

Встановлені обставини в їх сукупності свідчать про товарність і реальність здійснення господарських операцій між ФОП ОСОБА_3 та ПП "Пандора-2013", ПП "Стрікс" та ПП "Херсонагроресурс".

Разом з тим, доказів того, що товари, придбані позивачем у ПП "Пандора-2013", ПП "Стрікс" та ПП "Херсонагроресурс" з метою іншою, ніж використання його у власній господарській діяльності контролюючим органом суду не надано, судом не здобуто і в матеріалах справи такі докази відсутні.

Отже, віднесення позивачем до складу витрат сум, сплачених ПП "Пандора-2013", ПП "Стрікс" та ПП "Херсонагроресурс" на оплату вартості товарно-матеріальних цінностей відповідає вимогам Податкового кодексу України, а виключення цих сум відповідачем зі складу витрат ФОП ОСОБА_3 - безпідставне і протиправне.

Суд зазначає, що висновки відповідача в акті перевірки ґрунтуються виключно на актах зустрічних звірок контрагентів позивача, без урахування первинної документації платника податків, яка у своїй сукупності свідчить про обґрунтованість формування витрат.

Разом з тим, чинним податковим законодавством не передбачено право відповідача при складанні акта перевірки одного платника податків приймати за основу акт перевірки (довідку) іншого платника податків, як підставу для висновку про наявність порушень з боку першого.

Суд також акцентує увагу, що згідно із статтею 61 Конституції України відповідальність осіб має індивідуальний характер, при цьому будь-які протиправні дії одних платників податків не можуть покладати обов'язку щодо відповідальності за дії таких платників на інших осіб.

Практика Європейського суду з прав людини, яка відповідно до статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", є джерелом права, свідчить про те, що якщо державні органи мають інформацію про зловживання в системі оподаткування конкретною компанією, вони повинні застосовувати відповідні заходи саме до цього суб'єкта, а не розповсюджувати негативні наслідки на інших осіб при відсутності зловживання з їх боку (Рішення Європейського Суду від 09.01.2007 р. у справі "Інтерсплав проти України"). Вказане узгоджується з конституційним принципом індивідуальності юридичної відповідальності.

Доказів того, що ФОП ОСОБА_3 та ПП "Пандора-2013", ПП "Стрікс", ПП "Херсонагроресурс" під час вчинення господарських операцій завідомо (з прямим або непрямим умислом) діяли всупереч інтересам держави і суспільства, суду контролюючим органом не надано, як і не надано суду відповідного вироку суду.

Не знайшли підтвердження під час судового розгляду справи доводи контролюючого органу про те, що у перевіреному періоді позивач перебував у господарських відносинах з ПП "Ідеал маркетинг".

Так, перелік матеріалів, які можуть бути підставою для висновків під час проведення документальної позапланової перевірки, та порядок надання платниками податків документів для такої перевірки встановлено статтями 83, 85 Податкового кодексу України.

З огляду на законодавче врегулювання спірних правовідносин, суд зазначає, що для підтвердження/спростування правомірності формування платником витрат, контролюючий орган під час здійснення перевірки зобов'язаний перевірити правильність формування підприємством даних податкового обліку за період перевірки на підставі відповідних первинних документів.

У пункті 86.1 статті 86 Податкового кодексу України закріплено, що результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами органу державної податкової служби та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.

В акті перевірки зазначаються як факти заниження, так і факти завищення податкових зобов'язань платника (пункт 86.10.статті 86 Податкового кодексу України).

Підпунктом 2.3.2.2 пункту 2.3.2 Порядку оформлення результатів документальних перевірок щодо дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, платниками податків - фізичними особами, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України № 395 від 14.03.2013 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.04.2013 за № 607/23139, встановлено, що у разі встановлення перевіркою порушень податкового законодавства за кожним відображеним в акті фактом порушення необхідно: чітко викласти зміст порушення з посиланням на конкретні пункти і статті законодавчих актів, що порушені платником податків, зазначити період (місяць, квартал, рік) діяльності платника податків та операцію, в результаті якої здійснено це порушення, при цьому додати до акта письмові пояснення платника податків або його законних представників щодо встановлених порушень; зазначити первинні документи, на підставі яких вчинено записи з обліку, та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, та докази, що підтверджують наявність факту порушення; у разі відсутності первинних документів або ненадання їх чи інших документів, що підтверджують факт порушення, зазначити інші докази, що достовірно підтверджують наявність факту порушення.

У свою чергу, акт перевірки № 640/17-00/НОМЕР_4 від 20.10.2015 не містить конкретного змісту порушень із посиланням на недоліки чи відсутність у позивача первинних документів, що слугували підставами для донарахування податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб.

У акті перевірки № 640/17-00/НОМЕР_4 від 20.10.2015 перевіряючими не зазначено на підставі яких документів останні дійшли висновку про завищення витрат по операціям з ПП "Ідеал маркетинг".

Натомість, із книги обліку доходів та витрат (том 2 а.с.8-26, том 3 а.с. 198-245) судом не встановлено, що у 2014 році ФОП ОСОБА_3 придбавав будь-які товарно-матеріальні цінності у ПП "Ідеал маркетинг", що свідчить на користь висновку про помилковість доводів відповідача.

З приводу іншого порушення в частині віднесення до складу валових витрат вартості придбаних матеріалів у ТОВ "АВ метал груп", ТОВ БФ "Астра", ТОВ "Торговий дім "Сервісбудсуміш", ТОВ "Промтек-2000", ТОВ "СКС-плюс", які не використовувались в господарській діяльності платником для отримання доходу

Так, за змістом пункту 138.4 статті 138 Податкового кодексу України, витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, крім нерозподільних постійних загальновиробничих витрат, які включаються до складу собівартості реалізованої продукції в періоді їх виникнення, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг.

Із наведених правових норм вбачається, що єдиною підставою для включення витрат на оплату вартості товарів до прямих витрат є понесення платником таких витрат у періоді їх виникнення, в якому визнано доходи від реалізації товарів, виконаних робіт, наданих послуг.

Однак, контролюючим органом не в повній мірі досліджено дане порушення, так як із книги обліку доходів та витрат чітко прослідковується, що 29.08.2014 ФОП ОСОБА_3 реалізовано ТОВ "Рута" товари, які були придбані у ТОВ "Торговий дім "Сервісбудсуміш". Цього ж дня були реалізовані товари, придбані у ТОВ БФ "Астра", ТОВ "Північно-український будівельний альянс" (том 3 а.с. 222, 223).

Наведені обставини свідчать про поверхневість висновків контролюючого органу у цій частині акту.

Суд наголошує на тому, що доводи контролюючого органу про заниження позивачем суми оподаткованого доходу мають ґрунтуватись на сукупності доказів, що безспірно підтверджують існування обставин, які виключають право платника на формування витрат, або свідчать про не повне відображення доходів у податковому обліку. Однак, у справі, що розглядається, контролюючим органом не доведено існування таких обставин.

Зважаючи на встановлені обставини, суд дійшов висновку, що висновки акту перевірки про завищення ФОП ОСОБА_3 валових витрат та заниження оподаткованого доходу, є необґрунтованими та сформовані на припущеннях перевіряючих, з огляду на що, податкове повідомлення-рішення від 03.11.2015 № 0003441700 є протиправним та підлягає скасуванню.

Щодо оспорюваних вимоги №Ф-0003151700 від 20.10.2015 про сплату недоїмки з єдиного внеску та рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним фіскальним органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску № 0003421700 від 03.11.2015, суд зазначає наступне.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

Частиною четвертою статті 5 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачено, що обов'язки платників єдиного внеску виникають у осіб, зазначених в абзацах четвертому, шостому та сьомому пункту 1, пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців) та 5 частини першої статті 4 цього Закону, - з початку провадження відповідної діяльності.

Згідно пункту 1 частини другої статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Пунктом 2 частини першої статті 7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" встановлено, що єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Відповідно до частини першої статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", єдиний внесок обчислюється виключно у національній валюті, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі.

Частини друга, третя статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачають, що обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

Обчислення єдиного внеску органами доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску, звітності, що подається платниками до органів доходів і зборів, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

В силу положень пункту 3 частини одинадцятої статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску за донарахування органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску.

Із акту перевірки слідує, що єдиною підставою для донарахування єдиного внеску та застосування штрафних санкцій став висновок про заниження ФОП ОСОБА_3 чистого доходу в сумі 150242,11 грн.

Зважаючи на те, що судом спростовані висновки акту перевірки про завищення ФОП ОСОБА_3 валових витрат за 2014 рік та заниження останнім доходу, суд вважає, що оспорювані вимога №Ф-0003151700 від 20.10.2015 про сплату недоїмки з єдиного внеску та рішення про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним фіскальним органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску № 0003421700 від 03.11.2015 є протиправними та підлягають скасуванню.

Щодо рішення Овруцької ОДПІ про застосування штрафних санкцій за неналежне ведення бухгалтерської документації, на підставі якої нараховується єдиний внесок № 0003431700 від 03.11.2015, суд зазначає наступне.

Відповідно до пункту 177.10 статті 177 Податкового кодексу України, фізичні особи - підприємці зобов'язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару.

Форма Книги обліку доходів і витрат та порядок її ведення визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Згідно пунктів 1, 2 Порядку ведення Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 N 481 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.10.2013 за N 1686/24218, відповідно до пункту 177.10 статті 177 та пункту 178.6 статті 178 розділу IV Податкового кодексу України (далі - Кодекс) фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність (далі - самозайняті особи), зобов'язані вести Книгу обліку доходів і витрат (далі - Книга), у якій за підсумком робочого дня, протягом якого отримано дохід, на підставі первинних документів здійснюються записи про отримані доходи та документально підтверджені витрати. Книга ведеться за вибором платника податку в паперовому або електронному вигляді.

Досліджуючи надану позивачем книгу обліку доходів та витрат, судом встановлено, що позивачем належним чином відображено в останній отриманий дохід, на підставі первинних документів та документально підтверджених витрат, а тому у відповідача не було правових підстав для застосування санкції, передбаченої пунктом 5 частини одинадцятої статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Відповідно до частин першої, другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач, який є суб'єктом владних повноважень, суду не надав.

За наведених обставин суд дійшов висновку, що позовні вимоги фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 86, 94, 158-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,

постановив:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення Овруцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області від 03.11.2015 № 0003441700.

Визнати протиправною та скасувати вимогу Овруцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області №Ф-0003151700 від 20.10.2015.

Визнати протиправними та скасувати рішення Овруцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області про застосування штрафних санкцій за донарахування територіальним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску № 0003421700 від 03.11.2015.

Визнати протиправним та скасувати рішення Овруцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області про застосування штрафних санкцій за неналежне ведення бухгалтерської документації, на підставі якої нараховується єдиний внесок № 0003431700 від 03.11.2015.

Відшкодувати фізичній особі-підприємцю ОСОБА_3 за рахунок бюджетних асигнувань Овруцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області 4768,68 грн сплаченого судового збору.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Р.М.Шимонович

Повний текст постанови виготовлено: 04 лютого 2016 р.