Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 квітня 2016 р. Справа № 805/4628/15-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Голошивця І.О., розглянувши адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Краматорський завод енергетичного машинобудування" до Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання незаконною та скасування вимоги про сплату боргу № Ю-162/13-25 від 08 червня 2015 року.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Краматорський завод енергетичного машинобудування" звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області, в якому просить суд визнати незаконною та скасувати вимогу Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління Міндоходів у Донецькій області № Ю-162/13-25 від 08 червня 2015 року про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суму 224 924 грн. 47 коп.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив, що він, як платник єдиного внеску, визначений статтею 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове держане соціальне страхування", знаходиться в зоні проведення антитерористичної операції, що триває на території Донецької та Луганської областей згідно указу Президента України від 14 квітня 2014 року № 405/2014. Законом України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" від 02 вересня 2014 року № 1669-VІІ внесено зміни до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", зокрема, платників єдиного внеску, які здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції звільнено від сплати єдиного внеску на час проведення антитерористичної операції.
Як зазначає позивач, він зареєстрований за юридичною адресою вул. Орджонікідзе, буд. 10 В, м. Краматорськ Донецької області, отже вважає, що як платник єдиного соціального внеску позивач перебуває на обліку у відповідача та фактично здійснює свою діяльність в зоні проведення антитерористичної операції, оскільки згідно переліку до розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2015 року №1053-р місто Краматорськ включене до переліку проведення АТО.
З зазначених підстав позивач вважає себе звільненим від зобов'язань щодо сплати єдиного соціального внеску, а винесена вимога № Ю-162/13-25 від 08 червня 2015 року є незаконною та такою, що підлягає скасуванню.
Представником позивача надано до суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. На адресу суду надіслав клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження, та заперечення проти позову, в обґрунтуванні яких зазначив, що Закон України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" від 02 вересня 2014 року № 1669-VІІ не скасовує обов`язків, визначених ч.2 ст.6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове держане соціальне страхування", а надає можливість платникам єдиного внеску на період антитерористичної операції не виконувати їх у встановлені строки (своєчасно) та у повному обсязі. Крім того, представник відповідача зазначає, що відповідно до роз`яснення Державної фіскальної служби України від 05 грудня 2014 року № 13656/7/99-99-17-03-01-17 щодо однозначного тлумачення та застосування норм Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" від 02 вересня 2014 року № 1669-VІІ платники єдиного внеску, які перебувають на обліку в фіскальних органах, розташованих на території, де проводилась антитерористична операція або було оголошено військовий чи надзвичайний стан, продовжують здійснювати господарську діяльність, нараховувати, обчислювати і сплачувати заробітну плату, то вони зобов`язані виконувати всі встановлені Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове держане соціальне страхування" функції. На підставі викладеного, представник відповідача просить суд відмовити в задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Краматорський завод енергетичного машинобудування".
Відповідно до ч. 1 ст. 41, ч. 4 ст. 122, ч. 6 ст. 128 КАС України справа розглядається в порядку письмового провадження, та фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Краматорський завод енергетичного машинобудування" (ТОВ «КЗЕМ») є юридичною особою, зареєстрованою в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за кодом 37944275, юридична адреса: вул. Орджонікідзе 10-В, м. Краматорськ, Донецька область 84313.
Як вбачається з матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю "Краматорський завод енергетичного машинобудування" перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області (далі за текстом - ДПІ у м. Краматорську).
08 червня 2015 року Державною податковою інспекцією у м. Краматорську Головного управління Міндоходів у Донецькій області винесено спірну вимогу № Ю-162/13-25 на суму 224 924 грн. 47 коп., на ім'я Товариства з обмеженою відповідальністю "Краматорський завод енергетичного машинобудування", з яких 180 808 грн. 73 коп. складає недоїмка зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, 24 366 грн. 70 коп. - штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, 19 749 грн. 04 коп. - пеня за прострочення сплати єдиного внеску (а.с.7).
Як вбачається з матеріалів справи Товариство з обмеженою відповідальністю "Краматорський завод енергетичного машинобудування" оскаржило вимогу до Головного управління ДФС у Донецькій області. Головним управлінням ДФС у Донецькій області за наслідками розгляду скарги від 18 червня 2015 року № 56 - юр (вхідний № 3230/10 ГУ ДФС у Донецькій області від 25 червня 2015 року) винесено рішення від 13 липня 2015 року № 6057/10/05-99-10-03-12-1, яким вирішено залишити скаргу без задоволення, а рішення ДПІ у м. Краматорську Головного управління Міндоходів у Донецькій області від 08 червня 2015 року № Ю-162/13-25 - залишити без змін (а.с.8-10).
Товариство з обмеженою відповідальністю "Краматорський завод енергетичного машинобудування" 27 липня 2015 року направило скаргу на адресу ДФС України від 27 липня 2015 року № 69 - юр щодо скасування вимоги від 08 червня 2015 року№ Ю-162/13-25.
За результатами розгляду скарги від 27 липня 2015 року № 69 - юр ДФС України винесла рішення від 28 серпня 2015 року № 18370/6/99-99-10-01-07-25, яким повідомила, що вирішила вимогу про сплату боргу від 08 червня 2015 року № Ю-162/13-25 ДПІ у м. Краматорську Головного управління Міндоходів у Донецькій області за результатом первинної скарги від 13 липня 2015 року № 6057/10/05-99-10-03-12-1 залишити без змін, а скаргу Товариство з обмеженою відповідальністю "Краматорський завод енергетичного машинобудування" від 27 липня 2015 року - без задоволення (а.с. 11-13).
Висновком (листом) торгово - промислової палати України про настання обставин непереборної сили від 08 квітня 2016 року за вих. № 32/09.12 - 15.09 визначено, що Законом України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" від 02 вересня 2014 року № 1669-VІІ внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», який зокрема доповнено статтею 9-3 розділ VIII «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону, яка не містила обмеження у вигляді обов`язкової наявності форс - мажорних обставин, які підтверджуються сертифікатом Торгово - промислової палати для надання звільнення від відповідальності, штрафних та фінансових санкцій за невиконання обов`язків платника єдиного внеску з 14 квітня 2014 року до закінчення АТО. Також зазначено, що відповідно до ч.3 ст.11 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" від 02 вересня 2014 року № 1669-VІІ, закони та інші нормативно-правові акти України діють у частині, що не суперечить цьому Закону. Перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 року №1275-р. (а.с.56)
05 листопада 2014 року (вих. №263) до ДПІ у м. Краматорську Головного управління Міндоходів у Донецькій області направлено Заяву відповідно до ст.9-3 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» про звільнення від виконання своїх обов'язків по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції (а.с.21).
Відповіддю ДПІ у м. Краматорську Головного управління Міндоходів у Донецькій області від 26 листопада 2014 року за вих. № 20108/10/05-15-17-02 позивачу відмовлено в задоволенні даної заяви (а.с.22).
Як вбачається зі спірної вимоги від 08 червня 2015 року№ Ю-162/13-25 до неї увійшли суми: 180 808 грн. 73 коп. - недоїмка зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, 24 366 грн. 70 коп. - штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, 19 749 грн. 04 коп. - пеня (а.с.7), що також підтверджується зворотним боком облікової картки платника податків зі сплати єдиного внеску (а.с.33-48, 60-112) та додатковими запереченнями наданих відповідачем, в яких зазначається, що до загальної суми спірної вимоги увійшли :
- частина непогашеного зобов`язання по Звіту за січень 2015 року у сумі 38 542 грн. 42 коп. за терміном сплати 20 лютого 2015 року;
- зобов`язання по Звіту за лютий 2015 року у сумі 39 760 грн. 03 коп. за терміном сплати 20 березня 2015 року;
- сума несплачених штрафних санкцій згідно рішень про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або не своєчасну сплату єдиного внеску від 19 лютого 2015 року № 0001371702 та № 0001401702/3399 на загальну суму 44 115 грн. 74 коп. Вказані рішення були оскаржені ТОВ «КЗЕМ» до Донецького окружного адміністративного суду(Справи № 805/3176/15-а, № 805/3174/15-а) та скасовані за рішеннями суду, що набрали законної сили;
- зобов`язання по Звіту за березень 2015 року у сумі 54 040 грн. 48 коп. за терміном сплати 20 квітня 2015 року;
- зобов`язання по Звіту за квітень 2015 року у сумі 48 465 грн. 81 коп. за терміном сплати 20 травня 2015 року.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України.
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи" від 04 липня 2013 року № 406-VII до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та Податкового кодексу України внесено зміни, відповідно до яких право адміністрування єдиного внеску, яке раніше було у органів Пенсійного фонду України передано органам доходів і зборів.
Відповідно до пункту 61.1 статті 61 Податкового кодексу України (надалі - ПК України) податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Тобто, контролюючим органам, надано також право здійснення контролю за нарахуванням, повнотою і своєчасністю сплати єдиного соціального внеску.
Законом України "Про збір та обік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" № 2464-VI від 8 липня 2010 року (далі за текстом - Закон №2464) визначено правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України №2464 єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згідно приписів пункту 6 частини 1 статті 1 Закону № 2464 недоїмка - сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена органом доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом.
Пунктом 10 зазначеної норми Закону визначено, що страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону зобов'язані сплачувати єдиний внесок.
Згідно абз. 1 п. 1 ч. 1 ст. 4 зазначеного Закону, платниками єдиного внеску є роботодавці - підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Тобто, позивач в розумінні зазначених норм Закону є страхувальником та на нього покладений обов'язок нараховувати та сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Пунктами 1, 4 частини 2 статті 6 Закону України "Про збір та обік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" встановлено, що платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Статтею 9 Закону №2464 визначені порядок обчислення і сплати єдиного внеску, зокрема, сплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для його зарахування.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Наряду з викладеним, суд враховує наступне.
Спірним питанням даної справи є звільнення платників єдиного внеску, що здійснюють діяльність в зоні проведення антитерористичної операції від зобов'язань щодо сплати єдиного внеску на час проведення антитерористичної операції.
Спеціальним законодавством стосовно справляння податків, зборів та єдиного внеску на час проведення АТО позивач, який зареєстрований в зоні проведення АТО звільнений від сплати поточних зобов'язань зі сплати єдиного внеску, виходячи з наступного.
Указом Президента України від 14 квітня 2014 року № 405/2014 введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" та розпочато проведення антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей.
Тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення визначає Закон України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" від 02 вересня 2014 року № 1669-VІІ (надалі - Закон № 1669).
Законом України № 1669-VІІ внесено зміни до Закону України "Про збір та обік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", зокрема, розділ VIII "Прикінцеві та перехідні положення" доповнено пунктом 9-4 такого змісту:
Платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014, звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.
Підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.
Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються.
Недоїмка, що виникла у платників єдиного внеску, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014, визнається безнадійною та підлягає списанню в порядку, передбаченому Податковим кодексом України для списання безнадійного податкового боргу.
Таким чином, пункт 9-4 "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 2464 є умовною нормою, оскільки звільняє платників єдиного внеску від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану лише за умови надання заяви платником єдиного внеску про звільнення від сплати єдиного внеску до контролюючого органу.
Судом встановлено, що 05 листопада 2014 року за вихідним № 263, Товариство з обмеженою відповідальністю "Краматорський завод енергетичного машинобудування" надало до ДПІ у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області заяву про звільнення від сплати єдиного внеску (а.с. 21). Тобто, заява подана позивачем не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції, як визначено Законом № 2464 для сплати зобов'язань по єдиному внеску. Відповіддю ДПІ у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області від 26 листопада 2014 року за вих. № 20108/10/05-15-17-02 позивачу відмовлено в задоволенні даної заяви (а.с.22).
Абзацом 2 статті 1 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" визначено, що територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014.
Розпорядженням від 02 грудня 2015 року № 1275-р Кабінет Міністрів України затвердив перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція. Підпунктом 16 пункту 1 додатку до вказаного розпорядження м. Краматорськ віднесено до переліку населених пунктів, на території яких проводилася антитерористична операція.
Також, пунктом 3 Розпорядження Кабінету міністрів України від 2 грудня 2015 року № 1275-р визнано такими, що втратили чинність:
- розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 р. № 1053 "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція" (Офіційний вісник України, 2014 р., № 88, ст. 2532);
- розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 р. № 1079 "Про зупинення дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 р. № 1053" (Офіційний вісник України, 2014 р., № 91, ст. 2614).
Як зазначено вище, позивач здійснює свою діяльність на території м. Краматорськ Донецької області.
Відповідно до частин 1-3 статті 11 "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України № 1669-VІІ, цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, і втрачає чинність через шість місяців з дня завершення антитерористичної операції, крім пункту 4 статті 11 "Прикінцеві та перехідні положення" цього Закону.
Дія цього Закону поширюється на період проведення антитерористичної операції та на шість місяців після дня її завершення.
Закони та інші нормативно-правові акти України діють у частині, що не суперечить цьому Закону.
З зазначених підстав, внесені Законом України № 1669 зміни до Закону №2464 звільняють від сплати єдиного внеску суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, оскільки на час розгляду даної справи Президентом України не приймався указ про завершення проведення антитерористичної операції, тобто період проведення АТО триває.
Статтею 10 цього Закону встановлено, що протягом терміну дії цього Закону єдиним належним та достатнім документом, що підтверджує настання обставин непереборної сили (форс-мажору), що мали місце на території проведення антитерористичної операції, як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежного виконання) зобов'язань, є сертифікат Торгово-промислової палати України.
Позивачем надано у якості доказу висновок Торгово-промислової палати України від 08 квітня 2016 року за вих. № 32/09.12 - 15.09, яким визначено, що Законом України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" від 02 вересня 2014 року № 1669-VІІ внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», який зокрема доповнено статтею 9-3 розділ VIII «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону, яка не містила обмеження у вигляді обов`язкової наявності форс - мажорних обставин, які підтверджуються сертифікатом Торгово - промислової палати для надання звільнення від відповідальності, штрафних та фінансових санкцій за невиконання обов`язків платника єдиного внеску з 14 квітня 2014 року до закінчення АТО. (а.с. 56).
Також, у строки, передбачені Законом, 05 листопада 2014 року за вихідним № 263 позивач надав до відповідного податкового органу заяву про звільнення від сплати єдиного внеску (а.с. 24).
Таким чином, позивач виконав вимоги Закону і є звільненим від сплати єдиного внеску.
Як зазначалось вище, до спірної вимоги Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління Міндоходів у Донецькій області № Ю-162/13-25 від 08 червня 2015 року на загальну суму боргу 224 924 грн. 47 коп., входять штрафні санкції та пеня за несвоєчасно сплачений єдиний внесок, які були нараховані згідно рішень про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску від 19 лютого 2015 року № 0001401702/3398 та № 0001401702/3399 на загальну суму 44 115 грн. 74 коп., які були скасовані постановами Донецького окружного адміністративного суду: від 24 вересня 2015 року по справі № 805/3174/15-а; від 25 січня 2016 року по справі № 805/3176/16-а; що набрали законної сили і підтверджується відомостями з Державного реєстру судових рішень та відомостями з КП ДСС (а.с.115-120).
За таких обставин суд приходить до висновку, що вимога Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області № Ю-162/13-25 від 08 червня 2015 року містить в собі суми штрафів та пені, накладені рішеннями від 19 лютого 2015 року № 0001401702/3398 та № 0001401702/3399, які вже були скасовані вищезазначеними постановами Донецького окружного адміністративного суду.
Частиною 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Суд також зазначає, що у відповідності до норм частини 2 ст.162 КАС України, у разі задоволення адміністративного позову, зокрема, суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання не чинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення; зобов'язання відповідача вчинити певні дії; зобов'язання відповідача утриматися від вчинення певних дій.
Тому, з урахуванням викладеного, суд вважає належним способом захисту прав позивача саме визнання рішення суб'єкта владних повноважень протиправним.
Статтею 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого:
1) суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України;
2) суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
З огляду на викладене вище, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заявлених позивачем вимог.
За таких обставин вимога Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління Міндоходів у Донецькій області № Ю-162/13-25 від 08 червня 2015 року є протиправною, незаконною, необґрунтованою та такою, що не відповідає критеріям правомірності, які ставляться до рішень суб'єктів владних повноважень ч. 3 ст. 2 КАС України, а тому підлягає скасуванню.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при подачі адміністративного позову було сплачено судовий збір в сумі 3 373 грн. 87 коп., що документально підтверджується платіжним дорученням від 28 вересня 2015 року № 258 (а.с. 3).
Отже, з урахуванням вищевказаного, суд приходить до висновку про присудження на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір у сумі 3 373 грн. 87 коп., сплата якого позивачем при зверненні до суду із даним позовом підтверджується відповідною квитанцією, наявною в матеріалах справи (а.с.3).
З огляду на наведене, на підставі Податкового кодексу України, Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", керуючись вимогами ст.ст. 4-15, 51, 69-72, 86, 94, 122, 158-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Краматорський завод енергетичного машинобудування" до Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання незаконною та скасування вимоги про сплату боргу № Ю-162/13-25 від 08 червня 2015 року - задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати вимогу Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління Міндоходів у Донецькій області № Ю-162/13-25 від 08 червня 2015 року про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суму 224 924 грн. 47 коп.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Краматорський завод енергетичного машинобудування" (код ЄДРПОУ 37944275 юридична адреса: вул. Орджонікідзе 10-В, м. Краматорськ Донецька область 84313) за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області (код ЄДРПОУ 39900454, юридична адреса: б-р. Машинобудівників 22, м. Краматорськ, Донецька область 84313) судовий збір у розмірі 3 373 грн. (три тисячі триста сімдесят три) гривні 87 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Голошивець І.О.