Справа№751/1917/16-а
Провадження №2-а/751/60/16
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 квітня 2016 року м. Чернігів
Новозаводський районний суд міста Чернігова
у складі: головуючого-судді Овсієнко Ю.К.,
при секретарі Талибова В.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернігівській області, третя особа на стороні відповідача ОСОБА_3 обєднане управління Пенсійного фонду України, про визнання незаконною постанови про закінчення виконавчого провадження,-
встановив:
24 лютого 2016 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернігівській області, третя особа на стороні відповідача ОСОБА_3 обєднане управління Пенсійного фонду України про визнання незаконною постанови головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернігівській області від 04 лютого 2016 року про закінчення виконавчого провадження № 22065922 з примусового виконання виконавчого листа № 2-а-1826/2009, виданого Новозаводським районним судом міста Чернігова 10.09.2010 року. Заявлені вимоги позивач обґрунтовує тим, що згідно постанови Новозаводського районного суду м. Чернігова від 04.09.2009 року зобовязано УПФУ в Новозаводському районні в місті Чернігові здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії, інваліда 2 групи відповідно до ст.ст. 50, 54 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 22.05.2008 року. 04.02.2016 року головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернігівській області ОСОБА_4 винесено постанову про закінчення виконавчого провадження № 22065922, про яку він дізнався 18 лютого 2016 року після отримання листа. Позивач вважає, що вказана постанова винесена з порушенням норм закону, оскільки відсутні докази про накладення державним виконавцем на боржника штрафу за невиконання рішення суду і винесення подання (повідомлення) правоохоронним органам для притягнення боржника до відповідальності згідно із законом.
Позивач в судове засідання не зявився, про час і місце судового розгляду повідомлений належним чином, надав суду заяву про розгляд справи у його відсутність (а.с. 20).
Представники відповідача ОСОБА_2 примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернігівській області та третьої особи на стороні відповідача ОСОБА_5 обєднаного управління Пенсійного фонду України в судове засідання не зявились, про час і місце слухання справи повідомлені належним чином (а.с. 24, 28). В матеріалах справи наявні їхні письмові заперечення (а.с. 21-22, 30-32, 49-50), в яких в задоволенні позову просять відмовити, розгляд справи провести без їх участі. Суд вважає за можливе слухати справу у їх відсутність.
Відповідно до ст. 128 КАС України суд розглядає справу у відсутності учасників, на підставі наявних у справі доказах.
Оскільки особи, що беруть участь у справі в судове засідання не зявились, відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що 22.09.2015 року головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернігівській області ОСОБА_4 винесено постанову про відновлення виконавчого провадження № 22065922 з примусового виконання виконавчого листа № 2-а-1826/2009, виданого Новозаводським районним судом міста Чернігова 10.09.2010 року, про зобовязання УПФУ в Новозаводському районні в місті Чернігові здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії, інваліда 2 групи відповідно до ст.ст. 50, 54 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 22.05.2008 року (а.с. 55).
УПФУ в м. Чернігові листом від 30 вересня 2015 року № 22007/04 на № 734/5 від 22.09.2015 повідомило ОСОБА_2 примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернігівській області, що зобовязання управління здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії, інваліда 2 групи відповідно до ст.ст. 50, 54 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 22.05.2008 року реально виконано. Доплата в сумі 117992,62 грн. (за період з 22.05.2008-30.11.2010) нарахована та виплачена в листопаді 2010 року. Оскільки в рішенні суду кінцевий термін не вказаний, управлінням проводилася виплата пенсії в подальшому в розмірах, встановлених цим рішенням суду (а.с. 55 на звороті - 56).
Згідно відповіді УПФУ в м. Чернігові від 30.11.2015 року № 26078/04 (а.с. 57) на письмову вимогу державного виконавця від 23.11.2015 року № 734/5 (а.с. 56 на звороті), управління здійснило ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії, інваліда 2 групи відповідно до ст.ст. 50, 54 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 22.05.2008 року реально виконано. Доплата в сумі 117992,62 грн. (за період з 22.05.2008-30.11.2010) нарахована та виплачена в листопаді 2010 року. Оскільки в рішенні суду кінцевий термін не вказаний, управлінням проводилася виплата пенсії в подальшому в розмірах, встановлених цим рішенням суду (довідка за період з 01 грудня 2010 року та по 31 жовтня 2011 року). (а.с. 58). З 01.11.2011 року розмір пенсії був приведений у відповідність згідно з чинним законодавством.
04.02.2016 року головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Чернігівській області ОСОБА_4 винесено постанову про закінчення виконавчого провадження № 22065922 з примусового виконання виконавчого листа № 2-а-1826/2009, виданого Новозаводським районним судом міста Чернігова 10.09.2010 року, про зобовязання УПФУ в Новозаводському районні в місті Чернігові здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії, інваліда 2 групи відповідно до ст.ст. 50, 54 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 22.05.2008 року на підставі п. 8 ч. 1 ст. 49 Закону України «Про виконавче провадження» - фактичне повне виконання згідно з виконавчим документом (лист УПФУ № 26078/04 від 30.11.2015) (а.с. 58 на звороті).
Згідно ч. 1 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Відповідно до ч. 2 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець здійснює заходи, необхідні для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення, у спосіб та в порядку, встановленому виконавчим документом і цим Законом;
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 49 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження підлягає закінченню у разі: фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом.
Відповідно до ч. 3 ст. 49 Закону України «Про виконавче провадження» про закінчення виконавчого провадження державний виконавець виносить постанову з обов'язковим мотивуванням підстав її винесення, яка затверджується начальником відділу, якому він безпосередньо підпорядкований. Копія постанови у триденний строк надсилається сторонам і може бути оскаржена в десятиденний строк у порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до ч. ч. 1-2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З матеріалів справи вбачається, що державним виконавцем здійснено заходи, необхідні для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення суду, які дають підстави стверджувати, що рішення суду виконано фактично, а тому суд приходить до висновку, що державний виконавець діяв в межах своїх повноважень, коли виносив постанову від 04.02.2016 року про закінчення виконавчого провадження №22065922 на підставі п. 8 ч. 1 ст. 49 Закону України «Про виконавче провадження». Виходячи з наведеного суд приходить до висновку, що в задоволенні адміністративного позову слід відмовити.
Відповідно до ч.2 ст.181 КАС України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Згідно до ч.1 ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом залишається без розгляду, якщо суд, на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
ОСОБА_1 в адміністративному позові ставить питання про поновлення строку звернення до суду, як поважні причини пропуску цього строку вказав отримання копії постанови державного виконавця від 04.02.2016 року лише 18.02.2016року.
Суд вважає, що достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними (поважна причина отримання оскаржуваної постанови державного виконавця від 04.02.2016 року лише 18.02.2016 року, що підтверджується відміткою на поштовому штемпелі (а.с. 6), а отже вказаний строк слід поновити.
Керуючись ст.ст. 2, 3, 11, 17, 69-71, 72, 94, 99, 100, 122, 158-163, 167, 267 КАС України, ст. ст. 11, 49 Закону України «Про виконавче провадження»,-
П О С Т А Н О В И В:
Поновити ОСОБА_1 строк звернення до суду з адміністративним позовом.
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Новозаводський районний суд міста Чернігова шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі проголошення в судовому засіданні вступної та резолютивної частини постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Ю.К. Овсієнко