П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 348/61/16-а
02 лютого 2016 року м. Надвірна
Суддя Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області Міськевич О.Я., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Яремче Івано-Франківської області про визнання дій неправомірними, зобов»язання здійснити перерахунок призначеної пенсії за вислугу років.
В С Т А Н О В И В :
18.01.2016 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Яремче Івано-Франківської області в якому просить:
- визнати неправомірними дії управління Пенсійного фонду України в м. Яремче Івано-Франківської області щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії за вислугу років за додатково поданою довідкою прокуратури Івано-Франківської області № 18-299 вих-15 від 09.12.2015 року.
- зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м. Яремче Івано-Франківської області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років у відповідності до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» № 1789-ХП (в редакції від 13.10.2010 року) в розмірі 90 відсотків від суми місячного заробітку на час звільнення з роботи та виходу на пенсію згідно довідки прокуратури Івано-Франківської області № 18-299 вих-15 від 09.12.2015, без обмеження граничного розміру пенсії, починаючи з 08 грудня 2015 року з урахуванням раніше проведених виплат, та в подальшому виплачувати перераховану пенсію щомісячно та стягнути з Державного бюджету України на його користь понесені судові витрати в розмірі 551,20 грн.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що з 08 грудня 2010 року він перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Яремче як отримувач пенсії за вислугу років, призначеної на підставі ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року № 1789-ХІІ (в редакції, яка діяла на час призначення пенсії, а саме від 13.10.2010 року) у розмірі 90% від суми місячної заробітної плати з посади старшого помічника прокурора.
Пенсія призначена управлінням Пенсійного фонду України в м. Яремче на виконання постанови Яремчанського міського суду Івано-Франківської області від 26.12.2013 року, залишеною без змін ухвалами Львівського апеляційного адміністративного суду від 27.05.2014р. та Вищого адміністративного суду України від 11.09.2014р., якою зобов'язано відповідача зарахувати до стажу роботи час роботи на посаді державного службовця з 25.12.2987 по 11.03.1990 і виходячи зі стажу роботи 20 років 05 місяців 25 днів призначити пенсію за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» з дня звернення за призначенням пенсії, тобто з 08 грудня 2010 року. Розмір пенсії з урахуванням збільшення згідно Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» становить 4870,80 грн.
Зазначає, що після призначення пенсії за вислугу років він продовжувавпрацювати на прокурорських посадах прокуратури Івано-Франківської області, в тому числі на керівних посадах прокуратури області, сплачуючи упродовж останніх 5 років підвищені розміри єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
07.12.2015р він був звільнений з роботи в органах прокуратури України (з посади начальника відділу представництва при виконанні судових рішень управління представництва інтересів громадян та держави в суді прокуратури Івано-Франківської області) згідно наказу прокурора Івано-Франківської області №1227к від 07.12.2015р. за власним бажанням у зв'язку з виходом на пенсію за вислугою років з 07 грудня 2015 року.
10.12.2015 року він звернувся до управління Пенсійного фонду України в м. Яремче по місцю знаходження пенсійної справи з письмовою заявою про здійснення перерахунку раніше при значеної пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру» виходячи з фактично отримуваних виплат на день звільнення за останньою посадою та надав довідку прокуратури Івано-Франківської області № 18-299 вих-15 від 09.12.2015 з додатком про складові заробітної плати за 60 календарних місяців роботи підряд перед звільненням, яка становить 10142,45 грн.
Позивач посилається, на те, що листомуправлінням Пенсійного фонду України в м. Яремче № 3839/03 від 15.12.2015 року йому відмовлено у проведенні перерахунку пенсії за вислугою років згідно з Законом України «Про прокуратуру» зазначивши, що призначення та виплата пенсії проводиться управлінням ПФУ згідно з судовим рішенням, в резолютивній частині якого немає зобов'язань про здійснення перерахунку призначеної пенсії. Відмову в проведенні перерахунку пенсії мотивовано також тим, що Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України»№ 76-VIII від 28.12.2014 року, зокрема п. З даного Закону частина 18 ст. 50-1 Закону № 1789-ХП викладена в наступній редакції: «Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначається Кабінетом Міністрів України». На даний час відсутні положення затверджені Кабінетом Міністрів України щодо проведення перерахунків пенсій працівникам прокуратури.
Позивач вважає такі дії управління Пенсійного фонду України в м. Яремче про відмову в перерахунку йому пенсії на підставі п. 5 Прикінцевих положень ЗаконуУкраїни «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 рокуза№ 213-VIIIнезаконними і такими, що порушують його Конституційні соціальні права на пенсійне забезпечення, а тому просив задовольнити позов.
Ухвалою Надвірнянського районного суду від 19.01.2016р. у справі було відкрито скорочене провадження.
Відповідачу у передбаченому законом порядку було направлено позовну заяву та надано строк для подачі письмових заперечень проти позову.
З письмових заперечень представника Управління Пенсійного фонду України в м. Яремче Івано-Франківської області вбачається, що проти задоволення позову він заперечує.В обгрунтуванння заперечення посилається на те, що позивач звернувся до управління 10.12.2015 року з заявою про проведення перерахунку пенсії за вислугу років з більшого заробітку, до заяви долучено довідку про заробітну плату від 09.12.2015 року №18-299 вих -15 та трудову книжку, де внесено запис про звільнення позивача з органів прокуратури з 07.12.2015 року.
Позивач перебуває на обліку в управлінні, як одержувач пенсії за вислугою років відповідно до ст..50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року № 1789-ХП. Право на пенсійне забезпечення позивачу встановлено постановою Яремчанського міського суду від 26.12.2013 року, якою частково задоволено позов ОСОБА_1, визнано неправомірним та скасовано рішення комісії управління Пенсійного фонду України в м.Яремче Івано-Франківської області № 4 від 23.12.2010 року про відмову в призначенні пенсії за вислугу років, та зобов'язано управління зарахувати до стажу роботи , що дає право на пенсію за вислугою років згідно з Законом України «Про прокуратуру« , час роботи на посаді інструктора відділу комсомольських організацій Куликівського райкому ЛКСМ України з 25.12.1987 по 11.03.1990 і виходячи зі стажу роботи 20 років 05 місяців 25 днів призначити пенсію за вислугу років відповідно до ст.. 50-1 Закону України «Про прокуратуру « з 08.12.2010 року. Вважають, що управління не має законних підстав для проведення іншого перерахунку пенсії позивача, оскільки в такому випадку самовільно вийде за межі покладених зобов»язань та позовних вимог позивача. Позовні вимоги полягали тільки в зобов'язанні зарахувати період роботи до стажу, що дає право на пенсію за вислугу років та призначити пенсію за вислугою років , і не містили вимог проведення в майбутньому перерахунку пенсії.
Розпорядженням по управлінню від 11.12.2015 року проведено поновлення виплати пенсії позивачу з 08.12.2015 року у зв'язку з звільненням з роботи з розрахунку 90% від заробітної плати , тобто з того розміру ,з якого обчислювалась пенсія до звернення за перерахунком. Підстави та порядок перерахунку пенсій прокурорам були врегульовані ч.13,18 ст.50-1 Закону № 1789-ХП . Водночас Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких законодавчих актів України» №76 від 28.12.2014 року, зокрема п.3 даного Закону частина 18 ст.50-1 Закону № 1789-ХП викладена в наступній редакції: «Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України» Даний Закон згідно п.1 Прикінцевих положень набрав чинності 01.01.2015 року.
Враховуючи наведене управління не вбачає законних підстав для задоволення вимог позивача про проведення перерахунку пенсії . Просить відмовити в задоволенні позову.
Відповідно до п. 2 ч. 1ст.183-2 КАС Українискорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Оскільки розгляд справи відбувається в порядку скороченого провадження, судове засідання в справі не проводилось та особи, які беруть участь у справі не викликались.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд приходить до наступного.
Із змістуст. 19 Конституції Українивбачається, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України.
Відповідно до вимог ч. 2ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства Українив адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок по доказуванню правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З огляду на положення наведеної процесуальної норми, виходячи із суті позовних вимог, під час розгляду даної справи стороні відповідачів необхідно довести правомірність своїх дій та бездіяльності.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером, перебуває на обліку в управлінні Управління Пенсійного фонду України в м. Яремче Івано-Франківської області та отримує з 08.12.2010 року пенсію за вислугу років, яка призначена відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року № 1789-ХІІ (в редакції, яка діяла на час призначення пенсії, а саме від 13.10.2010 року) у розмірі 90% від суми місячної заробітної плати з посади старшого помічника прокурора.(а.с.22)
Пенсія призначена управлінням Пенсійного фонду України в м. Яремче на виконання постанови Яремчанського міського суду Івано-Франківської області від 26.12.2013 року, залишеною без змін ухвалами Львівського апеляційного адміністративного суду від 27.05.2014р. та Вищого адміністративного суду України від 11.09.2014р., якою зобов'язано відповідача зарахувати до стажу роботи час роботи на посаді державного службовця з 25.12.2987 по 11.03.1990 і виходячи зі стажу роботи 20 років 05 місяців 25 днів призначити пенсію за вислугу років відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» з дня звернення за призначенням пенсії, тобто з 08 грудня 2010 року. Розмір пенсії з урахуванням збільшення згідно Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» становить 4870,80 грн.(а.с.24-36)
Після призначення пенсії за вислугу років позивач продовжувавпрацювати на прокурорських посадах прокуратури Івано-Франківської області, в тому числі на керівних посадах прокуратури області, сплачуючи упродовж останніх 5 років підвищені розміри єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.(а.с.13,17)
07.12.2015р позивач був звільнений з роботи в органах прокуратури України (з посади начальника відділу представництва при виконанні судових рішень управління представництва інтересів громадян та держави в суді прокуратури Івано-Франківської області) згідно наказу прокурора Івано-Франківської області №1227к від 07.12.2015р. за власним бажанням у зв'язку з виходом на пенсію за вислугою років з 07 грудня 2015 року (а.с.13) Виплату пенсії позивачу поновлено управлінням Пенсійного фонду з 08.12.2015 року.
10.12.2015 року позивач звернувся до управління Пенсійного фонду України в м. Яремче по місцю знаходження пенсійної справи з письмовою заявою про здійснення перерахунку раніше при значеної пенсії за вислугу років відповідно до ч. 13 ст.50-1Закону України «Про прокуратуру»(в редакції на час призначення пенсії) виходячи з фактично отримуваних виплат на день звільнення за останньою посадою та надав довідку прокуратури Івано-Франківської області № 18-299 вих-15 від 09.12.2015 з додатком про складові заробітної плати за 60 календарних місяців роботи підряд перед звільненням, яка становить 10142,45 грн.(а.с10-12)
Листомуправлінням Пенсійного фонду України в м. Яремче № 3839/03 від 15.12.2015року позивачу відмовлено у проведенні перерахунку пенсії за вислугою років згідно з Законом України «Про прокуратуру» зазначивши, що призначення та виплата пенсії проводиться управлінням ПФУ згідно з судовим рішенням, в резолютивній частині якого немає зобов'язань про здійснення перерахунку призначеної пенсії. Відмову в проведенні перерахунку пенсії мотивовано також тим, що Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України»№ 76-VIII від 28.12.2014 року, зокрема п. 3 даного Закону частина 18 ст. 50-1 Закону № 1789-ХП викладена в наступній редакції: «Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначається Кабінетом Міністрів України». На даний час відсутні положення затверджені Кабінетом Міністрів України щодо проведення перерахунків пенсій працівникам прокуратури.(а.с.20)
Умови та порядок пенсійного забезпечення прокурорів і слідчих визначено статтею 50-1 Закону України «Про прокуратуру».
Згідно з ч.1 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу) прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи»який набрав чинності з 1 жовтня 2011 року, внесено зміни до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру», зокрема змінено у відсотках розмір пенсії за вислугу років, яка призначається прокурорам і слідчим у разі реалізації ними такого права.
Так відповідно до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» у редакціїЗакону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи»прокурори і слідчі мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення вислуги років. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.
Таким чином, з 1 жовтня 2011 року положення ч.1 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» щодо призначення прокурорам і слідчим пенсії за вислугу років у розмірі не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку втратили чинність у зв'язку з внесенням змін до редакції цієїстатті Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи».
Разом з тим підстави та порядок перерахунку пенсії прокурорам регулюють частини тринадцята та вісімнадцята статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру», положення яких щодо перерахунку пенсії у зв'язку із прийняттямЗакону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи»не зазнали змін, змінилася лише нумерація частин цієї статті.
Так відповідно до частини тринадцятої статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком пенсії.
Згідно з частиною вісімнадцятою статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
Враховуючи наведене, суд вважає, що при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, а тому дійшов висновку, що внесеніЗаконом № 3668-VІзміни до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років прокурорам є частини тринадцята, вісімнадцята статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру», які змін у зв'язку із прийняттямЗакону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи»не зазнали.
Окрім того, вирішуючи питання про застосування цьогоЗаконув часі, суд виходить із того, що згідно зістаттею 22 Конституції Українизакріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якоюКонституція Українивиокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно достатті 17 Конституції Україниперебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року № 8-рп/99у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.
Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема працівників прокуратури, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.
Аналогічна правова позиція була висловлена Верховним Судом України у постановах від 10.12.2013 року № 21-420а13, №21-348а13 та від 17.12.2013 року №21-445а13.
Згідно з пунктом 2розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи»обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.
Позивачу пенсія була призначена 08.12.2010 року, тобто до набрання чинності вказаним законом.
З огляду на викладене, при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, яка визначає розмір пенсії у відсотках без обмеження її граничного розміру, що діяла на момент призначення пенсії.
При цьому, суд вважає твердження відповідача, про відсутність правових підстав для проведення перерахунку пенсії позивача, з посиланням на п. 5 Прикінцевих положень ЗаконуУкраїни від 02.03.2015р. № 213-VІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», необґрунтованими тому, що він застосував нові положення до правовідносин, які виникли до набрання ними чинності.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що відповідач повинен був перерахувати позивачу пенсію, відповідно до ст.50-1Закону України «Про прокуратуру», в редакції, яка діяла на час призначення пенсії, з розрахунку 90% від суми місячного (чинного) заробітку.на час звільнення з роботи та виходу на пенсію згідно довідки прокуратури Івано-Франківської області № 18-299 вих-15 від 09.12.2015, без обмеження граничного розміру пенсії, починаючи з 08 грудня 2015 року з урахуванням раніше проведених виплат.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд вважає, що дії відповідача щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії позивачу є протиправними, а позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Частиною 1статті 94 КАС Україниякщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Оскільки позивач, на користь якого ухвалено судове рішення, не є суб'єктом владних повноважень, а відповідачем у цій справі є орган державної влади, у відповідності до ч. 1ст. 94 КАС Українисудові витрати на користь ОСОБА_1 підлягають стягненню з Державного бюджету України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2,9,69-72,94,104,158-163,183-2,186 КАС України,рішенням Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року №8-рп/99,Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи",Законом України «Про прокуратуру», суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Яремче Івано-Франківської області про визнання дій неправомірними, зобов»язання здійснити перерахунок призначеної пенсії за вислугу років задовольнити.
Визнати протиправнимидії управління Пенсійного фонду України в м. Яремче Івано-Франківської області щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії за вислугу років за додатково поданою довідкою прокуратури Івано-Франківської області № 18-299 вих-15 від 09.12.2015 року.
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в м. Яремче Івано-Франківської області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплачувати пенсію за вислугу років у відповідності до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» № 1789-ХП (в редакції від 13.10.2010 року) в розмірі 90 відсотків від суми місячного заробітку на час звільнення з роботи та виходу на пенсію згідно довідки прокуратури Івано-Франківської області № 18-299 вих-15 від 09.12.2015, без обмеження граничного розміру пенсії, починаючи з 08 грудня 2015 року з урахуванням раніше проведених виплат.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 понесені судові витрати в розмірі 551,20 грн.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, але якщо апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається через Надвірнянський районний суду Івано-Франківсської області протягом 10 днів з дня її проголошення, а у разі прийняття постанови в письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Міськевич О.Я.