Постанова № 57411425, 27.04.2016, Долинський районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
27.04.2016
Номер справи
343/640/16-а
Номер документу
57411425
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №: 343/640/16-а

Провадження №: 2-а/0343/26/16

ПОСТАНОВА

I М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 квітня 2016 року м. Долина

Долинський районний суд Iвано-Франкiвської областi в складi:

головуючого суддi - Тураша В. А.,

секретаря - Лукань О.З.,

позивача - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Долинського районного суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області про визнання неправомірними дій та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії за вислугу років, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі, Івано-Франківської області, щодо відмови здійснити перерахунок його пенсії згідно поданої ним заяви від 02 лютого 2016 року №14/Х-13 на підставі довідки прокуратури Івано-Франківської області від 22 січня 2016 року №18-57 вих-16 про заробітну плату станом на 1 грудня 2015 року.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області здійснити перерахунок його пенсії згідно поданої ним заяви від 02 лютого 2016 року №14/Х-13 на підставі довідки прокуратури Івано-Франківської області від 22 січня 2016 року №18-57вих-16 про заробітну плату станом на 1 грудня 2015 року , виходячи із розрахунку 90 відсотків від середнього заробітку та провести йому доплату-різницю між фактично отриманою ним та належною до сплати сумою пенсії з 1 грудня 2015 року та на вказаних умовах здійснювати її подальшу виплату.

Стягнути із відповідача на його користь судовий збір.

Свої вимоги мотивує тим, що з січня 1995 року він працював в органах прокуратури Львівської та Івано-Франківської областей. У лютому 2005 року йому призначено пенсію за вислугу років, відповідно до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 5 листопада 1991 року №1789-ХІІ ( у редакції, чинній на час призначення пенсії), виходячи із максимального розміру 90 відсотків від чинної, на той час, заробітної плати на посаді прокурора Косівського району, Івано-Франківської області.

14 грудня 2015 року його звільнено з органів прокуратури у зв'язку з реорганізацією та скороченням чисельності прокурорів органу прокуратури (пункт 9 частини 1 статті 51 Закону України «Про прокуратуру» від 5 листопада 1991 року №1789-ХІІ та пункту 1 частини 1 статті 40 КЗпП України).

Відповідно до статті 50-1 Закону від 5 листопада 1991 року №1789-ХІІ та внесеними Законом №3668-YII від 1 жовтня 2011 року змінами, він має право на обчислення (перерахунок) пенсії, у зв'язку зі змінами умов оплати праці працівників органів прокуратури. Такий порядок передбачений також частиною 20 статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VII.

Постановами Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників прокуратури» від 31 травня 2012 року №505 та «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 9 грудня 2015 року №1013 - змінено розміри посадових окладів працівників прокуратури.

У зв'язку із такими змінами щодо умов оплати праці працівників органів прокуратури, у т.ч. розміру посадового окладу за посадою, яку він займав на день звільнення з органів прокуратури та надбавки за вислугу років, 28 січня 2016 року він звернувся до керівництва прокуратури Івано-Франківської області з заявою про видачу відповідної довідки (розрахунку) щодо розміру заробітної плати станом на 1 грудня 2015 року з урахуванням відповідних коефіцієнтів для коригування пенсійних виплат пенсійним органом.

На його заяву, прокуратурою Івано-Франківської області надана довідка від 22 січня 2016 року №18-57 вих-16 про розмір посадового окладу за займаною ним посадою на час призначення пенсії з посади прокурора Косівського району Івано-Франківської області станом на 1 грудня 2015 року із відповідними коефіцієнтами їх загального підвищення для надання її до пенсійного органу з метою коригування пенсійних виплат.

02 лютого 2016 року він звернувся із заявою до Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області щодо перерахунку та виплати пенсії на підставі Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 №Тб97-УІІ та внесеними Законом №3668-YII від 1 жовтня 2011 року змінами, у зв'язку з виходом на пенсію за вислугу років, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої вийшов на пенсію, станом на час звернення за перерахунком пенсії, до якої додав довідку прокуратури Івано-Франківської області від 22 січня 2016 року №18-57 вих-16.

16 березня 2016 року за №1289/03 від згаданого вище пенсійного органу він отримав відповідь про те, що йому відмовлено у задоволенні його заяви від 02 лютого 2015 року щодо перерахунку пенсії та повернуто довідку прокуратури Івано-Франківської області від 22 січня 2016 року №18-57вих- 16.

У відповіді на його заяву пенсійний орган зазначає, що відповідно до пункту 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року №213-VIII, у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року норми пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону України «Про прокуратуру» втратили чинність. У зв'язку викладеним, із набранням чинності Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 №1697-VІІ з 15.07.2015, у нього відсутнє право на призначення (перерахунок) пенсії працівника прокуратури.

Зазначене вище рішення УПФ України в Долинському районі Івано-Франківської області, викладене у листі від 16 березня 2016 року №1289/03, прийняте з порушенням норм матеріального права, без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дій), недотриманням принципу рівності перед законом, порушує його права, свободи у сфері публічно-правових відносин, а тому є незаконним.

Відповідно до частини 13 статті 50-1 Закону №1789- XII (чинної на час призначення пенсії), обчислення (перерахунок) пенсій проводиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час зверненням за призначенням або перерахунком.

Згідно з частиною 18 статті 50-1 Закону №1789-ХІІ призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо у цьому випадку пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різниця в пенсії за минулий час може бути виплаченою йому не більше як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Підстави та порядок перерахунку пенсії прокурорам, передбачені також статтею 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2015 року (раніше частина 4 статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ). Відповідно до вимог частини 4 згаданої вище норми Закону коригування виплат при призначенні пенсії проводиться із застосуванням коефіцієнта загального підвищення розмірів посадового окладу, надбавок до нього за класний чин.

Пенсії за вислугу років відповідно до частини 13 ст. 86 цього ж Закону призначаються, перераховуються і виплачуються уповноваженими на це державними органами.

Таким органом в Україні є Пенсійний фонд України, що підтверджується діючими Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2014 року № 280. Згідно цього положення, основним завданням Пенсійного фонду України є реалізація державної політики з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню, а також здійснення контролю за додержанням вимог законодавства щодо призначення (перерахунку) і виплати пенсій.

Таким чином, при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, а тому внесені Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» зміни до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» щодо розміру пенсії у відсотках, стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом та механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років прокурорам є частини 13 та 18 статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ, які змін у зв'язку з прийняттям Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» та Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» не зазнали.

На підставі викладеного вважає, що зазначені вище діяння відповідача - Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Іван-Франківської області щодо відмови здійснити перерахунок його пенсії , як пенсіонеру органу прокуратури, є необґрунтованими, безпідставними, і таким, що суперечать вказаним вище юридичним нормам, як Основного Закону України, який має найвищу юридичну силу, так і наведеним нормативно-правовим актам, а також такими, що порушують його гарантовані конституційні права на отримання належного пенсійного забезпечення.

Ухвалою Долинського районного суду Івано-Франківської області (а.с.41) замінено неналежного відповідача - Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області на належного відповідача -Долинське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області, яке є правонаступником Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_2 позовні вимоги уточнив, просив постановити рішення, яким визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області, щодо відмови здійснити перерахунок його пенсії згідно поданої ним заяви від 02 лютого 2016 року №14/Х-13 на підставі довідки прокуратури Івано-Франківської області від 22 січня 2016 року №18-57 вих-16 про заробітну плату станом на 1 грудня 2015 року.

Зобов'язати Долинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області здійснити перерахунок його пенсії згідно поданої ним заяви від 02 лютого 2016 року №14/Х-13 на підставі довідки прокуратури Івано-Франківської області від 22 січня 2016 року №18-57вих-16 про заробітну плату станом на 1 грудня 2015 року , виходячи із розрахунку 90 відсотків від середнього заробітку з 02 лютого 2016 року ( з часу звернення до УПФ України в Долинському районі) та на вказаних умовах здійснювати її подальшу виплату.

Представник відповідача Долинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області на повторний виклик в судове засідання не з»явився, хоч про час та місце слухання справи був належним чином повідомлений судом, подав клопотання (а.с.37, 42-43) , в якому просив розгляд справи проводити у їх відсутності, відмовивши в задоволенні позову. В письмовому клопотанні поданому до суду (а.с.36) , представник відповідача , вказує що відповідно до розділу ІІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 02.03.2015р. №213 - у разі неприйняття до 01.06.2015 р. закону щодо призначення всіх пенсій , в т.ч. спеціальних, на загальних підставах, з 01.06.2015р. скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначається відповідно до законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру" , "Про судоустрій і статус сіддів" ... У зв"язку з викладеним з 01.06.2015 р. пенсії в порядку та на умовах, визначених законами України "Про державну службу", "Про прокуратуру" , "Про судоустрій і статус сіддів" ..., не призначаються, а раніше призначені пенсії не перераховуються. Крім цього позивач дізнався про призначення йому пенсії ще в 2013 році, а тому строк звернення до суду пропущений ним без поважних причин. Просять відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши здобуті та перевірені в судовому засіданні докази в їх сукупності, вважає, що позов , у врахуванням уточнених позовних вимог, підлягає до часткового задоволення, виходячи з наступного:

Судом встановлено, що з позивач ОСОБА_2 перебуває на обліку в Долинському об'єднаному управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області з 17 лютого 2005 року та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру».

Після призначення позивачу пенсії за вислугою років, до 14.12.2015 року, позивач продовжувала працювати в органах прокуратури.

Наказом Генерального прокурора України від 14.12.2015 року ОСОБА_2 звільнено у зв'язку з реорганізацією та скороченням кількості прокурорів органу прокуратури відповідно до п. 9 ст.51 Закону України «Про прокуратуру» та п.1 ст. 40 КЗпП України.

02.02.2016 року ОСОБА_2 звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії у відповідності до діючого на час призначення пенсії ст.50-1 Закону України №1789ХІІ від 5 листопада 1991 року «Про прокуратуру» з розрахунку 90 відсотків від суми місячного ( чинного) заробітку (а.с.10) , до якої додавалася довідка прокуратури Івано-Франківської області від 22.01.2016 №18-57вих 16( а.с.11-12).

Проте, листом від 16.03.2016 року № 1289/03, Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської повідомили позивача у відмові проведення перерахунку. Відмову у здійсненні перерахунку за заявою від 02.02.2016 року мотивовано тим, що з 01.06.2015 відповідно до п.5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 №213-VІІІ, у зв'язку з неприйняттям закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах, норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", "Про статус народного депутата України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про судову експертизу", "Про Національний банк України", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про дипломатичну службу", Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України втратили чинність. Стаття 86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-УІІ від 14.10.2014, яка регулює питання пенсійного забезпечення працівників прокуратури, мала набрати чинності з 25.04.2015. Водночас Закон України «Про внесення зміни до Закону України «Про прокуратуру» щодо відтермінування набрання чинності» № 335-УІП від 21.04.2015 змінив дату набрання чинності з 25.04.2015 на 15.07.2015. У зв'язку з викладеним, із набранням чинності Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014р. №1697-УІІ з 15.07.2015р. відсутнє право на призначення (перерахунок) пенсії працівникам прокуратури (а.с.13).

Відповідно до ч.1 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції, чинній на час призначення позивачу ОСОБА_2 пенсії за вислугу років, прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Частиною 12 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» в цій же редакції встановлено, що обчислення (перерахунок) пенсій проводиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Згідно з ч.17 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції Закону України № 2663-ІІІ від 12.07.2001р. "Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру") призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більше як за 12 місяців. Перерахунок пенсії провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

На підставі ч.18 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» положення цієї статті поширюються також на пенсіонерів з числа працівників прокуратури, яким до набрання чинності цим Законом призначена пенсія за віком, за вислугою років або за інвалідністю безпосередньо з прокурорсько-слідчих посад і посад у науково-навчальних закладах, незалежно від часу виходу на пенсію, за умови наявності у них стажу роботи, передбаченого цією статтею.

01.10.2011р. ч.1 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» було замінено двома частинами відповідно до п.п.4 п.2розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08.07.2011р. № 3668-УІ «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи».

Відповідно до ч.2 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції, чинній з 01.10.2011р. та на час звернення із заявою про перерахунок пенсії, пенсія призначається в розмірі 80 % від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії та вводиться обмеження максимального розміру пенсії 10 прожитковими мінімумами, встановлених для осіб, які втратили працездатність.

Цією ж статтею передбачено, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Змінами у ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру", які були внесені Законом України від 08.07.2011р. № 3668-VI встановлено новий порядок призначення та визначення розміру пенсії за вислугу років прокурорам та слідчим, яка призначається після 08.07.2011р.

Відповідно до п.2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08.07.2011р. № 3668-VI обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання ) призначена до набрання чинності цим законом. Порядок виплати пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) працюючим пенсіонерам встановлюється законодавством незалежно від дати призначення пенсії (щомісячного грошового утримання). Якщо внаслідок прийняття цього Закону розмір пенсії зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

31.05.2012р. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», та 09.12.2015р. прийнято постанову №1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" згідно яких затверджено нові схеми посадових окладів працівників органів прокуратури, відповідно до яких відбулося підвищення заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників, та в зв'язку з якою працівники прокуратури мають право на перерахунок пенсії .

Таким чином новий порядок призначення та виплати пенсій, встановлений Законом України від 08.07.2011 р. № 3668-VІ не поширюється на пенсіонерів, яким призначена пенсія до набрання ним чинності, а тому до даних спірних правовідносин слід застосовувати норми ст.50-1 Закону України (в редакції, чинній до набрання чинності Законом України від 08.07.2011р. № 3668-VІ), оскільки редакція цього закону звужує права позивача в частині розміру нарахування пенсії. Така ж правова позиція викладена у постановах Верховного Суду України від 10 грудня 2013 року (справа № 21-348а13) та від 17 грудня 2013 року (справа № 21-445а13).

Статтею 22 Конституції України визначено, що конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Статтями 22 та 64 Конституції України, норми якої є нормами прямої дії, гарантовано право на пенсійне забезпечення відповідних категорій громадян, встановлене законами України, в тому числі Законом України "Про прокуратуру".

У рішенні Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року №8-рп/99 зазначено, що зупинення пільг, компенсацій і гарантій для військовослужбовців та працівників правоохоронних органів без відповідної матеріальної компенсації є порушенням гарантованого державою права на їх соціальний захист та членів їхніх сімей.

За таких обставин, позовні вимоги позивача в частині визнання протиправними дій відповідача щодо відмови здійснити перерахунок його пенсії згідно поданої заяви від 02.02.2016р. та зобов'язання здійснити перерахунок його пенсії згідно поданої заяви від 02.02.2016р. на підставі довідки прокуратури Івано-Франківської області від 22.01.2016р. про заробітну плату станом на 01.12.2015р., виходячи з розрахунку 90% від середнього заробітку та проведення йому доплати - різниці між фактично отриманою ним та належною до сплати суми пенсії з 02.02.2016р. суд вважає підставними,доведеними та такими, що підлягають задоволенню.

Перерахунок пенсії відповідач зобов'язаний провести на підставі документів пенсійної справи та додатково поданої довідки Прокуратури Івано-Франківської області від 22.01.2016 року №18-57 вих-16 про заробіток для перерахунку пенсії за правилами частини 1 статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру»в розмірі 90% від суми заробітку.

При цьому суд не бере до уваги посилання представника відповідача на те, що з 01.06.2015р. норми щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури, що призначалися на підставі ЗУ "Про прокуратуру", втратили чинність у зв'язку з неприйняттям закону щодо призначення усіх видів пенсій, у тому числі і спеціальних, а тому позивач ОСОБА_2 на підставі чинного законодавства не має права на перерахунок пенсії, оскільки, як вже вказувалося вище, таке права було надане йому з моменту призначення пенсії і на підставі діючого на той час законодавства, а тому не може бути обмежене чи скасоване при прийнятті нових законів чи інших нормативно-правових актів, оскільки це б суперечило ст.22 Конституції України, яка є нормою прямої дії.

Частиною 12 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції, що діяла станом на момент призначення пенсії за вислугу років ОСОБА_2 визначено, що обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком. Аналіз ч.12 ст.50-1Закону України «Про прокуратуру», дає підстави вважати, що виникнення права на перерахунок пенсії нерозривно пов'язане із фактом звернення особи за таким перерахунком. Як свідчать встановлені обставини справи, 02.02.2016 року позивач звернувся до управління Пенсійного фонду України з заявою про перерахунок його пенсії на підставі відповідної довідки. Отже, 02.02.2016 року є датою, коли право позивача на перерахунок пенсії на підставі довідки прокуратури в розмірі 90% заробітної плати було порушено.

Щодо позовної вимоги про зобов'язання відповідача проводити виплати на вказаних умовах в подальшому , то суд вважає, що в її задоволенні слід відмовити, оскільки у відповідності до вимог ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, тобто суд не вправі вирішувати питання про призначення та виплату будь-яких коштів на майбутнє.

На підставі ст.ст. 22, 64 Конституції України, ст .ст. 50-1, 86 Закону України "Про прокуратуру" рішенні Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року №8-рп/99 , керуючис ст.ст.11,17,18,160,161,163,267 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов задоволити частково.

Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Івано-Франківської області щодо відмови здійснити перерахунок ОСОБА_2 пенсії згідно поданої ним заяви від 02 лютого 2016 року №14/Х-13 на підставі довідки прокуратури Івано-Франківської області від 22 січня 2016 року №18-57 вих-16 про заробітну плату станом на 1 грудня 2015 року.

Зобов'язати Долинське об'єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області здійснити перерахунок ОСОБА_2 ІПН НОМЕР_1, пенсії згідно поданої ним заяви від 02 лютого 2016 року №14/Х-13 на підставі довідки прокуратури Івано-Франківської області від 22 січня 2016 року №18-57вих-16 про заробітну плату станом на 1 грудня 2015 року , виходячи із розрахунку 90 відсотків від середнього заробітку, та провести йому доплату - різницю між фактично отриманою ОСОБА_2 та належною до сплати сумої пенсії з 02 лютого 2016 року

У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Долинський районний суд Івано-Франківської області протягом десяти днів з часу ознайомлення з постановою в повному обсязі , а особи, які брали участь у справі але не були присутні під час проголошення постанови суду, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови.

Суддя:

Текст повної постанови виготовлено 27.04.2016р.