Постанова № 57408549, 22.04.2016, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
22.04.2016
Номер справи
760/7363/16-п
Номер документу
57408549
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №3-3014/16

(№760/7363/16-п)

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 квітня 2016 року Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Оксюта Т.Г., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на дату переміщення через митний кордон України та митного оформлення товарів - керівника ТОВ "СУАРЕ ТРЕЙД" (код ЄДРПОУ 39314613, Київська область, м. Ірпінь, вул. Піонерська, буд. 23, оф. 23, каб. № 4, на даний час м. Запоріжжя, вул. Тюленіна, буд. 7), зареєстрованого у АДРЕСА_1, паспорт серії НОМЕР_2, виданий 14.01.2016 Солом'янським РВ ГУ ДМС у м. Києві, ідентифікаційний код НОМЕР_1, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого за ч. 1 ст. 483 МК України, суддя, -

ВСТАНОВИВ:

20.04.2016 року до Солом'янського районного суду м. Києва від Київської міської митниці ДФС надійшов адміністративний матеріал з протоколом про порушення митних правил №0194/10000/16 від 28.03.2016 року, складеним відносно громадянина України ОСОБА_1, з якого вбачається, що 30.03.2015 року на митну територію України з Туреччини через п/п «Іллічівський морський торгівельний порт» м/п «Іллічівськ» Одеської митниці ДФС у вантажному автомобілі НОМЕР_3 на адресу ТОВ "СУАРЕ ТРЕЙД" (код ЄДРПОУ 39314613, Київська область, м. Ірпінь, вул. Піонерська, буд. 23, оф. 23, каб. № 4) ввезено вантаж «пряжа», загальною вагою брутто - 17813,7 кг, кількість місць - 557.

Підставою для переміщення вказаного вантажу через митний кордон України були: попередня митна декларація одержувача ТОВ "СУАРЕ ТРЕЙД" (код ЄДРПОУ 39314613) від 30.03.2015 № 100000000/2015/814877, а також товаросупровідні документи: CMR від 26.03.2015 № 003728, книжка МДП (Carnet TIR) № XE.76383680, інвойс від 26.03.2015 № CS-SR-01 з зазначенням вартості товару - 32015,57 доларів США.

Після прибуття у зону діяльності Київської міської митниці ДФС, вказаний вантаж «пряжа», загальною вагою брутто 17813,7 кг, кількість місць - 557, був заявлений ТОВ "СУАРЕ ТРЕЙД" (код ЄДРПОУ 39314613) на митному посту «Столичний» за МД від 31.03.2015 № 100270001/2015/212934 та оформлений у вільний обіг за МД від 15.05.2015 № 100270001/2015/215306.

Разом із вказаними митними деклараціями до митниці були надані наступні документи: договір від 16.02.2015 № 16-02/2015/1, укладений між «CHILSIDE SOLUTIONS LLP» (Cornwall Buildings 45 Newhall street, suite 211 GB-B3 3QR Birmingham, Great Britain) та ТОВ "СУАРЕ ТРЕЙД" (код ЄДРПОУ 39314613), CMR від 26.03.2015 № 003728, книжка МДП (Carnet TIR) № XE.76383680, інвойс від 26.03.2015 № CS-SR-01 та інші необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення документи, які зазначені в графі 44 вказаної митної декларації.

Відповідно до інвойсу від 26.03.2015 № CS-SR-01, виставленого компанією «CHILSIDE SOLUTIONS LLP» (Cornwall Buildings 45 Newhall street, suite 211 GB-B3 3QR Birmingham, Great Britain) до ТОВ "СУАРЕ ТРЕЙД", загальна вартість вантажу - 32015,57 доларів США.

Листом від 09.07.2015 № 2592/8/26-70-26-05 митницею до митних органів Республіки Туреччини, з метою перевірки законності ввезення на митну територію України з Республіки Туреччини вантажів, одержувачем яких виступало ТОВ "СУАРЕ ТРЕЙД", направлено відповідний запит.

15.01.2016 Департаментом аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням ДФС України листом за вих. № 1275/7/99-99-26-03-03-17 відповідь митних органів Республіки Туреччини (лист №11766955 ) з доданими документами щодо поставок товарів на адресу ТОВ "СУАРЕ ТРЕЙД", а саме: митною декларацією форми ЕХ 3 №15270100ЕХ020484, інвойс № 025026 від 26.03.2015, інвойс № 233933, Carnet TIR № XE.76383680, CMR № 003729, паспорт водія та інші, надіслано до митниці для опрацювання.

За результатами опрацювання отриманих матеріалів від митних органів Республіки Туреччини встановлено, що згідно з даними, зазначеними в митній декларації форми ЕХ 3 №15270100ЕХ020484 вантаж «пряжа», загальною вагою брутто - 17813,7 кг, кількість місць - 557, у вантажному автомобілі НОМЕР_3, та підставі інвойс № 025026 від 26.03.2015 відправлено в Україну.

Згідно з даними зазначеними в графі 22 отриманої митної декларації форми ЕХ 3 №15270100ЕХ020484 вартість вантажу «пряжа», загальною вагою брутто - 17813,7 кг, кількість місць - 557, становить - 110410,4 доларів США, згідно з даними зазначеними в графі 8 одержувач - ТОВ "СУАРЕ ТРЕЙД" (код ЄДРПОУ 39314613, Київська область, м. Ірпінь, вул. Піонерська, буд. 23, оф. 23, каб. № 4). Зазначена вартість, а саме - 110410, 40 доларів США, також вказана в надісланому інвойсі № 025026 від 26.03.2015 виставленому компанією «GURTEKS PAZARLAMA A.S» (Туреччина) в адрес ТОВ "СУАРЕ ТРЕЙД" (код ЄДРПОУ 39314613).

Отже, з отриманої інформації від митних органів Туреччини встановлено, що вантаж «пряжа», загальною вагою брутто - 17813,7 кг, кількість місць - 557 оформлений в режимі експорт в Республіці Туреччина за митною декларацією форми ЕХ 3 №15270100ЕХ020484 на підставі інвойсі № 025026 від 26.03.2015 та відправлено в Україну. Після чого зазначений вантаж оформлений на території України за митною декларацією від 15.05.2015 № 100270001/2015/215306.

При цьому згідно з отриманою експортною митною декларацією форми ЕХ 3 №15270100ЕХ020484 та інвойсі № 025026 від 26.03.2015 загальна вартість вантажу «пряжа» в країні експорту Республіці Туреччини становила - 110410, 40 доларів США, що значно вище за вартість вказаного вантажу - 32015,57 доларів США, яка зазначена в інвойсі від 26.03.2015 № CS-SR-01 на підставі якого вантаж переміщено через митний кордон України.

Таким чином, вантаж «пряжа», загальною вагою брутто - 17813,7 кг, кількість місць - 557, загальною вартістю - 110410, 40 доларів США, що згідно курсу НБУ станом на дату переміщення товарів через митний кордон України (30.03.2015) складає - 2 596 082,39 грн., переміщено через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу, як підстави для переміщення, документів, які містять неправдиві відомості, необхідні для визначення митної вартості товарів.

Посадова особа підприємства - керівник та інші працівники підприємства (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов'язків відповідають за виконання вимог, встановлених законами та іншими нормативно-правовими актами України.

Таким чином, дії керівника ТОВ "СУАРЕ ТРЕЙД" ОСОБА_1, на момент їх вчинення, мають ознаки порушення митних правил, а саме (дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю).

При перевірці в ПІК «Боротьба з контрабандою та порушеннями митних правил» ЄАІС Держмитслужби України встановлено, що ОСОБА_1 до відповідальності за ст.ст. 482, 483 МК України не притягувався.

До суду для розгляду адміністративного матеріалу ОСОБА_1 не з'явився, про дату та час розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.

Представник Київської міської митниці ДФС у судовому засіданні пояснила, що гр. ОСОБА_1 порушив митні правила, у зв'язку з чим щодо останнього складено протокол про порушення митних правил №0194/10000/16 за ч. 1 ст. 483 МК України. Зазначила, що гр. ОСОБА_1 приховав від митного контролю, шляхом подання як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості.

Вивчивши адміністративний матеріал, прихожу до висновку, що він підлягає поверненню до Київської регіональної митниці для проведення додаткової перевірки, виходячи з наступного.

Як регламентують положення ч. 5 ст. 529 МК України, порядок оскарження постанови суду (судді) у справах про порушення митних правил визначається Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Цей порядок визначений ст. 294 КУпАП.

Відповідно до ч. 1 ст. 486 МК України та ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону.

При цьому, згідно зі ст. 489 МК України та ст. 280 КУпАП, при розгляді справи підлягають з'ясуванню такі обставини: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують її відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Суд першої інстанції розглядає обставини вчиненого правопорушення в межах, що викладені в протоколі про адміністративне правопорушення.

Як вказують приписи ст. 494 МК України (ст. 256 КУпАП), протокол про порушення митних правил повинен містити зокрема дані про місце, час вчинення, вид та характер порушення митних правил та необхідні для вирішення справи відомості.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, має право дати пояснення та висловити зауваження щодо змісту протоколу, а також письмово викласти мотиви своєї відмови від підписання протоколу. Власноручно викладені цією особою пояснення додаються до протоколу, про що до протоколу вноситься відповідний запис.

Якщо особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, відмовляється підписати протокол, до протоколу вноситься відповідний запис.

У разі складення протоколу особі, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, роз'яснюються її права, передбачені статтею 498 цього Кодексу (ст. 268 КУпАП), та повідомляється про можливість припинення провадження у справі про порушення митних правил шляхом компромісу, про що до протоколу вноситься відмітка, яка підписується цією особою.

Протокол складається у двох примірниках, один з яких вручається під розписку особі, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил.

У разі відмови особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, одержати примірник протоколу до протоколу вноситься відповідний запис, який підписується посадовою особою органу доходів і зборів, яка склала протокол, та свідками, якщо вони є, після чого зазначений примірник протягом трьох робочих днів надсилається особі, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, за повідомленою нею або наявною в митниці адресою (місце проживання або фактичного перебування). Протокол вважається врученим навіть у разі, якщо особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, не перебувала за повідомленою нею адресою або місце проживання чи фактичного перебування, назване нею, є недостовірним.

Дані вимоги закону посадовою особою уповноваженою на складання протоколу про порушення митних правил дотримані не були.

А саме, як вбачається з протоколу про порушення митних правил, даний протокол був складений митними органами за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1, у відповідних розділах протоколу відсутні відповідні підписи ОСОБА_1 про те, чи був він ознайомлений із протоколом, чи були роз'яснені належні йому права.

Крім того, за відсутності підпису у протоколі ОСОБА_1, у відповідній графі протоколу відсутня примітка із засвідченням свідків про відмову ОСОБА_1 вчинити такий підпис.

В матеріалах справи про порушення митних правил міститься запрошення від 21.03.2016 року ОСОБА_1 про прибуття до Київської міської митниці ДФС з питання проведення перевірки (а.с. 58).

Водночас повідомлення про необхідність з'явитись до митних органів для ознайомлення з протоколом про порушення митних правил та вручення його копії ОСОБА_1 в матеріалах справи відсутнє.

Таким чином уповноваженою на складання протоколу особою були порушені вимоги ст.ст. 494, 498 МК України.

Крім того, у протоколі про порушення митних правил зазначено, що вантаж «пряжа», загальною вагою брутто - 17813,7 кг, кількість місць - 557, був ввезений на митну територію України 30.03.2015 року.

09.07.2015 року митними органами України було направлено запит до митних органів Туреччини з метою перевірки законності ввезення на митну територію України зазначеного вантажу.

При цьому, в протоколі не викладено обставин чому з метою перевірки ввезення даного товару запит було направлено майже через чотири місяці після його ввезення, та на підставі чого представники митних органів прийшли до висновку про перевірку саме даного вантажу.

Таким чином, залишилися не встановленими обставини, які суттєво впливають на прийняття правильного рішення по справі.

На підставі вищевикладеного, прихожу до висновку про направлення матеріалів за вказаним протоколом до Київської міської митниці ДФС для проведення додаткової перевірки.

Керуючись ст. 294 КУпАП та ст. 529 МК України -

П О С Т А Н О В И В:

Матеріали справи за протоколом про порушення митних правил № 0194/10000/16 від 28 березня 2016 року складеного відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 483 МК України повернути до Київської міської митниці ДФС для проведення додаткової перевірки.

Встановити строк для проведення додаткової перевірки 1 місяць.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду міста Києва через Солом'янський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня її постановлення.

Суддя