2-а/754/209/16
Справа № 754/792/16-а
У Х В А Л А
Іменем України
25 квітня 2016 року м. Київ
Суддя Деснянського районного суду міста Києва Петріщева І.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Києва про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з зазначеним адміністративним позовом у порядку адміністративного судочинства, в якому просить суд: 1) Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Києва щодо невключення в розрахунок пенсії суми надбавки за вислугу років з довідки № 05-19 від 04.01.2012 року; 2) Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Києва здійснити відповідно до Закону та постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 17.04.2014 року нарахування їй пенсії з 02.10.2013 року, з урахуванням суми надбавки за вислугу років на підставі довідки Державної податкової адміністрації у м. Києві Державної податкової адміністрації України № 05-19 від 04.01.2012 року про складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавки за ранг або кваліфікаційні класи, або класний чин, або спеціальні звання, або дипломатичний ранг, надбавка за вислугу років), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу"; 3) Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Києва здійснити виплату на її користь різниці недоплаченої суми щомісячної пенсії з урахуванням суми надбавки за вислугу років з 02.10.2013 року, відповідно до розрахунку.
22.04.2016 року відповідно Протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями цивільну справу за зазначеною позовною заявою розподілено судді Петріщевій І.В.
Перевіривши адміністративний позов й додані до нього матеріали, суд приходить до висновку про те, що він підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 106 КАС України, з таких підстав.
Згідно п. 3) ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Зміст адміністративного позову - це адресоване адміністративному суду прохання позивача процесуально-правового характеру задовольнити його вимогу до відповідача. Частина 4 статті 105 визначає формулювання позовних вимог, що можуть становити зміст адміністративного позову. За суттю, це спосіб захисту адміністративним судом прав, свобод чи інтересів позивача, які він вважає порушеними.
Згідно ч. 4 ст. 105 адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Проте, вимоги повинні бути конкретизовані.
Судом встановлено, що у порушення вищевказаних вимог, позивач не зазначив чітко, однозначно та конкретно зміст позовних вимог в частинах: "суми надбавки за вислугу років з довідки № 05-19 від 04.01.2012 року", "виплату різниці недоплаченої суми щомісячної пенсії з урахуванням суми надбавки за вислугу років з 02.10.2013 року, відповідно до розрахунку" згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги в цих частинах.
Позивач має пропонувати суду лише ті способи захисту його прав, що містяться у законі. Водночас особа може обрати й інші вимоги, що випливають із законів, які визначають порядок реалізації відповідних прав чи свобод, тобто містять норми матеріального права. Також треба брати до уваги інші статті КАС які можуть вказувати на вид вимог, що можна заявити до суду.
Аналогічна позиція щодо того, що позовні вимоги мають відповідати правовим приписам пункту 4 частини 1 статті 106 КАС України, зокрема позовні вимоги, зазначені в позові, мають бути конкретизованими та мають бути чітко викладені обставини, якими позовні вимоги обґрунтовуються, викладена в ухвалі Київського апеляційного адміністративного суду від 25 березня 2014 року справа: № 754/20651/13-а про залишення ухвали Деснянського районного суду міста Києва від 29 листопада 2013 року без змін.
Згідно ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ст. 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.
Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Судом встановлено, що позивач при подачі позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, не надав документ, що підтверджує сплату судового збору у повному обсязі у передбаченому законом розмірі відповідно до кожної вимоги.
Таким чином, судом встановлено, що провадження в адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статті 106 цього Кодексу, судовий збір не було сплачено у повному обсязі.
При недотриманні позивачем зазначених вимог настають наслідки, передбачені ст. 108 КАС України.
Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Відповідно до п. 7) ч. 1 ст. 155 КАС України суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо: провадження в адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статті 106 цього Кодексу, і позивач не усунув цих недоліків у строк, встановлений судом.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 105, 106, 108, 155 КАС України,
У Х В А Л И В:
Прийняти у провадження адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Києва про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Києва про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, залишити без руху.
Встановити позивачеві строк п'ять днів з дня отримання копії ухвали, для усунення вказаних в ухвалі недоліків. Роз'яснити, що суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо провадження в адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статті 106 цього Кодексу, і позивач не усунув цих недоліків у строк, встановлений судом.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Деснянський районний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Петріщева І.В.