Постанова № 57372636, 25.04.2016, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
25.04.2016
Номер справи
826/16872/13-а
Номер документу
57372636
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

25 квітня 2016 року № 826/16872/13-а

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючого судді Добрянської Я.І., суддів - Федорчука А.Б., Аблова Є.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу:

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Дельта - Ельт"

до Пенсійного фонду України, Центрального об"єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві,

про визнання бездіяльності протиправною, зобов"язання вчинити дії,

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

В жовтні 2013 року ТОВ «Дельта-Ельт» звернулось в Окружний адміністративний суд міста Києва з позовом до Пенсійного фонду України (відповідач-1), Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва (відповідача-2), Міністерства доходів і зборів України (Відповідача-3), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва, в якому, з урахуванням уточнення позовних вимог, просило:

- визнати протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва щодо не зарахування в рахунок майбутніх платежів суми надмірно сплачених внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 33814,85 грн. на рахунок №37198101902630 у ГУ ДКСУ у м. Києві, МФО 820019 в Управлінні пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва; визнати протиправною бездіяльність Пенсійного фонду України щодо надання необґрунтованої відповіді на заяву від 27.08.2013;

- зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва та Міністерство доходів і зборів України зарахувати суму надмірно сплачених страхових внесків у розмірі 33814,85 грн. в рахунок майбутніх платежів зі сплати єдиного внеску на рахунок № 37198101902630 у ГУ ДКСУ у м. Києві, МФО 820019 в ДПІ у Шевченківському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13.11.2013, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 19.03.2014, у задоволені позову відмовлено.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 22.09.2015 касаційну скаргу ТОВ «Дельта-Ельт» задоволено частково, скасовано постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 13.11.2013 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 19.03.2014, справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.

Відповідно до протоколу автоматичного розподілу справ між суддями від 09.10.2015 справу № 826/16872/13-а розподілено на суддю Добрянську Я.І.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13.10.2015 суддя Добрянська Я.І. прийняла справу № 826/16872/13-а до провадження та призначила попереднє судове засідання.

16.11.2015 представник позивача надав нормативно-правове обґрунтування позиції позивача щодо заявлених позовних вимог. Також 16.11.2015 позивач надав уточнення до позовної заяви, та клопотання про залучення в якості відповідача - 3 ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві.

Заявою від 16.11.2015 року позивачем здійснено уточнення позовних вимог та надано до суду уточнену позовну заяву, в якій позивач просить:

- визнати протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі міста Києва щодо не зарахування в рахунок майбутніх платежів суми надмірно сплачених внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 33 814 грн. 85 коп.;

- визнати протиправною бездіяльність Пенсійного фонду України щодо надання необґрунтованої відповіді на заяву позивача від 27 серпня 2013 року;

- зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі міста Києва та Державну податкову інспекцію у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві зарахувати суму надмірно сплачених страхових внесків, у розмірі 33 814 (тридцять три тисячі вісімсот чотирнадцять) гривень 85 (вісімдесят п'ять) копійок в рахунок майбутніх платежів зі сплати єдиного внеску платника ТОВ «Дельта-Ельт» (код за ЄДРПОУ 31467303).

Так, в обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено, що факт переплати страхових внесків в сумі 33 814,85 грн. підтверджується карткою особового рахунку страхувальника - ТОВ «Дельта-Ельт» за період розрахунку 01.01.2004 по 25.01.2013 (а.с. 22), а також наголошено на необхідності застосування до спірних правовідносин положень ч. 13 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року №1058, за якою суми надміру сплачених чи помилково сплачених страхових внесків до солідарної системи повертаються страхувальникам або за їх згодою зараховуються в рахунок майбутніх платежів страхових внесків, посилаючись при цьому на висновки Верховного суду України наведеним в постанові від 10.02.2015 у справі № 21-579а14 (реєстраційний № рішення 43075091).

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10.12.2015 залучено до участі у справі Державну податкову інспекцію у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві в якості відповідача - 3.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10.12.2015 закінчено підготовче провадження та призначено адміністративну справу до судового розгляду колегіальним складом суду під головуванням судді Добрянської Я.І.

Водночас ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 25.04.2016 р. замінено відповідача Управління Пенсійного фонду України в Оболонському районі м. Києва його правонаступником Центральним об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві, а також виключено третю особу Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва, правонаступником якого є Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Києва зі складу осіб, що беруть участь у справі.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, а також з'ясувавши позицію судів вищих інстанцій з приводу вирішення аналогічних спірних правовідносин, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач зареєстрований платником внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, згідно із повідомленням про взяття на облік юридичної особи в органах Пенсійного фонду України від 08.05.2001 б/н та сплачував внески відповідно до вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058, у розмірі 32% від фактичних витрат на оплату праці.

Протягом 2004 - 2011 років позивач був суб'єктом підприємницької діяльності, що перебував на спрощеній системі оподаткування та сплачував єдиний податок у розмірі 6% від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг). Відповідно до статті 2 Указу Президента України №727/98 частину єдиного податку (42%) органи Державного казначейства України перераховують до Пенсійного фонду України.

Таким чином, позивач сплачував страхові внески, як на підставі Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», так і на підставі Указу Президента України №727/98 в розмірі 42% від суми сплаченого єдиного податку, що є перевищенням встановленого Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» розміру страхових внесків (32% від фактичних витрат на оплату праці).

25.01.2013 в результаті проведення позапланової перевірки у зв'язку із зміною юридичної адреси позивача відповідачем-2 було виявлено переплату страхових внесків у сумі 33 814 гривень 41 копійка.

Вказана переплата підтверджується карткою особового рахунку (а.с. 22).

26.07.2013 позивач звернувся до відповідача-2 із заявою у порядку ч. 13 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» про зарахування в рахунок майбутніх платежів суми надмірно сплачених страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 33 814 гривень 85 копійок.

Листом від 09.08.2013 № 8656/02 відповідач-2 відмовив позивачу в задоволенні заяви від 26.07.2013 щодо зарахування в рахунок майбутніх платежів суми надмірно сплачених страхових внесків, оскільки, на думку відповідача-2, кошти, що надходять до Пенсійного фонду від Державної казначейської служби України як відрахування єдиного податку (42%) не є страховими внесками, що нараховуються та сплачуються страхувальниками у порядку та у строки визначені Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

27.08.2013 позивач звернувся до відповідача-1 із заявою про роз'яснення порядку зарахування в рахунок майбутніх платежів суми надмірно сплачених внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та вимогою сприяти захисту порушеного права ТОВ «Дельта-Ельт».

Листом від 27.09.2013 №25789/03-30 відповідач-1 відмовив позивачу у задоволенні заяви 27.08.2013, оскільки, на думку відповідача-1 кошти, що надходять до Пенсійного фонду від Державної казначейської служби України як відрахування єдиного податку (42%) не є страховими внесками, що нараховуються та сплачуються страхувальниками у порядку та у строки визначені Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

01.10.2013 набрав чинності Закон України від 04.07.2013 №406 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» в частині перерозподілу повноважень між Пенсійним Фондом України та Міністерством доходів і зборів України. На виконання вказаного Закону 05.12.2013 Міністерством доходів і зборів України прийнято наказ №756 "Про затвердження Порядку ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів". Відповідно до п. 4 Наказу №756 облік податків, зборів та єдиного внеску ведеться підрозділами державних податкових інспекцій в районах у містах.

З огляду на те, що відповідно до положень наказу № 756 облік єдиного внеску сплаченого позивачем, станом на момент нового розгляду справи Окружним адміністративним судом міста Києва здійснюється Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м. Києві, 06.10.2015 позивач звернувся до відповідача-3 із заявою про зарахування надмірно сплачених страхових внесків в розмірі 33 814,85 грн. в рахунок майбутніх платежів зі сплати єдиного внеску у порядку ч. 13 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

13.10.2015 листом №49202/10/26-59-17-06 відповідач-3 відмовив позивачу у здійсненні зарахування переплати в рахунок майбутніх платежів та рекомендував звернутися до УПФ в Оболонському р-ні м. Києва.

Не погоджуючись із діями відповідачів щодо відмови зарахуванні в рахунок майбутніх платежів суми надмірно сплачених страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 33 814 гривень 85 копійок та вважаючи, що відповідачами безпідставно не виконуються положення ч.13 ст.20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ТОВ «Дельта-Ельт» з метою захисту законних прав та інтересів, звернулося з позовом до Окружного адміністративного суду м. Києва.

Дослідивши наявні у справі докази, проаналізувавши матеріали справи та норми чинного законодавства з приводу даного спору, а також заслухавши пояснення представників сторін, а також вивчивши позицію судів вищих інстанцій з приводу аналогічних спорів, суд дійшов до висновку про задоволення позовних вимог, зважаючи на наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст. 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч. 13 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058 суми надміру сплачених чи помилково сплачених страхових внесків до солідарної системи повертаються страхувальникам або за їх згодою зараховуються в рахунок майбутніх платежів.

Відповідно до ч. 13 статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 №2464-VI суми помилково сплаченого єдиного внеску повертаються платникам.

Пунктом 3 прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" встановлено, що з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, вважаються платниками єдиного внеску.

Відповідно до пункту 5 Прикінцевих положень Закону України від 04.07.2013 №406 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи», функція адміністрування єдиного внеску, покладена на органи Міністерства доходів і зборів України.

Згідно п. 4 Наказу Міністерства доходів і зборів України від 05.12.2013 №756 "Про затвердження Порядку ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів», облік єдиного внеску ведеться підрозділами державних податкових інспекцій в районах у містах.

Відповідно до пункту 11 Наказу Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 №450 «Про затвердження Порядку зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів», кошти, помилково сплачені платником єдиного внеску на рахунок територіального органу Пенсійного фонду України, відкритий в органі Казначейства, підлягають поверненню з урахуванням вимог пункту 5 цього Порядку та згідно з реєстрами сум неповернутих коштів, отриманих від територіальних органів Пенсійного фонду України органами доходів і зборів відповідно до пункту 3 розділу II "Прикінцеві положення" Закону України від 04.07.2013 №406-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи, або зараховуються у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску за згодою платника.

Так, повертаючи справу на новий розгляд, суд касаційної інстанції зауважив, що при розгляді даної справи, судами попередніх інстанцій зроблено помилковий висновок про те, що суми страхового внеску, які було надмірно сплачено в межах єдиного податку на окремий рахунок відділення Держказначейства, частина якого цим відділенням була перерахована на рахунки органу Пенсійного фонду і облікована ним як страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування не може бути зараховані цим органом в рахунок майбутніх платежів. В той же час, при розгляді позову щодо зобов'язання органу Пенсійного фонду зарахувати надмірно сплачену суму в рахунок майбутніх платежів, суди повинні встановити наявність такої переплати та визначити її розмір з урахуванням даних, що містяться на картці особового рахунку платника.

Відповідно до висновку Верховного суду України (постанова від 10.02.2015 у справі № 21-579а14) суми страхового внеску, які відповідно до Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» (далі - Указу № 727/98) в межах (рамках) єдиного податку сплачені на окремий рахунок відділення Держказначейства, частина якого цим відділенням була перерахована на рахунки органу Пенсійного фонду України і облікована ним як страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, незважаючи на форму і спосіб (механізм) їх сплати не змінюють свого змісту та правової природи, а отже, до них має застосуватися правове регулювання, встановлене у Законі України від 9 липня 2003 року № 1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-ІV).

Якщо суб'єкт підприємницької діяльності-юридична особа, яка перебуває на спрощеній системі оподаткування, в межах єдиного податку, або одночасно відповідно до Указу № 727/98 та Закону № 1058-ІV і Закону України від 26 червня 1997 року № 400/97-ВР «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», або за інших подібних обставин сплатить зайву (переплатить) частину сум єдиного податку, що перераховується органами Держказначейства на рахунки органів ПФУ і зараховується в рахунок сплати страхових платежів, повернення надміру або помилково сплачених страхових внесків здійснюється на підставі положень частини тринадцятої статті 20 Закону № 1058-ІV.

Відповідно до ст. 244-2 КАС України, висновок Верховного Суду України щодо застосування норми права, викладений у його постанові, прийнятій за результатами розгляду справи з підстав, передбачених пунктами 1 і 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права. Висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права

Відтак, беручи до уваги наведені висновки Вищого адміністративного суду України та Верховного суду України, Окружним адміністративним судом м. Києва при новому розгляді справи досліджено картку особового рахунку страхувальника ТОВ «Дельта-Ельт» (період розрахунку 01.01.2004 по 25.01.2013), відповідно до якої судом встановлено, що переплата страхових внесків ТОВ «Дельта-Ельт» складає 33814 (тридцять три тисячі вісімсот чотирнадцять) гривень 85 копійок (а.с. 22).

Виходячи з наведеного, суд приходить до висновку про протиправність бездіяльності відповідача-2 та відповідача-3 щодо відмови зарахування переплати страхових внесків в розмірі 33 814 гривень 85 копійок в рахунок майбутніх платежів зі сплати єдиного внеску, а також - по необхідність зобов'язання відповідача-2 та відповідача-3 зарахувати суму надмірно сплачених страхових внесків у розмірі 33814 (тридцять три тисячі вісімсот чотирнадцять) гривень 85 (вісімдесят п'ять) копійок в рахунок майбутніх платежів зі сплати єдиного внеску платника ТОВ «Дельта-Ельт» (код за ЄДРПОУ 31467303), адже, як вбачається з аналізу наведених вище законодавчих положень, дане право позивача гарантоване ч. 13 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Між тим, судом встановлено, що 27.08.2013 позивач звернувся до відповідача-1 із заявою про роз'яснення порядку зарахування в рахунок майбутніх платежів суми надмірно сплачених внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та вимогою сприяти захисту порушеного права.

В той же час листом від 27.09.2013 №25789/03-30 відповідач-1 відмовив позивачу у задоволенні заяви 27.08.2013 та в порушення вимог ч.13 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» зазначив, що кошти, які надходять до Пенсійного фонду від Державної казначейської служби України як відрахування єдиного податку (42%) не є страховими внесками, що нараховуються та сплачуються страхувальниками у порядку та у строки визначені Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Згідно пп.5 п. 4 Положення про пенсійний фонд України затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 №384/2011 Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань організовує, координує та контролює роботу головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, управлінь у районах, містах, районах у містах, а також управлінь у містах та районах (далі - територіальні органи) щодо здійснення контролю за додержанням законодавства, про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, надання страхувальникам та застрахованим особам інформації, визначеної законодавством.

А відтак, беручи до уваги вказані обставини, суд приходить до висновку, що відповідь відповідача-1, оформлена листом від 27.09.2013 №25789/03-30, про відсутність підстав повернення позивачу переплати страхових внесків, надана в порушення вимог ч. 13 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а тому є необґрунтованою та порушує права позивача.

Таким чином, беручи до уваги встановлені за результатами дослідження наявних у справі доказів обставини, а також доводи сторін у справі, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі.

Відповідно до вимог ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Також згідно з ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Із матеріалів справи вбачається, що в межах даної справи позивачем сплачено судовий збір в розмірі 372,56 грн. платіжним дорученням №127 від 14.10.2013 (а.с. 2) та 240,87 грн. платіжним дорученням №148 від 20.11.2013 (а.с. 116), а також 1330, 06 грн. платіжним дорученням №28 від 25.03.2014 (а.с. 153), тобто всього позивачем сплачено судовий збір у даній справі в сумі 1 943,49 грн., що присуджується до сплати із кожного відповідача в рівній частині - 647,38 грн. (1 943,49 / 3 = 647,83 грн.).

Враховуючи вищенаведене в сукупності та керуючись ст.ст. 2, 71, 86, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Дельта-Ельт» задовольнити.

2. Визнати протиправною бездіяльність Центрального об"єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо не зарахування в рахунок майбутніх платежів суми надмірно сплачених внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 33 814 грн. 85 коп.

3. Визнати протиправною бездіяльність Пенсійного фонду України щодо надання необґрунтованої відповіді на заяву позивача від 27 серпня 2013 року.

4. Зобов'язати Центральне об"єднане управління Пенсійного фонду України в м. Києві та Державну податкову інспекцію у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві зарахувати суму надмірно сплачених страхових внесків у розмірі 33 814 (тридцять три тисячі вісімсот чотирнадцять) грн. 85 коп. в рахунок майбутніх платежів зі сплати єдиного внеску платника ТОВ «Дельта-Ельт» (код за ЄДРПОУ 31467303).

5. Присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Дельта-Ельт» (03057, м. Київ, вул. Дегтярівська 33-В, код ЄДРПОУ 31467303) за рахунок бюджетних асигнувань Пенсійного фонду України (01061, м. Київ, вул. Бастіонна 9, код ЄДРПОУ 00035323) судові витрати в розмірі 647 (шістсот сорок сім) грн. 83 коп.

6. Присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Дельта-Ельт» (03057, м. Київ, вул. Дегтярівська 33-В, код ЄДРПОУ 31467303) за рахунок бюджетних асигнувань Центрального об"єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04070, м. Київ, вул. Борисоглібська, буд. 14, код ЄДРПОУ 40376133) судові витрати в розмірі 647 (шістсот сорок сім) грн. 83 коп.

7. Присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Дельта-Ельт» (03057, м. Київ, вул. Дегтярівська 33-В, код ЄДРПОУ 31467303) за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві (04107, м. Київ, вул. Баговутівська 26, код ЄДРПОУ 39561761) судові витрати в розмірі 647 (шістсот сорок сім) грн. 83 коп.

Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.

Головуючий Суддя Я.І. Добрянська

Судді А.Б. Федорчук

Є.В. Аблов