ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
25 квітня 2016 року м. Київ № 826/6468/16
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Добрянська Я.І., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами:
за позовом ОСОБА_1,
до відповідача-1 Кабінету Міністрів України,
відповідача-2 Міністерства праці та соціальної політики України,
про визнання протиправними та скасування постанов КМУ,
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулася ОСОБА_1 з позовом до Кабінету Міністрів України, Міністерства праці та соціальної політики України про визнання протиправними та скасування постанов КМУ.
Згідно з п.п.3, 6 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, крім іншого, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства та чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно з частиною першою статті 99 КАС адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами..
Статтею 100 КАС передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Позивач у позовній заяві зазначає, що відповідно до довідки від 19.11.2014 р. № 1441/000801, виданою Управління соціального захисту населення Красноармійської районної державної адміністрації, - ОСОБА_1 встановлено статус внутрішньо переміщеної особи, тобто з моменту видачі довідки позивач набуває статусу особи стосовно якої застосовуються оскаржувані нормативно-правові акти.
Відповідно до ст. 52 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" постанови Кабінету Міністрів України, крім постанов, що містять інформацію з обмеженим доступом, набирають чинності з дня їх офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими постановами, але не раніше дня їх опублікування.
В той же час судом встановлено, що с 01.10.2014 р. № 505 "Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг" набрала чинності з моменту оприлюднення в Урядовий кур'єр від 07.10.2014 - № 184 та в Офіційному віснику України від 14.10.2014 - 2014 р., № 80, стор. 22, стаття 2271, код акту 74160/2014.
Постанова Кабінету Мінстрів України від 01.10.2014 року № 509 "Про облік внутрішньо переміщених осіб" набрала чинності з моменту оприлюднення в Урядовому кур'єрі від 08.10.2014 - № 185, та в Офіційному віснику України від 17.10.2014 - 2014 р., № 81, стор. 43, стаття 2296, код акту 74183/2014.
Постанова Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 року № 637 "Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам" набрала чинності з моменту оприлюднення в Урядовому кур'єрі від 26.11.2014 - № 220 та в Офіційному віснику України від 05.12.2014 - 2014 р., № 95, стор. 40, стаття 2736, код акту 74837/2014.
В той же, час позивачем не додано до позовної заяви підтверджень того, що про оскаржувані нормативно-правові акти позивач дізналася не під час набрання ними чинності.
Суд також звертає увагу на те, що встановлення процесуальних строків законом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними передбачених Кодексом адміністративного судочинства України певних процесуальних дій. Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.
Поважними причинами пропуску строку звернення до суду відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України визнаються обставини, які є об'єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення сторонами у справі процесуальних дій.
Зважаючи на викладене, на усунення недоліків позовної заяви у справі позивачу необхідно обґрунтувати причину пропуску строку звернення до суду за захистом порушених прав та інтересів, а також надати докази на підтвердження обґрунтованості пропущення вищезазначеного строку.
До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною другою статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що ставка судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою складає 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 551,20 грн.
Частиною третьою статті 6 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
В даному адміністративному позові позивачем заявлено 4 позовні вимоги, однак до позовної заяви додано платіжний документ про сплату судового збору від 18.04.2016 № 39 на суму 551,21 грн., тобто не в повному розмірі.
Зважаючи на викладене, на усунення недоліків позовної заяви у справі позивачу необхідно надати оригінал квитанції про сплату судового збору за розгляд ще 3 заявлених позовних вимог у розмірі 1 653, 63 грн. (551,21х3) на реквізити Окружного адміністративного суду міста Києва:
Отримувач коштівУДКСУ у Печерському районі міста КиєваКод отримувача (код за ЄДРПОУ)38004897Рахунок отримувача31218206784007Банк отримувачаГУ ДКСУ у місті КиєвіКод банку отримувача820019Код класифікації доходів бюджету22030001Призначення платежу за розгляд адміністративної справи в Окружному адміністративному суді міста Києва (в призначенні платежу вказати сторони та предмет позову).Згідно вимог частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись вимогами ст.ст. 106, 107, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -
У Х В А Л И В:
1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху .
2.Встановити позивачу строк для усунення визначених судом недоліків позовної заяви до 16.05.2016 року.
3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Я.І. Добрянська