ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про залишення без руху подання)
26 квітня 2016 року о 11 год. 10 хв. Житомир Справа № 806/663/16
Категорія 8.2.2
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Токаревої М.С. , розглянувши подання Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області до публічного акціонерного товариства "Вібросепаратор" про зупинення видаткових операцій на рахунках,-
в с т а н о в и в :
Житомирська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області звернулася до суду з поданням до Публічного акціонерного товариства "Вібросепаратор" про зупинення видаткових операцій на рахунках.
Перевіривши подання на відповідність вимогам ст. ст.106, 183-3 КАС України вважаю, що його слід залишити без руху з наступних підстав.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів щодо стягнення коштів за податковим боргом здійснюється на підставі подання таких органів.
Суд зазначає, що порядок звернення із таким поданням має певні особливості, встановлені ст.183-3 Кодексу адміністративного судочинства України та в іншій частині на нього розповсюджуються загальні правила адміністративного судочинства, встановлені Кодексом.
Отже, подання як форма звернення до суду передбачена КАС України. Ця ознака покладена в основу визначення понять "судовий збір" та "платник судового збору".
Згідно із Законом України "Про судовий збір" (далі - Закон), судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат (ст.1)
Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом (ст.2).
Об'єктами справляння судового збору є, в тому числі, позовна заява та інша заява, передбачена процесуальним законодавством (абз.1 ч.1 ст.3 Закону).
При цьому законодавцем у ч. 2 ст. 3 та ст.5 Закону України "Про судовий збір" передбачено випадки, коли судовий збір не справляється та пільги щодо сплати судового збору. Однак, з вказаних норм, як і зі змісту ст.183-3 КАС України не вбачається, що заявник звільняється від сплати судового збору при зверненні до суду із поданням.
Указане подання Закон не відносить до об’єктів, за які судовий збір не справляється, а органи Державної податкової інспекції України – до осіб, для яких встановлено пільги щодо сплати судового збору.
Таким чином, подання органу Державної податкової інспекції України, передбачене статтею 183-3 КАС України, є об’єктом справляння судового збору.
Всупереч вимогам Закону України "Про судовий збір" та п.5 ч.3 ст.183-3 КАС України, заявником до подання не додано документ, що підтверджує сплату судового збору.
Із змісту подання та його прохальної частини випливає, що контролюючий орган просить зупинити видаткові операції на рахунках ПАТ "Вібросепаратор", а отже має не майновий характер.
Пунктом 1 ч.3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" № 3674-VI від 08.07.2011 року, який набрав чинності з 1 листопада 2011 року (у редакції, що діє з 01.09.2015 року, далі - Закон), встановлено, що за подання до адміністративного суду: адміністративного позову не майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою, справляється судовий збір, що становить 1 розмір мінімальної заробітної плати за одну вимогу немайнового характеру.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Таким чином, в порушення вказаних правових норм заявник не додав документ про сплату судового збору, з урахуванням позовних вимог і розміру мінімальної заробітної плати встановленої на 1 січня 2016 року, а саме заявник повинен був сплатити 1378,00 грн.
Згідно з ч. 3 ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України у разі недотримання вимог частини другої цієї статті щодо форми та змісту подання суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків. Невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів.
З огляду на викладене, подання слід залишити без руху із встановленням строку для усунення недоліків шляхом надання до суду доказу сплати судового збору в сумі 1378,00 грн. на рахунок Житомирського окружного адміністративного суду №31213206784002 за такими реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у м. Житомирі, код отримувача - 38035726, банк отримувача - ГУДКСУ у Житомирській області, МФО - 811039, код класифікації доходів бюджету (код платежу) - 22030101, код ЄДРПОУ суду 34854954. Призначення платежу: судовий збір, за позовом ______ (назва позивача, код ЄДРПОУ), рахунок отримувача 31213206784002, код ЄДРПОУ 34854954, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Керуючись 183-3 КАС України, суддя -
у х в а л и в :
Подання Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків до 10:00 27 квітня 2016 року
Якщо в даний строк недоліки, які зазначені в ухвалі, не будуть усунуті, подання буде повернуто заявнику .
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя М.С. Токарева