ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
18 квітня 2016 року м. Київ К/800/10660/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Веденяпін О.А., перевіривши матеріали касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Вента-Суми" на постанову Харківського апеляційного адміністративного суду від 30 березня 2016 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Вента-Суми" до Охтирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області , Шосткинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області , Глухівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області , Сумської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області , Роменської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області , Конотопської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області , Державна податкова інспекція у м.Сумах Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області , Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області про скасування наказів, визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити певні дії, скасування податкових повідомлень-рішень,
в с т а н о в и в:
Відповідно до частини п’ятої статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги додається документ про сплату судового збору.
З 01 вересня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22 травня 2015 року № 484-VIII, яким внесено зміни до Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI (надалі – Закон № 3674-VI).
Згідно з частиною 1 статті 4 Закону № 3674-VI, в чинній на момент подання касаційної скарги редакції, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674-VI встановлено, що за подання касаційної скарги на рішення суду судовий збір справляється у розмірі 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Враховуючи наведене, додана до касаційної скарги квитанція №0.0.534501906.1 від 12 квітня 2016 року свідчить про сплату скаржником судового збору в меншому розмірі, ніж визначено законодавством України.
До касаційної скарги позивачем додано клопотання про відстрочення сплати судового збору, яке мотивоване тим, що перевірки контролюючого органу фактично повністю блокували діяльність підприємства, грошових коштів на рахунках позивача не достатньо для сплати судового збору.
Згідно частини 1 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Касаційна скарга та додані до неї матеріали не дають підстав дійти висновку, що скаржник знаходиться у важкому матеріальному стані, що унеможливлює сплату ним судового збору.
Зважаючи на вищевикладене, суддя дійшов висновку, що у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору слід відмовити.
З огляду на викладене, скаржнику необхідно надати документ про сплату судового збору у встановленому законодавством розмірі чи докази про поганий майновий стан скаржника, що унеможливлює сплату ним судового збору (довідку з податкового органу про наявність відкритих рахунків в банках та відповідні довідки з банків про рух готівкових коштів на таких рахунках, про відсутність на них коштів, документальні дані про наявність чи відсутність у підприємства майна тощо).
Відповідно до частини третьої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Керуючись статтями 88, 108, 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и в :
У задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Вента-Суми" про відстрочення сплати судового збору відмовити.
Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Вента-Суми" залишити без руху.
Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "Вента-Суми" 15-денний строк для усунення недоліків касаційної скарги (з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху). Моментом отримання даної ухвали вважається день вказаний у повідомленні про вручення поштового відправлення.
Попередити особу, яка подала касаційну скаргу, що в разі не усунення недоліків касаційна скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.А. Веденяпін