Справа №127/24950/15-а
Провадження № 2-а/127/11/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 квітня 2016 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Бойко В. М.,
за участю секретаря Паламарчук А.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Вінницької міської ради до ОСОБА_1 за участю третьої особи Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Вінницькій області про приведення у відповідність будівництва будівлі до проектної документації суд, -
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького міського суду Вінницької області звернулась Вінницька міська рада до ОСОБА_1 за участю третьої особи Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Вінницькій області про приведення у відповідність будівництва будівлі до проектної документації з вимогами зобов'язати ОСОБА_1 ( паспорт АВ № 660856, реєстраційний номер облікової картки платника податків- НОМЕР_1) привести у відповідність до проекту будівництва будівлі, згідно будівельного паспорта №МК-216/2015 від 30.07.2015р. виданого на будівництво індивідуального житлового будинку садибного типу (одноповерховий індивідуальний житловий будинок) по вул. Зелена, б/н.(кад. №0510100000:02:070:0261) шляхом здійснення перебудови.
Позов мотивовано тим, що за результатами моніторингу проведеного Виконавчими органами Вінницької міської ради встановлено, що гр. ОСОБА_1 виконуються роботи з будівництва будівлі з суттєвим відхиленням будівельного паспорту № МК-216/2015 від 30.07.2015р. на будівництво індивідуального житлового будинку садибного типу (одноповерховий індивідуальний житловий ділянці (кад. №0510100000:02:070:0261) по вул. Зелена, б/н. та від ескізу намірів забудови, виготовленого ПП «ПрактикБУД» 17.06.2015р.
На момент обстеження на ділянці збудовано двоповерховий монолітний залізобетонний каркас з влаштуванням опалубки та випуском колон для будівництва третього поверху. Даний факт підтверджується актом перевірки департаменту архітектури, містобудування та кадастру від 06.10.2015р. Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції у Вінницькій області було здійснено позапланову перевірку з виїздом на місце та встановлено, що гр. ОСОБА_1 здійснює будівельні роботи з будівництва житлового будинку з відхиленням від будівельного паспорта від 30.07.2015р., №МК-216/2015, а саме розпочав будівництво другого поверху. За вищезазначене правопорушення гр.ОСОБА_1 притягнутий до адміністративної відповідальності згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу та надано припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності,
будівельних норм, державних стандартів і правил.
Позивач вказує, що розміщення багатоквартирного житлового будинку в даному місці не відповідатиме вимогам діючих ДБН, зокрема ДБН 360-92 Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень .
Вищезазначене і стало підставою для звернення позивача до суду.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі, з підстав вказаних в позові.
Представник відповідача повторно в судове засідання не з?явилась, надала заяву про відкладення розгляду справи в звязку із зайнятістю в іншому судовому засіданні 19.04.2016р. о 11:30 год, в обгрунтування чого надала ухвалу Господарського суду Вінницької області, проте, засідання по даній справі призначено 19.04.2016р. о 14:30 год., суд вважає, повторну неявку представника відповідача в судове засідання без поважних причин.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, з наступних підстав:
Відповідно до Генерального плану 2007р. затвердженого рішенням Вінницької міської ради від 23.11.2007р. №1498, зі змінами від 01.02.2013р. №1140 та Плану зонування міста Вінниці, затвердженого рішенням Вінницької міської ради від 04.07.2008р. №2012 зі змінами затвердженими рішенням Вінницької міської ради від 28.08.2015р. №2258 та детального плану, територія, на якій здійснюється відповідачем будівництво призначена для розміщення садибної житлової забудови.
Як вбачається з акту складеного працівниками департаменту архітектури, містобудування та кадастру міської ради від 06.10.2015р. за результатами моніторингу проведеного Виконавчими органами Вінницької міської ради встановлено, що гр. ОСОБА_1 виконуються роботи з будівництва будівлі з суттєвим відхиленням будівельного паспорту № МК-216/2015 від 30.07.2015р. на будівництво індивідуального житлового будинку садибного типу (одноповерховий індивідуальний житловий ділянці (кад. №0510100000:02:070:0261) по вул. Зелена, б/н. та від ескізу намірів забудови, виготовленого ПП «ПрактикБУД» 17.06.2015р. з виїздом на місце та встановлено, що гр. ОСОБА_1 здійснює будівельні роботи з будівництва житлового будинку з відхиленням від будівельного паспорта від 30.07.2015р., №МК-216/2015, а саме розпочав будівництво другого поверху. За вищезазначене правопорушення гр. ОСОБА_1 притягнутий до адміністративної відповідальності згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу та надано припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил. ( а. с. 7, 9-12)
Згідно ст.9 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» нормативне регулювання планування та забудови територій здійснюється шляхом прийняття нормативно-правових актів, правил, державних та галузевих будівельних норм, національних (державних) стандартів, кодексів усталеної практики, тому дотримання відповідних вимог будівельних норм та правил під час планування та розподілу території є обовязковим.
Як встановлено п.1.4 ДБН 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», розміщення дачних поселень та садівницьких товариств у приміських зонах передбачається на землях, які не можуть бути використані для перспективного територіального розвитку міських і сільських поселень.. Крім того, п. 3.40 ДБН 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень» зазначено, що будівництво нових дачних та садівницьких поселень на територіях, де діють планувальні обмеження, встановлені чинним законодавством, санітарними нормами та правилами, а також на резервних позаміських територіях, які передбаченні містобудівною планувальною документацією для подальшого розвитку міст та поселень, інженерної і транспортної інфраструктури, не допускається.
Відповідно до п.1.2 наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 05.07.2011р., №103, будівельний паспорт забудови земельної ділянки визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового, садового, дачного будинку не вище двох поверхів. Відповідно до ст.26ч.1п.42 ЗУ "Про місцеве самоврядування" до виключної компетенції міських рад належить затвердження в установленому порядку місцевих містобудівних програм, генеральних планів забудови відповідних населених пунктів, іншої містобудівної документації. Ст.1 ЗУ "Про основи містобудування" передбачено що Містобудування (містобудівна діяльність) - це цілеспрямована діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ,організацій,громадян, об'єднань громадян по створенню та підтриманню повноцінного життєвого середовища, яка включає прогнозування розвитку населених пунктів і територій, планування, забудову та інше використання територій, проектування, будівництво об"єктів містобудування, спорудження інших об'єктів.
Відповідно до ст.5 ЗУ "Про основи містобудування" при здійсненні містобудівної діяльності повинні бути забезпечені, окрім іншого, розробка містобудівної документації, проектів конкретних об"єктів згідно з вихідними даними на проектування, з дотриманням державних стандартів, норм і правил, регіональних і місцевих правил забудови.
Відповідно до ст.7 ЗУ "Про основи містобудування" Державне регулювання у сфері містобудування здійснюється, окрім іншого, органами місцевого самоврядування, а також спеціально уповноваженими органами з питань містобудування та архітектури, іншими органами в порядку, встановленому законодавством.
Згідно ст.8 ЗУ "Про основи містобудування" державне регулювання у сфері містобудування полягає, крім іншого, в контролі за дотриманням законодавства у сфері містобудування, державних стандартів і норм, регіональних та місцевих правил забудови населених пунктів, вихідних даних, затвердженої містобудівної документації та проектів конкретних об"єктів, раціональним використанням територіальних і матеріальних ресурсів при проектуванні та будівництві.
Відповідно до ч.7 ст.376 Цивільного кодексу України, у разі істотного відхилення від проекту, що суперечить суспільним інтересам або порушує права інших осіб, істотного порушення будівельних норм і правил суд за позовом відповідного органу державної влади або органу місцевого самоврядування може постановити рішення, яким зобов'язати особу, яка здійснила (здійснює) будівництво, провести відповідну перебудову.
Якщо проведення такої перебудови є неможливим або особа, яка здійснила (здійснює) будівництво, відмовляється від її проведення, таке нерухоме майно за рішенням суду підлягає знесенню за рахунок особи, яка здійснила (здійснює) будівництво. Особа, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво, зобов'язана відшкодувати витрати, пов'язані з приведенням земельної ділянки до попереднього стану.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Згідно ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.
Ч.1 ст. 69 КАС України встановлено що, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до ч. 4 ст. 70 КАС України обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.
ч.2 ст.71 КАС України встановлено що, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення.
Таким чином, оцінивши допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок в їх сукупності за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, обєктивному та безпосередньому дослідженню наявних у справі доказів, суд приходить до висновку, що позовні вимоги повністю знайшли своє підтвердження в матеріалах справи, позивачем в судовому засіданні доведено протиправність дій відповідача та надано суду відповідні докази, що підтверджують обставини вказані у позовній заяві та підлягають задоволенню в повному обсязі тому суд вважає зобов'язати ОСОБА_1 ( паспорт АВ № 660856, реєстраційний номер облікової картки платника податків- НОМЕР_1) привести у відповідність до проекту будівництва будівлі, згідно будівельного паспорта №МК-216/2015 від 30.07.2015р. виданого на будівництво індивідуального житлового будинку садибного типу (одноповерховий індивідуальний житловий будинок) по вул. Зелена, б/н.(кад. №0510100000:02:070:0261) шляхом здійснення перебудови.
Враховуючи положення ст. 94 КАС України, суд вважає стягнути солідарно з відповідача на користь Вінницької міської ради судові витрати в сумі 1827 грн.
ст.1, 5, 7, 8, 9 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», ст. 376 Цивільного кодексу України, ст.26ч.1п.42 ЗУ "Про місцеве самоврядування" ст.ст. 4, 6-12, 69-71, ч. 1 ст. 72, ст.ст. 76, 86, 94, 158-163, 186 КАС України, суд,
Постановив:
Позов задовольнити.
Зобов'язати ОСОБА_1 ( паспорт АВ № 660856, реєстраційний номер облікової картки платника податків- НОМЕР_1) привести у відповідність до проекту будівництва будівлі, згідно будівельного паспорта №МК-216/2015 від 30.07.2015р. виданого на будівництво індивідуального житлового будинку садибного типу (одноповерховий індивідуальний житловий будинок) по вул. Зелена, б/н.(кад. №0510100000:02:070:0261) шляхом здійснення перебудови.
Стягнути з ОСОБА_1 ( паспорт АВ № 660856, реєстраційний номер облікової картки платника податків- НОМЕР_1) на користь Вінницької міської ради судовий збір в розмірі 1827грн.
Постанова суду може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її отримання через Вінницький міський суд Вінницької області до Вінницького апеляційного адміністративного суду.
Суддя: