ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
22 квітня 2016 рокум. Ужгород№ 807/575/16
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Луцович М.М., вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 до Ужгородської районної державної адміністрації Закарпатської області про визнання протиправним та скасування розпорядження поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку та заробітної плати у звязку із затримкою розрахунку при звільненні,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Ужгородської районної державної адміністрації Закарпатської області яким просить суд;
1. Визнати протиправним та скасувати розпорядження голови Ужгородської РДА "Про звільнення ОСОБА_1Г." №54-а від 18.03.2016.;
2. Поновити ОСОБА_1Г на роботі у відділі культури Ужгородської районної державної Адміністрації на посаді начальника відділу культури Ужгородської РДА.;
3. Визнати неправомірною зміну істотних умов праці, та зобов'язати Ужгородську району державну адміністрацію код 04053849 (88017, Закарпатська обл., місто Ужгород, вул. Загорська, будинок 10) поновити попередні умови праці.
4.Стягнути з Ужгородської районної державної адміністрації код 04053849 (88017, Закарпатська обл., місто Ужгород, вул. Загорська, будинок 10) на користь ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) середній заробіток за час вимушеного прогулу по день поновлення на роботі та за затримку у видачі трудової книжки.
5.Визнати протиправним та скасувати розпорядження голови Ужгородської РДА "Про виконання обов'язків начальника відділу культури райдержадміністрації від 15.03.2016.;
6.Стягнути з Ужгородської районної державної адміністрації код ЄДРПОУ 04053849 (88017, Закарпатська обл., місто Ужгород, вул. Загорська, будинок 10) на користь ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) доплату за весь період виконання обов'язків начальника відділу культури Ужгородської РДА;
Відповідно до статті 107 частини 1 пункту 3 КАС України суддя після одержання позовної заяви зясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Розглянувши поданий адміністративний позов, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з огляду на наступне.
Відповідно до вимог статті 106 частини 3 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Як вбачається із поданої заяви та доданих до неї документів, позивачем не виконано вимоги статті 106 частини 3 КАС України та не додано документ про сплату судового збору у розмірі встановленому Законом.
Нормативно-правовим актом, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, обєкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору є Закон України "Про судовий збір" № 3674-VI (надалі Закон № 3674-VI).
Відповідно до статті 3 частини 1 Закону № 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Водночас, статтею 4 частиною 2 пунктом 3 Закону № 3674-VI закріплено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати за кожну вимогу немайнового зарактеру.
П.1 ст. 5 Закону № 3674-VI встановлено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Разом з тим, крім вимог про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру, за подання яких Закон України "Про судовий збір" № 3674-VI не звільняє від сплати судового збору, а саме:
- Визнати неправомірною зміну істотних умов праці, та зобов'язати Ужгородську району державну адміністрацію код 04053849 (88017, Закарпатська обл., місто Ужгород, вул. Загорська, будинок 10) поновити попередні умови праці.
- Визнати протиправним та скасувати розпорядження голови Ужгородської РДА "Про виконання обов'язків начальника відділу культури райдержадміністрації від 15.03.2016.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня 2016 року складає 1378 грн. 00 коп..
Таким чином, розмір судового збору який підлягав сплаті за подання позовної заяви становить: 1102,40 грн. (551,20х2=1102,40 грн.).
Для сплати судового збору для звернення до Закарпатського окружного адміністративного суду встановлені наступні реквізити: отримувач коштів - УК у м. Ужгороді, 22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38015610; банк отримувача - ГУ ДКСУ у Закарпатській області; код банку отримувача (МФО) - 812016; рахунок отримувача - 31210206784002; код класифікації доходів 22030101; призначення платежу 101; _____код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті; Судовий збір, за позовом ____(зазначається ПІБ чи назва установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Таким чином, для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно надати суду оригінал доказу сплати судового збору згідно ставок, передбачених Законом України "Про судовий збір" за подання позовної заяви у розмірі 1102,40 грн..
Враховуючи несплату позивачем судового збору за подання клопотання про забезпечення позову на момент звернення до суду, то згідно до ст. 108 КАСУ, вказана заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачеві строку для усунення цих недоліків, з урахуванням приписів ст. 9 ч. 7 КАСУ.
Відповідно до статті 108 частини 1 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі наведеного та керуючись статтями 9, 106, 108, 160, 165 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 до Ужгородської районної державної адміністрації Закарпатської області про визнання протиправним та скасування розпорядження поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку та заробітної плати у звязку із затримкою розрахунку при звільненні залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 строк до 10 травня 2016 року для усунення вищезазначених недоліків.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом пяти днів з дня проголошення ухвали з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя ОСОБА_3