ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
25 квітня 2016 р. справа № 805/626/16-а
Суддя-доповідач Донецького апеляційного адміністративного суду Жаботинська С.В. розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 16 березня 2016 року у справі № 805/626/16-а (головуючий І інстанції Кошкош О.О.) за позовом ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
В С Т А Н О В И В :
До Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа № 805/626/16-а з апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 16 березня 2016 року.
Відповідно до вимог частини 2 статті 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отриманнякопії постанови.
Як вбачається з матеріалів справи, вступна та резолютивна частина спірної постанови проголошена судом першої інстанції 16.03.2016 року у відкритому судовому засіданні за участю сторін. У зв'язку з цим, передбачений ч. 2 ст. 186 КАС України десятиденний строк на подачу апеляційної скарги повинен обчислюватись з дня отримання копії постанови.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач копію постанови отримав 29.03.2016 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення ( а.с. 38).
Таким чином, останнім днем апеляційного оскарження було 08 квітня 2016 року.
Разом з тим, апеляційна скарга подана до суду першої інстанції скаржником 20 квітня 2016 року (а.с. 43-44), тобто в порушення ч. 2 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Разом з апеляційною скаргою відповідачем подано клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, в якому останній зазначає, що у звязку з відсуністю фінансування ДПІ у м. Краматорську ГУ ДФС у Донецькій області вважає причини пропуску звернення до суду з апеляційною скаргою поважними.
Разом з тим, зазначені обставини суддею-доповідачем до уваги не приймаються, оскільки відсутнє фінансування відповідача не є поважною причиною пропуску строку звернення до суду останнім.
Таким чином, підстави, зазначені апелянтом в клопотанні про поновлення строку апеляційного оскарження є неповажними.
За частиною 4 статті 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
З урахуванням викладеного, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням строку для зазначення інших підстав для поновлення строку апеляційного оскарження.
Крім того, згідно ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Закон України "Про судовий збір" № 3674-VI від 8 липня 2011 року (далі - Закон № 3674) визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону № 3674, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674-VI (в редакції на час звернення з адміністративним позовом), ставка судового збору за подання до адміністративного суду позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою-підприємцем 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.
В даному випадку спір майновий - постановою суду першої інстанції позов задоволено та визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення відповідача № 71/12858 від 05.06.2015 року, яким позивачу визначено суму податкового зобовязання за платежем Транспортний податок з фізичних осіб у розмірі 25000 грн.
Відповідно до підпункту 2 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674-VI (в редакції на час звернення з апеляційною скаргою), ставки судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду встановлюються в розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Статтею 5 Закону України «Про судовий збір» передбачені пільги щодо сплати судового збору, однак відповідач не входить до цього переліку.
Таким чином, апелянт повинен сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги на постанову суду у справі за позовом майнового характеру у розмірі 606 грн. 32 коп.
Такий документ апелянтом не наданий.
Відповідно до статей 108, 189 Кодексу адміністративного судочинства України зазначені обставини тягнуть за собою залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків, шляхом подання квитанції про сплату судового збору у загальному розмірі 606 грн. 32 коп. за наступними реквізитами: банк отримувача - Головне управління Державної казначейської служби України у Донецькій області, код банку отримувача-834016, ОКПО - 37944338, розрахунковий рахунок - 31211206781059, отримувач - Краматор. УК/м. Краматорськ/22030101 та зазначення інших підстав для поновлення строку апеляційного оскарження.
Враховуючи вищенаведене та керуючись статями 108, 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України,-
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 16 березня 2016 року у справі № 805/626/16-а - залишити без руху.
Встановити Державній податковій інспекції у м. Краматорську Головного управління ДФС у Донецькій області тридцятиденний строк з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для зазначення інших підстав для поновлення строку апеляційного оскарження та подання квитанції про сплату судового збору.
Роз'яснити скаржнику, що при невиконанні вимог даної ухвали, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження, що позбавляє апелянта права повторного звернення до апеляційного суду з цього питання.
Ухвала може бути оскаржена протягом двадцяти днів безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя-доповідач Жаботинська С.В.