Ухвала суду № 57347920, 22.04.2016, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.04.2016
Номер справи
803/2561/15
Номер документу
57347920
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

22 квітня 2016 року

Справа № 803/2561/15

Волинський окружний адміністративний суд у складі у складі:

головуючого - судді Александрової М.А., вивчивши заяву Квартирно-експлуатаційного відділу міста Володимир-Волинський про відстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області до Квартирно-експлуатаційного відділу міста Володимир-Волинський про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Квартирно-експлуатаційний відділ міста Володимир-Волинський звернувся із заявою про відстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області до Квартирно-експлуатаційного відділу міста Володимир-Волинський про стягнення податкового боргу в сумі 42 185 грн. 58 коп.

Згідно із частиною другою статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи. Частиною сьомою статті 9 КАС України визначено, що у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).

Відповідно до частини першої статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу. Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Таким чином, оскільки статтею 263 КАС України, яка регламентує відстрочення і розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення, не врегульовано дії суду у випадку невідповідності заяви вимогам, встановленим чинним законодавством України, у даному випадку за аналогією закону слід застосувати положення частини першої статті 107, частини першої статті 108 КАС України та залишити заяву без руху з огляду на наступне.

Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно з частиною першою статті 3 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI (в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22 травня 2015 року № 484-VIII, який набрав чинності 01 вересня 2015 року) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Підпунктом 6 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення – 0,3 розміру мінімальної заробітної плати.

Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" від 25 грудня 2015 № 928-VIII з 01 січня 2016 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1 378 грн.

Таким чином, за подання до адміністративного суду заяви про відстрочення виконання судового рішення слід сплатити судовий збір за ставкою, визначеною підпунктом 6 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону України "Про судовий збір" в розмірі 413 грн. 40 коп. (1 378 грн. х 0,3).

Однак, в порушення вимог частини третьої статті 106 КАС України до заяви не долучено документ про сплату судового збору. При цьому відповідно до вимог статті 5 Закону України "Про судовий збір" на позивача пільги, визначені вказаною нормою, не поширюються.

Також, суд звертає увагу заявника, що відповідно до частини першої статті 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Таким чином, з метою захисту прав та інтересів сторін виконавчого провадження суд може постановити ухвалу про відстрочення і розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.

Однак, в порушення наведеного заявником не надано суду доказів про відкриття виконавчого провадження.

Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне залишити заяву Квартирно-експлуатаційного відділу міста Володимир-Волинський про відстрочення виконання судового рішення без руху із наданням строку для усунення недоліків.

Тому, заявнику слід усунути зазначені недоліки заяви шляхом сплати судового збору в розмірі 413 грн. 40 коп. та надання суду доказів його сплати (оригінал платіжного документа); додання до позовної заяви письмових доказів про відкриття виконавчого провадження, надавши заявнику строк для усунення недоліків.

Керуючись статтями 107, 108, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України "Про судовий збір", суд

УХВАЛИВ:

Заяву Квартирно-експлуатаційного відділу міста Володимир-Волинський про відстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області до Квартирно-експлуатаційного відділу міста Володимир-Волинський про стягнення заборгованості залишити без руху.

Надати заявнику строк для усунення недоліків до 05 травня 2016 року.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя М.А. Александрова