ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
20 квітня 2016 року м. Київ № 826/6150/16
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кобилянський К.М., ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами
за позовом ОСОБА_1доКабінету Міністрів Українипро зоб'язання вчинити дії,ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Кабінету Міністрів України (далі - відповідач), в якій просить суд зобов'язати відповідача надати для розгляду суду:
- постанову Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294;
- стенограму вступної частини засідання Кабінету Міністрів України від 20 січня 2016 року в частині, яка стосується підвищення грошового забезпечення військовослужбовців;
- протокольне рішення Кабінету Міністрів України від 20 січня 2016 року№3;
- наказ МО України від 27.01.16 №44;
- всі підвищення грошового забезпечення, які включені в наказ МО України від 27.01.16 №44 прийняти постановою Кабінету Міністрів України (внести зміни в постанову Кабінету Міністрів від 7 листопада 2007 р. № 1294) ЩОДО структури та умов збільшення грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб.
Відповідно до статті 104 Кодексу адміністративного судочинства України звернення до адміністративного суду відбувається шляхом подання позовної заяви, яка має бути оформлена згідно статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Пунктом 6 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративний позов - це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів або на виконання повноважень у публічно-правових відносинах.
Ознайомившись з позовною заявою позивача, суд встановив, що вона не відповідає вимогам статі 106 Кодексу адміністративного судочинства України виходячи з наступного.
У відповідності до пункту 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами 4 і 5 статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Частиною четвертою статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України визначені вимоги, які може містити адміністративний позов. Так, адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
З прохальної частини позовної заяви вбачається, що позивачем не заявлено позовних вимог у відповідності до вищезазначених приписів, оскільки позов містить лише вимогу про зобов'язання відповідача надати до суду документи, порядок розгляду яких визначено положеннями статтей 73-75 Кодексу адміністративного судочинства України. Позовні вимоги до відповідача у розумінні Кодексу адміністративного судочинства України відсутні.
Таким чином, позивачу необхідно визначити зміст позовних вимог у відповідності до приписів статті 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно пункту 5 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Позивач у позові зазначив, що він звільнений від сплати судового збору на підставі пункту 7 статті 5 Закону України «Про судовий збір».
У відповідності до пункту 7 статті 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються громадяни, які у випадках, передбачених законодавством, звернулися із заявами до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб.
В порушення вимог даної норми, позивач не зазначає в інтересах якої особи ним подано позов до адміністративного суду.
Таким чином, позивачу потрібно надати відповідне клопотання про звільнення від сплати судового збору з обґрунтуванням наявності підстав для звільнення для його задоволення разом з відповідними доказами, або сплатити судовий збір у розмірі, встановленому статтею 4 Закону України «Про судовий збір».
З урахуванням викладеного, Окружний адміністративний суд міста Києва вважає, що позовна заява є такою, що подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Перелічені недоліки повинні бути усунені позивачем у 3-денний строк з дня набрання законної сили ухвалою про залишення позовної заяви без руху шляхом подання через канцелярію суду (або надіслання поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали:
- позовної заяви, оформленої у відповідності до вимог статті 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України з визначенням належних вимог до вказаного відповідача у справі;
- оригіналу документу про сплату судового збору згідно вимог Закону України "Про судовий збір" з врахуванням позовних вимог, заявлених в порядку усунення або клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Зазначені документи подати до суду з врахуванням положень частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 106, 108, статтею 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1.Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
2. Встановити позивачу 3-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня набрання законної сили ухвалою про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про те, що у випадку недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, позовна заява буде повернута позивачу.
4. Копію даної ухвали надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя К.М. Кобилянський