Ухвала суду № 57343604, 22.04.2016, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.04.2016
Номер справи
822/735/16
Номер документу
57343604
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

Справа № 822/735/16

У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

22 квітня 2016 рокум. Хмельницький

Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Божук Д.А., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали управління Пенсійного фонду України в м. Нетішині Хмельницької області до товариства з обмеженою відповідальністю "Сокіл УБ ХАЕС" про стягнення заборгованості,

В С Т А Н О В И В :

Управління Пенсійного фонду України в м. Нетішині Хмельницької області (далі по тексту позивач) звернулось до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Сокіл УБ ХАЕС" (далі по тексту відповідач) у якому просить стягнути заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком № 2 в розмірі 4786,92 грн. за період вересень 2015 року - лютий 2016 року.

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 18 квітня 2016 року дану позовну заяву було залишено без руху, оскільки встановлено, що позивачем не дотримано вимог, передбачених ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), та надано строк для усунення його недоліків - п'ять днів з моменту отримання копії вказаної ухвали.

22.04.2016 до суду на виконання вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху від 18.04.2016 надійшло клопотання про відстрочення сплати судового збору до прийняття судом рішення у даній справі (вх.№9139 від 22.04.2016). Вказане клопотання позивач обґрунтовує відсутністю в управління Пенсійного фонду України в м. Нетішині Хмельницької області коштів, призначених на сплату судового збору за подання позовів, внаслідок чого, просить суд відстрочити сплату судового збору.

Розглянувши подане клопотання, суд критично ставиться до доводів позивача щодо відсутності в останнього коштів на сплату судового збору за подання до суду даного адміністративного позову та вважає за необхідне в задоволенні клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору відмовити, виходячи з наступного.

Відповідно до ч.1 ст.88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Однак, суд вважає за необхідне звернути увагу, що 22 травня 2015 року Верховною Радою України прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" №484-VIII, який набрав чинності з 01 вересня 2015 року. В статті 5 Закону наведено перелік суб'єктів, які користуються пільгами щодо сплати судового збору, проте органи Пенсійного фонду України не звільняються від його сплати.

Посилання на неможливість сплатити судовий збір не є поважною обставиною для відстрочення сплати судового збору суб'єкту владних повноважень. Зокрема, такі підстави створюють нерівне відношення законодавчих норм в частині сплати судового збору щодо інших позивачів, які не є суб'єктами владних повноважень, що не відповідає, зокрема, положенням статті 129 Конституції України та статті 10 КАС України, відповідно до яких усі учасники адміністративного процесу є рівними перед законом і судом, не може бути привілеїв чи обмежень прав учасників адміністративного процесу за ознаками майнового стану або іншими ознаками.

Оскільки відстрочення від сплати судового збору на певний строк є правом, а не обов'язком суду, а заявлене позивачем клопотання про відстрочення сплати судового збору не містить доказів скрутного майнового стану особи та неможливості позивача забезпечити сплату судового збору у встановленому Законом України "Про судовий збір" розмірі, з метою дисциплінування суб'єктів владних повноважень у відносинах із судами та унеможливлення зловживання ними своїми процесуальними правами, а також враховуючи наявність зобов'язань державних органів, зокрема, щодо сплати судового збору, суд відмовляє у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.

Аналогічний висновок узгоджується з позицією Верховного Суду України, викладеною в ухвалі від 28.09.2015 року у справі №21-5496а15.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.72 цього Кодексу.

Враховуючи вищевикладене, а також приймаючи до уваги, що доказів сплати судового збору управління Пенсійного фонду України в м. Нетішині Хмельницької області не надало, суд приходить до висновку, що позивач не виконав вимоги ухвали суду про залишення позовної заяви без руху від 18 квітня 2016 року.

Відповідно до п.1 ч.3 ст.108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

Згідно ч. 6 ст.108 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

З аналізу вище викладених норм та обставин суд прийшов до висновку про наявність підстав для повернення позовної заяви позивачу.

Керуючись п.1 ч.3 ст.108, ст.165 КАС України, суд

У Х В А Л И В :

1. У задоволенні клопотання управління Пенсійного фонду України в м. Нетішині Хмельницької області про відстрочення сплати судового збору - відмовити.

2. Позовну заяву повернути управлінню Пенсійного фонду України в м. Нетішині Хмельницької області

3. Копію ухвали та позовну заяву з усіма доданими до неї матеріалами невідкладно надіслати позивачу.

Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя/підпис/ОСОБА_1"Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_1