Ухвала суду № 57309850, 21.04.2016, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.04.2016
Номер справи
815/6063/14
Номер документу
57309850
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

про залишення апеляційної скарги без руху

21 квітня 2016 р.м. ОдесаСправа № 815/6063/14

Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Єщенко О.В., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі Головного управління ДФС в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 12 жовтня 2015 року по справі №815/6063/14 за адміністративним позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі Головного управління Міндоходів в Одеській області про визнання дій протиправними, визнання нечинними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

В С Т А Н О В И В:

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 12 жовтня 2015 року частково задоволено адміністративний позов Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1.

На зазначену постанову суду Державна податкова інспекція у Комінтернівському районі Головного управління ДФС в Одеській області подала апеляційну скаргу.

Вивчивши апеляційну скаргу, суддя вважає, що скарга має бути залишена без руху, з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Проте, апеляційна скарга вказаним вимогам процесуального законодавства не відповідає, оскільки до скарги не додано документ про сплату судового збору.

Слід зазначити, що згідно із п.п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору встановлюється у сумі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Предметом адміністративного позову, поданого 24.10.2014 року, у цій справі є правомірність дій податкового органу стосовно проведення документальної невиїзної перевірки та податкових повідомлень-рішень форми «Р» від 09.10.2013 року №0003291701 про збільшення грошового зобов'язання по податку на доходи фізичних осіб за основним платежем у розмірі 75 615 грн. та застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 20 943,75 грн.; форми «Р» №0003311701 від 09.10.2013 року про збільшення грошового зобов'язання по податку на додану вартість за основним платежем у розмірі 40 683 грн. та застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 33 630,75 грн.; форми «С» №0000941701 від 05.03.2014 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 738 952 грн.; форми «С» №0000951701 від 05.03.2014 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 3 695 750 грн.; форми «Р» №0003311701 від 05.03.2014 року про збільшення грошового зобов'язання по податку на додану вартість за основним платежем у розмірі 40 683 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями у сумі 33 630,75 грн.; форми «Р» №0000921701 від 05.03.2014 року про збільшення штрафних (фінансових) санкцій на суму 510 грн.

Таким чином, вказані позовні вимоги містять майновий та немайновий характер, тому при обчисленні розміру судового збору слід виходити із правил, встановлених п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України від 08.07.2011 року № 3674-VI (в редакції, яка діяла на час подання позовної заяви).

Відповідно до п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України від 08.07.2011 року № 3674-VI (в редакції, яка діяла на час подання позовної заяви) за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору встановлюється у сумі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат, немайнового - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Так, розмір судового збору за подання у цій справі позову майнового характеру у сумі 2 відсотки від ціни позову (4 680 398,25 грн.) становить 93 607,97 грн., тобто застосовуються правила вказаної норми щодо максимального розміру судового збору за подання позову - 4 872 грн.

Розмір судового збору за подання позову немайнового характеру, виходячи з 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, яка установлено станом на січень 2014 року (1 218 грн.), становить 73,08 грн.

Таким чином, ставка судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції з урахуванням вимог п.п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України від 08.07.2011 року №3674-VI становить 5 439,59 грн. (110% від 4 872 + 73,08).

Статтею 5 Закону України від 08.07.2011 року №3674-VI Державну податкову інспекцію у Комінтернівському районі Головного управління ДФС в Одеській області не звільнено від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях, тому при поданні до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції апелянт має додержуватись правил, встановлених ч. 6 ст. 187 КАС України, п.п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI.

В апеляційній скарзі податковим органом ставиться питання про відстрочення оплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції з підстав відсутності коштів, призначених на оплату вказаного збору.

Відповідно до ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Такі ж правила визначає ст. 8 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI.

Аналіз наведених норм показав, що єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цих нормах дій є майновий стан заявника. Обґрунтування обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на цю особу.

Постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України «Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про судовий збір» від 23.01.2015 №2 судам роз'яснено, що якщо бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для звільнення від сплати судового збору.

Таким чином, наведені скаржником обставини не можуть бути підставою для відстрочення оплати судового збору, отже обставин, за якими суд може застосувати приписи ст. 88 КАС України, ст. 8 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI, не вбачається.

Відповідно до ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу.

Згідно із ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

З огляду на викладене, враховуючи норми Закону України «Про судовий збір» та процесуального законодавства, вважаю, що апеляційна скарга підлягає залишенню без руху із наданням апелянту строку на усунення недоліків апеляційної скарги шляхом подання оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі 5 439,59 грн. на рахунок Одеського апеляційного адміністративного суду №31212206781008, отримувач коштів: УК в м. Одесі/Приморський р-н/22030101, код ЄДРПОУ отримувача: 38016923, банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області, код банку отримувача (МФО): 828011, код ЄДРПОУ суду 34380461, код класифікації доходів бюджету: 22030101.

Керуючись ст.ст. 108, 186, 189 КАС України,-

У Х В А Л И В:

У задоволенні клопотання Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі Головного управління ДФС в Одеській області про відстрочення оплати судового збору - відмовити.

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі Головного управління ДФС в Одеській області - залишити без руху.

Надати апелянту строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги до 16 травня 2016 року.

Роз'яснити Державній податковій інспекції у Комінтернівському районі Головного управління ДФС в Одеській області, що у разі не усунення недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст. 108 КАС України апеляційна скарга буде повернута скаржнику.

Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, у відповідності до чинного законодавства.

Суддя: Єщенко О.В.