Радомишльський районний суд Житомирської області
Номер провадження2-а/289/15/16
Справа №289/309/16-а
Рядок статистичного звіту 3
Категорія: 2.1
ПОСТАНОВА
іменем України
18.04.2016 м. Радомишль
Радомишльський районний суд Житомирської області в складі:
головуючий суддя - Свінцицький Л. В. ,
секретар с/з -Глущенко Я.В.
за участі позивача ОСОБА_2
представника відповідача Виноградової Т.П. .,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в Радомишльському районному суді Житомирської області адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління пенсійного фонду України в Радомишльському районі, про зобов"язання нарахування та виплати пенсії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернулась до суду із вище зазначеним позовом і з урахуванням уточнення позову зазначила, що 04.02.2014 року їй було призначено пенсію по інвалідності довічно. Однак починаючи з 01.04.2015 року, відповідач перестав їй виплачувати пенсію. На її письмові звернення до відповідача продовжувати виплачувати пенсію відповідач письмово їй пояснив, що у виплаті пенсії їй відмовлено у зв'язку з тим, що вона працює на посаді державного службовця, тому вважає такі дії відповідача неправомірними.
В судовому засіданні позивач уточнив свої позовні вимоги і підтримав їх з підстав, зазначених у позовній заяві, просив їх задовольнити.
Представник відповідача, в судовому засідання позовні вимоги ОСОБА_2 не визнала, пояснила суду, що виплата пенсії їй припинена на законних підставах.
Вислухавши пояснення позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, оцінивши у сукупності докази надані сторонами як в обґрунтування позовних вимог так і в заперечення проти них, суд вважає, що позов обґрунтований та підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Радомишльському районі Житомирської області, та з 04.02.2014 року отримував пенсію по інвалідності, призначену відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Станом на 01.04.2015 року ОСОБА_2 працювала на посаді головного спеціаліста виконавчого апарату районної ради з соціально-економічних питань, адміністративно-територіального устрою, виборів і референдумів, яка віднесена до категорій відповідних посад державних службовців.
У зв'язку з набранням чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 02.03.2015 року, їй, як пенсіонеру, який працює на посаді державного службовця, припинено виплату пенсії з 01.04.2015 року.
Оскільки до 01.06.2015 року Верховною Радою України не було прийнято закону щодо призначення всіх пенсій, в тому числі спеціальних, на загальних підставах у червні та вересні 2015 року. ОСОБА_2 зверталася до управління Пенсійного фонду України в Радомишльському районі та Пенсійного фонду України з заявами про поновлення виплати пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Проте, листом від 28.12.2015 року №28\Л-8 Пенсійний орган повідомив про відсутність підстав для поновлення виплати такої пенсії,тому вказана обставина стала підставою для звернення до суду з даним адміністративним позовом.
Відповідно до ч.І ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до ч.І ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб у сфері публічно - правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Пенсійне забезпечення громадян України, в тому числі, порядок призначення та виплати пенсій, визначення розміру пенсії, регулюються Законом України "Про пенсійне забезпечення", Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та іншими нормативно-правовим актами.
З 01.04.2015 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" № 213-УШ від 02.03.2015 року (далі Закон № 213-УІІІ від 02.03.2015 року), пп. 2 п.12 розділу 1 якого внесені зміни в ст. 47 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", згідно яких:
тимчасово, у період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року: у період роботи особи (крім інвалідів І та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту") на посадах, які дають право на призначення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених законами України "Про статус народного депутата України", "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", пенсії, призначені відповідно до цього Закону, не виплачуються; у період роботи на інших посадах/роботах пенсія, призначена особі відповідно до цієї статті (крім інвалідів І та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх
соціального захисту"), розмір якої перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Після звільнення з роботи виплата пенсії відповідно до цього Закону поновлюється.
Пенсійний орган вважає, що оскільки ОСОБА_2 працює на посаді, яка дає право на призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», то в період з 1 квітня по 31 грудня 2015 року пенсія, призначена згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» йому виплачуватися не повинна.
З матеріалів справи вбачається, що листом від 28.12.2015 року №28/Л-8 Пенсійний орган повідомив позивача про те, що її посада станом на 01.04.2015 року дає право на призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», а відтак, призначена пенсія з 01.04.2015 року не виплачується.
Відтак, станом на 01 квітня 2015 року посада, на якій працювала позивач, дійсно, передбачала право на призначення пенсії в порядку та на умовах, передбачених Законом України «Про державну службу», у зв'язку з чим відповідачем правомірно виплату пенсії було припинено.
Крім того, згідно довідки Радомишльської районної ради від 12.01.2016 року №02-23\5, ОСОБА_2 працює на посаді головного спеціаліста виконавчого апарату районної ради з соціально-економічних питань, адміністративно-територіального устрою, виборів і референдумів, з 05.05.2014 року.
Разом з тим, відповідно до пункту 5 розділу III «Прикінцеві положення» Закону № 213, у разі неприйняття до 01 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі-спеціальних, на загальних підставах з 01 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.
Вказаний в пункті 5 розділу III «Прикінцеві положення» Закону № 213 закон щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах до 01 червня 2015 року прийнятий не був, у зв'язку з чим з вказаної дати втратили чинність, зокрема, норми Закону України «Про державну службу» щодо пенсійного забезпечення і, відповідно, пенсії за цим Законом не призначаються.
3 01 червня 2015 року особам, які підпадають під дію Закону України «Про державну службу», пенсія призначається відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Відтак, з 01 червня 2015 року посада, на якій працює позивач, не передбачає права на призначення пенсії в порядку та на умовах, передбачених Законом України «Про державну службу», у зв'язку з чим, передбачені статтею 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» підстави для невиплати позивачу пенсії, призначеної відповідно до цього Закону, відпали і з 01 червня 2015 року перешкоди для виплати позивачу вказаної пенсії відсутні.
У з'язку з тим, що відповідач відновив виплату позивачу пенсії з 01.03.2016 року, тому суд приходить до висновку, що відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», на користь позивача з відповідача підлягає стягненню виплата невиплаченої пенсії за період з 01.06.2015 року по 29.02.2016 року.
Судові витрати суд стягує з відповідача.
На підставі викладеного,та керуючись ст. 19 Конституції України,ст.ст. 8,9,11, 86, 94, 128,160-163, 167, 186. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Радомишльському районі Житомирської області задовольнити.
Зобов'язати- управління Пенсійного фонду України в Радомишльському районі Житомирської області провести нарахування і виплату пенсії ОСОБА_2 у повному обсязі з 01 червня 2015 року по 29 лютого 2013 року, призначеної відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Стягнути з управління Пенсійного фонду України в Радомишльському районі Житомирської області на користь ОСОБА_2 сплачений нею судовий збір при подачі позову до суду в сумі 488 гривень.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Радомишльський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання повного тексту постанови. .
Суддя Свінцицький Л. В.