ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
11 квітня 2016 року № 826/3918/15
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі головуючого судді Качура І.А., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Альтен-Інвест»
до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах
енергетики та комунальних послуг
третя особа 1. Державне підприємство «Енергоринок»
2. Міністерство енергетики та вугільної промисловості України
3. Міністерство юстиції України
про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
До судді Окружного адміністративного суду м. Києва Саніна Б.В. звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Альтен-Інвест» (надалі - позивач/ТОВ «Альтен-Інвест) з адміністративним позовом до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (надалі - відповідач/НКРЕКП), треті особи: Державне підприємство «Енергоринок» (надалі - третя особа-1/ДП «Енергоринок»), Міністерство енергетики та вугільної промисловості України (надалі - тертя особа-2), Міністерство юстиції України (надалі - третя особа-3/Мін'юст України), в якому просить суд:
1. Визнати протиправною бездіяльність НКРЕКП щодо не встановлення станом на 27 серпня 2014 року, станом на 24 вересня 2014 року, станом на 28 жовтня 2014 року, станом на 25 листопада 2014 року, станом на 24 грудня 2014 року «зеленого» тарифу ТОВ «Альтен-Інвест» (код ЄДРПОУ 37729295), на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст.171 Закону України «Про електроенергетику» (надалі - Закон №575/97), станом на 01 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення відповідачем роздрібних тарифів для споживачів, а саме станом на 27 серпня 2014 року, станом на 24 вересня 2014 року, станом на 28 жовтня 2014 року, станом на 25 листопада 2014 року, станом на 24 грудня 2014 року.
2. Зобов'язати НКРЕКП прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу ТОВ «Альтен-Інвест» (код ЄДРПОУ 37729295) на вересень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст.171 Закону №575/97, станом на 01 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 27 серпня 2014 року.
3. Зобов'язати НКРЕКП прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу ТОВ «Альтен-Інвест» (код ЄДРПОУ 37729295) на жовтень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст.171 Закону №575/97, станом на 01 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 24 вересня 2014 року.
4. Зобов'язати НКРЕКП прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу ТОВ «Альтен-Інвест» (код ЄДРПОУ 37729295) на листопад 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст.171 Закону №575/97, станом на 01 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 28 жовтня 2014 року.
5. Зобов'язати НКРЕКП прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу ТОВ «Альтен-Інвест» (код ЄДРПОУ 37729295) на грудень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст.171 Закону №575/97, станом на 01 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 25 листопада 2014 року.
6. Зобов'язати НКРЕКП прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу ТОВ «Альтен-Інвест» (код ЄДРПОУ 37729295) на січень 2015 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст.171 Закону №575/97, станом на 01 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 24 грудня 2014 року.
7. Судові витрати покласти на відповідача.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.03.2015 р. було відкрито провадження у справі та призначено попереднє судове засідання.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 05.05.2015 р. закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Водночас, у зв'язку з припиненням повноважень судді Окружного адміністративного суду м. Києва Саніна Б.В., у провадженні якого перебувала адміністративна справа №826/3918/15 і не була ним розглянута, відповідно до протоколу автоматичного розподілу судової справи між суддями від 21.05.2015 р., вказану адміністративну справу було передано для подальшого розгляду судді Окружного адміністративного суду м. Києва Качуру І.А.
Так, ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 25.05.2015 р. адміністративну справу №826/3918/15 було прийнято до свого провадження суддею Качуром І.А. та призначено до судового розгляду.
В судове засідання з'явився представник позивача, який позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить суд їх задовольнити з підстав викладених в адміністративному позові, зокрема зазначає про протиправність бездіяльності відповідача, що полягає у не встановленні позивачу «зелених» тарифів на вересень - грудень 2014 року та січень 2015 р., чим на думку останнього грубо порушує права ТОВ «Альтен-Інвест» на застосування гарантованого законодавством «зеленого» тарифу у розмірах визначених Законом №575/97, що призводить до недоотримання позивачем повної оплати за вироблену електричну енергію з альтернативних джерел за період вересень - грудень 2014 року та січень 2015 р.
В судове засідання з'явився представник відповідача, який проти адміністративного позову заперечує в повному обсязі, просить суд в його задоволенні відмовити з підстав викладених в письмових запереченнях, зокрема зазначає, що у зв'язку зі зміною офіційного курсу євро, до закінчення дії тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії Комісією не здійснено перегляду рівня «зелених» тарифів, зокрема, беручи до уваги положення розпоряджень Кабінету Міністрів України №764-р від 13.08.2014 р., №915-р. від 01.10.2014 р. та №1195-р від 08.12.2014 р.
В судове засідання третя особа-1 та третя особа-2 не з'явились, про дату, час та місце судового розгляду справи були належним чином повідомлені, заяв щодо перенесення розгляду справи або слухання справи за їх відсутності до суду не подавали, про причини неявки суду не повідомляли.
В судове засідання з'явився представник третьої особи-3, який вирішення адміністративної справи поклав на розсуд суду.
Зважаючи на відсутність в судовому засіданні представників третьої особи-1 та третьої особи-2, а також приймаючи до уваги відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, на підставі ст.3 та ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суд дійшов висновку про можливість перейти до розгляду справи в порядку письмового провадження за наявними в матеріалах справи доказами.
Розглянувши наявні в матеріалах справи докази, заслухавши в судовому засіданні пояснення представників позивача, відповідача та третьої особи-3, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, в межах заявлених позовних вимог, суд дійшов висновку про наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ «Альтен-Інвест» є учасником оптового ринку електроенергетики України, який виробляє електроенергію, на об'єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії, що підтверджується ліцензіями серії АГ №579649 та АЕ №194770, виданими Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (надалі - НКРЕ).
Так, Постановою НКРЕ №568 від 10.05.2012 р. «Про затвердження «зеленого» тарифу ТОВ «Альтен-Інвест»», позивачу було затверджено «зелений» тариф на електроенергію, вироблену на об'єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії, до 01.01.2030 р.
Водночас, на підставі ліцензії серії АГ №579649, з метою здійснення продажу електроенергії, між позивачем та ДП «Енергоринок» було укладено договір №8565/02 від 31.05.2012 р., відповідно до умов якого, ТОВ «Альтен-Інвест» (ВАД) зобов'язується продавати, а ДП «Енергоринок» (ДПЕ) зобов'язується купувати вироблену електроенергію в точках поставки - на межі балансової належності електричних мереж, що визначені в Актах розмежування балансової належності електричних мереж (додаток №3 до цього Договору).
Величина тарифу на електроенергію, яку позивач продає ДП «Енергоринок», не може бути меншою за фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу, який на кожну дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів перераховується в національну валюту за офіційним валютним курсом Національного банку України на таку дату. Фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу для позивача установлюється шляхом перерахування в евро величини «зеленого» тарифу, розрахованого відповідно до положень п.2.3 цього Договору.
Так, в обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що останній перегляд «зеленого» тарифу відповідно до положень законодавства відбувся 31 липня 2014 року. Постановою Комісії «Про встановлення «зелених» тарифів на електричну енергію» №1072 від 31.07.2014 р. був перерахований «зелений» тариф на серпень 2014 року. З вересня 2014 року по січень 2015 року відповідач не перераховує «зелений» тариф відповідно до вимог ст.171 Закону №575/97 та п.1.4 - п.1.7 Порядку встановлення, перегляду та припинення дії «зеленого» тарифу для суб'єктів господарської діяльності, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики №1421 від 02.11.2012 р. (надалі - Порядок №1421), чим порушує права за охоронювані законом інтереси позивача.
Таким чином, вважаючи таку бездіяльність відповідача протиправною та такою, що порушує права та інтереси позивача, останній звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Вирішуючи спір по суті, суд виходив із наступного.
Нормативно-правовим актом, що визначає правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці і регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, розподілом, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників в цій галузі є Закон №575/97.
Відповідно до абз.1 ст.8 Закону №575/97 державне управління в електроенергетиці здійснюють центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики в електроенергетичному комплексі, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику в електроенергетичному комплексі.
Згідно ст.11 Закону №575/97 державне регулювання діяльності в електроенергетиці провадиться шляхом формування тарифної політики відповідно до законодавства, надання ліцензій на здійснення окремих видів діяльності в електроенергетиці, здійснення контролю за діяльністю суб'єктів електроенергетики та інших учасників ринку електричної енергії та встановлення відповідальності за порушення умов і правил здійснення ними діяльності в електроенергетиці та на ринку електричної енергії.
Органом державного регулювання діяльності в електроенергетиці є Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики.
Водночас, Указом Президента України №693/2014 від 27.08.2014 року «Про ліквідацію Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики» ліквідовано Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, та утворено Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Відповідно до п.1 Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженого Указом Президента України №715/2014 від 10.09.2014 р. (надалі - Положення №715/2014), Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президентові України і підзвітним Верховній Раді України.
НКРЕКП є органом державного регулювання діяльності у сферах енергетики та комунальних послуг.
Зокрема, п.4 Положення №715/2014 визначено, що НКРЕКП відповідно до покладених на неї завдань, крім іншого: бере участь у формуванні та забезпеченні реалізації єдиної державної політики у сферах функціонування ринків електричної енергії, природного газу, нафти та нафтопродуктів, у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання і водовідведення, перероблення та захоронення побутових відходів; установлює ціни (тарифи) на електричну енергію, тарифи на її передачу та постачання; здійснює інші повноваження, визначені законами України та покладені на неї Президентом України.
Згідно п.6 Положення №715/2014 НКРЕКП для забезпечення виконання покладених на неї завдань і функцій має право, приймати у межах своєї компетенції рішення, що є обов'язковими до виконання суб'єктами природних монополій.
В той же час, положеннями ст.12 Закону №575/97 визначено, що основними завданнями національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, зокрема є: участь у формуванні та забезпеченні реалізації єдиної державної політики щодо розвитку та функціонування оптового ринку електроенергії України; державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці; забезпечення проведення цінової та тарифної політики в електроенергетиці в межах повноважень, визначених законодавством.
При цьому, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, відповідно до покладених на неї завдань, з поміж іншого бере участь у регулюванні платіжно-розрахункових відносин на ринку електричної енергії, в межах повноважень, визначених законом; забезпечує реалізацію державної політики щодо стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії, у тому числі шляхом погодження договорів на купівлю такої електроенергії оптовим ринком електричної енергії України на підтвердження державних гарантій, встановлених законом.
Таким чином, з вищевикладеного вбачається, що відповідач наділений правом в межах повноважень визначених чинним законодавством встановлювати тарифи на електроенергію.
Як вбачається з матеріалів справи, що не заперечується сторонами, ТОВ «Альтен-Інвест» є виробником електроенергії з альтернативних джерел енергії, у зв'язку з чим відповідачем було затверджено останньому «зелені» тарифи.
В той же час, як встановлено судом під час розгляду адміністративної справи, з метою здійснення продажу електроенергії, між ТОВ «Альтен-Інвест» (надалі - ВАД) та ДП «Енергоринок» (надалі - ДПЕ) було укладено Договір №8565/02, відповідно до якого ВАД зобов'язується продавати, а ДПЕ зобов'язується купувати електроенергію, вироблену ВАД та здійснювати її оплату відповідно до умов цього договору (п.1.1 Договору №8565/02).
Відповідно до п.2.3 Договору №8565/02 тариф на електроенергію. яку ВАД продає ДПЕ, на дату укладення цього договору становить 5,0509 гривень за 1 кВт/год без ПДВ. Величина тарифу встановлюється НКРЕ у національній валюті України.
НКРЕ встановлює тариф на рівні роздрібного тарифу для споживачів другого класу напруги на січень 2009 року помноженого на коефіцієнт 4,8 (коефіцієнт відповідно до Закону). Для малих гідроелектростанцій та суб'єктів господарювання, які виробляють електроенергію з енергії сонячного випромінювання, роздрібний тариф для споживачів другого класу напруги визначається із застосуванням тарифного коефіцієнта, що застосовується для пікового періоду часу (для тризонної тарифної класифікації).
Пунктом 2.4 Договору №8565/02 визначено, що величина тарифу на електроенергію, яку ВАД продає ДПЕ, не може бути меншою за фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу, який на кожну дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів перераховується в національну валюту за офіційним валютним курсом Національного банку України на таку дату. Фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу для ВАД установлюється шляхом перерахування в євро величини «зеленого» тарифу, розрахованого відповідно до положень п.2.3 цього договору.
Згідно п.2.5 Договору №8565/02 вартість електричної енергії, купленої ДПЕ у ВАД в розрахунковому місяці, визначається на підставі тарифу відповідно до п.2.3 та фактичних обсягів електроенергії купленої ДПЕ у ВАД.
Так, в обґрунтування протиправної бездіяльності відповідача, позивач зазначає про те, що НКРЕКП у період з вересня по грудень 2014 року, та у січні 2015 року не було затверджено «зелених» тарифів, внаслідок чого ТОВ «Альтен-Інвест» вимушений застосовувати «зелений» тариф за серпень 2014 р., що на думку позивача є порушенням його прав та інтересів, адже внаслідок такої бездіяльності відповідача, ТОВ «Альтен-Інвест» не отримує повної оплати за реалізовану електроенергію.
Розглянувши наявні в матеріалах справи докази, заслухавши в судовому засіданні пояснення представників сторін, суд критично ставиться до посилань відповідача, на рахунок правомірності його бездіяльності щодо не затвердження у період вересень - грудень 2014 року та у січні 2015 року «зелених» тарифів, з огляду на наступне.
Відповідно до положень ст.171 Закону №575/97 «зелений» тариф встановлюється національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, на електричну енергію, вироблену на об'єктах електроенергетики, у тому числі на введених в експлуатацію чергах будівництва електричних станцій (пускових комплексах) з альтернативних джерел енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії - вироблену лише мікро-, міні- та малими гідроелектростанціями), за умови виконання вимог щодо місцевої складової, передбачених цим Законом.
«Зелений» тариф встановлюється для кожного суб'єкта господарювання, який виробляє електричну енергію з альтернативних джерел енергії, за кожним видом альтернативної енергії та для кожного об'єкта електроенергетики (або для кожної черги будівництва електростанції (пускового комплексу). Для суб'єктів господарювання та приватних домогосподарств, які виробляють електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії, «зелений» тариф встановлюється до 1 січня 2030 року.
Фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу для суб'єктів господарювання встановлюється шляхом перерахування у євро «зеленого» тарифу, розрахованого за правилами цього Закону, станом на 1 січня 2009 року за офіційним валютним курсом Національного банку України на зазначену дату. «Зелений» тариф не може бути менший за фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу, який на кожну дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів перераховується у національну валюту за офіційним валютним курсом Національного банку України на таку дату.
В той же час, встановлення та перегляд «зеленого» тарифу регулюється Порядком №1421.
Так, відповідно до положень п.1.4 - п.1.7 Порядку №1421 «зелений» тариф встановлюється для кожного суб'єкта господарювання, який виробляє електричну енергію з альтернативних джерел енергії, за кожним видом альтернативної енергії та для кожного об'єкта електроенергетики (або для кожної черги будівництва електростанції (пускового комплексу)).
«Зелений» тариф для кожного виду альтернативного джерела енергії встановлюється на рівні, визначеному Законом. Фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу для суб'єктів господарювання встановлюється шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно з Законом, станом на 01 січня 2009 року за офіційним валютним курсом Національного банку України на зазначену дату. «Зелений» тариф не може бути меншим від фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, який на кожну дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів перераховується у національну валюту за офіційним валютним курсом Національного банку України на таку дату.
Водночас, п.1.9 Порядку №1421 визначено, що розрахунковим місяцем для цілей цього Порядку є календарний місяць, на який встановлюється «зелений» тариф.
Рішення щодо встановлення «зелених» тарифів та фіксованих мінімальних розмірів «зеленого» тарифу для кожного виду альтернативної енергії приймаються НКРЕ на засіданні у формі відкритого слухання. Такі рішення розміщуються на офіційному веб-сайті НКРЕ та публікуються в інформаційному бюлетені НКРЕ (п.1.10 Порядку №1421).
Отже, з аналізу вищевикладеного вбачається, що відповідач зобов'язаний встановлювати «зелений» тариф на кожний розрахунковий місяць за встановленою формулою та на підставі курсу євро, офіційно встановленого Національним банком України станом на дату встановлення роздрібних тарифів для споживачів на розрахунковий місяць.
Однак, як встановлено судом під час розгляду адміністративної справи, що не спростовано представником відповідача, останній перегляд «зелених» тарифів відбувся 31.07.2014 р. відповідно до постанови відповідача «Про встановлення «зелених» тарифів на електричну енергію» №1072, якою було встановлено «зелені» тарифи на серпень 2014 року.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, а також приймаючи до уваги умови Договору №8565/02 якими визначено, що вартість електричної енергії визначається на підставі «зеленого» тарифу, перерахованого Комісією, суд погоджується з доводами позивача на рахунок того, що не встановлення «зелених» тарифів на електричну енергію у вересні, жовтні, листопаді, грудні 2014 року та січні 2015 року не дозволяє встановити загальну вартість реалізованої електроенергії відповідно до Договору №8565/02, що призводить до неотримання ТОВ «Альтен-Інвест» повної оплати за продану ДП «Енергоринок» електроенергію, що на думку суду є порушенням вимог Закону №575/97.
В той же час, суд критично ставиться до посилань відповідача на розпорядження Кабінету Міністрів України «Про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії» №764-р від 13.08.2014 р., №915-р від 01.10.2014 р. та №1195-р від 08.12.2014 р., як на підставу не встановлення у період з вересня по грудень 2014 року, та в січні 2015 року «зелених» тарифів на електроенергію, оскільки вищевказані розпорядження спрямовані зокрема, на забезпечення коригування тарифів та не містять жодних посилань щодо не затвердження Комісією розміру «зелених» тарифів.
Так, суд вважає за необхідне зазначити, що порядок та строки перегляду «зеленого» тарифу чітко встановлені Законом №575/97, таким чином, на думку суду, розпорядження Кабінету Міністрів України «Про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії» №764-р від 13.08.2014 р., №915-р від 01.10.2014 р. та №1195-р від 08.12.2014 р., не є підставами для відмови від перегляду «земного» тарифу.
Відповідно до положень ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
В той же час, ч.1 ст.41 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» визначено, що Кабінет Міністрів України спрямовує свою діяльність на виконання Конституції та законів України, актів Президента України, постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, Програми діяльності Кабінету Міністрів України, схваленої Верховною Радою України.
Таким чином, з врахуванням вище викладеного, суд приходить до висновку, що розпорядження Кабінету Міністрів України «Про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії» №764-р від 13.08.2014 р., №915-р від 01.10.2014 р. та №1195-р від 08.12.2014 р., не можуть змінювати встановлені Законом №575/97 положення щодо порядку та розміру перегляду «зеленого» тарифу.
Крім того, суд вважає за необхідне зазначити, що зі змісту листів №01/13-167П від 27.08.2014 р. та №01/13-1776 від 01.09.2014 р., на які також посилається у своїх запереченнях відповідач, не вбачається зобов'язання Комісії вжити конкретних дій щодо не встановлення «зелених» тарифів суб'єктам альтернативної енергетики, чи інші обставини, які слугували б підставою для не встановлення «зелених» тарифів ТОВ «Альтен-Інвест» за розрахункові місяці, а саме: вересень - грудень 2014 року та січень 2015 року.
Таким чином, з врахуванням вищевикладеного, суд погоджується з доводами позивача щодо протиправності бездіяльності відповідача, що полягає у не встановленні Комісією «зелених» тарифів у період вересень - грудень 2014 року та в січні 2015 року, що призвело до неотримання позивачем повної оплати за реалізовану ДП «Енергоринок» електроенергію, як насідок суд вважає позовні вимоги ТОВ «Альтен-Інвест» обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.72 цього Кодексу.
Крім того, в ч.2 ст.72 КАС України зазначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Статтею 159 КАС України встановлено, що судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, яке ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
З огляду на вищевказане суд, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог позивача. Відповідно до положень ст.94 КАС України, судовий збір відшкодовується позивачу.
Керуючись положеннями ст.ст. 2, 17, 71, 86, 158-163, 167, 254 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Альтен-Інвест» до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг - задовольнити в повному обсязі.
2. Визнати протиправною бездіяльність Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо не встановлення станом на 27 серпня 2014 року, станом на 24 вересня 2014 року, станом на 28 жовтня 2014 року, станом на 25 листопада 2014 року, станом на 24 грудня 2014 року «зеленого» тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю «Альтен-Інвест» (код ЄДРПОУ 37729295), на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст.171 Закону України «Про електроенергетику», станом на 01 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на дату встановлення відповідачем роздрібних тарифів для споживачів, а саме: станом на 27 серпня 2014 року, станом на 24 вересня 2014 року, станом на 28 жовтня 2014 року, станом на 25 листопада 2014 року, станом на 24 грудня 2014 року.
3. Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю «Альтен-Інвест» (код ЄДРПОУ 37729295) на вересень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст.171 Закону України «Про електроенергетику», станом на 01 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 27 серпня 2014 року.
4. Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю «Альтен-Інвест» (код ЄДРПОУ 37729295) на жовтень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст.171 Закону України «Про електроенергетику», станом на 01 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 24 вересня 2014 року.
5. Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю «Альтен-Інвест» (код ЄДРПОУ 37729295) на листопад 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст.171 Закону України «Про електроенергетику», станом на 01 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 28 жовтня 2014 року.
6. Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю «Альтен-Інвест» (код ЄДРПОУ 37729295) на грудень 2014 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст.171 Закону України «Про електроенергетику», станом на 01 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 25 листопада 2014 року.
7. Зобов'язати Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг прийняти рішення щодо встановлення «зеленого» тарифу Товариству з обмеженою відповідальністю «Альтен-Інвест» (код ЄДРПОУ 37729295) на січень 2015 року на рівні не меншим фіксованого мінімального розміру «зеленого» тарифу, шляхом перерахування в євро «зеленого» тарифу, розрахованого згідно зі ст.171 Закону України «Про електроенергетику», станом на 01 січня 2009 року, за офіційним валютним курсом Національного банку України на 24 грудня 2014 року.
8. Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Альтен-Інвест» понесені судові витрати в розмірі 433 (чотириста тридцять три) грн. 48 коп. із Державного бюджету України.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст.254 КАС України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.185-187 КАС України.
Суддя І.А. Качур