Постанова № 57286040, 21.04.2016, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.04.2016
Номер справи
583/1216/16-а
Номер документу
57286040
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 квітня 2016 р. Справа № 583/1216/16-аКолегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Бенедик А.П.

Суддів: Калиновського В.А. , Філатова Ю.М.

за участю секретаря судового засідання Тітової А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду у м. Харкові адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 17.04.2016р. по справі №583/1216/16-а

за позовом ОСОБА_1

до Сонячненської сільської виборчої комісії, Заступника голови Сонячненської сільської виборчої комісії , третя особа Центральна виборча комісія

про зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИЛА:

Позивач, ОСОБА_1, звернулась до суду із адміністративним позовом до Сонячненської сільської виборчої комісії, Заступника голови Сонячненської сільської виборчої комісії, третя особа Центральна виборча комісія, в якому просила зобов'язати Сонячненську СВК негайно видати їй посвідчення кандидата в депутати по виборчому округу №12

В обґрунтування позову зазначила, що має намір реалізувати право бути обраною депутатом Сонячненської сільської ради по виборчому округу №12. Голосування повинно було проводитись 03.04.2016 року, а виборчий процес розпочався 13.02.2016 року, відповідно до оприлюдненої постанови Сонячненської СВК № 25 від 03.02.2016 року. Постановою Сонячненської СВК № 28 від 08.04.2016 року позивача зареєстровано кандидатом в депутати по одномандатному виборчому округу №12, але станом на 15.04.2016 року посвідчення кандидата в депутати видано не було, чим порушено вимоги ч.5 ст. 42 Закону України «Про місцеві вибори».

Постановою Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 17.04.2016 року в задоволенні позовних вимог відмовлено.

Стягнуто з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 551 грн. 20 коп.

Не погодившись із вказаним рішенням, позивачем подано апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 17.04.2016 року та прийняти нову, якою зобов'язати Сонячненську СВК негайно видати їй посвідчення кандидата в депутати по виборчому округу №12

Обґрунтовуючи вимоги апеляційної скарги, позивач посилається на прийняття оскаржуваної постанови з порушенням норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

Вказує, на виконання рішення суду Сонячненською СВК прийнято постанову № 28 від 08.04.2016 року, якою зареєстровано позивача кандидатом в депутати по одномандатному виборчому округу №12. Згідно положень ч.5 ст. 42 Закону України «Про місцеві вибори» територіальна виборча комісія у триденний строк з дня прийняття рішення про реєстрацію видає кандидату в депутати посвідчення кандидата в депутати за формою, встановленою Центральною виборчою комісією. Станом на 15.04.2016 року Сонячненською СВК в порушення вимог ч.5 ст. 42 Закону України «Про місцеві вибори» не було видано позивачу посвідчення кандидата в депутати за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.

Сторони у судове засідання не прибули, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені у встановленому законом порядку.

До суду надійшла заява заступника голови Сонячненської СВК про розгляд справи без участі.

Відповідно до ч.12 ст. 172 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає судовому розгляду.

Відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України, суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Враховуючи, що сторони про час та місце апеляційного розгляду справи повідомлені у встановленому законом порядку, колегія суддів у відповідності до ч. 12 ст. 172 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи за відсутності сторін, без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду та доводи апеляційної скарги, дослідивши письмові докази, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що постановою Сонячненської СВК № 25 від 13.02.2016 року визнано повторні вибори по одномандатному виборчому округу № 12 такими, що не відбулися, та призначено повторні вибори по одномандатному виборчому окрузі № 12 на 03.04.2016 року, виборчий процес яких розпочинається з 13.02.2016 року (а.с. 18).

Постановою Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 10.03.2016 року по справі №583/737/16-а визнано протиправною бездіяльність Сонячненської СВК по організації роботи стосовно можливості реалізації права подати документи для реалізації кандидатом в депутати на повторних виборах, що відбудуться 3 квітня 2016 року по виборчому округу №12 Сонячненської СВК прийняти документи від ОСОБА_1 згідно вимог ст. 39 Закону України «Про місцеві вибори» як кандидата в депутати по виборчому округу № 12 Сонячненської СВК на повторні вибори, що відбудуться 3 квітня 2016 року.

31.03.2016 року державним виконавцем Відділу державної виконавчої служби Охтирського міськрайонного управління юстиції Богомол С.М. винесено постанову серії ВП №50673364 про відкриття виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 26.03.2016 року №583/737/16-а щодо зобов'язання Сонячненської СВК прийняти документи від ОСОБА_1 згідно вимог ст. 39 Закону України «Про місцеві вибори» як кандидата в депутати по виборчому округу № 12 Сонячненської СВК на повторні вибори, що відбудуться 3 квітня 2016 року (а.с. 13-14).

На виконання рішення суду, 08.04.2016 року Сонячненською СВК прийнято заяву від ОСОБА_1 з проханням зареєструвати її кандидатом в депутати по одномандатному виборчому округу №12 датовану 08.03.2016 року, про що складено Акт від 08.04.2016 року (а.с. 15)

Постановою Сонячненської СВК від 08.04.2016 року №28 зареєстровано ОСОБА_1 кандидатом в депутати по одномандатному виборчому округу № 12. Вказану постанову вирішено оприлюднити на дошці оголошень Сонячненської сільської ради Сумської області (а.с. 16).

Вказані обставини жодною із сторін не оскаржуються, в зв'язку з чим, не підлягають додатковому доказуванню.

Також, як встановлено під час апеляційного розгляду, 03.04.2016 року зазначені вибори не відбулись, про що 18.03.2016 року Сонячненською СВК винесено постанову № 27 "Про визнання виборів в одномандатному виборчому окрузі № 12 такими, що не відбулися, та призначення повторних виборів". Відповідно до змісту постанови, на 03.04.2016 року Сонячненською СВК було призначено повторні вибори. В зв'язку з тим, що Сонячненська сільська рада не виділила кошти для проведення виборів Сонячненська СВК, відповідно до п.17 ч.4 ст.25 та керуючись п.3 ч. 2 ст. 85 Закону України "Про місцеві вибори" Сонячненська СВК постановила: 1) Визнати повторні вибори по одномандатному виборчому окрузі № 12 такими, що не відбулися. 2) Призначити повторні вибори по одномандатному виборчому окрузі №12 на 15 травня 2016 року. Виборчий процес розпочати при умові виділення коштів з місцевого бюджету з 25 березня 2016р. 3) Дану постанову направити до ЦВК. 4) Дану постанову оприлюднити на інформаційну дошку в селі Іллічівка.

Разом з тим, постановою Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 23.03.2016 року по справі №583/905/16-а визнано незаконною та скасовано постанову Сонячненської СВК № 27 від 18.03.2016 року про визнання виборів в одномандатному виборчому окрузі № 12 такими, що не відбулися, та призначення повторних виборів.

Зазначені обставини підтверджуються надісланими на адресу суду апеляційної інстанції копіями постанови Сонячненської СВК № 27 від 18.03.2016 р. та протоколу №7 від 25.10.2015 р., а також постанови Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 23.03.2016 р. по справі №583/905/16-а (а.с. 45-50).

Враховуючи, що станом на 15.04.2016 року Сонечнянською СВК не видано позивачу посвідчення кандидата в депутати за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, позивач звернулась до суду із даним позовом.

Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що оскільки повторні вибори були призначені на 03.04.2016 року, то видачу посвідчень зареєстрованим кандидатам в депутати, відповідно до строків, передбачених законодавством, для належної підготовки та проведення виборів, Сонячненська СВК зобов'язана була здійснити не пізніш як за 20 днів до дня голосування, тобто не пізніше 14.03.2016р., що безпосередньо б вплинуло на подальшу підготовку та проведення виборів по одномандатному виборчому округу № 12 в депутати Сонячненської сільської ради. З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що предмет спору хоча і виник в межах виборчого процесу по повторних виборах депутатів Сонячненської сільської ради Охтирського району Сумської області по одномандатному виборчому окрузі № 12, які призначені на 03.04.2016 року, однак, на час звернення до суду, тобто 15.04.2016р., не стосується виборчих процедур щодо підготовки та проведення цих виборів у строки, передбачені законодавством, а тому позов задоволенню не підлягає.

Колегія суддів не погоджується з висновками суду першої інстанції, враховуючи наступне.

Відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 92 Конституції України, організація і порядок проведення виборів і референдумів визначаються виключно законами України.

Основні засади, організацію і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост визначені Законом України "Про місцеві вибори".

Згідно ст. 11 вказаного Закону передбачено, що виборчий процес місцевих виборів (далі - виборчий процес) - це здійснення суб'єктами виборчого процесу відповідних місцевих виборів, визначеними у статті 12 цього Закону, виборчих процедур, передбачених цим Законом. Початок виборчого процесу оголошується відповідною виборчою комісією у строки та в порядку, визначені цим Законом. Виборчий процес включає такі етапи: 1) утворення одномандатних, територіальних виборчих округів; 2) утворення (у разі необхідності), формування складу територіальних виборчих комісій, утворення дільничних виборчих комісій; 3) складання списків виборців, їх перевірка та уточнення; 4) висування та реєстрація кандидатів; 5) проведення передвиборної агітації; 6) голосування у день виборів; 7) підрахунок голосів виборців, установлення підсумків голосування і результатів місцевих виборів.

Частиною 4 статті 14 Закону України "Про місцеві вибори" встановлено, що повторні вибори депутатів (депутата) у відповідному багатомандатному, одномандатному виборчому окрузі призначаються відповідною територіальною виборчою комісією в порядку, встановленому цим Законом, у разі визнання відповідних виборів у цьому виборчому окрузі такими, що не відбулися, з підстав, визначених цим Законом, чи в разі визнання особи, обраної у відповідному одномандатному виборчому окрузі депутатом, такою, яка відмовилася від депутатського мандата у відповідному одномандатному виборчому окрузі.

Відповідно до ч.2 ст.17 Закону України "Про місцеві вибори", для проведення виборів депутатів сільської, селищної ради відповідна сільська, селищна територіальна виборча комісія не пізніш як за 38 днів до дня чергових або перших місцевих виборів утворює одномандатні виборчі округи з приблизно рівною кількістю виборців у кожному в кількості, що дорівнює загальному складу відповідної місцевої ради, визначеному відповідно до частини третьої статті 16 цього Закону та частини першої цієї статті.

Орієнтовна середня кількість виборців в одномандатних виборчих округах на території села, селища визначається відповідною територіальною виборчою комісією на підставі відомостей Державного реєстру виборців про кількість виборців, які проживають на території відповідного села, селища, що подаються органом ведення Державного реєстру виборців до відповідної територіальної виборчої комісії не пізніш як за 40 днів до дня виборів.

Згідно із ч. 1 ст. 20 Закону України "Про місцеві вибори", виборчі комісії з місцевих виборів є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення відповідних місцевих виборів і забезпечувати додержання та однакове застосування законодавства України про місцеві вибори.

Статтею 25 Закону України "Про місцеві вибори" визначені повноваження територіальних виборчих комісій та передбачено, що територіальна виборча комісія на період здійснення своїх повноважень забезпечує організацію і проведення місцевих виборів у межах повноважень та у порядку, передбачених цим та іншими законами України.

Відповідно до ч. 4 ст. 25 Закону України "Про місцеві вибори", сільска, селищна територіальна виборча комісія: 1) забезпечує підготовку та проведення відповідних місцевих виборів; 2) утворює одномандатні виборчі округи по виборах депутатів сільської, селищної ради, встановлює їх межі, єдину нумерацію; 3) реєструє кандидатів у депутати відповідно сільської, селищної ради у відповідних одномандатних виборчих округах, їх довірених осіб та видає їм посвідчення; 4) реєструє кандидатів на посаду відповідно сільського, селищного голови, старости, їх довірених осіб та видає їм відповідні посвідчення; 5) повідомляє населення про зареєстрованих кандидатів у депутати відповідної сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, старости; 6) затверджує текст виборчих бюлетенів по виборах депутатів відповідної місцевої ради, а також сільського, селищного голови, старости, забезпечує виготовлення виборчих бюлетенів, передає їх дільничним виборчим комісіям; 7) скликає у разі необхідності за власною ініціативою засідання дільничної виборчої комісії; 8) вирішує питання щодо використання коштів на проведення місцевих виборів, розподіляє кошти між дільничними виборчими комісіями, здійснює контроль за їх цільовим використанням; 9) сприяє організації зустрічей кандидатів у депутати відповідно сільської, селищної ради, кандидатів на посаду відповідно сільського, селищного голови, старости з виборцями; 10) забезпечує виготовлення бланків протоколів та іншої виборчої документації, передає їх відповідним дільничним виборчим комісіям; 11) здійснює контроль за наданням списків виборців дільничними виборчими комісіями для загального ознайомлення та уточнення; 12) реєструє офіційних спостерігачів від кандидатів у депутати відповідної сільської, селищної ради та кандидатів на посади сільських, селищних голів, старост, від громадських організацій; 13) здійснює контроль за використанням кандидатами власних виборчих фондів згідно із цим Законом; 14) встановлює підсумки голосування та результати виборів депутатів відповідної сільської, селищної ради та відповідного сільського, селищного голови, старости; 15) реєструє обраних депутатів сільської, селищної ради; 16) реєструє обраного сільського, селищного голову, старосту; 17) організовує проведення повторного голосування і повторних виборів у випадках, передбачених цим Законом; 18) встановлює підсумки голосування з виборів депутатів районної ради в територіальних виборчих округах, утворених у межах відповідного села, селища, передає ці підсумки до районної виборчої комісії; 19) здійснює інші повноваження, передбачені цим та іншими законами України.

З огляду на наведені положення норм виборчого законодавства, колегія суддів дійшла висновку, що Сонячненська СВК є належним суб'єктом виборчого процесу та уповноважена забезпечувати організацію та проведення відповідних місцевих виборів, в тому числі, щодо реєстрації кандидатів на посаду відповідно сільського, селищного голови, старости, їх довірених осіб та видачі їм відповідного посвідчення.

Порядок реєстрації кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі встановлений ст. 42 Закону України "Про місцеві вибори".

Згідно ч.ч. 1, 4 вказаної статті Закону встановлено, що кандидати у депутати в одномандатному виборчому окрузі реєструються відповідною територіальною виборчою комісією в разі дотримання умов, передбачених статтею 39 цього Закону.

Територіальна виборча комісія не пізніш як на третій день з дня прийняття заяви про реєстрацію кандидата у депутати в одномандатному виборчому окрузі та доданих до неї необхідних документів, але не пізніш як за 23 дні до дня голосування приймає рішення про реєстрацію кандидата або про відмову в його реєстрації.

Копія цього рішення не пізніше наступного дня після його прийняття надсилається (видається) представнику місцевої організації партії, від якої висунуті кандидати в депутати, відповідному кандидату в депутати або його довіреній особі.

Матеріалами справи підтверджено, що 08.04.2016 року Сонячненською СВК прийнято заяву позивача про реєстрацію кандидата у депутати в одномандатному виборчому окрузі №12 та того ж дня винесено постанову №28 про реєстрацію ОСОБА_1 кандидатом в депутати по одномандатному виборчому округу № 12.

Частиною 5 статті 42 Закону України "Про місцеві вибори" передбачено, що у разі реєстрації кандидата в депутати в одномандатному виборчому окрузі відповідна територіальна виборча комісія у триденний строк з дня прийняття рішення про реєстрацію видає представнику місцевої організації партії, від якої висунуто кандидата, кандидату в депутати або його довіреній особі посвідчення кандидата в депутати за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.

На підставі вказаних вище положень Закону, колегія суддів дійшла висновку про наявність у Сонячненської СВК встановленого законом обов'язку у триденний строк з дня прийняття рішення про реєстрацію, тобто до 11.04.2016 року, видати позивачу посвідчення кандидата в депутати за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.

Як було встановлено під час судового розгляду, Сонячненською СВК не було у визначений Законом України "Про місцеві вибори" строк видано позивачу відповідне посвідчення, чим порушено права останнього, як кандидата в депутати по одномандатному виборчому округу №12, в сфері виборчого законодавства.

Посилання Сонячненської СВК, як на підставу невидачі позивачу посвідчення кандидата в депутати по одномандатному виборчому округу №12, на відсутність коштів на проведення виборів, призначених на 03.04.2016 року, колегія суддів вважає необґрунтованою, оскільки приписи Закону України «Про місцеві вибори» пов'язують виконання ОВК обов'язку щодо видачі відповідного посвідчення із фактом наявності рішення про реєстрацію особи кандидатом в депутати в одномандатному виборчому окрузі та не ставить в залежність виконання такого обов'язку від наявності інших умов та обставин.

Крім того, відповідачем не надано суду доказів щодо вчинення ним будь-яких дій для забезпечення виконання обов'язку покладеного на нього ч.5 ст.42 Закону України «Про місцеві вибори».

Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Тобто, особливістю адміністративного судочинства є те, що обов'язок (тягар) доказування в спорі покладається на відповідача - орган публічної влади, який повинен надати докази, що свідчать про правомірність його дій, законність прийнятих рішень.

Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі (ч. 4 ст. 71 КАС України).

Дослідивши наявні у справі докази в їх сукупності за правилами ст.86 КАС України, колегія суддів дійшла висновку, що суб'єкт владних повноважень у спірних правовідносинах не забезпечив належної реалізації владної управлінської функції.

Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції не врахував зазначених обставин, що призвело до неправильного вирішення справи.

Крім того, суд першої інстанції дійшов помилкового висновку, що на час звернення позивачем до суду спір не стосується підготовки та проведення виборів у строки передбачені законодавством, а тому не знайшов підстав для задоволення позову, оскільки не зазначив обставин з настанням яких приписи Закону України «Про місцеві вибори» пов'язують завершення виборчого процесу або визнання виборів такими, що не відбулися.

Також колегія суддів зазначає, що постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 21.04.2016 року по справі №583/1217/16-а визнано незаконною бездіяльність Сонячненської СВК стосовно видачі ОСОБА_1 посвідчення кандидата в депутати по виборчому округу № 12, зареєстровану відповідно до постанови Сонячненської сільської виборчої комісії від 08.04.2016 року за №28.

Вказана постанова суду набрала законної сили.

Згідно ч. 5 ст. 124 Конституції України, судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Згідно ст.255 КАС України, постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

У відповідності до положень до ч.1 ст. 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

З огляду на зазначене, оскільки судовим рішенням, яке набрало законної сили, визнано незаконною бездіяльність Сонячненської СВК стосовно видачі ОСОБА_1 посвідчення кандидата в депутати по виборчому округу № 12, зареєстровану відповідно до постанови Сонячненської сільської виборчої комісії від 08.04.2016 року за №28, колегія суддів дійшла висновку про наявність у відповідача встановленого законом обов'язку видати позивачу посвідчення кандидата в депутати за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.

З огляду на зазначене, беручи до уваги встановлені під час апеляційного розгляду справи обставини, колегія суддів дійшла висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог щодо зобов'язання Сонячненську СВК видати позивачу посвідчення кандидата в депутати по одномандатному виборчому округу № 12.

Відповідно до ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Згідно п. 4 ч. 1 ст. 202 КАС України, підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є, серед іншого, порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.

З урахуванням встановлених обставин у справі та допущених судом першої інстанції порушень норм матеріального права, колегія суддів вважає, що постанова Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 17.04.2016 р. по справі №583/1216/16-а не відповідає вимогам ст.159 КАС України, а тому відповідно до ч.2 ст. 205 ст. 202 КАС України підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови про задоволення позовних вимог.

З приводу розподілу судових витрат, колегія суддів дійшла висновку про наступне.

Порядок та розмір сплати судового збору визначений Законом України "Про судовий збір".

Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" встановлено розмір мінімальної заробітної плати станом на 01 січня 2015 року 1378 грн. 00 коп.

Згідно з пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами ставка судового збору встановлюється у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано: фізичною особою слід сплатити 0,4 розміру мінімальної заробітної плати (551, 20грн.)

Таким чином розмір судового збору, що підлягає сплаті при поданні апеляційної скарги становить 606 (шістсот шість) грн. 32 коп.

Згідно ч. 6 ст. 94 КАС України, якщо суд апеляційної чи касаційної інстанції або Верховний Суд України, не повертаючи адміністративної справи на новий розгляд, змінить судове рішення або ухвалить нове, він відповідно змінює розподіл судових витрат.

Відповідно до ч. 9 ст. 172 КАС України, суд приймає позовну заяву щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму або члена відповідної комісії до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при зверненні із апеляційної скаргою не було надано доказів сплати судового збору у визначеному законом розмірі.

Враховуючи викладене, колегія суддів дійшла висновку про необхідність стягнення за рахунок бюджетних асигнувань з Сонячненської СВК на користь Державного бюджету України вищевказаної суми витрат зі сплати судового збору.

Керуючись ст.ст. 94, 98, 159, 160, 167, 172, 177, 195, 196, 198, 200, 202, 205, 207, 209, 211, 254 КАС України, колегія суддів, -

П О С Т А Н О В И Л А:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.

Постанову Охтирського міськрайонного суду Сумської області від 17.04.2016р. по справі №583/1216/16-а скасувати.

Прийняти нову постанову, якою адміністративний позов ОСОБА_1 до Сонячненської сільської виборчої комісії, Заступника голови Сонячненської сільської виборчої комісії, третя особа Центральна виборча комісія про зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.

Зобов'язати Сонячненську сільську виборчу комісію Охтирського району Сумської області видати ОСОБА_1 (АДРЕСА_1), яка зареєстрована відповідно до постанови Сонячненської сільської виборчої комісії Охтирського району Сумської області від 08.04.2016 року за №28, посвідчення кандидата в депутати по повторних виборах депутатів Сонячненської сільської ради Охтирського району Сумської області по одномандатному виборчому окрузі № 12 за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Сонячненської сільської виборчої комісії Охтирського району Сумської області (42768, Сумська обл., Охтирський район, село Сонячне, вул.. Леніна, буд. 10, код ЄДРПОУ 33168607) на користь Державного бюджету України (УДКСУ у Червонозаводському районі м.Харкова, МФО 851011, код СДРПОУ 37999628, банк: ГУ ДКСУ в Харківській області, рахунок - 31210206781011, код класифікації доходів бюджету - 22030001, код ЄДРПОУ Харківського апеляційного адміністративного суду 34331173) витрати зі сплати судового збору за подання апеляційної скарги у розмірі 606 (шістсот шість) грн. 32 коп.

Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя (підпис)Бенедик А.П.Судді(підпис) (підпис) Калиновський В.А. Філатов Ю.М.