Ухвала суду № 57285692, 21.04.2016, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.04.2016
Номер справи
813/1362/16
Номер документу
57285692
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

в частині позовних вимог

21 квітня 2016 року Справа № 813/1362/16

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кузан Р.І., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Приватного нотаріуса Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_2, Приватного нотаріуса Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_3 про визнання незаконним рішення, зобов'язання вчинити дії,-

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Приватного нотаріуса Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_2, Приватного нотаріуса Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_3, в якому просить:

- визнати незаконним та скасувати рішення приватного нотаріуса ОСОБА_2 про державну реєстрацію прав та їх обтяжень індексний номер № 29229709 від 13.04.16р. стосовно передачі у приватну власність ОСОБА_4 будівлі виробничого корпусу № 28, загальною площею 4103 кв.м, що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Героїв УПА, будинок, 73;

- зобовязати приватного нотаріуса ОСОБА_2 скасувати запис в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно № 29229709 від 13.04.16р. стосовно передачі у приватну власність ОСОБА_4 будівлі виробничого корпусу № 28, загальною площею 4103 кв.м, що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Героїв УПА, будинок, 73;

- визнати незаконними дії приватного нотаріуса Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_3, щодо передачі в розпорядження ОСОБА_4 оригіналу договору купівлі-продажу нежитлового приміщення № 2697 від 14.05.03р.

Відповідно до частини другої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

При цьому, відповідно до пунктів 4 та 6 частини першої статті 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи:

- належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;

- немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною першою статті 2 КАС України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Згідно з частиною другою статті 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

За положеннями статті 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:

1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;

2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;

3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;

4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;

5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;

6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Частиною другою статті 4 КАС України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Як слідує зі змісту адміністративного позову, позивач оскаржує дії приватного нотаріуса Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_3 щодо передачі в розпорядження ОСОБА_4 оригіналу договору купівлі-продажу нежитлового приміщення № 2697 від 14.05.03р.

Разом з цим, такі дії відповідача-2 не є управлінськими, а безпосередньо повязані з вчиненням ним нотаріальних дій. Тобто, в цьому випадку, нотаріус виконував функції, покладені на нього Законом України «Про нотаріат», а не діяв як субєкт владних повноважень державний реєстратор прав на нерухоме майно. Відтак, вказана вище вимога до Приватного нотаріуса Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_3 не може бути предметом розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, про що постановляє відповідну ухвалу.

З огляду на викладене суддя вважає, що у вказаній вище частині позовних вимог позивача справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства і, на підставі пункту 1 частини першої статті 109 КАС України, в цій частині слід відмовити у відкритті провадження..

Керуючись ст. ст. 109, 160, 165 КАС України, суддя

у х в а л и в :

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного нотаріуса Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_2, Приватного нотаріуса Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_3, в частині позовних вимог щодо визнання незаконними дій приватного нотаріуса Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_3 щодо передачі в розпорядження ОСОБА_4 оригіналу договору купівлі-продажу нежитлового приміщення № 2697 від 14.05.03р.

Розяснити позивачеві, що розгляд даної справи віднесено до юрисдикції місцевого суду загальної юрисдикції в порядку цивільного судочинства з урахуванням правил територіальної підсудності.

Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Суддя Кузан Р.І.