Справа № 386/224/16-п
Провадження № 3/386/68/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 березня 2016 року смт. Голованівськ
Голованівського районного суду Кіровоградської області
в складі головуючого судді Рудь Н.В.
секретаря судового засідання Максютенко О.О.
за участю прокурора Моспана О.О.
та правопорушника ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Голованівськ матеріали, які надійшли з Новоукраїнської місцевої прокуратури Кіровоградської щодо притягнення до адміністративної відповідальності депутата Лебединської сільської ради Голованівського району ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка с. Лебединка Голованівського району Кіровоградської області, громадянкаУкраїни ,українка, ІНФОРМАЦІЯ_2, місце роботи секретар Лебединської сільської ради (9 ранг віднесений до 5 категорії посадової особи місцевого самоврядування), депутат Лебединської сільської ради Голованівського району Кіровоградської області сьомого скликання, до адміністративної та кримінальної відповідальності не притягувалась, заміжня, на утриманні неповнолітніх дітей немає, реєстраційний номер картки платника податків НОМЕР_1, паспорт серії ЕА 083134, виданий Голованівським РВ УМВС України в Кіровоградській області 14.03.1996, зареєстрована та проживаюча: ІНФОРМАЦІЯ_3 , за ч.1 ст.172-7 КУпАП та ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 35 Закону України Про запобігання корупції:
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 порушила вимоги ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 35 Закону України «Про запобігання корупції», чим скоїла правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за які передбачена ч.ч. 1, 2 ст. 172 КУпАП, за наступних обставин: відповідно до протоколу першої сесії Лебединської сільської ради Голованівського району сьомого скликання від 13.11.2015 визнано повноваження депутата Лебединської сільської ради Голованівського району сьомого скликання ОСОБА_2, як депутата Лебединської сільської ради Голованівського району сьомого скликання.
Відповідно до положень пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», депутати сільських рад є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Таким чином, депутат Лебединської сільської ради Голованівського району сьомого скликання ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією та на неї поширюються зобов'язання та обмеження, передбачені Законом України «Про запобігання корупції».
Зокрема, у силу вимог п.п. 1, 2, 3, 4 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» депутат Лебединської сільської ради Голованівського району сьомого скликання ОСОБА_1 зобов'язана:
1. вживати заходів щодо недопущення виникнення реального,
потенційного конфлікту інтересів;
2. повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли
особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;
3. не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;
4. вживати заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом. Про конфлікт інтересів такої особи може заявити будь-який інший член відповідного колегіального органу або учасник засідання, якого безпосередньо стосується питання, що розглядається. Заява про конфлікт інтересів члена колегіального органу заноситься в протокол засідання колегіального органу.
Голованівським відділом Новоукраїнської місцевої прокуратури встановлено, що 13.11.2015 року проведено першу сесію сьомого скликання Лебединської сільської ради Голованівського району, у роботі якої прийняло участь 10 депутатів, а саме: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_1, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 із 12 та сільський голова ОСОБА_12
Депутат ОСОБА_1, за даними протоколу засідання першої сесії Лебединської сільської ради від 13.11.2015 року, приймала участь у засіданні першої сесії Лебединської сільської ради Голованівського району сьомого скликання.
На вирішення сьомої сесії Лебединської сільської ради Голованівського району було винесено питання про обрання секретаря Лебединської сільської за результатами відкритого голосування обрано запропоновану кандидатуру з числа новообраних депутатів сільської ради, а саме ОСОБА_1.
Згідно з даними протоколу першої сесії сьомого скликання Лебединської сільської ради Голованівського району за кандидатуру на посаду секретаря сільської ради ОСОБА_1 проголосувало 10 депутатів. Участь у голосуванні приймали всі депутати сільської ради, в тому числі і ОСОБА_1. За результатами голосування прийнято рішення №3 від 13.11.2015 року «Про обрання секретаря сільської ради», відповідно до якого з числа депутатів обрано секретарем Лебединської сільської ради ОСОБА_1.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об»єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Не зважаючи на наявність реального конфлікту інтересів, депутат Лебединської сільської ради Голованівського району сьомого скликання ОСОБА_1 особисто приймала участь у голосуванні за рішення щодо обрання її секретарем Лебединської сільської ради. Відповідно до пояснень депутатів Лебединської сільської ради Голованівського району, які приймали участь у роботі сесії та голови Лебединської сільської ради ОСОБА_12, а також, протоколу першої сесії сьомого скликання Лебединської сільської ради Голованівського району заява депутата ОСОБА_2 про наявність реального конфлікту інтересів, у зв'язку з розглядом на першій сесії сьомого скликання Лебединської сільської Голованівського району питання про обрання її секретарем Лебединської сільської ради, не надходила та до вказаного протоколу не заносилася.
Таким чином, депутат Лебединської сільської ради Голованівського району сьомого скликання ОСОБА_1 не вжила жодних заходів недопущення виникнення та врегулювання реального конфлікту інтересів, не повідомила про наявність у неї реального конфлікту інтересів Лебединську сільську раду Голованівського району та вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, чим скоїла правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за які передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП -неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП - вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчинені адміністративного правопорушення визнала, пояснила, що причиною вчинення адміністративного правопорушення є її необізнаність з діючим законодавством.
Прокурор вважає , що обставини, викладені в протоколі про скоєння ОСОБА_1 корупційного діяння знайшли своє підтвердження , вважає, що ОСОБА_1 слід визнати винною у скоєнні корупційного діяння і на неї необхідно накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі. Склад адмінправопорушення підтверджується матеріалами справи.
Суд, заслухавши учасників процесу, вивчивши матеріали справи в їх сукупності, дійшов до висновку, що в діях ОСОБА_2 вбачаються ознаки правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, тощо.
Статтею 172-7 КУпАП встановлена відповідальність за неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках , передбачених законом , про наявність конфлікту інтересів відповідно до Закону України " Про запобігання корупції ".
Судом встановлено і матеріалами справи підтверджується, що 13.11.2015 року проведено першу сесію сьомого скликання Лебединської сільської ради Голованівського району, у роботі якої прийняло участь 10 депутатів, а саме: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_1, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 із 12 та сільський голова ОСОБА_12
Депутат ОСОБА_1, за даними протоколу засідання першої сесії Лебединської сільської ради від 13.11.2015 року, приймала участь у засіданні першої сесії Лебединської сільської ради Голованівського району сьомого скликання.
На вирішення сьомої сесії Лебединської сільської ради Голованівського району було винесено питання про обрання секретаря Лебединської сільської за результатами відкритого голосування обрано запропоновану кандидатуру з числа новообраних депутатів сільської ради, а саме ОСОБА_1. Згідно з даними протоколу першої сесії сьомого скликання Лебединської сільської ради Голованівського району за кандидатуру на посаду секретаря сільської ради ОСОБА_1 проголосувало 10 депутатів. Участь у голосуванні приймали всі депутати сільської ради, в тому числі і ОСОБА_1. За результатами голосування прийнято рішення №3 від 13.11.2015 року «Про обрання секретаря сільської ради», відповідно до якого з числа депутатів обрано секретарем Лебединської сільської радиМамалигу В.О
Таким чином, депутат Лебединської сільської ради Голованівського району сьомого скликання ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією та на неї поширюються зобов'язання та обмеження, передбачені Законом України «Про запобігання корупції».
Зокрема, у силу вимог п.п. 1, 2, 3, 4 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» депутат Лебединської сільської ради Голованівського району сьомого скликання ОСОБА_1 зобов'язана:
1. вживати заходів щодо недопущення виникнення реального,
потенційного конфлікту інтересів;
2. повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли
особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;
3. не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;
4. вживати заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом. Про конфлікт інтересів такої особи може заявити будь-який інший член відповідного колегіального органу або учасник засідання, якого безпосередньо стосується питання, що розглядається. Заява про конфлікт інтересів члена колегіального органу заноситься в протокол засідання колегіального органу.
Таким чином, депутат Лебединської сільської ради Голованівського району сьомого скликання ОСОБА_1 не вжила жодних заходів недопущення виникнення та врегулювання реального конфлікту інтересів, не повідомила про наявність у неї реального конфлікту інтересів Лебединську сільську раду Голованівського району та вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, чим скоїла правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за які передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП -вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів.
Відповідно до ст. 1 Закону - «конфлікт інтересів» - суперечність між особистими майновими, немайновими інтересами особи чи близьких їй осіб та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на обєктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.
що призвело до невиконання вимог п. 1, 2 ч.1 ст. 14 Закону України «Про запобігання корупції », за що передбачена відповідальність згідно ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Тобто, ОСОБА_1 будучи депутатом Лебединської сільської ради,, відповідно до вимог ст. 28 Закону України "Про запобігання корупції " зобов'язана була повідомити безпосередньо Лебединську сільську раду про наявність конфлікту інтересів, з чим вона фактично погодилася під час розгляду справи.
Невиконання вищевказаної норми ОСОБА_1 являється порушенням вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів , за вчинення якого ст.172-7 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.
Суб'єктивна сторона поведінки ОСОБА_2 свідчить про те, що їй було відомо і вона усвідомлювала про конфлікт інтересів , однак не повідомила про нього.
Небажання ОСОБА_1 з суб'єктивних причин скористатись своїм законним правом або юридична необізнаність не може бути підставою для звільнення від адміністративної відповідальності за порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів і свідчить про наявність в її діях складу даного адміністративного правопорушення.
Відповідно до ч. 3 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за корупційні діяння може бути накладене протягом 3 місяців з дня виявлення правопорушення , але не пізніше одного року з дня його вчинення .
Правопорушення ОСОБА_13 було вчинене 13.11.2015 року , правопорушення , вчинене ОСОБА_1, було виявлене 16.03 2016 року ,тобто строк накладення адміністративного стягнення не пропущений .
Відповідно до протоколу та долучених матеріалів вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-7 КУпАП, підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення №7 від 16.03.2015 року, яким встановлено факт порушення ОСОБА_2, Закону України Про запобігання корупції та вчинення адміністративного правопорушення ,передбаченого ст. 172-7 КУпАП , а/с- 1-5, рішенням Побузької селищної ради 48 сесії шостого скликання № 529 від 16.05.2014 р ,а/с-15, рішення 1 сесії 7 скликання №36 від 13.11.2015 року Про обрання секретаря ради , а/с- 14, протоколом 1 сесії 7 скликання від 13.11.2015 року, а/с- 15-27, рішенням №1,2,3,4 від 13.11.2015 року, а/с- 28-33, списком депутатів , а/с- 48-49, поясненнями , а/с - 6-13, характеристики, а/с-55.
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує дані про особу правопорушника, тяжкість скоєного правопорушення та обставини його скоєння, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, з метою в подальшому припинення скоєння правопорушень, слід призначити їй адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі.
Керуючись ст.ст. 1, 9, 23, 24, 27, 33, 37, 38, 172-7 , 245, 248, 257, 283, 284,287-290 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ч.І ст..28, ч.2 ст. 35 Закону України Про запобігання корупції, суд
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-7 КУпАП та накласти на ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адміністративне стягення у виді штрафу в розмірі 200(двісті) неоподаткованих мінімумів доходів громадян 3400 (три тисячі чотириста) грн..
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 275 (двісті сімдесят п»ять) грн. 60 коп. отримувач коштів УДКСУ у Голованівському районі, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37791599, банк отримувача ГУ КСУ у Кіровоградській області, код банку отримувача (МФО) 823016, рахунок отримувача 31215206700111, код класифікації доходів бюджету - 22030001.
Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, потерпілим, опротестована прокурором протягом 10 (десяти) днів з дня її винесення, але оскарження постанови не зупиняє її виконання.
Суддя: Рудь Н. В.