Рішення № 572614, 02.04.2007, Господарський суд Житомирської області

Дата ухвалення
02.04.2007
Номер справи
9/427
Номер документу
572614
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

___________

_______________

10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Від "02" квітня 2007 р. Справа № 9/427

Господарський суд Житомирської області у складі:

Головуючого - судді Алексєєва М.В.

при секретарі Коваленко І.О.

за участю представників сторін

від позивача Зайчук Ю.В. дов. від 09.01.07.

від відповідача не з'явився

прокурор Мельник І.В. посв. №50

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу

за позовом Прокурора Корольовського району м. Житомира в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергозбереження (м. Київ) Територіального управління державної інспекції з енергозбереження по Житомирській області (м. Житомир).

до Дочірнього підприємства "Еней" (смт. Романів)

про стягнення 4285,81 грн.

Прокурором пред'явлено позов про стягнення з відповідача на користь позивача 4285,81 грн. - підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів.

В засіданні суду прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали з підстав, викладених у позовній заяві.

Відповідач , свого представника в засідання суду не направив, про причини неявки господарський суд не повідомив.

Неприбуття в судове засідання без поважних причин представника відповідача не є перешкодою для розгляду справи.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, прокурора, господарський суд

ВСТАНОВИВ

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України за №1039 від 29.06.2000р. затверджено Положення "Про Державну інспекцію з енергозбереження", якою визначено Державну інспекцію з енергозбереження - урядовим органом державного управління, що діє у складі Мінпаливенерго і йому підпорядковується.

Ч. 1 п. 3 Постанови від 29.06.2000р. за №1039 зазначено, що Інспекція у межах своєї компетенції бере участь у реалізації державної політики та здійснює державний контроль у сфері енергозбереження.

В ході здійснення перевірки прокуратурою Корольовського району м. Житомира було встановлено, що позивачем Територіальним управлінням державної інспекції з енергозбереження по Житомирській області проводилась перевірка щодо використання паливно-енергетичних ресурсів відповідачем.

В ході перевірки було виявлено, що відповідач нераціонально використовував паливно-енергетичні ресурси.

Позивачем складено 20.07.05р. Акт №18-7/19 комплексної перевірки використання паливно-енергетичних ресурсів, (а.с.5-7) в якому виявлено стан енергозбереження на підприємстві відповідача незадовільний, перевитрати природного газу становлять 5148 м.куб./рік, внаслідок чого був винесений припис до Акту комплексної перевірки використання ПЕР від 20.07.05 (а.с.8).

Згідно до п. 2 Додатку до Постанови КМУ від 02.09.93р. за №699 "Про заходи щодо ефективного використання природного газу та інших паливно-енергетичних ресурсів в народному господарстві, за перевитрати газу та інших паливно-енергетичних ресурсів внаслідок неефективного його використання, виявлені органами Державної інспекції з енергозбереження" передбачено плату за перевищення газу та інших паливно-енергетичних ресурсів у разі неефективного їх використання;

Ч. 2 п. 2 даного Додатку передбачається, що за перевитрату газу та інших паливно-енергетичних ресурсів внаслідок неефективного його використання, виявлені органами Державної інспекції з енергозбереження, сплачується підвищена плата. Якщо перевитрати газу та інших паливно-енергетичних ресурсів викликані недодержанням технологічної дисципліни (незадовільний стан устаткування, відсутність або недотримання роботи устаткування за режимним або технологічними картками, відсутність теплоутилізаційного устаткування, систем автоматики), споживач сплачує за річний обсяг перевитрат газу та інших паливно-енергетичних ресурсів у двократному розмірі встановленої на них ціни. Плата вноситься одразу після обстеження підприємства Державною інспекцією з енергозбереження;

25.07.2005 р. позивачем було винесено постанову за №18-7/2 про сплату підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів, якою було застосовано підвищену плату за перевитрати газу, внаслідок неефективного його використання на суму 4285,81 грн..

Відповідач у відзиві на позовну заяву проти позову заперечує , мотивуючи тим, що на час перевірки на підприємстві велися ремонтні роботи в зв'язку з підготовкою до осінньо- зимового періоду , а саме заміна теплоізоляції на вищевказаних паропроводах, про що відповідно до договору на постачання природного газу та Постанови КМУ "Про ефективне використання газу та інших паливно - мастильних ресурсів в народному господарстві" було письмово повідомлено місцеву газопостачальну організацію, яка заперечень не мала.

Стосовно заперечень відповідача позивач пояснив, що інспекторами, при складанні постанов про підвищену плату №18-7/2 було враховано тільки найменші із втрат-5,1тис.м3/рік(за причини відсутності теплоізоляції паропроводів і гребінок), порушення носило системний характер, що визначалось на місці інспекторами візуально, а саме:

- теплоізоляція була відсутня по всій довжині трубопроводів котельні, а не окремих її дільниць;

- слідів утеплювача на зовнішній поверхні трубопроводів не виявлено;

- О.т.з.-по економії ПЕР та підготовці до осінньо-зимового періоду інспекторам не надані, тобто не розроблялись і не впроваджувались(в т.ч.і ремонт трубопроводів котельні не передбачався);

- протягом 2-х днів перевірки:20 та21 липня 2005року слідів виконання ремонтних робіт на трубопроводах котельні (слюсарних та зварювальних робіт) не виявлено.

Закон України "Про енергозбереження" від 01.07.94р. за №74/94-ВР визначає правові, економічні, соціальні та екологічні основи енергозбереження для всіх підприємств, об'єднань та організацій, розташованих на території України, а також для громадян.

Законом від 01.07.94р. за №74/94-ВР визначено поняття "енергозбереження" - це діяльність (організаційна, наукова, практична, інформаційна), яка спрямована на раціональне використання та економічне витрачання первинної та перетвореної енергії і природних енергетичних ресурсів в національному господарстві і яка реалізується з використанням технічних, економічних та правових методів;

П. "є" ст. 27 Закону від 01.07.94р. за №74/94-ВР передбачено, що відповідальність за порушення законодавства про енергозбереження несуть особи, винні у використанні паливно-енергетичних ресурсів з систематичним перевищенням стандартизованих енергетичних рівнів та порушенні інших вимог щодо раціонального використання та ощадливого витрачання паливно-енергетичних ресурсів.

Також ст. 27 Закону від 01.07.94р. за №74/94-ВР передбачено, що юридичні та фізичні особи повинні відшкодувати збитки, заподіяні ними внаслідок порушень законодавства про енергозбереження, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.

Згідно з ст. 33 ГПК України сторони повинні довести ті обставини, на які вони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень.

Оцінивши в сукупності матеріали справи, господарський суд дійшов до висновку, що позов обґрунтований, підтверджується належними доказами у справі і підлягає задоволенню в повному обсязі на суму 4285,81 грн.

Судові витрати покладаються на відповідача.

На підставі Закону України "Про енергозбереження" від 01.07.94р. за №74/94-ВР, керуючись ст.ст. 33,49, 82-85 ГПК України, господарський суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задоволити.

2. Стягнути з Дочірнього підприємства "Еней",13000, смт. Романів, вул. Менделєєва,8, код ЄДРПОУ 30077313

в доход державного бюджету в особі Територіального управління державної інспекції з енергозбереження по Житомирській області, м. Житомир, вул. Жуйка,3 , р/р 31117101800132 МФО 811039 в ВДК смт. Романів ЗКПО 22062734 - 4285,81 грн. підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів.

в доход Державного бюджету України:

- 102,00 грн. державного мита;

- 118,00 грн. за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, отримувач - УДК в м. Житомирі, р/р 312 182 597 03 002, ГУДКУ у Житомирській області, МФО 811039, код доходу 220 500 00, ЄДРПОУ 220 623 19.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.

Суддя Алексєєв М.В.

Дата підписання 16.04.07.