Справа № 277/255/16-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"20" квітня 2016 р. смт. Ємільчине
Ємільчинський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого - судді Греська В.А.
при секретарі Сорока М.М.
з участю заявника ОСОБА_1
представників відповідача Сербін Т.П., Балинської О.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Ємільчине заяву про перегляд постанови Ємільчинського районного суду від 21.10.2015 року по адміністративній справі №277/904/15-а за нововиявленими обставинами, -
В С Т А Н О В И В :
14.04.2016 року ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про перегляд постанови Ємільчинського районного суду від 21.10.2015 року по адміністративній справі №277/904/15-а за нововиявленими обставинами, в якій просив скасувати постанову Ємільчинського районного суду від 21.10.2015 року по адміністративній справі №277/904/15-а та прийняти нову постанову, якою зобов'язати Управління пенсійного фонду України в Ємільчинському районі Житомирської області провести перерахунок та виплату йому пенсії у розмірі 80% від заробітної плати відповідно до довідки про складові зарплати, з урахуванням усіх складових (отриманих виплат) за останні 10 місяців (з 01.06.2009 р. до 31.03.2010 р.), у тому числі матеріальної допомоги на оздоровлення в сумі 6573 (шість тисяч п'ятсот сімдесят три) грн. 28 коп. та індексації заробітної плати в сумі 100 (сто) грн. 36 коп., на які були нараховані та фактично сплачені страхові внески, з коригуванням усіх виплат, починаючи з 01.09.2015 року.
В заяві заявник зазначив, що 29.03.2016 року отримав листа від УПФУ в Ємільчинському районі, з якого йому стало відомо, що він отримує пенсію згідно ЗУ "Про службу в органах місцевого самоврядування", а не ЗУ "Про державну службу" та при виході на пенсію скористався правом на обрахунок середньої заробітної плати за останні 10 місяців, відповідно до Постанови КМУ від 19.08.2009 року №872 "Про внесення змін до п. 1 Постанови КМУ від 31.05.2000 р. №865", згідно якої для сільських селищних голів, їх заступників та інших керівних працівників і спеціалістів апарату сільських і селищних рад, їх виконавчих органів, яким призначалася пенсія у період з 01.06.2009 року до 31.05.2011 року, середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за останні місяці роботи підряд перед зверненням за призначенням пенсії починаючи з 01.06.2009 року на кількість таких місяців. Тобто, для перерахунку пенсії необхідно брати премії і надбавки за 10 місяців відповідно до Постанови КМУ від 19.08.2009 року №872 "Про внесення змін до п. 1 Постанови КМУ від 31.05.2000 р. №865", а не за останні 24 місяці як зазначено в постанові Ємільчинського районного суду від 21.10.2015 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 підтримав вимоги заявлені ним в заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, просив їх задовольнити.
Представники відповідача УПФУ в Ємільчинському районі в судовому засіданні заперечили проти заявлених вимог ОСОБА_1, просили в задоволенні його заяви про перегляд судового рішення в зв'язку з нововиявленими обставинами у справі №277/904/15-а відмовити за безпідставністю та не заперечили той факт, що заявнику 29.03.2016 року стало відомо про те, що він є пенсіонером та отримує пенсію згідно ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування» та при виході на пенсію скористався правом на обрахунок середньої заробітної плати за останні 10 місяців відповідно до Постанови КМУ від 19.08.2009 року №872 «Про внесення змін до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 р. №865».
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами обгрунтована та підлягає задоволенню з наступних підстав.
Матеріалами справи встановлено, що 21.10.2015 року постановою Ємільчинського районного суду, яка набрала законної сили, позовні вимоги ОСОБА_1 було задоволено: визнано неправомірними дії УПФУ в Ємільчинському районі Житомирської області щодо відмови включити суму матеріальної допомоги та індексацію заробітної плати в заробітну плату для перерахунку пенсії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1., відповідно до Закону України «Про державну службу» та зобов'язано УПФУ в Ємільчинському районі Житомирської області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1., пенсії у розмірі 80% від заробітної плати відповідно до довідки про складові зарплати, з урахуванням усіх складових (отриманих виплат) за останні 24 місяці, у тому числі матеріальної допомоги на оздоровлення та індексації заробітної плати, на які були нараховані та фактично сплачені страхові внески, з коригуванням усіх виплат, починаючи з 01.09.2015 року.
11.03.2016 року Ємільчинським районним судом Житомирської області по даній справі винесено додаткову постанову, якою резолютивну частину постанови Ємільчинського районного суду Житомирської області від 21.10.2015 року по адміністративній справі №277/904/15-а доповнено та зазначено в ній: «Зобов'язати Управління пенсійного фонду України в Ємільчинському районі Житомирської області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, пенсії у розмірі 80% від заробітної плати відповідно до довідки про складові зарплати, з урахуванням усіх складових (отриманих виплат) за останні 24 місяці (з 01.04.2008 р. до 31.03.2010 р.), у тому числі матеріальної допомоги на оздоровлення в сумі 11627 (одинадцять тисяч шістсот двадцять сім) грн. 16 коп. та індексації заробітної плати в сумі 1111 (одна тисяча сто одинадцять) грн. 24 коп., на які були нараховані та фактично сплачені страхові внески, з коригуванням усіх виплат, починаючи з 01.09.2015 року».
Відповідно до ч. 1 ст. 245 КАС України, постанова або ухвала суду, що набрала законної сили, може бути переглянута у зв'язку з нововиявленими обставинами.
Приписами ч. 2 ст. 245 КАС України визначено, що підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є, зокрема, істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи;
Таким чином, ст. 245 КАС України встановлює вичерпний перелік підстав для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами з тим, щоб відповідно до принципу юридичної визначеності забезпечити стабільність судових рішень, але, водночас, надати можливість виправити судові рішення, неправосудність яких зазвичай обумовлена обставинами, незалежними від суду.
Враховуючи вимоги вищенаведених норм КАС України, нововиявлені обставини за своєю юридичною суттю є фактичними даними, що в установленому порядку спростовують факти, які було покладено в основу судового рішення.
До нововиявлених обставин відносяться матеріально-правові факти, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші факти, які мають значення для правильного вирішення спору.
Необхідними ознаками нововиявлених обставин є, по-перше, їх наявність на час розгляду справи, по-друге, те, що ці обставини не були і не могли бути відомі заявникові на час розгляду справи.
При цьому, зокрема, істотні для справи обставини - це ті, що становлять сутність справи та мають юридичне значення для взаємовідносин сторін, могли вплинути на рішення суду, що набрало законної сили, існували під час розгляду адміністративної справи, але не були і не могли бути відомі ні особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи, ні адміністративному суду (про що зазначено в Постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 22 травня 2015 року № 7 «Про узагальнення судової практики розгляду адміністративними судами заяв про перегляд судових рішень у зв'язку з нововиявленими обставинами»).
Відповідно до змін, що вносяться до п.1 постанови КМУ від 31 травня 2000 р. №865, затверджених Постановою КМУ від 19 серпня 2009 р. №872 для сільських, селищних голів, їх заступників та інших керівних працівників і спеціалістів апарату сільських і селищних рад, їх виконавчих органів, яким призначається пенсія у період з 1 червня 2009 р. до 31 травня 2011 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за останні місяці роботи підряд перед зверненням за призначенням пенсії починаючи з 1 червня 2009 р. на кількість таких місяців. При цьому для зазначених осіб, яким призначається пенсія у червні 2009 р., сума виплат визначається на день призначення пенсії з розрахунку таких виплат за повний місяць.
ОСОБА_1 отримує пенсію відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» з 12.04.2010 року.
Таким чином для розрахунку пенсії ОСОБА_1 необхідно брати премії і надбавки за 10 місяців з 01.06.2009 року по 31.03.2010 року.
З довідки про складові заробітної плати слідує, що за період з 01.06.2009 р. до 31.03.2010 р. матеріальна допомога ОСОБА_1 на оздоровлення складала в сумі 6573 грн. 28 коп. та індексації заробітної плати - 100 грн. 36 коп.,
В судовому засіданні встановлено, що 21.10.2015 року суд ухвалюючи рішення по справі 277/904/15-а помилково визначив, що ОСОБА_1 для проведення перерахунку та виплати пенсії необхідно брати премії та надбавки за останні 24 місяці роботи (з 01.04.2008 р. до 31.03.2010 р.) і що ОСОБА_1 стало відомо про те, що він може скористатися правом на обрахунок середньої заробітної плати за останні 10 місяців відповідно до Постанови КМУ від 19.08.2009 року №872 «Про внесення змін до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 р. №865» лише 29.03.2016 року з листа УПФУ в Ємільчинському районі №1628/02 від 29.03.2016 року.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 245, 252, 253 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Заяву ОСОБА_1 про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами задовольнити.
Скасувати постанову Ємільчинського районного суду Житомирської області від 21.10.2015 у справі №277/904/15-а та прийняти нову постанову, якою зобов'язати Управління пенсійного фонду України в Ємільчинському районі Житомирської області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, пенсії у розмірі 80% від заробітної плати відповідно до довідки про складові зарплати, з урахуванням усіх складових (отриманих виплат) за останні 10 місяців (з 01.06.2009 р. до 31.03.2010 р.), у тому числі матеріальної допомоги на оздоровлення в сумі 6573 (шість тисяч п'ятсот сімдесят три) грн. 28 коп. та індексації заробітної плати в сумі 100 (сто) грн. 36 коп., на які були нараховані та фактично сплачені страхові внески, з коригуванням усіх виплат, починаючи з 01.09.2015 року.
На постанову суду може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Ємільчинський районний суд протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя /підпис/
Копія вірна:
Суддя: В. А. Гресько