КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа 825/157/16
Суддя доповідач Аліменко В.О.
У Х В А Л А
14 квітня 2016 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Аліменка В.О.,
суддів Безименної Н.В., Кучми А.Ю.,
за участю секретаря Ткачук М.І,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 18 лютого 2016 р. у справі за адміністративним позовом Комунального підприємства "Чернігівводоканал" Чернігівської міської ради до Державної фіскальної служби України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Державна казначейська служба України, Головне управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов"язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И Л А:
У січні 2016 року Комунальне підприємство «Чернігівводоканал» Чернігівської міської ради звернулося до Чернігівського окружного адміністративного суду з позовом до Державної фіскальної служби України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Державна казначейська служба України, Головне управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області , в якому просило:
визнати протиправними дії Директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів визнати протиправною бездіяльність Державної фіскальної служби України щодо незарахування шляхом незбільшення суми поповнення електронного рахунку Комунального підприємства «Чернігівводоканал» Чернігівської міської ради у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника коштів з рахунків платників, відкритих у відповідних органах казначейства для проведення розрахунків з погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого і водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам з подальшим спрямуванням коштів відповідно до Закону України про Державний бюджет України;
зобов'язати Державну фіскальну службу України зарахувати шляхом збільшення суми поповнення електронного рахунку Комунального підприємства «Чернігівводоканал» № 37513000002326 у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника кошти у сумі 10 273 903,89 грн. відповідно до договорів про організацію взаєморозрахунків відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 №375.
Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 18 лютого 2016 року адміністративний позов задоволено повністю.
Не погоджуючись з прийнятою Постановою, Відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить скасувати в повному обсязі Постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 18 лютого 2016 року та прийняти нове рішення, яким в задоволенні адміністративного позову відмовити, посилаючись на неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що проявилось у неврахуванні судом першої інстанції алгоритму зарахування коштів на електронний рахунок, а також того, що поповненню електронного рахунка передує здійснення певний дій та процедур не тільки ДФС України, а й Держказначейством.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги наявними у справі доказами, колегія суддів приходить до наступного.
В судове засідання 14.04.2016 року до суду апеляційної інстанції сторони прибули, в судовому засіданні було подано додаткові докази, з якими потрібно ознайомитися і сторонам, і суду для повного та всебічного з'ясування справи.
Колегія суддів зауважує, що без ретельного дослідження нових пояснень строрін розглянути даний спір неможливо, оскільки, проаналізувавши матеріали наявні в справі, можна прийти до висновку, що сторони наводять протилежно різні пояснення щодо суті спору, також, наявна невідповідність між доказами.
В судовому засіданні було вирішено продовжити строк розгляду справи, що сторонами не заперечувалося.
Відповідно до частини 1 статті 195-1 КАС України апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції має бути розглянута протягом одного місяця з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження, а апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції - протягом п'ятнадцяти днів з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження.
В той же час, положеннями частини 2 статті 195-1 апеляційному суду надано можливість, з урахуванням особливостей розгляду справи, продовжити строк розгляду справи, але не більш як на п'ятнадцять днів, про що постановляється ухвала.
Положеннями ч. 3 ст. 49 КАС України передбачено, що особи, які беруть участь у справі, мають право, зокрема:
- заявляти клопотання і відводи;
- давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення;
- подавати докази, брати участь у дослідженні доказів;
- висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам;
- подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб.
Апеляційне провадження в адміністративній справі №825/157/16 відкрито 28 березня 2016 року, оскільки апеляційна скарга подана на постанову суду першої інстанції, то строк розгляду апеляційної скарги закінчується 28 квітня 2016 року.
З метою недопущення порушення зазначених прав осіб, які беруть участь у справі, а також враховуючи необхідність ретельного дослідження наявних у даній справі матеріалів задля повного всебічного та об'єктивного розгляду справи, колегія суддів вважає необхідним продовжити строк розгляду даної справи на 15 днів з 28 квітня 2016 року, відкласти судове засідання до 17 травня 2016 року 15:20год.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 160, 167, 195-1 КАС України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Продовжити строк розгляду апеляційної скарги Державної фіскальної служби України на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 18 лютого 2016 р. у справі за адміністративним позовом Комунального підприємства "Чернігівводоканал" Чернігівської міської ради до Державної фіскальної служби України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Державна казначейська служба України, Головне управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов"язання вчинити певні дії - на 15 (п'ятнадцять) днів з 28 квітня 2016 року.
Відкласти розгляд справи до 17 травня 2016 року до 15 год. 20 хв.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя В.О. Аліменко
Судді Н.В. Безименна
А.Ю. Кучма