МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про закриття провадження у справі
14.04.2016 р. № 814/4026/15
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Марича Є.В. розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовом
товариства з обмеженою відповідальністю "Гаджиєв",
пр-т Жовтневий, 21-м, м. Миколаїв, 54042
до
управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області, вул. Космонавтів, 61, м. Миколаїв, 54056
про
визнання протиправними та скасування приписів від 12.10.2015 р. № 42 і № 43, постанов від 26.10.2015 р. №23/1014-6110-15 і № 24/1014-6111-15, акту перевірки від 12.10.2015 р.,
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Гаджиев" звернулося до суду з позовом до управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській про визнання протиправними і скасування приписів від 12.10.2015 р. № 42 і № 43, постанов від 26.10.2015 р. № 23/1014-6110-15 і № 24/1014-6111-15, визнання протиправним та скасування акту перевірки від 12.10.2015 р.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку про те, що частину позовних вимог не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства. Так, позивач просить визнати протиправним та скасувати акт перевірки від 12.10.2015 р.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності
Однією з ознак рішень суб’єкта владних повноважень, які можуть бути оскаржені до суду, є те, що вони безпосередньо породжують певні правові наслідки для суб’єктів відповідних правовідносин і носять обов’язковий характер, а тому можуть порушувати права, свободи та інтереси відповідної особи.
Акт перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності не є рішеннями суб’єкта владних повноважень та не спричиняє виникнення будь-яких прав і обов’язків осіб чи суб’єктів владних повноважень, а отже, не породжує правовідносини, що можуть бути предметом спору.
Висновки, викладені в акті, самі по собі не тягнуть за собою правових наслідків для позивача, а отже не порушують його прав, свобод та інтересів. Акт є підставою для прийняття припису та постанови, які можна оскаржити в адміністративному судочинстві.
Наслідками того, що справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України, є закриття провадження у справі.
З огляду на викладене вище, суд вважає за доцільне закрити провадження у справі в частині позовних вимог про визнання протиправним та скасування акту перевірки від 12.10.2015 р.
Керуючись ст. 157 ч. 1 п. 1 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Закрити провадження у справі в частині позовних вимог про визнання протиправним та скасування акту перевірки від 12.10.2015 р.
Апеляційна скарга на цю ухвалу подається в порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Суддя Є. В. Марич