Постанова № 57257993, 07.04.2016, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.04.2016
Номер справи
501/138/16-а
Номер документу
57257993
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 квітня 2016 р.м.ОдесаСправа № 501/138/16-а

Категорія: 12 Головуючий в 1 інстанції: Максимович Г.В.

Одеський апеляційний адміністративний суд в складі колегії:

суддя-доповідач - Косцової І.П.

суддів - Турецької І.О.

- Стас Л.В.

за участю: секретаря - Разінкіної Л.В.

представника апелянта - ОСОБА_3

представника позивача -ОСОБА_4

позивача - ОСОБА_5

апелянта - ОСОБА_6

представника апелянта - ОСОБА_7

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційні скарги: 1) ОСОБА_8, 2) Чорноморського міського голови ОСОБА_9, 3) ОСОБА_10, 4) ОСОБА_11, 5) ОСОБА_12, 6) ОСОБА_13, 7) ОСОБА_6, 8) Чорноморської міської ради на постанову Іллічівського міського суду від 03 лютого 2016 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_5 до Чорноморської міської ради, Чорноморського міського голови про визнання не чинними та скасування рішень Чорноморської міської ради та визнання протиправними дій -,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_5 звернувся до суду першої інстанції з адміністративним позовом, в якому просив: 1) визнати незаконними дії Іллічівського міського голови щодо: а) скликання та проведення сесії; б) ненадання йому, як депутату Іллічівської міської ради, слова для гарантованого виступу від імені депутатської фракції «Відродження» на пленарному засіданні IV сесії Іллічівської міської ради VII скликання 24.12.2015 року; в) ненадання можливості на проведення обговорення депутатською фракцією Іллічівської міської організації Партії «Відродження» кандидатур заступників Іллічівського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, а саме: заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_8; заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_13; заступника міського голови з питань виконавчих органів ради ОСОБА_10; керуючого справами виконавчого комітету Іллічівської міської ради ОСОБА_14;

2) визнати незаконними дії Іллічівської міської ради щодо голосування в порушення норм Регламенту Іллічівської міської ради;

3) визнати незаконними дії лічильної комісії Іллічівської міської ради VII скликання щодо проведення підрахунку голосів та встановлення результатів голосування;

4) визнати незаконними та скасувати рішення Іллічівської міської ради, прийняті на пленарному засіданні IV сесії Іллічівської міської ради VII скликання від 24 грудня 2015 року №18- VII; №19- VII, №20- VII.

5) стягнути сплачений судовий збір солідарно з Іллічівської міської ради та Іллічівського міського голови ОСОБА_9

В обґрунтування позову зазначено, що внаслідок порушення Законів України, регламенту Іллічівської міської ради відповідачами при проведенні 24 грудня 2015 року сесії Іллічівської міської ради сьомого скликання були порушені його права, як депутата міської ради.

Порушення, на думку позивача, полягали у тому, що всупереч вимогам ч.9 ст.46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Регламенту Іллічівської міської ради його та інших депутатів від фракції Іллічівської міської організації Партії "Відродження" про проведення сесії було повідомлено засобами телефонного звязку із зазначенням лише дати, часу та місця, без повідомлення питань, які передбачається внести на розгляд ради, при тому, що будь-яких ознак виняткових випадків у повідомленнях не наводилось, а розпорядження міського голови про скликання сесії не було доведено до відома населення; в порушення ст.28 Регламенту депутати дізнавались про проекти рішень, які пропонувалось затвердити, не за три дні до початку роботи сесії, а безпосередньо на самих сесіях, що позбавляло їх прав та перешкоджало виконанню обов'язків, передбачених Законом України "Про статус депутатів місцевих рад". Крім того позивач зазначав, що в порушення п.7 ст.24 Регламенту, яким закріплено попереднє, за три дні до сесії, вивчення та обговорення питань, що виносяться на сесію, на спільному засіданні постійних комісій, відповідачами такі спільні засідання постійних комісій жодного разу не проводились, питання, що виносились на сесію, не вивчались та не обговорювались, що, на переконання позивача, вказує на те, що Іллічівська міська рада та її голова навмисно створюють умови, які перешкоджають вивченню депутатами питань, що виносяться на сесію та перешкоджають проведенню їх депутатської діяльності. Ще одним порушенням з боку відповідачів, за твердженням позивача, є порушення встановленого Регламентом порядку проведення голосування під час проведення сесії, а саме, під час пленарного засідання, яке відбулось 24.11.2015 року, не всі депутати голосували підняттям депутатських мандатів, а піднімали лише руки. Зазначена обставина, на думку позивача, є підставою вважати голосування таким, що не відбулось, оскільки визначити, хто саме голосував за поставлене питання, не можливо. До того ж, в порушення ст.31 Регламенту, після оголошення про розгляд питання порядку денного міський голова не надав слова позивачеві, який вголос повідомив про те, що бажає обговорити питання та представити позицію фракції "Відродження", не провів реєстрацію на виступи та пропозиції, а поставив на голосування проект рішення в цілому пакетом. Щодо незаконності оскаржуваних рішень позивач зазначив, що в порушення ст.28 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" депутатська фракція "Відродження" була позбавлена можливості попередньо обговорити кандидатури посадових осіб, які обирались, призначались та затверджувались радою та права на гарантований виступ свого представника на пленарному засіданні з кожного питання порядку денного сесії ради. Рішенням сесії №18- VII внесено зміни до рішення Іллічівської міської ради від 05.01.2015 року "578 VI "Про структуру та загальну чисельність виконавчих органів Іллічівської міської ради на 2015 рік", зокрема, виключено з тексту рішення слова "на 2015 рік". Проте до цього рішення не було надано розшифровку на утримання виконавчих органів та їх структуру, що, за твердженням позивача, позбавило його права на реалізацію депутатських повноважень, а відтак, воно прийняте у не встановлений законом спосіб.

Постановою Іллічівського міського суду від 03 лютого 2016 року вказані вимоги задоволено частково. Суд: 1) визнав незаконними дії Іллічівського міського голови щодо: а) скликання 23 грудня 2015 року та проведення 24 грудня 2015 року сесії Іллічівської міської ради, б) протиправними дії щодо ненадання слова ОСОБА_5 для гарантованого виступу від імені депутатської фракції «Відродження» на пленарному засіданні сесії Іллічівської міської ради VII скликання, яка відбулась 24 грудня 2015 року, в) незаконними та протиправними дії щодо ненадання можливості на проведення обговорення депутатською фракцією Іллічівською міською організацією Партії «Відродження» кандидатур заступників Іллічівського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради; визнав незаконними дії лічильної комісії Іллічівської міської ради VII скликання щодо проведення підрахунку голосів та встановлення результатів голосування 24 грудня 2015 року; 2) визнав незаконними та скасував рішення Іллічівської міської ради, прийняті на пленарному засіданні сесії Іллічівської міської ради VII скликання від 24 грудня 2015 року №18- VII, №19- VII та №20- VII; та 5) стягнув судовий збір на користь позивача з Іллічівської міської ради. В задоволенні решти позовних вимог відмовив.

Не погодившись з судовим рішенням, 1) Іллічівська міська рада, 2) Іллічівський міській голова, заступники міського голови, затверджені на посади оскаржуваним рішенням, 3) ОСОБА_8, 4) ОСОБА_10, 5) ОСОБА_13, 6) депутат Іллічівської міської ради ОСОБА_11, 7) член виконавчого комітету Іллічівської міської ради ОСОБА_15, 8) депутат Іллічівської міської ради, член лічильної комісії ОСОБА_6, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм процесуального права, не повне з'ясування всіх обставин у справі та не відповідність висновків суду фактичним обставинам, просять скасувати ухвалене у справі рішення та прийняти нову постанову про відмову у задоволенні позовних вимог.

В ході розгляду апеляційних скарг представник Іллічівської міської ради заявив клопотання про заміну відповідача у справі - Іллічівської міської ради на її правонаступника - Черноморську міську раду, у зв'язку зі зміною назви міста, додавши витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Відповідно до положень ст. 55 КАС України суд апеляційної інстанції протокольною ухвалою від 24.03.2016 року замінив сторону апеляційного провадження в особі Іллічівської міської ради на належного правонаступника - Черноморську міську раду.

Цього ж дня судом апеляційної інстанції до участі у справі в якості третіх осіб з боку відповідача - Чорноморської міської ради, долучено депутатів Черноморської міської ради, членів лічильної комісії ОСОБА_16, ОСОБА_17, керуючого справами ОСОБА_14 та членів виконавчого комітету ОСОБА_18 петровича, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційних скарг, колегія суддів вважає, що апеляційні скарги Іллічівської міської ради, Іллічівського міського голови, ОСОБА_8, ОСОБА_10, ОСОБА_13, ОСОБА_11, ОСОБА_15, ОСОБА_6 підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції у справі з'ясовано, що розпорядженням Іллічівського міського голови №445 від 23.12.2015 року скликано п'яту сесію Іллічівської міської ради сьомого скликання на 24.12.2015 року о 10.00 годині в приміщенні міської ради.

Для розгляду пленарного засідання рекомендовано такі питання: 1) Про бюджет м. Іллічівська на 2016 рік; 2) Про надання комунальним підприємствам Іллічівської міської ради пільги щодо сплати земельного податку за земельні ділянки, які перебувають в постійному користуванні; 3) Про внесення змін до рішення Іллічівськоїї міської ради від 05.01.2015 року №578-VI "Про структуру та загальну чисельність виконавчих органів Іллічівської міської ради на 2015 рік"; 4) Про земельні правовідносини (а.с.37).

За наслідками роботи пленарного засідання сесії депутатами Іллічівської міської ради прийнято низку рішень, серед яких, зокрема, рішення № 18-VII, яким внесено зміни до рішення Іллічівської міської ради від 05.01.2015 року №578- VI "Про структуру та загальну чисельність виконавчих органів Іллічівської міської ради на 2015 рік (зі змінами і доповненнями), виключивши з тексту рішень слова "на 2015 рік"; рішення №19- VII, яким на посади заступників Іллічівського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради затверджено ОСОБА_8, ОСОБА_13, ОСОБА_10, а на посаду керуючого справами виконавчого комітету Іллічівської міської ради ОСОБА_14; рішення № 20- VII, яким утворено виконавчий комітет Іллічівської міської ради, визначено його чисельність у складі 13 осіб та затверджено його персональний склад (а.с.9-12).

Вказані рішення є предметом оскарження у цій справі з тих підстав, що відповідачами порушено процедуру скликання сесії міської ради та проведення пленарного засідання, в тому числі, порядку голосування та порядку підрахунку голосів, які визначені Регламентом Іллічівської міської ради.

Вирішуючи спір по суті та задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що оскільки рішення про скликання сесії Іллічівської міської ради було прийняте 23.12.2015 року та доведене до відома депутатів і населення напередодні сесії, яка відбулась 24.12.2015 року, проекти рішень не були оприлюднені у встановлені законом строки та не надані депутатам для ознайомлення, відповідачем порушено вимоги Закону України "Про доступ до публічної інформації" та п.1 ст.33 Регламенту Іллічівської міської ради, а відтак, дії міського голови щодо скликання та проведення сесії Іллічівської міської ради є незаконними.

Крім цього суд першої інстанції дійшов висновку, що, оскільки лічильна комісія проводила підрахунок голосів депутатів, які піднімали руки без посвідчень, або взагалі не піднімали рук, підрахунок голосів у такій спосіб є незаконним, а відтак, оскаржувані рішення, прийняті на пленарному засіданні 24.12.2015 року є також незаконними і підлягають скасуванню.

Також суд зазначив, що, не надавши позивачеві можливість виступу від імені фракції на пленарному засіданні, попереднього обговорення кандидатур заступників Іллічівського міського голови, Іллічівський міський голова діяв всупереч вимог чинного законодавства.

Надаючи правову оцінку вимогам позивача про визнання незаконними дій Іллічівської міської ради щодо голосування в порушення норм регламенту, суд першої інстанції зазначив, що будь-які форми голосування, окрім голосування посвідченнями, не можуть вважатися голосуванням, а оскільки голосування під час прийняття оскаржуваних рішень відбувалось без посвідчень, то, відповідно, голосування не відбулось, отже, в цій частині позовних вимог слід відмовити.

Однак колегія судів з такими висновкам суду першої інстанції погодитись не може, з огляду на наступне.

Відповідно до ч.1 ст.12 Закону України "Про місцеве самоврядування" (далі - Законі №280/97-ВР) сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об'єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста.

Порядок проведення роботи місцевої ради регулюється ст.46 Закону № 280/97-ВР, відповідно до ч.ч.1, 4, 5 якої сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.

Наступні сесії ради скликаються: сільської, селищної, міської - відповідно сільським, селищним, міським головою; районної у місті, районної, обласної - головою відповідної ради.

Сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності - не рідше ніж один раз на місяць.

Згідно ч.ч.10, 12, 13 ст.46 цього Закону рішення про скликання сесії ради відповідно до частин четвертої, шостої та восьмої цієї статті доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках - не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.

Сесія ради є повноважною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради.

Пропозиції щодо питань на розгляд ради можуть вноситися сільським, селищним, міським головою, постійними комісіями, депутатами, виконавчим комітетом ради, головою місцевої державної адміністрації, головою районної, обласної ради, загальними зборами громадян.

Порядок проведення першої сесії ради, порядок обрання голови та заступника (заступників) голови районної у місті, районної, обласної ради, секретаря сільської, селищної. міської ради, скликання чергової та позачергової сесії ради, призначення пленарних засідань ради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначаються регламентом ради.

Таким чином, питання порядку денного порядок роботи сесії, порядок прийняття рішень, а також інші питання процедури проведення сесії ради визначаються регламентом ради.

В свою чергу, відповідно до п.3 ст.28 Регламенту Іллічівської міської ради сьомого скликання, затвердженого рішенням Іллічівської міської ради № 2-VII від 06.11.2015 року (далі - Регламент) розпорядження міського голови про скликання сесії у виняткових випадках доводиться до відома депутатів і населення не пізніше, як за день до сесії, із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачаються винести на розгляд ради.

Згідно п. п.1, 2, 5, 6 ст.24 Регламенту рада правомочна розглядати і вирішувати на сесіях всі питання, які віднесені до її компетенції законодавством України, цим Регламентом. Пропозиції по формуванню порядку денного сесії можуть вноситись міським головою, постійними комісіями, депутатами, виконкомом, загальними зборами громадян.

Проекти рішень ради з питань, які передбачається включити до порядку денного сесії, в комплекті з матеріалами, розглядаються постійними депутатськими комісіями ради відповідного профілю.

Рішення ради про затвердження порядку денного сесії приймаються більшістю голосів від загального складу ради.

Як встановлено колегією суддів та вбачається з матеріалів справи, 21.12.2015 року до Іллічівського міського голови звернувся заступник голови фракції "ОСОБА_24 Порошенка "Солідарність" ОСОБА_6 із заявою про прийняття рішення щодо скликання позачергової сесії Іллічівської міської ради з наступним порядком денним: Про міський бюджет міста Іллічівська на 2016 рік, Про затвердження структури та загальної чисельності виконавчих органів Іллічівської міської ради, з одночасним повідомленням, що на засіданні постійної депутатської комісії з фінансово-економічних питань, бюджету, інвестицій і комунальної власності 01.12.2015 року було розглянуто проект рішення Іллічівської міської ради "Про міській бюджет міста Іллічівська на 2016 рік".

Колегія суддів вважає, що оскільки зазначені пропозиції депутатської фракції по скликанню позачергової сесії та формуванню порядку денного сесії були пов'язані із забезпеченням безперебійного фінансування бюджетних установ, соціальних виплат, розвитку інфраструктури міста та утримання житлово-комунального сектору у 2016 році, Іллічівський міський голова мав всі законні підстави для скликання позачергової сесії Іллічівської міської ради із визначеним порядком денним.

Колегія суддів не може визнати обґрунтованими доводи позивача про те, що а ні йому особисто, а ні іншим депутатам, так само, як і населенню, розпорядження Іллічівського міського голови про скликання позачергової сесії 24.12.1015 року, не було доведено належним чином, йому не були повідомлені питання, які передбачається внести на розгляд ради, оскільки, як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом апеляційної інстанції в ході розгляду справи, зазначене розпорядження з пропонованим порядком денним, а також проекти рішень Іллічівської міської ради, що були винесені на розгляд сесії 24.12.2015 року, були розміщені на офіційному сайті Іллічівської міської ради 23.12.2015 року та оприлюднені в порядку та в межах термінів, визначених Законом України "Про доступ до публічної інформації".

До того ж колегія суддів вважає за необхідне зазначити, що у випадку скликання позачергової сесії, яка скликається не пізніш, як за день до сесії, фізично є неможливим надання депутатам за три дні до початку робот сесії проектів рішень та інших документів і матеріалів з питань, що виносяться на розгляд сесії та попереднє вивчення та обговорення питань, що виносяться на сесію, на спільному засіданні постійних комісій, а також оприлюднення проектів рішень органу місцевого самоврядування відповідно до положень Закону України "Про доступ до публічної інформації", отже висновки суду першої інстанції про незаконність дій Іллічівського міського голови щодо скликання 23.12.2015 року та проведення 24.12.2015 року сесії Іллічівської міської ради, не помилковими.

Пунктами 9, 10 ст.24 Регламенту передбачено, що у виняткових випадках, в разі невідкладності, за пропозицією головуючого на пленарному засіданні ради порядок денний пленарного засідання ради може бути розширений проектом(ами) рішення ради. Всі проекти рішень ради, що надійшли додатково на розгляд ради, у випадку їх невідкладності, ставляться на голосування в порядку надходження.

Як виняток, до порядку денного сесії при його затвердженні за згодою міського голови можуть бути внесені окремі питання, які вимагають негайного розгляду та не були розглянуті постійними комісіями ради.

В свою чергу, Закон України "Про місцеве самоврядування" не встановлює конкретних строків для внесення питань, які можуть розглядатись на сесії місцевої ради.

Як встановлено колегією суддів, на початку роботи пленарного засідання позачергової сесії Іллічівської міської ради 24.12.2015 року до порядку денного додатково були внесені кадрові питання, а саме, про затвердження на посадах заступників міського голови та склад виконкому Іллічівської міської ради.

З матеріалів справи вбачається, що 23.12.2015 року на бюджетній комісії попередньо розглядались питання щодо бюджету міста на 2016 рік та питання щодо кандидатур керуючого справами, одного з заступників міського голови та членів виконкому, а на засіданні земельної комісії цього ж дня розглядались кандидатур двох інших заступників міського голови.

На цих засіданнях постійних комісій безпосередню участь приймав особисто позивач ОСОБА_5 (засідання бюджетної комісії) та інший представник депутатської фракції партії "Відродження"9засідання земельної комісії), що підтверджується наявними в матеріалах справи витягами з протоколів засідань постійних комісій від 23.12.2015 року (а.с.142-143).

До того ж, як свідчать матеріали справи, питання затвердження заступників міського голови вже виносилось на розгляд сесії Іллічівської міської ради, яка відбулась 17.12.2015 року, проте, за клопотанням позивача ОСОБА_5, питання було знято з розгляду сесії для додаткового обговорення кандидатур на засіданнях депутатських фракцій.

З наявних в матеріалах справи звернень депутатських фракцій Іллічівської міської ради, відкритих листів голів депутатських фракцій Іллічівської міської ради вбачається, що більшість депутатів Іллічівської міської ради були належним чином повідомлені про скликання позачергової сесії, порядок денний пленарного засідання сесії, попередньо у своїх фракціях обговорювали як бюджет міста на 2016 рік, так і кандидатури заступників міського голови, керуючого справами, чисельний та персональний склад членів виконавчого комітету.

Таким чином, висновок суду першої інстанції про те, що позивача та інших депутатів депутатської фракції партії Відродження було позбавлено можливості обговорити кандидатури заступників міського голови, керуючого справами та членів виконкому, не відповідає фактичним обставинам справи та є необґрунтованим.

Як вбачається з матеріалів справи, зокрема, стенограми п'ятої сесії Іллічівської міської ради сьомого скликання від 24.12.2015 року (а.а.131-137), протоколу лічильної комісії (а.с.138), та протоколу секретаріату (а.с.140) за питання, винесені у порядок денний, у тому числі, щодо початку роботи пленарного засідання сесії, проголосувала більшість депутатів.

При цьому колегія суддів вважає, що голосування депутатів не посвідченнями, а просто підняттям руки, хоча формально і є порушенням п.5 ст.29 Регламенту, втім, на думку суду апеляційної інстанції, зазначене порушення не може бути визнано таким, що вплинуло на законність прийнятих сесією рішень.

З цих же підстав судова колегія не може визнати обґрунтованими доводи позивача про те, що йому не надавали слова для виступу під час пленарного засідання, адже навіть якщо таке б і сталося, це не може бути визнано законною підставою для скасування прийнятих на сесії рішень.

Між тим, як встановлено колегією суддів, позивач скористався своїм правом та йому надавалась можливість виступити під час роботи сесії, що також підтверджується стенограмою сесії. При цьому, як встановлено судом апеляційної інстанції, позивач особисто голосував за поставлені питання та висловлював свою позицію з кожного питання порядку денного. Так, при розгляді питання щодо затвердження заступників голови міського голови позивач пропонував за кожного кандидата окремо. а не пакетом. Будь-яких заперечень щодо конкретної кандидатури не висловлював.

В свою чергу колегія суддів зазначає, що лічильна комісія сесії міської ради не є суб'єктом владних повноважень у розумінні положень КАС України, а протокол лічильної комісії, відповідно не може вважатися рішенням суб'єкта владних повноважень, отже, визнавши дії лічильної комісії Іллічівської міської ради щодо проведення підрахунку голосів та встановлення результатів голосування 24.12.2015 року, суд першої інстанції допустив порушення норм матеріального та процесуального права.

Також не ґрунтуються на законі та не можуть витримати жодної критики висновки суду першої інстанції про те, що, голосування депутатів підняттям рук, а не посвідченнями свідчить про те, що голосування взагалі не відбувалось.

Такі неоглядні та незаконні висновки ставлять під сумнів законність прийняття інших рішень Іллічівської міської ради, прийнятих на сесії 24.12.2015 року, які не оскаржувались позивачем, проте були проголосовані в такий самий спосіб.

Не дослідивши в ході розгляду справи Регламент Іллічівської міської ради, стенограму пленарного засідання та інші докази у справі, суд першої інстанції, в порушення вимог ст.71 КАС України, не вжив заходів до повного і всебічного з'ясування всіх обставин у справі, розглянув справу за відсутності відповідачів, позбавивши їх можливості спростувати встановленими законом способами доводи позивача, внаслідок чого ухвалив незаконне рішення.

З огляду на викладене колегія суддів приходить до висновку, що при розгляді справи судом першої інстанції не повною мірою з'ясовані всі обставини справи, дано невірну правову оцінку наявним у справі доказам та доводам сторін, порушено норми матеріального та процесуального права, що призвело до ухвалення незаконного рішення, у звязку з чим постанова суду підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови про відмову у задоволенні позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 195, 196, п. 3 ч. 1 ст. 198, ст. 202, п. 3 ч. 1 ст. 205, ст.ст. 207, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційні скарги Чорноморської міської ради, Чорноморського міського голови, ОСОБА_8, ОСОБА_10, ОСОБА_13, ОСОБА_11, ОСОБА_15, ОСОБА_6 - задовольнити.

Постанову Іллічівського міського суду від 03 лютого 2016 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_5 до Чорноморської міської ради, Чорноморського міського голови про визнання не чинними та скасування рішень Чорноморської міської ради та визнання протиправними дій - скасувати.

Ухвалити у справі нову постанову, якою в задоволенні позову ОСОБА_5 - відмовити в повному обсязі.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, однак може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня виготовлення повного тексту.

Суддя-доповідач: І.П. Косцова

Судді: Л.В.Стас

І.О.Турецька